Problémy s geografickým presmerovaním: Ak Google nevidí vaše webové stránky, nebude ich môcť indexovať

Jeden odborník na SEO sa počas hangoutu spýtal Johna Muellera na problémy s geografickým presmerovaním na webových stránkach.

Vedia, že Google neodporúča používať geografické presmerovania na stránkach z viacerých dôvodov.

Napríklad skutočnosť, že Googlebot nebude môcť správne prehľadávať a indexovať celú stránku. Oni sú s tým už oboznámení.

S týmto argumentom sa pýtajú, či platí rovnaké odporúčanie, alebo je situácia iná pre spravodajské weby?

Pýtajú sa, pretože mnohí významní poskytovatelia správ, ako sú CNN, BBC, Guardian atď., majú geo presmerovania už niekoľko rokov.

A zdá sa, že žiadny z nich nepociťuje žiadne negatívne účinky na schopnosť indexovania ich obsahu.

John odpovedal, že to určite platí pre všetky druhy webových stránok. Z pohľadu Google im geografické presmerovania zvyčajne sťažujú prehľadávanie obsahu, najmä ak používateľov z USA presmerujete na inú verziu obsahu.

V takýchto prípadoch bude Googlebot zvyčajne nasledovať presmerovanie. Googlebot však prehľadáva konkrétne z jedného miesta.

Menej ide o kvalitné signály alebo niečo podobné. Ide skôr o to, že Google nevidí vaše stránky: ak nevidí vaše stránky, Google ich nebude môcť indexovať.

To je hlavný dôvod, prečo neodporúčajú robiť tieto veci.

John si nie je istý, čo tieto spravodajské stránky robia. Možno presmerujú niektorých používateľov, iní nie sú presmerovaní a možno nie je presmerovaný ani Googlebot. Z pohľadu Google je to možné, ale John si nemyslí, že by im to prospelo, pretože by to skončilo v situácii, keď by ste mali vo výsledkoch vyhľadávania presne rovnaký obsah.

Čítať:  5 robustných stratégií vytvárania odkazov elektronického obchodu na ovládnutie SERP

A to vás dostáva do situácie, keď súťažíte sami so sebou.

Bez toho, aby tieto stránky skontroloval, má John podozrenie, že Google si je vedomý geografických presmerovaní a vidí, ako sa uskutočňujú. A z technického hľadiska sa tam snažia prehľadávať a indexovať správne stránky.

Ale nezdá sa, že by sa v zákulisí dialo niečo záludné, čoho by si bol vedomý.

Nie je to ani prípad, keď by to Google mohol vnímať ako pokus o maskovanie alebo čokoľvek, čo je v rozpore s pokynmi pre správcov webu.

Je to naozaj len – čisto z technického hľadiska – ak je pre Google ťažké nájsť a indexovať váš obsah, bude pre neho ťažké robiť to, čo od nich chce odborník na SEO.

To sa deje vo videu približne v pomere 53:15.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 9 53:15
Ahoj, ďakujem za tvoj čas, myslím, že môžem byť dosť rýchly, viem, že teraz máme málo času. Viem, že Google vo všeobecnosti odporúča – Ojoj, prehral som? Dobre, skvelé. Tak som tu práve stratil fotoaparát. Viem, že Google vo všeobecnosti neodporúča používať geografické presmerovania na webových stránkach z mnohých dôvodov.

Napríklad skutočnosť, že robot Googlebot nebude môcť správne prehľadávať a indexovať celú lokalitu. Takže to poznám, s tým argumentom. Zaujímalo by ma, či platí rovnaké odporúčanie, alebo či je situácia iná pre spravodajský obsah alebo spravodajské weby?

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo sú adresy URL parametrov indexované

Pýtal som sa preto, že mnohí významní poskytovatelia správ, vrátane CNN, BBC, The Guardian atď., majú geo presmerovania už niekoľko rokov. A zdá sa, že žiadny z nich nemá negatívny vplyv na schopnosť indexovania ich obsahu.

Ján 53:58
To určite platí pre všetky druhy webových stránok. Takže z nášho pohľadu sú geo presmerovania zvyčajne skôr záležitosťou toho, že je pre nás, neviem, technicky náročné prehľadávať tento obsah. Najmä ak presmerovávate používateľov z USA na inú verziu webovej lokality, potom budeme toto presmerovanie sledovať, pretože Googlebot zvyčajne prehľadáva len z jedného miesta. A potom je to už menej záležitosť, ja neviem, kvalitných signálov alebo niečo podobné.

O to viac platí, že ak Google nevidí vaše webové stránky, nemôžeme ich indexovať. A to je v podstate hlavný dôvod, prečo neodporúčame robiť tieto veci. Neviem, či niektoré z týchto stránok robia niečo, kde niektorí používatelia sú presmerovaní a iní nie sú presmerovaní a možno nie je presmerovaný Googlebot.

Je to možné. Z nášho pohľadu si nemyslím, že by im to urobilo láskavosť, pretože by to zvyčajne skončilo v situácii, keď by ste mali vo výsledkoch vyhľadávania viacero URL s úplne rovnakým obsahom. A vy tak trochu súťažíte sami so sebou. A potom je to menej záležitosť, ja neviem, robiť niečo záludné a tak trochu sa prepašovať k výsledkom, ale skôr ako, no, vlastne, duplikujete veci na svojej stránke , nachádzame váš obsah na viacerých miestach.

Čítať:  Ako urobiť SEO pre webové stránky elektronického obchodu: techniky, nástroje a & Osvedčené postupy

Nevieme, ktorý z nich zaradiť najlepšie, takže to budeme musieť nejako hádať. Takže z tohto hľadiska je moje podozrenie, bez toho, aby som skontroloval ktorúkoľvek z týchto stránok, že sme si vedomí týchto geografických presmerovaní, vidíme, že sa uskutočňujú. A z technického hľadiska sa snažíme prehľadávať a indexovať správne stránky. Ale nie, že by sa tam v zákulisí dialo niečo, neviem, záludné.

Nie je to ani tak, že by sme to považovali za istý druh pokusu o maskovanie alebo že by to bolo v rozpore s našimi pokynmi pre správcov webu. Je to naozaj len čisto z technického hľadiska. Ak nám sťažíte hľadanie a indexovanie vášho obsahu, bude pre nás ťažké robiť to, čo chcete, aby sme robili.

Preto máme tieto odporúčania.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE