Problém s prehľadom štatistík indexového prehľadávania Google Search Console

Spoločnosť Google oznámila, že v období od 10. do 23. marca 2021 je možné, že v prehľade štatistík indexového prehľadávania služby Google Search Console zaznamenáte pokles údajov.

10. – 23. marca 2021
V tomto období môžete zaznamenať pokles údajov v dôsledku interného problému s prehľadmi. Tento problém neovplyvnil skutočné načítanie stránok, iba hlásenie aktivity načítania počas tohto obdobia.

Kľúčovým poznatkom je, že ide len o pokles interné výkazníctvo. Nie je potrebné panikáriť z výsledkov načítania stránky, pretože tento výkon sa v skutočnosti nezmenil.

Čo je prehľad štatistík indexového prehľadávania služby Google Search Console?

Prehľad Štatistiky indexového prehľadávania zobrazuje štatistiky súvisiace s tým, ako Google indexovo prehľadáva vašu stránku. Nájdete ho v Google Search Console (GSC) kliknutím na nastavenie a potom Štatistiky indexového prehľadávania:

Tým sa zobrazí nasledujúci prehľad:

Toto je prehľad Crawl Stats. Ak prevrátite málo informácií ioznačuje to, keď má Google nejaký problém s aktualizáciou alebo interným nahlasovaním, ktorý neovplyvňuje výkonnosť vášho vyhľadávania:

Čo zobrazuje prehľad o štatistikách indexového prehľadávania?

Od zisťovania vášho existujúceho rozpočtu na indexové prehľadávanie až po stanovenie limitov indexového prehľadávania (ak je to potrebné), môžete sa pozrieť na mnohé špecifiká týkajúce sa indexového prehľadávania vašej lokality identifikáciou určitých metrík v prehľade štatistiky indexového prehľadávania.

Čítať:  Ako opraviť nemožnosť odstrániť spôsob platby alebo kartu z účtu Google?

Stručne povedané, ukazuje vám, koľkokrát a kedy sa Google rozhodne indexovo prehľadávať váš web.

Je dôležité si uvedomiť, že prehľady štatistík indexového prehľadávania sú zvyčajne oneskorené o niekoľko dní, takže by ste to nemali brať ako najaktuálnejšiu správu o skutočných číslach vašich stránok.

Vo všeobecnosti ide o pravidelné podávanie správ a nesúvisí s týmto problémom.

Prehľad štatistík indexového prehľadávania Google Search Console zobrazuje aj 404 a nefunkčné presmerovania

Povedzme, že ste nedávno prešli migráciou stránok a máte problém zistiť zdroj určitých 404 a nefunkčných presmerovaní.

V prehľade Štatistiky indexového prehľadávania služby Search Console uvidíte zoznam určitých adries URL, ktoré Google indexovo prehľadáva a ktoré končia ako 404.

Ak analyzujete zdrojovú doménu, ktorá je súčasťou migrácie stránok, môžete takéto adresy URL identifikovať.

To vám pomôže nájsť akékoľvek problémy s vaším celkovým plánom presmerovania 301.

Mimochodom, stojí za zmienku, že prehľad GSC o cieľovej adrese URL. To znamená, že nová adresa URL má za následok 404, ale presmerovanie nie. To znamená, že vaša 404 je v skutočnosti na novej doméne, ale prehľady ju zobrazujú pre starú doménu.

Takéto scenáre môžu spôsobiť zmätok, ak ich neočakávate, preto je dôležité, aby ste na tieto problémy nezabúdali pri skúmaní svojich prehľadov.

Koľko by ste sa mali obávať?

Nie až tak veľa. Tento problém sa týka iba prehľadu Štatistiky indexového prehľadávania a nemá vplyv na vašu bežnú výkonnosť vyhľadávania Google.

Čítať:  Niektoré hacky škodlivého softvéru sa môžu zobraziť, ako keby boli stránky odstránené, ale pre Google môžu byť stránky stále prítomné

Ak však pracujete na čomkoľvek, čo si vyžaduje použitie najmä prehľadov štatistiky indexového prehľadávania, pamätajte na skutočnosť, že tieto prehľady možno nebudete môcť používať presne počas určeného časového obdobia od 10. do 23. marca.

Ak sa pokúsite použiť prehľady z tohto časového rámca na posúdenie stavu celkovej dostupnosti vašej lokality, narazíte na problémy s presnosťou údajov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE