WordPress je veľký biznis, ale je to aj projekt s otvoreným zdrojom, ktorý podporuje príspevky zo širšej komunity WordPress. Každý kompetentný vývojár môže prispieť kódom. Čo ak však o programovaní neviete vôbec nič a napriek tomu chcete pomôcť? Mnoho ľudí sa chce odvďačiť komunite, ktorá za posledné desaťročie dala webu tak veľa.
V tomto článku by som sa rád pozrel na to, ako môžu nekódovači prispieť svojou troškou k zlepšeniu WordPressu a prispieť do WordPress komunity.
Preklad
Projekt veľký ako WordPress generuje množstvo textu v rámci aplikácie aj ako súčasť súvisiacej dokumentácie. WordPress sa používa na celom svete, čo znamená, že všetok tento obsah musí byť preložený do desiatok jazykov.
Ak máte schopnosť prekladať obsah, začať je celkom jednoduché. Navštíviť Prekladová stránka WordPressvytvorte si účet WordPress a začnite s prekladmi návrhov.
Beta testovanie a hlásenie chýb
Verzie WordPress prechádzajú niekoľkými verejnými vývojovými vydaniami pred ich konečným vydaním. Beta verzie a verzie kandidátov na vydanie majú poskytnúť testerom WordPress čas na odhalenie akýchkoľvek chýb, ktoré by mohli potrebovať opravu. Mnohí testeri sú vývojári, ktorí prehrabávajú kód a hľadajú chyby, ale ktokoľvek môže inštalovať a testovať vývojové verzie a hľadať problémy.
Najjednoduchší spôsob, ako získať beta verziu WordPress, je s Doplnok WordPress Beta Tester: inštalujete do inštalácie WordPress – nie tej, ktorú používate pre svoju produkčnú stránku – a bude inovovaná na beta verziu.
Akékoľvek problémy, ktoré nájdete, môžete nahlásiť WordPress prostredníctvom WordPress Bug Tracker. Pred odoslaním hlásenia o chybe si prečítajte pokyny na podávanie správ.
Podporte ostatných používateľov WordPress
Ak používate WordPress, pravdepodobne ste využili oceány bezplatného podporného obsahu vytvoreného blogermi, dobrovoľníkmi a ďalšími používateľmi WordPressu. Jedným z najlepších spôsobov, ako prispieť do WordPressu, je pomôcť ostatným používateľom rovnakým spôsobom ako vám.
Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete prispieť. Môžete zvážiť písanie blogových príspevkov s podrobnosťami o vašich riešeniach problémov, s ktorými sa stretávate s WordPress. Alebo sa môžete pridať Fórum podpory WordPress a začnite odpovedať na otázky. Na pomoc nemusíte byť majstrom WordPress, pretože ľudia všetkých schopností kladú otázky na fórach podpory.
Prispieť k dokumentácii
Ak ste skúsený používateľ WordPress, zvážte možnosť prispieť do oficiálna dokumentácia. WordPress Codex je wiki a každý ho môže upravovať – hoci úpravy musia byť schválené.
Aj keď nie ste tak dobre informovaní o WordPress, môžete pomôcť s úpravou kópií a hľadaním preklepov. WordPress publikuje užitočnú príručku prispievanie do Kódexu.
Komunitné organizovanie
WordPress má komunitu s mnohými tisíckami ľudí, ktorí sa často stretávajú na stretnutiach a zjazdoch. Ak ste dobrí v organizovaní udalostí, môžete zvážiť vytvorenie vlastnej udalosti WordPress alebo sa zapojiť do existujúcej udalosti v blízkosti vášho bydliska.
WordPress má niekoľko hlavných centier pre organizáciu udalostí: WordCamps a Stretnutia. WordCamps sú konferencie a stretnutia sú neformálnejšie udalosti, kde sa miestni používatelia WordPress pravidelne stretávajú, aby hovorili o svojom obľúbenom systéme na správu obsahu. Založenie vlastného WordCampu alebo Meetupu alebo pomoc s udalosťou vo vašej oblasti sú skvelé spôsoby, ako prispieť k WordPressu a stretnúť sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.
My používatelia WordPress vďačíme vývojárom, ktorí nám umožnili vybudovať úžasné webové stránky, ale nemali by sme zabúdať na autorov, prekladateľov, testerov a komunitných organizátorov, ktorí pomohli urobiť z WordPressu takú živú komunitu, akou je dnes. Aj keď nie ste kodér, môžete prispieť aj vy.