Razer Edge: Cena, špecifikácia a dátum vydania odhalené

Potom, čo spoločnosť oznámila svoj prvý herný handheld, „Edge“ na RazerCon 2022, konečne odhalila úplný technický list, dostupnosť a podrobnosti o cenách pre herný handheld.

Handheld bude dostupný v dvoch variantoch – 5G a WiFi. Teraz vieme, že variant WiFi bude dostupný výhradne za 399,99 $ Web spoločnosti Razer v USA počnúc 26. januárom.

Razer Edge je cloudový herný handheld založený na Androide. | Zdroj: Razer

K dispozícii je tiež zakladateľská edícia za 499,99 $. Má rovnaké špecifikácie, ale je dodávaný so slúchadlami Razer Hammerhead True Wireless. Variant 5G je vyrobený v spolupráci so spoločnosťou Verizon a očakáva sa, že operátor oznámi cenu a dátumy dostupnosti na svojom webové stránky už čoskoro.

Razer's Edge je vybavený 6,8-palcovým AMOLED displejom s frekvenciou 144 Hz a rozlíšením 2400 x 1800. Zariadenie podobné tabletu je poháňané Snapdragonom G3x Gen 1 a ponúka 8 GB LPDDR5 RAM, 128 GB ukladateľských kariet UFS 3.

Pokiaľ tento zoznam špecifikácií znie viac podobne ako Logitech G Cloud skôr ako Steam Deck, je to preto, že Edge je cloudové herné zariadenie založené na Androide, podobne ako G Cloud.

Razer sa viac sústredil na tabletovú časť a ponechal ovládanie na Kishi Pro V2. | Zdroj: Razer

To znamená, že zatiaľ čo G Cloud bol kompletný handheld s integrovanými ovládačmi, Razer sa vydal inou cestou a sústredil sa iba na zariadenie podobné tabletu a nechal svoje ovládače Kishi Pro V2 zvládnuť zvyšok.

Čítať:  Najlepšie webové prehliadače pre firmy: Chrome vs. Safari vs. Edge vs. Firefox

Tu je zvyšok špecifikácie pre Razer's Edge

Špecifikácia Razer Edge
Cena 399,99 $
Procesor Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1
Pamäť 8GB LPDDR5 RAM
Úložný priestor 128GB úložisko UFS3.1
Podpora microSD kariet až do 2TB
Zobraziť 6,8-palcový AMOLED
Rozlíšenie 2400 x 1800
Obnovovacia frekvencia 144Hz
batérie 5 000 mAh
Konektivita WiFi 6E
Bluetooth 5.2
USB Type-C
Konektor pre slúchadlá (cez ovládač)
Fotoaparát 5MP predný fotoaparát
1080p pri 60 FPS
Ovládač Razer Kishi V2 Pro (súčasťou balenia)

V správach: AMD oznamuje svoj rad Ryzen 7000 pre notebooky do roku 2023

Razer často používa CES na oznámenie viacerých produktov a zdieľanie informácií o už oznámených. CES 2023 nebol výnimkou.

Spoločnosť oznámila novú webovú kameru Kiya Pro Ultra, ktorej cieľom je priniesť kvalitu podobnú DLSR do plug-and-play webových kamier. Leviathan V2 Soundbar tiež dostáva verziu Pro, a keď už sme pri reproduktoroch; spoločnosť tiež predviedla Project Carol, opierku hlavy s reproduktorom herného kresla, ktorá dodá vašim herným kreslám priestorový zvuk 7.1 a hmatovú spätnú väzbu.

Razer Kiya Pro sľubuje vo webovej kamere kvalitu podobnú DLSR. | Zdroj: Razer

V neposlednom rade spoločnosť predviedla dva nové Razer Blade s obrazovkami 16:10, nastupujúci trend v moderných notebookoch poháňaných 13. generáciou procesorov Intel Core i9 HX radu a najnovšími GPU Nvidia radu 40 a upgradovateľnou pamäťou DDR5 5 600 MHz.

V správach: HTC oznamuje VIVE XR Elite, all-in-one VR headset

Čítať:  Pixel 7 a 7 Pre oznámili: Ceny, špecifikácie a dátum vydania

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE