PS5 HDMI nefunguje: Rýchla oprava

PS5 je vôbec najväčšia herná konzola Sony, ktorá nastavuje moderný štandard z hľadiska užívateľského zážitku a hernej zdatnosti. Avšak, akokoľvek je PS5 dobrá, nie je dokonalá a naráža na občasné chyby a závady.

V tomto článku sa pozrieme na problém s nefunkčným PS5 HDMI, jeho príčiny a čo môžete urobiť, aby ste problém vyriešili.

Čo spôsobuje, že PS5 HDMI nefunguje?

Problémy s HDMI môžu byť spôsobené množstvom dôvodov, okrem iného

  • Zlomené alebo poškodené káble HDMI
  • Prach a nečistoty vo vnútri portu PS5 HDMI blokujú pripojenie
  • Chybný HDMI čip na PS5

Ako to opraviť?

Tu je 10 opráv, ktoré môžete vyskúšať.

Reštartujte konzolu

Okrem chyby spôsobenej jednoduchým pádom hry, ktorý môžete skúsiť vyriešiť reštartovaním hry, by ste mali tiež skúsiť reštartovať konzolu. Reštartovanie takmer akéhokoľvek zariadenia môže vyriešiť veľa zdanlivo náhodných problémov, vrátane tohto.

Skontrolujte port HDMI na PS5

Skontrolujte, či je port HDMI na PS5 čistý a bez prachu a nečistôt. Uviaznutie prachu vo vnútri portu môže obmedziť konektivitu a spôsobiť mŕtve pripojenie. Skontrolujte teda port a vyčistite ho, aby ste odstránili všetky také problémy.

Čítať:  Ako opraviť panel vyhľadávania TikTok, ktorý nefunguje alebo nezobrazuje videá

Skús iný kábel

Možnosť chybného alebo rozbitého kábla HDMI môžete vylúčiť výmenou za iný. Uistite sa, že pripájate k vstupu HDMI 2.0, ktorý podporuje HDCP 2.3. Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť, je uistiť sa, že váš kábel je kratšia ako šesť stôp. Ak používate prepínač HDMI, skúste zapojiť PS5 priamo do televízora.

HDMI vs VGA vs DVI vs Displayport: Ktorý použiť a kedy?

Použite iný vstup HDMI

Väčšina televízorov a monitorov podporuje viac vstupov HDMI. Ak ten, ktorý ste pripojili, nefungoval, skúste použiť iný vstup. Je možné, že je niečo v neporiadku so samotným vstupom HDMI, ktorý môže byť poškodený.

Skontrolujte vstupný zdroj

Moderné televízory majú viac vstupov, ale prepínanie vstupov nie vždy funguje bezchybne. Skontrolujte svoje vstupné zdroje, aby ste zistili, či televízor skutočne používa PS5 ako zdroj video signálu. Väčšina televíznych diaľkových ovládačov má tlačidlo vstupu alebo zdroja, aby ste mohli vybrať správny zdroj pri viacerých pripojeniach.

Studený štart vašej televízie

Studené spustenie televízora je ekvivalentom reštartovania počítača. Je to tiež odlišné od jednoduchého vypnutia a opätovného zapnutia televízora.

Existujú dva spôsoby, ako môžete za studena spustiť televízor:

  • Pomocou diaľkového ovládania: stlačte a podržte tlačidlo napájania na diaľkovom ovládači, kým sa televízor nevypne a potom znova nezapne. To by malo trvať asi päť sekúnd.
  • Odpojením televízora: odpojte televízor od steny a nechajte ho odpojený asi 30 sekúnd, než televízor znovu zapojíte.
Čítať:  Aplikácia Nest nefunguje: Rýchla oprava

Skúste iný displej

Skúste použiť svoj PS5 s iným displejom alebo monitorom, aby ste sa uistili, že nie je chyba vo vašom televízore. Pokiaľ PS5 funguje na sekundárnom displeji, znamená to problém s vašim televízorom.

Zmeňte formát signálu HDMI

Niektoré televízory majú rôzne formáty signálu HDMI. Aj keď by váš PS5 mal fungovať s väčšinou z nich, v prípade, že vidíte čiernu obrazovku, je najlepšie prepnúť na východiskový formát signálu HDMI televízora, aby ste sa vyhli problémom.

Zmeňte výstupné rozlíšenie videa PS5

Zmena výstupného rozlíšenia videa PS5 na HDCP 1.4 môže pomôcť vyriešiť problémy s čiernou obrazovkou na starších televízoroch. Všimnite si, že PS5 podporuje HDCP 2.3 a podľa potreby prepína medzi verziami 2.2 a 1.4. Ak však na televízore stále vidíte čiernu obrazovku, skúste prinútiť PS5, aby fungovala v režime HDCP 1.4 iba z núdzového režimu, aby ste zistili, či to funguje.

Postup pre prechod do núdzového režimu PS5 je identický ako pri PS4, o ktorom sme sa už v minulosti zaoberali. Akonáhle ste v núdzovom režime, zamierte do Zmeniť video výstup menu, vyberte Zmeniť rozlíšenie a vyberte Iba HDCP 1.4. Vaša konzola by teraz po reštarte mala fungovať dobre.

Obráťte sa na zákaznícku podporu Sony

Ak nič iné nefunguje, je možné, že došlo buď k poruche čipu HDMI, alebo k iným hardvérovým problémom na vašom PS5. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je kontaktovať Zákaznícka podpora Sony Playstation a nechajte ich vyriešiť problém za vás.

Čítať:  Má Kindle Unlimited audioknihy?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE