Prispôsobením sady zmien bude nástroj WordPress Customizer užitočnejší

Keď bol Customizer prvýkrát predstavený WordPress pred niekoľkými rokmi, bol určený ako jednoduché rozhranie na vykonávanie zmien tém WordPress. Dokonca aj netechnickí používatelia môžu upravovať témy a vidieť výsledky v reálnom čase bez toho, aby museli vykonať zmeny a zobraziť ich náhľad na frontende.

Customizer však nezašiel dostatočne ďaleko. Je to skvelé pre malé zmeny, ale pretože všetky zmeny vykonané v nástroji Customizer sú pominuteľné – stratia sa hneď, ako používateľ opustí nástroj Customizer – má obmedzenú užitočnosť.

A nový návrhktorý má primeranú šancu na začlenenie do ďalších verzií WordPress, má za cieľ vyriešiť problém dočasných zmien a urobiť prispôsobovač oveľa užitočnejším.

V podstate rovnakým spôsobom, ako WordPress automaticky ukladá koncepty príspevkov, nový návrh umožní nástroju Customizer uložiť zmeny, aby bolo možné obnoviť relácie úprav. Najjednoduchšou výhodou trvalých zmien – Prispôsobiť sady zmien je oficiálny názov – je, že používatelia WordPressu nebudú musieť vykonať všetky zmeny v jednej relácii, kým sa k nim rozhodnú zaviazať. Môžu sa vrátiť neskôr a dokonca môžu prepnúť na inú tému v nástroji Customizer a uložiť si svoju prácu.

Nové správanie má však aj ďalšie užitočné výhody. Taktiež bude možné zdieľať zmeny Customizeru. V súčasnosti, ak by ste chceli spolupracovať na zmenách so svojím obchodným partnerom alebo klientom, museli by byť v rovnakom fyzickom priestore a pozerať sa na rovnaký monitor. Pomocou Prispôsobiť sady zmien je každá uložená sada zmien reprezentovaná adresou URL, ktorú možno zdieľať s ostatnými používateľmi tej istej lokality.

Čítať:  Vodotesná technológia: Všetko, čo potrebujete vedieť o hodnotení IP a ATM

Menšia potreba inscenácie

O inscenačných stránkach sme na tomto blogu diskutovali niekoľkokrát. Pracovná stránka je kópia inštalácie WordPress, ktorá sa používa na vyskúšanie zmien predtým, ako budú uvoľnené do sveta na živej produkčnej stránke. Zmeny na pracovisku sú, samozrejme, trvalé. Používateľom WordPress zvyčajne odporúčam, aby si pri vykonávaní akejkoľvek významnej zmeny na svojej stránke vytvorili skúšobnú stránku.

Ak chcú len vyladiť farbu prvku, Customizer je v poriadku. Pre sériu viacerých zmien: zmena písma, vyladenie niektorých farieb prvkov a pridanie malého vlastného CSS, by som doporučoval skôr pracovnú stránku ako Customizer. To platí dvojnásobne, ak ide o spoluprácu.

Ak nové Prispôsobiť sady zmien fungujú dobre, mohol by som zvážiť vykonanie takýchto zmien v nástroji Customizer namiesto použitia pracovnej stránky. Predbežné stránky si vyžadujú čas na nastavenie a viac času na integráciu zmien späť do živej stránky.

Samozrejme, pri zložitých zmenách bude miesto na prechádzku stále nevyhnutnosťou. Prispôsobovač nie je určený na hĺbkové úpravy stránky WordPress.

Nikdy neexistuje žiadna záruka, že navrhované funkcie sa dostanú do jadra WordPress, a ešte menej záruka, kedy sa dostanú. Som však nadšený z Prispôsobiť sady zmien – sľubujú lepšie prispôsobenie pre netechnických používateľov, než v súčasnosti ponúka WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE