Prvýkrát som skúsil PopSocket a akonáhle som praskol, nemohol som prestať

Rita El Khoury / Android Authority

Nepáči sa mi lepenie trvalých vecí na zadnú stranu telefónu Android. Stretávať sa s hrubším telefónom, prekážkou, ktorá vytvára trenie zakaždým, keď ho chcem strčiť do vrecka alebo vybrať, a nerovným a kývajúcim sa zariadením zakaždým, keď ho položím na rovnú plochu, sa mi jednoducho neoplatí obetovať. Alebo som si to aspoň myslel, kým som neotestoval pár PopSockets.

Na papieri sú tieto malé okrúhle puky všetkým, čo nenávidím, keď si pripájam k telefónu. Existuje však verzia MagSafe, ktorá sľubuje rovnakú ergonómiu a pritom ju možno ľahko vybrať. Win-win riešenie, že? Na moje prekvapenie som zistil, že som si zvykol na obyčajný, lepkavý PopSocket viac ako na MagSafe. Možno to bol práve fakt, že som ho nemohol odstrániť, kvôli čomu som ho predal, alebo som bol príliš zaneprázdnený poskakovaním po Česku a 10-denným dobrodružstvom, že som o tom ani nepremýšľal. Stačí povedať, že trochu chápem, prečo sú PopSockets teraz tak populárne. A možno som konvertita – alebo aspoň na ceste k tomu, aby som sa ním stala.

O tomto článku: Tri týždne som testoval PopSocket PopGrip a PopGrip pre MagSafe. Jednotky boli zakúpené na účely tohto článku.

Výhody PopSocket

Rita El Khoury / Android Authority

Dovoľte mi trochu ustúpiť a začať odpoveďou na najdôležitejšiu otázku: Prečo PopSocket?

Pre mňa je to predovšetkým otázka ergonómie. Už viac ako desať rokov trpím syndrómom karpálneho tunela s častými výbuchy streľby a neznesiteľnou bolesťou od zápästia až po rameno. Niekoľko stratégií mi pomohlo znížiť výskyt svetlíc v posledných rokoch, ale nie sú úplne preč.

Ako si dokážete predstaviť, moja práca veci nijako neuľahčuje. Pracovať celý deň na počítači a hlavne mať prácu, ktorá vyžaduje pomerne časté používanie, testovanie a skúšanie telefónov, nie je na liečbu bolesti zápästia ideálne. Nepomáha ani to, že najlepšie telefóny sú stále väčšie, vyššie a ťažšie. Okamžite som pocítil nepohodlie pri prechode z Pixel 5 na Pixel 6 Pro ako môj každodenný vodič, a hoci je Pixel 7 Pro lepšie vyvážený, stále je to robustné a robustné zariadenie. Vyskúšal som niekoľko držiakov na telefón, ako je prsteň Anker 610 MagSafe zobrazený nižšie, aby som zmiernil bolesť, ale nič sa naozaj nezaseklo.

Čítať:  Skúšal som kostené slúchadlá pre istotu behu, teraz už sa nevrátim

Rita El Khoury / Android Authority

Zadajte PopSockets. Viem, nie sú ani zďaleka nové alebo možno dokonca zaujímavé, ale pokiaľ vás zaujíma ich účinnosť, poviem vám, že to robia. Nevšimol som si, aký veľký rozdiel PopSocket urobil, kým som ho po 10 dňoch nepretržitého používania neodstránil. Môj telefón bol okamžite ťažší a okamžite som si uvedomil, ako sa väčšina váhy presunula na môj malíček, čo, ako sa zdá, spôsobuje väčší tlak na moje zápästie. So zapnutým PopSocketom hrá dôležitejšiu úlohu môj ukazovák a prostredník a váha sa mi lepšie rozloží medzi všetky prsty.

Nevšimol som si, ako pohodlnejšie sa môj telefón držal, kým som nevybral PopSocket po 10 dňoch nepretržitého používania.

Po niekoľkých hodinách som si znova zvykol používať svoj telefón bez PopSocket, ale teraz, keď som vedel, aký rozdiel to znamená, nemohol som ospravedlniť, že ho nepoužívam. Netreba dodávať, že PopSocket pokračoval.

Rita El Khoury / Android Authority

Ak opomenieme ergonómiu, PopSocket nakoniec poskytol niekoľko ďalších výhod. Je to fantastický fidget a zakaždým, keď som mal telefón vo vrecku alebo na stole vedľa seba, skončil som tak, že som ho vytiahol, otočil a potom zavrel, pretože je to tak trochu návykové a zábavné. Ako každá dobrá hračka.

Pridanie personalizačného dotyku je ďalšou výhodou, pretože sú k dispozícii stovky, ak nie tisíce designov – na rozdiel od matne čiernych alebo priehľadných puzdier na telefóny, ktoré najlepšie značky neustále vydávajú. Môj editor bol natoľko úžasný, že mi zohnal design smajlíka a Disney PopSocket s Mickeym na recenziu, takže mám na zadnej strane telefónu niečo, čo by zodpovedalo mojej funky osobnosti.

Rita El Khoury / Android Authority

Potom je tu možnosť použiť PopSocket ako stojan v režime na šírku. Je vždy k dispozícii, takže je ľahké ho vysunúť a podoprieť telefón. A prišlo mi to vhod na mojich krátkych rokoch av pár reštauráciách, keď som sa chcela na niečo pozerať alebo sa s manželom podeliť.

Čítať:  Ako prestať sledovať na TikTok v roku 2024

Tiež som zistil, že používanie gripu mi dalo lepší pocit kontroly pri fotografovaní v menej než ideálnych situáciách, ako je visutý most pre peších medzi dvoma horami alebo vyhliadka na útese. Neberte to však ako samozrejmosť a pevne držte telefón bez ohľadu na to, čo ten blázon hovorí.

Má však používanie PopSocket nejaké nevýhody?

Rita El Khoury / Android Authority

Najviditeľnejšou nevýhodou pripojenia PopSocket na zadnú stranu telefónu je pridaná hrúbka a vniknutie, ktoré som spomenul na začiatku. Vloženie telefónu do vrecka alebo batohu už nebude také hladké ako predtým, a pokiaľ telefón položíte naplocho na stôl, bude sa viklávať. Je pravda, že chránite náraz fotoaparátu, ale stále to nie je ideálne.

PopSocket zabraňuje bezdrôtovému nabíjaniu väčšiny telefónov, ale tento problém má riešenie.

Najväčšia otázka však znie: Môžete bezdrôtovo nabíjať telefón pomocou PopSocket? A priama odpoveď znie nie, technicky nemôžete, pretože je príliš tučná, ale v každom prípade existuje riešenie.

  • Pokiaľ máte bežný nalepovací PopSocket, nemôžete bezdrôtovo nabíjať telefón s pripojeným plným PopGripom. Môžete však:
    • Ak je PopGrip na puzdre, vyberte puzdro a nabite telefón.
    • Odklapnite hornú časť PopGrip, aby ste znížili hrúbku a vzdialenosť medzi telefónom a bezdrôtovou nabíjačkou, a zistite, či to pomôže. Je zrejmé, že to bude fungovať lepšie s plochými podložkami Qi. Podarilo sa mi nechať svoj Pixel 7 Pro nabíjať týmto spôsobom.
    • Alebo, ak sa cítite dobrodružne, odlepte celý PopGrip z telefónu, nabite ho a potom ho prilepte späť. Ale to zďaleka nie je pohodlné.
  • Ak máte PopGrip s MagSafe, veci sú oveľa jednoduchšie. Stačí ho odniesť a použiť bezdrôtovú nabíjačku, a až budete hotoví, zaklapnite ju späť. Radosti magnetov!

Rita El Khoury / Android Authority

A nakoniec by som nalepovací PopGrip nedal na puzdro, ktoré sa mi naozaj páčilo, pretože po jeho odstránení môžete nájsť čistejšie okrúhle miesto, rovnako ako belší kruh na obrázku vyššie. Buď lepkavý materiál PopGripu uvoľnil nahromadené nečistoty z puzdra, keď som ho odlepil, alebo grip chránil túto náplasť pred špinou, keď som ju používal.

Čítať:  12 najlepších online prieskumov pre darčekové karty

Ako ľahké je pripojiť a odstrániť PopSocket?

Rita El Khoury / Android Authority

Pokiaľ máte PopGrip pre MagSafe, je jeho pripojenie k telefónu iPhone alebo Android pomocou adaptéra MagSafe rovnako jednoduché, ako jeho zacvaknutie na miesto.

Pre bežné nalepovacie PopGrips je však v spodnej časti lepiaca podložka, ktorá sa pripevňuje k telefónu alebo puzdru na telefón. Silikónové puzdrá sú podľa mojich skúseností v poriadku, ale kožené alebo látkové puzdrá sa môžu pri pokuse o vybratí PopSocket poškodiť.

Nevycentrujte svoj PopSocket dokonale na veľkých telefónoch. Odporúčam dať trochu nižšie pre lepšiu priľnavosť.

Umiestnenie PopGripu je dôležité, ale našťastie lepiaca podložka nie je trvalá a je možné ju sňať s trochou sily, vyčistiť vodou a znovu pripevniť. Na svojom Pixeli 7 Pro som začal vycentrovaním PopSocket priamo nad logo G, ale rýchlo som si uvedomil, že je príliš vysoko. Trochu som ho znížil, čo vytvorilo prirodzenejší úchop telefónu. Môžete si prečítať viac o tom, ako nainštalovať PopSocket a ako ho bezpečne odstrániť.

Na účely tejto recenzie a fotografií som svoj odstránil viac ako 20-krát, aby som zistil, ako často môžete znovu použiť PopSocket. Lepivosť sa nezmenila – rýchly beh pod trochou vody ju vrátil – ale na obrázku v hornej časti tejto sekcie môžete vidieť, ako lepkavá podložka začala trochu bublať.

Tiež som spomenul, ako majú PopGrips odnímateľné vršky. V zásade môže lepkavá alebo MagSafe základňa zostať, ale môžete otočiť a odstrániť hornú časť. PopSocket zdieľa schémy, ako to urobiť, ale trvalo mi viac ako tucet pokusov, aby som to zvládol. Postupom času sa objaví určité cvaknutie, ktoré začnete cítiť, keď zatlačíte a otočíte hornú časť, a to je to, čo z dlhodobého hľadiska uľahčuje výmenu designov.

Rita El Khoury / Android Authority

Bavilo ma dávať svoj smajlík (ktorý bol pôvodne súčasťou modelu MagSafe) na lepiacu podložku a Mickeyho na MagSafe PopGrip. Ak máte v pláne kúpiť niekoľko z nich, odporúčam vybrať základne a topy, ktoré sa dobre miešajú.

Oplatí sa MagSafe PopSocket za to?

Rita El Khoury / Android Authority

Čítať:  Interact Quiz Maker recenzia

Pokiaľ premýšľate, či ísť do MagSafe PopSocket namiesto toho základného, ​​obávam sa, že vám na to nedokážem odpovedať.

Áno, ľahké sňatie a opätovné uchytenie PopGrip pomocou magnetickej mágie je veľkou výhodou, ale zistil som, že používam rukoväť menej a nechávam ju za sebou, keď nebola prilepená k môjmu telefónu. Obyčajný lepivý PopGrip je neodvratný, pretože sa horšie odstraňuje. Takže aj keď som si myslel, že by som mal rád pohodlie magnetov, nakoniec som viac používal obyčajný, lepivý PopGrip.

Táto ľahká odnímateľnosť tiež znamená, že som sa cítil menej istý ohľadom upevnenia MagSafe PopSocket. Vyžaduje určitú silu, aby sa vytiahol alebo skĺzol, ale stále nie je tak bezpečný ako bežný PopGrip. Nepoužil som ho napríklad pri žiadnom zo svojich neznámych dobrodružstiev v Česku.

MagSafe PopSocket je tiež o niečo hrubší ako bežný, pokiaľ vám na tom záleží.

Rita El Khoury / Android Authority

Na druhej strane môžete MagSafe PopSocket ľahko vybrať z telefónu alebo puzdra, ak chcete čistejší vzhľad alebo ak potrebujete bezdrôtovo nabíjať. Pokiaľ tieto klady prevažujú nad zápormi, potom choďte na magnety!

PopSocket často kladené otázky

Čo je MagSafe PopSocket?

MagSafe PopSocket, alebo tiež PopGrip pre MagSafe, ako sa oficiálne nazýva, je PopSocket, ktorý používa magnety – a konkrétnejšie pole magnetov MagSafe od Apple – na pripevnenie k vášmu telefónu alebo puzdru. Je kompatibilný s najnovšími iPhonemi (iPhone 12 a vyššie) a tiež s puzdrami MagSafe. Môžete ho tiež použiť s telefónmi Android, ak máte prsteň alebo puzdro adaptéra MagSafe.

Sú všetky PopSockets magnetické?

Nie, bežný PopSocket PopGrip nie je magnetický. Na pripevnenie k telefónu alebo puzdru používa lepiacu podložku. PopGrip pre MagSafe je magnetický model.

Drží PopSockets silikónové púzdra?

Áno. Silikónové a TPU puzdrá sú jedny z najlepších puzdier pre použitie PopSocket. Vyhnite sa však koženým a látkovým púzdrom, pretože riskujete ich poškodenie pri odlepovaní PopSocket.

Sú PopSockets opakovane použiteľné?

Áno. Bežný PopGrip možno niekoľkokrát sňať a znovu nainštalovať bez toho, aby stratil svoju priľnavosť. Pokiaľ sa menej lepí, stačí ho spustiť pod vodu. Model MagSafe je možné odstrániť a znovu nainštalovať, koľkokrát chcete.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE