Problémy s hodnotením a indexovaním: Sú možné časové harmonogramy SEO?

Máte problémy s hodnotením a indexovaním? Nie si sám. Mnoho odborníkov v oblasti SEO má pravidelne problémy s hodnotením a indexovaním. Niekedy je to kvôli chybám indexovania, ktoré Google trápi.

Alebo je to spôsobené nesprávnou konfiguráciou nastavení vášho webu. Inokedy je možné, že ste Googlu neposkytli dostatok času na pochopenie a opätovné indexovanie určitých typov zmien.

Presne to bola otázka, ktorá bola nedávno položená Johnovi Muellerovi na Twitteri: či dokážete alebo nedokážete spoľahlivo odhadnúť klientovi, aké výsledky môžu určité typy zmien súvisiacich so SEO priniesť výkonu webovej lokality v SERP (stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov).

Keď máte dostatok skúseností na to, aby ste to vedeli, je možné odhadnúť, čo by sa dalo očakávať, pokiaľ ide o určité zmeny SEO, ako hovorí John nižšie.

Samozrejme, je to odpoveď „záleží“, aké druhy zmien sa udiali, samotná časová os a aká je konkrétna (alebo všeobecná).

Ako presne môžete spoľahlivo predpovedať časové harmonogramy výsledkov?

Je to určené veľkosťou lokality spolu s rozsahom zmien, ktoré ste vykonali. Opätovné indexové prehľadávanie a indexovanie zmien architektúry webu pre menšie lokality môže trvať menej ako mesiac.

Väčšie stránky môžu trvať až 3-4 mesiace alebo viac.

Opravy základnej aktualizácie môžu trvať niekoľko mesiacov. Závisí to aj od toho, či je uvedený klient ochotný urobiť na webovej stránke rozsiahle zmeny.

Čítať:  Obnovovanie obsahu: Prečo, kedy a ako udržiavať obsah aktuálny – SEO

Iným typom zmien, ako sú zmeny na stránke, môže opätovné indexové prehľadávanie a opätovné indexovanie trvať kratšie.

V zásade môžu byť niektoré veci oveľa rýchlejšie.

Jedným z nich je odstránenie direktívy noindex. To by malo viesť k rýchlemu obnoveniu indexovania webových stránok v kratšom časovom období.

Iné typy zmien, ako napríklad zmena značiek názvu stránky – sú to rýchlejšie zmeny.

Samozrejme, toto je odpoveď typu „závisí“ a skutočne závisí od typov zmien, ktoré dokážete prinútiť klienta implementovať.

Opätovné indexové prehľadávanie celého webu na veľkom webe, ktorý zahŕňa architektúru webu, interné odkazy a obsah, môže trvať až 6 mesiacov, pretože Google potrebuje tento čas na to, aby sa web znova naučil a ako odpoveď použil signály hodnotenia. k zmenám.

Možné časové harmonogramy a klasifikácie projektov SEO

Aký je potenciálny rozsah pre veľké lokality? Ako sa dá vôbec rozpoznať, čo Google považuje za veľkú stránku a čo za menšiu? V skutočnosti je to niečo, čo prichádza so skúsenosťami.

Dalo by sa zvážiť nasledujúcu škálu, ktorá bola do značnej miery vytvorená len pre tento článok:

  • Menej ako 500 strán = malá stránka
  • 500 – 5 000 strán = stredný web
  • 5 000 – 15 000 strán = veľký web
  • 15 000 – 30 000 strán = obrovská stránka
  • 30 000 – 60 000 strán (alebo viac) = super ultimátna stránka

Toto však nie je presná veda. Môže vám však poskytnúť rámec, ktorý možno potenciálne použiť a upraviť, aby ste vytvorili hárok s tipmi pre váš tím.

Čítať:  John Mueller hovorí o tom, čo sa môže stať, keď sa interné odkazy v päte odstránia naraz

Mohlo by to byť užitočné pre prípad, že by sa museli zaoberať klientmi, ktorí sa neustále pýtajú, v akej časovej osi môžu očakávať výsledky.

Tento rámec môžete použiť na testovanie a zisťovanie toho, čo presne by sa v tomto ohľade mohlo vzťahovať na váš výklenok.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE