Rady, ako zvýšiť návštevnosť svojho webu

Rady, ako zvýšiť návštevnosť svojho webu

Viete si predstaviť úspešnú firmu so slabou online prítomnosťou a webovou stránkou, ktorá slúži len na potvrdenie sídla spoločnosti a kontaktných údajov?

Nie, nemôžeš. Takéto podniky už jednoducho neexistujú.

Dnes úplne všetko (vrátane výkonov, predajov a výnosov) závisí od toho, akú návštevnosť je vaša stránka schopná generovať.

To je dôvod, prečo, ak máte pocit, že ten váš ešte nie je želaný, čítajte ďalej a zistite, ako začať svoju raketovú jazdu na vrchol a získať tak kvalitnejšiu návštevnosť na vašom webe.

SEO je stále kľúčové

Bez ohľadu na odvetvie, do ktorého patrí vaša firma alebo produkty a služby, ktoré ponúkate, kvalitné SEO je kľúčom k generovaniu organickej návštevnosti.

Urobte to správne a potenciálni zákazníci sa budú hrnúť na vašu webovú stránku, urobia to nesprávne a Google nebude šetriť námahou, aby vašu digitálnu prítomnosť pre obyvateľov internetu zneviditeľnil.

Optimalizácia pre vyhľadávače je neuveriteľne zložitá záležitosť, keďže spomínaný Google a ďalšie vyhľadávače neustále menia svoje sofistikované algoritmy.

V praxi to znamená, že musíte tieto zmeny pozorne sledovať a byť pripravení okamžite reagovať a podľa toho prispôsobiť svoje SEO.

V každom prípade existuje silná trojica, ktorá tvorí základ každej úspešnej SEO stratégie: kľúčové slová, SEO tag a meta popis.

Čítať:  Ako urobiť audit vašich presmerovaní 301

Samozrejme záleží aj na samotnom obsahu a samozrejmosťou je, že by mal byť autentický, dôveryhodný, informatívny a v prípade článkov a blogových príspevkov aj zaujímavý na čítanie.

Začnime s kľúčovými slovami, ktoré nielenže musia byť relevantné pre vašu firmu, ale musia byť zacielené aj na určitú geografickú oblasť.

Podľa Codyho Warrena, špecialistu na SEO v Agentúra Hook známe tým, že generujú serióznych potenciálnych zákazníkov a zvyšujú návratnosť investícií pre širokú škálu webových stránok v pomerne krátkom čase, je dôležité rozhodnúť sa, či chcete miestnu alebo národnú kampaň alebo oboje.

Navrhuje, aby všetky kľúčové slová s miestnym zámerom obsahovali názov požadovaného miesta, zatiaľ čo národné kľúčové slová musia byť zamerané na vašu firmu.

Zjednodušene povedané, ak predávate ojazdené autá v Chicagu, Illinois, vaše miestne kľúčové slovo môže byť niečo ako Použité autá v Chicagu, IL, zatiaľ čo Tipy na nákup ojazdených áut sú skvelou voľbou pre celoštátne pokrytie.

Uistite sa, že vytvoríte šikovné značky SEO a skutočne informatívne meta popisy (ponechajte ich v rozsahu 150 až 160 znakov), ktoré neznejú príliš dobre na to, aby to bola pravda, a dávajú prázdne sľuby.

Chcete však, aby boli vaše meta popisy lákavé, preto sa vždy snažte zdôrazniť výhody, ktoré prinášajú vaše produkty alebo služby, ale iba ak sú skutočné.

Obrázok 2

Zabezpečte, aby váš web slúžil účelu

Môžete minúť veľa času, úsilia a peňazí na to, aby ľudia navštívili vašu webovú prezentáciu, ale ak je zle zostavená, komplikovaná na navigáciu alebo nie je plne optimalizovaná pre mobilné zariadenia, ľudia ju veľmi rýchlo opustia pri hľadaní lepšie miesto na nákup produktov alebo nájdenie služieb, ktoré hľadajú.

Čítať:  Ako zlepšiť morálku oddelenia IT — odstránenie bolesti z IT

Môžete si myslieť, že stránka vašej spoločnosti je jednoduchým dôkazom existencie vášho podnikania, ale v dnešnej dobe je webová stránka oveľa viac.

Skontrolujte svoje stránky uistite sa, že je elegantnýrýchle načítanie a po okraj naplnené kvalitným a pútavým obsahom.

Živý blog je skvelý nápad, preto skúste uverejniť, povedzme, jeden článok týždenne, samozrejme, súvisiaci s tým, čo robíte.

Užitočné tipy, rady odborníkov a všetko ostatné, čo môže pomôcť vašim potenciálnym zákazníkom vzdelávať sa a naučiť sa správne si vybrať, sa považuje za špičkový obsah.

Navyše, keď ľudia uvidia, že ste špecialista, ktorý stojí za to, radi rozšíria informácie o vašej úžasnej stránke preplnenej osvedčenými a pravdivými tipmi.

Sociálne médiá sú skvelou príležitosťou, ako dostať svoj biznis priamo pred vašu cieľovú skupinu, o to viac, že ​​ich pokrytie doslova nepozná hranice.

Samozrejme, môžete ísť jednoduchšou cestou a platiť za reklamy, ale prečo nestráviť trochu svojho voľného času vytváraním krátkych, no podmanivých príspevkov v štýle, ktorý zodpovedá vkusu používateľov Facebooku, Twitteru, Instagramu alebo iných populárnych platforiem.

Ak chcete, aby bola vaša kampaň na sociálnych sieťach úspešná, začnite s definovaním želanej klientely na základe demografických údajov, záujmov, polohy, ako aj určitých vzorcov správania na internete.

Ak si nie ste istí, aké príspevky písať pre určitú platformu, vyhraďte si trochu času na prieskum konkurencie.

Všeobecnou radou je vyhnúť sa čistému predaju, pretože väčšina ľudí bude to nepríjemné a s najväčšou pravdepodobnosťou preskočí váš príspevok.

Čítať:  5 užitočných obsahových stratégií pre značky elektronického obchodu

Namiesto toho sa snažte, aby to bolo užitočné alebo zaujímavé. Hlavnou myšlienkou je prinútiť človeka navštíviť váš web, aby zistil, či je pre neho niečo zaujímavé.

Spätné odkazy sú ďalším dôležitým prvkom pri zvyšovaní objemu kvalitnej návštevnosti vášho webu.

Ako už názov napovedá, spätný odkaz je odkaz na váš web z iného webu a tu prichádza kľúčový bod – nie každý web je vhodnou voľbou na umiestnenie článku alebo blogového príspevku s vaším odkazom.

Mali by ste byť veľmi opatrní pri výbere a rozhodnúť sa iba pre dôveryhodné platformy s vysokou autoritou domény.

Okrem toho sa uistite, že váš článok na danej webovej lokalite vyzerá prirodzene, a to nielen pre Google, ale aj pre čitateľov.

Musíte si vybrať stránky obľúbené medzi vašimi potenciálnymi klientmi, inak všetko vaše úsilie o písanie a uzatváranie obchodov s ľuďmi, ktorí prevádzkujú iné stránky, neprinesie očakávané výsledky.

Aj keď neexistuje žiadne univerzálne riešenie, pokiaľ ide o budovanie silnej online prítomnosti, existujú vyskúšané a skutočné spôsoby, ako to výrazne zlepšiť.

Nezabúdajte, že samotná platená reklama z dlhodobého hľadiska nikdy nestačila na kvalitnú návštevnosť, preto sa zamerajte na SEO, štruktúru a výkonnosť svojho webu a nepremeškajte príležitosť zvýšiť povedomie o svojej značke prostredníctvom interakcie s vašou budúcnosťou. zákazníkov na sociálnych sieťach.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE