Príspevky WordPress vs. Stránky: Aký je rozdiel?

Stránky a príspevky sú to, čo robí WordPress takou všestrannou platformou na správu obsahu. Každá z nich ponúka jedinečné výhody pre prvky na stránke aj mimo nej vrátane dizajnu, funkčnosti, agregácie a SEO.

Ak sa obávate, či príspevky a stránky používate správne, čítajte ďalej. Cieľom tohto článku je pozrieť sa na rozdiely a poskytnúť jasné zdôvodnenie toho, aký obsah by mal kam smerovať.

Čo je to stránka WordPress?

Stránka WordPress je statická webová stránka. Je to stránka, ktorá sa nemení a nie je súčasťou agregovaného zoznamu. Niektoré dobré príklady stránok zahŕňajú vaše o stránke, stránky zásada akékoľvek právne stránky. Dôvodom, prečo tieto stránky fungujú najlepšie ako stránky, je to, že ide o základné stránky, ktoré z vašej lokality nezmiznú.

V predvolenom nastavení sú stránky hierarchické. To znamená, že niektorým stránkam sa pripisuje väčší význam ako iným. Napríklad stránka na www.mysite.com/ sa považuje za dôležitejšie ako stránka na www.mysite.com/page/idea. To umožňuje používateľom jednoduchú navigáciu na stránkach a ich prehľadávanie vyhľadávacími nástrojmi.

Pre SEO sa stránky dokonale hodia na optimalizáciu kľúčových slov s krátkym chvostom. To znamená kľúčové slová s vysokou konkurenciou a objemom návštevnosti.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k režimom Magento 2: Čo sú, ako fungujú a & Ako ich používať

Čo je príspevok WordPress?

Príspevok WordPress je v centre funkcie blogovania CMS. Ak na blogovanie používate WordPress, väčšinu času strávite vytváraním príspevkov.

Príspevky sa líšia od stránok, pretože ich možno zoskupovať a spravovať v chronologickom poradí. To sa deje archivovaním obsahu na základe mesiaca a roku, kedy bol vytvorený. Čitatelia potom môžu najskôr pristupovať k najnovšiemu obsahu. Z tohto dôvodu je však starší obsah často ťažšie nájsť.

Jedným z dôvodov, prečo sú príspevky pre určité typy obsahu lepšie, je to, že umožňujú vlastníkom stránok rozvíjať komunitu. Doplnky na zdieľanie na sociálnych sieťach umožňujú zdieľanie obsahu na platformách, ako sú Facebook, Twitter a LinkedIn, a čitatelia môžu zanechávať komentáre a vzájomne komunikovať.

Okrem toho je zážitok z úpravy príspevkov mierne odlišný. Na pravej strane príspevku WordPress uvidíte niekoľko ďalších možností, ktoré na stránke nenájdete. To zahŕňa kategórie, značky, trvalý odkaz a úryvok. Budeme o nich diskutovať podrobnejšie neskôr.

Stránky WordPress vs. Súhrn príspevkov

Stránky

Príspevky

Najlepšie pre základné/navigačné stránky Najlepšie pre blogové príspevky
Štruktúra hierarchie Umožňuje chronologické usporiadanie
Možnosti vlastného dizajnu Pokročilé sociálne zdieľanie
Je to statická stránka Umožňuje komentovanie
Nie sú agregované v kanáli RSS Agregované v kanáli RSS
Vždy ľahko nájsť Časom môže byť ťažké nájsť
Najlepšie pre short tail SEO obsah Najlepšie pre long tail SEO obsah

Vlastnosti príspevkov a stránok WordPress

Príspevky a stránky majú k dispozícii rôzne funkcie. Hlavné rozdiely sú uvedené v tabuľke nižšie.

Funkcia

Stránky

Príspevky

Komentáre Áno (ale nezobrazené) Áno
Autor Áno (ale nezobrazené) Áno
Dátum zverejnenia Áno (ale nezobrazené) Áno
Kategórie a štítky Nie Áno
Možnosť archivácie Nie Áno
“lepkavý” Nie Áno
Formát príspevku Nie Áno
RSS zdroj Nie Áno
Statické stránky Áno Nie
Objednávanie na mieru Áno Nie
Vlastná štruktúra URL Áno Nie
Čítať:  10 najlepších doplnkov WordPress na kontrolu produktov a služieb

Kedy použiť stránky alebo príspevky WordPress

Stránky a príspevky boli vytvorené, pretože najlepšie fungujú s rôznymi typmi obsahu. Aby sme vám pomohli získať lepšiu predstavu o tom, aké typy obsahu by sa mali kam umiestniť, zostavili sme niekoľko bežných príkladov.

Sociálny obsah: príspevky

Ak plánujete sociálne zdieľanie obsahu prostredníctvom platforiem ako Facebook a Twitter, mali by ste navštíviť príspevky WordPress. Môžete si nainštalovať doplnky na zdieľanie na sociálnych sieťach, aby ste na to plne optimalizovali svoju stránku WordPress. WP sociálne zdieľanie je obľúbenou možnosťou pre mnohých majiteľov stránok.

Obchodné aktualizácie/ Tlačové správy: Príspevky

Ak chcete používateľom poskytnúť rýchlu aktualizáciu alebo informácie o novom vývoji vo vašej firme alebo odvetví, vyberte si príspevok. Príspevky umožňujú čitateľom najprv vidieť novší obsah a ako starnú, automaticky sa archivujú. Okrem toho budú môcť čitatelia komentovať a diskutovať o vývoji na tej istej stránke.

Príspevky na blogu: Príspevky

Ak ste bloger, ktorý chce vytvoriť veľa obsahu okolo konkrétneho výklenku, pravdepodobne budete pracovať s príspevkami. Príspevky vám umožňujú jednoducho zoskupovať obsah pomocou značiek, aby sa dal ľahko tematicky triediť. Toto funguje obzvlášť dobre pre cestovateľských blogerov, ktorí pravdepodobne vytvoria veľa obsahu na základe každého miesta, ktoré navštívia.

Príspevky tiež umožňujú čitateľom rýchly prístup k najnovším článkom a uľahčujú zdieľanie na sociálnych sieťach.

Návody: Príspevky

Ak vytvárate návody, potom sú príspevky lepšou voľbou. Príspevky umožňujú označovanie a kategórie, takže obsah môžete triediť tematicky. Týmto spôsobom možno jednoducho vytvoriť aj vlastné navigačné stránky, ktoré zobrazujú všetok obsah pod konkrétnou značkou alebo kategóriou.

Čítať:  Príručka vlastníka elektronického obchodu, ako sa vysporiadať s infláciou

Príspevky sú tiež optimalizované na zdieľanie návodov na sociálnych médiách a pritiahnutie komunity. Každý tutoriál sa rýchlo zaplní otázkami a odpoveďami vytvorenými používateľmi, pretože čitatelia môžu na tú istú stránku písať komentáre.

Ak sa chcete naozaj vyblázniť, je možné vytvoriť si vlastný typ príspevku vo WordPress, ktorý sa zaobíde bez funkcií príspevkov, ktoré nepotrebujete. Môžete napríklad odstrániť dátumy, aby sa návody po niekoľkých mesiacoch už nezdali „zastarané“.

Obsah, ktorý si vyžaduje jedinečný dizajn: Stránky

Či už vytvárate stránky pomocou nového editora Gutenberg, klasického WYSIWYG, alebo ste sa rozhodli použiť doplnok na tvorbu stránok, niektoré stránky budú musieť vyzerať jedinečne.

Stránky sú najlepšou voľbou, pretože príspevky prichádzajú so špecifickými nastaveniami rozloženia. Je to skvelé na vytváranie tematických odkazov na vašom webe, ale môže to byť prekážkou, keď chcete niečo trochu iné. Stránky sa dajú ľahko prispôsobiť pomocou editora a CSS.

O: Stránky

Vaša stránka s informáciami tu bude vždy. Pravdepodobne sa časom zmení, keď aktualizujete informácie o svojej spoločnosti, ale je nepravdepodobné, že ich odstránite. Z tohto dôvodu je stránka vašou najlepšou voľbou.

Domovská stránka: Stránky

Ak je na vašom webe jedna stránka, ktorá nezmizne, je to domovská stránka. Pre mnohých návštevníkov to bude jedna z prvých stránok, ktoré navštívia, čo znamená, že jedinečný dizajn môže znamenať rozdiel medzi okamžitým odchodom alebo prekliknutím. Ak ste to ešte neuhádli, vaša domovská stránka by mala byť stránka, nie príspevok.

Navigačný obsah: Stránky

Navigačným obsahom máme na mysli miesta, kde je niekoľko rôznych článkov alebo príspevkov spojených sériou odkazov. Dobrým príkladom v oblasti cestovania sú cieľové stránky. Tieto stránky poskytujú informácie o cieli a potom odkazujú na niekoľko rôznych článkov, ktoré sa na danú destináciu zameriavajú podrobnejšie.

Čítať:  121 nápadov na titulky kávy pre Instagram, ktoré vylepšia vaše príspevky v roku 2024

V prípade tutoriálov môže táto stránka poskytnúť úvod do kurzu spolu so všeobecným prehľadom a zoznamom jednotlivých lekcií. čitatelia potom budú môcť použiť túto stránku na navigáciu do kurzu, ktorý hľadajú.

Navigačné stránky pravdepodobne nezmiznú, aj keď sa zmení samotný obsah. Tieto stránky nie sú optimalizované na zdieľanie na sociálnych sieťach, ale používatelia oveľa častejšie zdieľajú jednotlivé články ako prehľad.

Príspevky WordPress vs SEO stránok

Príspevky a stránky WordPress sa líšia spôsobom, akým prezentujú obsah na stránke vyhľadávacím nástrojom. To môže ovplyvniť SEO časti obsahu. Stránka ani príspevok však nie sú nevyhnutne výhodnejšie ako iné. Skôr typ obsahu, ktorý umiestnite do jedného z nich, povedie k jeho skutočným výhodám SEO.

Naša rada vyššie sa vzťahuje na výber správneho formátu pre správny obsah. Ak máte problém rozhodnúť sa, čo je najlepšie pre obsah, ktorý nie je uvedený vyššie, všeobecné pravidlá sú nasledovné:

  • Príspevky sú najlepšie pre obsah, ktorý bude (do určitej miery) pravidelne aktualizované alebo menené.
  • Príspevky sú najlepšie pre obsah, ktorý chcete zdieľajte sociálne a povoľte komentovanie.
  • Stránky sú najlepšie pre obsah, ktorý bude zostávajú (z väčšej časti) rovnaké.
  • Stránky sú najlepšie pre obsah tam, kde chcete target SEO short tail kľúčové slová.

Existuje obmedzenie počtu príspevkov alebo stránok, ktoré možno vytvoriť?

Nie. Pomocou WordPress môžete vytvoriť toľko príspevkov alebo stránok, koľko chcete. Jediným limitujúcim faktorom je úložisko vášho hostingu. Pozrite si naše cloudové riešenia, kde nájdete príklady rôznych povolených možností úložiska hostingu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE