Reakcie zakladateľov agentúry na spomalenie ekonomiky

Hospodárske spomalenie v roku 2022

Zdá sa, že na celom svete nie je možné sa vzdať negatívnych ekonomických správ.

Nedávny článok v New York Times s názvom „Svetovú ekonomiku ohrozuje sila skrývajúca sa na prvý pohľad“ vyvoláva nespočetné množstvo ekonomických problémov, ako je rastúca inflácia, rastúce úrokové sadzby, problémy dodávateľského reťazca, nevýrazné výsledky HDP, ale čo je najzaujímavejšie, sústredili sa na teraz dva a pol ročného slona v miestnosti: pandémie.

“Väčšina výziev, ktoré sa dotýkajú globálnej ekonomiky, bola spustená reakciou sveta na šírenie COVID-19 a s ním súvisiaci ekonomický šok.”

Vyhľadávania výrazu „recesia“ na Googli dosiahli svoj vrchol okolo júna 2022, keď Federálny rezervný systém USA začal agresívnejšie zvyšovať úrokové sadzby:

K negatívnemu vnímaniu trhu sa pridáva slabý výkon niektorých technologických spoločností. Snap napríklad stratil 39 % hodnoty svojich akcií za jediný deň. Tieto negatívne firemné výsledky vyvolali v niektorých prípadoch zmrazenie náboru alebo ešte horšie – prepúšťanie.

Historicky reakciou obchodníkov a inzerentov v časoch neistoty, ako je táto, je obmedziť marketingové rozpočty a/alebo ustúpiť k výkonnostnému marketingu. Ale na druhej strane je tu vždy férový prejav od tých na strane agentúry, ktorí hovoria, že krátenie marketingových rozpočtov v čase krízy nie je rozumné.

Napríklad toto článok Seema Nayak z AdChina tvrdí, že v ťažkých časoch je menšia konkurencia, takže väčšia prítomnosť na trhu je výhodou. To dáva zmysel, ale samozrejme to závisí od vášho odvetvia a cieľového trhu.

Reakcie zakladateľov agentúry

Keďže neistota na trhu prebieha v reálnom čase, zakladatelia mikroagentúr alebo marketingoví pracovníci na voľnej nohe sa rýchlo otáčajú, aby ochránili svoje príjmy a pomohli chrániť sa pred odchodom klientov. Niektorí dokonca túto skúsenosť naživo tweetujú:

Chceli sme sa však dozvedieť o agentúrach pre malé a stredné trhy ao tom, ako ich ovplyvňuje hospodársky pokles. Tu v Ahrefs máme to potešenie spolupracovať s tisíckami digitálnych agentúr po celom svete na automatizácii generovania potenciálnych zákazníkov na ich webových stránkach prostredníctvom nášho nástroja Embeddable Audit Tool.

Nedávno sme hovorili s niekoľkými zakladateľmi malých a stredných agentúr, aby sme sa dozvedeli viac o ich názoroch na súčasný hospodársky pokles. Chceli sme zistiť, ako reagujú ich klienti, ako reagujú ich agentúry, ako sa môžu otáčať a aké sú ich širšie predstavy do roku 2024.

Nikto nemá krištáľovú guľu, no títo zakladatelia agentúr sú v prvej línii – rozprávajú sa s klientmi, získavajú nové obchody a pracujú na udržaní a udržiavaní marketingových rozpočtov.

Títo úspešní obchodní lídri sa láskavo podelili o svoje myšlienky a o to, čo robia v súčasných podmienkach na trhu. Chceli sme pochopiť, čo si všímajú a ako reagujú. Veľký Ďakujem ide každému z nich za účasť!

Čítať:  Výber najlepšej agentúry na nákup médií: 8 vlastností, ktoré zdieľajú

Prechod k väčším klientom, väčšie rozpočty

Kyle Smendziuk, WebMarketers

Predstavili sme digitálnu agentúru Ottawa WebMarketers v našich článkoch v minulosti a obzvlášť na nás zapôsobilo, ako sa v prvých dňoch pandémie v roku 2020 posunuli smerom k online vzdelávaniu a workshopom pre miestne podniky.

WebMarketers postupujú od úspechu k úspechu, posúvajú sa smerom nahor a pracujú s väčšími klientmi a väčšími rozpočtami. Generálny riaditeľ agentúry Kyle Smendziuk si nevšimol žiadny nárast odchodu klientov alebo škrty v rozpočte a zaznamenal trvalý úspech od ich špecializovaného obchodného tímu a reklamy.

“Presúvame sa k práci s väčšími klientmi, ktorých rozpočty nie sú ovplyvnené (zatiaľ aspoň) a ktorí sú zvyčajne menej ovplyvnení ekonomickými zmenami. Práve teraz zostali naše tržby také konzistentné a stabilné, ako kedykoľvek predtým.”

WebMarketers sa v poslednej dobe zameriava na viac vstupných a menej odchádzajúcich aktivít a tiež viac presadzuje partnerstvá a pridružené spoločnosti.

Zameriavajú sa tiež viac na vysokohodnotné kontaktné body a väčšiu frekvenciu komunikácie s klientmi, pretože pracujú s klientmi, ktorí si zo strategických dôvodov vybrali agentúru namiesto zamestnanca digitálneho marketingu, a preto to potrebujú posilniť ako správny krok od vzťah a hľadisko výsledkov.

Kyleov výhľad do roku 2024 je zmiešaný. Verí, že stredne veľké agentúry budú naďalej úspešné a budú rásť, ale menšie tímy s 1 až 5 ľuďmi to budú považovať za ťažšie.

Zvýšte udržanie zamestnancov

Andy Crestodina, Orbit Media Studios

Orbit Media Studios je ocenená firma zaoberajúca sa webovým dizajnom so sídlom v Chicagu a hrdým BCorp. Andy Crestodina je spoluzakladateľom agentúry a všetko videl, keďže agentúra bola založená pred viac ako 21 rokmi.

Andyho výhľad je na zvyšok roka 2022 pomerne pozitívny, ale podčiarknuté tým, ako agentúry hľadajú nové obchody a kam sa zameriavajú:

“Väčšine digitálnych agentúr sa bude v druhej polovici roka dariť, najmä tým, ktoré majú silný marketing, dobrú povesť a rôznorodú klientskú základňu. Agentúry, ktoré sa spoliehajú na PPC pri získavaní potenciálnych zákazníkov alebo sa zameriavajú na klesajúcu vertikálu, budú mať problémy.”

Andy hovorí, že tento rok nedávno zvýšili svoje sadzby a hovorí, že to bolo už dávno vzhľadom na to, čo účtujú ich konkurenti.

“Je to dôležitý čas na udržanie vysokých sadzieb aj využitia, pretože to vám umožní udržať vysoké platy a bonusy. Je to konkurenčný trh práce a my musíme zostať konkurencieschopní.”

Je to dobrý bod na súčasnom napätom trhu práce. Hoci Andy hovorí, že kultúra a spokojnosť s prácou sú pravdepodobne dôležitejšie ako plat, na peniazoch záleží, a to ešte viac na neistom trhu.

Zdieľajte konverzné stratégie s klientmi

Rebekah Edwardsová, Clara

Clara je SEO agentúra so sídlom v Nashville. Spoluzakladateľka a generálna riaditeľka Rebekah Edwards si všimla malú zmenu v tom, ako klienti zvažujú nové zmluvy s niektorými existujúcimi klientmi, ktorí vyjadrujú finančné obavy zo splnenia budúcich platieb, ale zatiaľ sú stále v cieli. Aby agentúra držala krok s infláciou, nedávno zvýšila svoje sadzby o 12 %.

Ako SEO agentúra je medzi aktivitou SEO a výsledkami zvyčajne oneskorenie niekoľko mesiacov. Vzhľadom na neistotu trhu to môže pre niektorých klientov predstavovať väčšie riziko.

“Súčasné podmienky na trhu ma znepokojujú novými obchodmi, ale mám dobrý pocit zo súčasného udržania klientov. Výsledky, ktoré naši klienti vidia, sú väčšinou dostatočne významné a prinášajú dostatok nových obchodov na to, aby s nami pokračovali v spolupráci.”

Čítať:  Google hovorí, že pokiaľ ide o reťazce JavaScriptu, majú v zozname indexového prehľadávania nízku prioritu

V reakcii na to tím Clara zvyšuje komunikáciu a opakuje hodnotu svojej práce v mesačných aktualizáciách. Kriticky premýšľajú aj o tom, ako môžu zvýšiť nielen návštevnosť svojich klientov, ale aj mieru konverzie na stránke. Agentúra už začala s klientmi zdieľať postrehy a nápady a proaktívne vyvíjať kreatívne riešenia.

Rebekah tiež poukazuje na to, že prebiehajúce zmeny v legislatíve týkajúcej sa osobných informácií a spôsobu zobrazovania reklám znamenajú, že prichádzajúci marketing, ako napríklad obsah a SEO, budú aj naďalej relevantnejšie.

“V minulosti sa niektoré firmy, s ktorými sme diskutovali o spolupráci, nakoniec rozhodli vrhnúť svoj rozpočet výlučne na PPC, pretože je to rýchlejšia výhra – ale táto výhoda už nebude taká rezká.”

Rebekah je optimistická ohľadom roku 2024 a neskôr. Súčasnú neistotu na trhu považuje za krátkodobý opatrný „reset“ ekonomiky, ktorý nás má dostať späť do predpandemických podmienok.

Zvýšte návratnosť investícií počas ekonomickej neistoty

Andrew Jackson, North Shore Digital

Digitálna agentúra so sídlom v severnom Vancouveri, North Shore Digital je digitálna agentúra, ktorá pracuje s klientmi v 4 hlavných vertikálach: domáce služby, finančné služby, školy a zdravotnícka prax.

Andrew Jackson je generálny riaditeľ a zakladateľ agentúry. Spomenul, že nezaznamenali žiadne problémy s rozpočtovými škrtmi alebo odchodom klientov vzhľadom na to, že odvetvia, ktorým poskytujú služby, sú o niečo odolnejšie voči recesii a primárne spolupracujú s väčšími malými a strednými podnikmi s príjmami nad 1 milión USD ročne. Andrew povedal, že aj klienti s nižšími príjmami by mali mať na marketing každý rok rozpočet 50 000 až 100 000 dolárov.

“Počas recesie radíme klientom, aby naďalej míňali na marketing, pretože ich investície môžu veľmi dobre zájsť ďalej, keď sa konkurencia stiahne.”

Andrew uviedol príklad služby Google Ads, kde klienti ponúkajú ceny v reálnom čase oproti konkurencii za kliknutia, zobrazenia a konverzie. Ak konkurenti znížia výdavky na Google Ads v dôsledku úsporných opatrení, zníži sa tým dopyt po kliknutiach na kľúčové slová, čo vedie k vyššej návratnosti investícií inzerentov. Spoločnosť North Shore Digital vyvinula kalkulačku konverzie návratnosti investícií, ktorú používajú na podrobné monitorovanie.

Agentúra je v súčasnej fáze rastu a každý rok približne zdvojnásobila svoje príjmy. V roku 2022 sú na dobrej ceste, aby sa s tým znova stretli. Z tohto dôvodu Andrew veľmi dúfa v 2. polrok 2022 a má tiež pripravené obchodné výstavy a podujatia na zvyšok roka.

Pri pohľade do roku 2024 Andrew poukazuje na to, že aj keď sa klienti rozhodnú znížiť výdavky, ich úlohou ako zodpovedných vlastníkov agentúry je zabezpečiť, aby sa prispôsobili potrebným službám a nie veciam, ktoré je možné znížiť z rozpočtu.

“Ak zasiahne recesia, chceme byť superhrdinom, ktorý poháňa malé podniky, s ktorými spolupracujeme, na druhú stranu v lepšom stave, ako keď do nej vstúpili.”

Uľahčiť školenie a podporu komunity

Joseph S. Kahn, Hum JAM

Hum JAM je digitálna agentúra so sídlom v Atlante a San Diegu so špecializáciou na SEO. Joseph S. Kahn je prezident Hum JAM a vidí, že sa trh začína meniť. Ako mnohé podniky, aj oni začali zvyšovať ceny služieb v dôsledku vyšších nákladov vo všeobecnosti.

Čítať:  Čisté zmeny vykresľovania na strane servera by nemali znížiť vaše hodnotenie

“Vidíme, že klienti trochu viac tlačia späť na zvyšovanie cien. Ich náklady rastú, takže nie sú spokojní s tým, že aj naši nemôžu očakávať nič viac, pokiaľ ide o služby navyše.”

Joseph dodal, že Hum JAM obracia svoju pozornosť od 1-on-1 komunikácie s klientmi k prístupu 1-to-many a ponúka ‘Community Circle’ zahŕňajúci školenia a podporu. To agentúre umožňuje doplniť ich potrebu ďalších klientov presunom do komunity a školením trhu.

Posun smerom k interným projektom

James Oliver, Evolved Toaster

Vyvinutý hriankovač je malá kreatívna digitálna agentúra so sídlom v Spojenom kráľovstve. Riaditeľ agentúry James Oliver si v tomto roku všimol nárast odchodu klientov a v dôsledku toho sa začal zameriavať na vlastné interné projekty: webové stránky affiliate marketingu.

Agentúra sa špecializuje na SEO projekty a James je pragmatický, pokiaľ ide o napätie medzi očakávaniami klientov, keď môžu byť rozpočty napäté, v porovnaní s dlhodobým výhľadom potrebným na realizáciu návratnosti investícií zo SEO aktivít.

“Vždy existuje dopyt po marketingových službách. Keďže však SEO trvá niekoľko mesiacov, kým sa naštartuje, očakávame, že viac klientov bude prúdiť, pretože očakávajú rýchlejšie výsledky.”

James tiež očakáva, že sa podmienky na trhu v roku 2024 zhoršia napriek tomu, že dopyt po marketingových a SEO službách bude vždy existovať.

Trh práce agentúr

Napriek poklesu marketingových rozpočtov, nedávna analýza od Jaya Pattisalla, hlavného analytika spoločnosti Forrester, ukazuje takmer rekordnú úroveň zamestnávania agentúr v USA (najmä reklamných agentúr), ako uvádza americký Bureau of Labor Statistics.

“Napriek rastúcej inflácii, obavám z recesie a prepúšťaniu technologických spoločností zostáva rast pracovných miest v reklamnom priemysle v USA silný.”

Po hĺbení údajov si Jay všimne, že nárast pracovných miest v reklamných agentúrach prišiel na úkor tradičnejších oblastí v širšom odvetví. Zaznamenal pokles pracovných miest v agentúrach priameho marketingu a v službách distribúcie reklamných materiálov. Napriek tomu, že priemysel reklamných agentúr je v súčasnosti na vysokej úrovni, Jay varuje:

“Akciový trh a reklamný trh nezostanú medzi sebou dlho v rozpore. Rastúce úrokové sadzby, klesajúca spotrebiteľská dôvera a nevyhnutné škrty v marketingu nakoniec dobehnú toto odvetvie.”

Pre vlastníkov agentúr Jay navrhuje riešenie, ako si udržať klientov v ťažkých ekonomických časoch, prechod z modelu účtovateľných hodín na model založený na výsledkoch, pričom agentúry sú odmeňované za dosiahnuté výsledky/obchodné ciele. Mnoho digitálnych agentúr urobilo tento prechod pred rokmi, aby sa postarali o malé a stredné podniky a stredné podniky, ktoré sú vo všeobecnosti viac orientované na cenu.

Obchodná dôvera spotrebiteľov (alebo jej nedostatok)

Vplyv vyšších cien na dôveru spotrebiteľov negatívne ovplyvnil mnohé podniky, čo následne negatívne ovplyvnilo digitálne agentúry, ktoré zápasia s vyšším odchodom klientov a zníženými rozpočtami na marketing. Existujú však zaujímavé nuansy a výnimky.

Hovorili sme so Sarah M. Campbell, GVP Brand & Experience Strategy v jednej z najväčších svetových interaktívnych agentúr, Žiletka (súčasť Publicis Groupe). Analyzovala dôveru spotrebiteľov a vplyvy toku na podniky. Sarah načrtla 3 hlavné poznatky z rozsiahleho výskumu agentúry:

1. Zotavenie v tvare K

Zatiaľ čo sa diskutuje o tom, či smerujeme do recesie alebo nie, zotavenie po pandémii sa podobá tomu, čo je známe ako Zotavenie v tvare Kkde sa určitým sektorom a ľuďom, ktorým sa pred pandémiou darilo dobre, darí ešte lepšie, zatiaľ čo tí, ktorým sa darilo okrajovo, majú najväčší problém.

Čítať:  Prečo by agentúry nemali nechať rozhodnutia o hostingu na zákazníkov

“Oživenia v tvare K nie sú ani krátkodobou reakciou; majú tendenciu zväčšovať existujúce spoločenské a ekonomické tlaky, aby vytvorili ešte väčšiu medzeru v existujúcich rozdieloch.”

Sarah uviedla ako príklad zvýšenie miezd: zatiaľ čo hodinoví pracovníci zaznamenali medziročný nárast o +5,6 %, to nezodpovedalo miere inflácie, ktorá sa v súčasnosti pohybuje okolo 8,5 %vytvára ekonomickú pozíciu, ktorej prekonanie je náročnejšie.

2. Čokoľvek robíte, nechoďte do tmy

Ako sme už spomenuli v tomto článku, zníženie výdavkov na marketing je často prvou akciou, ktorú obchodníci podniknú počas hospodárskeho poklesu. Sarah hovorí, že Razorfish varuje svojich klientov pred prílišnou reakciou.

“Krátkodobé úspory na marketingových výdavkoch môžu umožniť konkurencii preniknúť a poškodiť akýkoľvek ťažko zarobený majetok získaný v časoch splachovania.”

Po zotmení na šesť a viac mesiacov zaznamenalo 60 % značiek výrazný pokles kľúčových metrík podľa výskumnej poradenskej firmy. Kantar Millward Brown.

Sarah tiež hovorí, že vytvorenie a udržiavanie solídnej prítomnosti zaisťuje a podporuje silnú hodnotu značky a príležitosť zarobiť na nových publikách, ktoré zostali pozadu, keď ostatné značky zanikli.

3. Teraz je čas na experimentovanie

Počas hospodárskeho poklesu môže byť ťažké predvídať správanie spotrebiteľov. Nestabilita môže spôsobiť, že spotrebitelia siahnu po značkách, ktoré poznajú a ktorým dôverujú, ale je oveľa pravdepodobnejšie, že siahnu aj po konkurencii.

Zmena bola bežná nielen počas pandémie, ale pri prieskume spotrebitelia uviedli, že po pandémii budú pokračovať vo svojom správaní k zmene: nielen na základe dostupnosti, ale aj novosti.

“Po starostlivosti o svojich verných zákazníkov je príležitosť v ďalšom skúmaní. Vedomie, že spotrebitelia prechádzajú k zmene častejšie ako zvyčajne, je príležitosťou pre značky testovať a učiť sa s novým publikom, správami a mediálnymi prístupmi.”

Tieto poznatky od Razorfish pomáhajú pripraviť scénu pre informované rozhovory medzi agentúrami a klientmi v 2. polroku 2022. Namiesto toho, aby sa podniky stiahli, je to pre niektorých čas príležitostí a úlohou agentúr je pomôcť svojim klientom previesť súčasnú ekonomickú situáciu. dynamika.

V súhrne

Z rozhovorov s odborníkmi z odvetvia a zakladateľmi agentúr sme sa naučili, že sú odolní a určite je medzi nimi viac pozitivity aj napriek súčasnej ekonomickej tiesni.

Realita je taká, že podniky stále potrebujú uvádzať na trh témy a predávať svoje produkty a služby. Agentúry budú vždy zohrávať svoju úlohu. Záleží však na konkrétnych radoch služieb a na tom, či môžu podporiť krátkodobú realizáciu návratnosti investícií, ako aj medzeru v odvetví. Ako už bolo povedané, odborné poradenstvo pre klientov, ktoré pomôže zvládnuť akýkoľvek ekonomický pokles, bude smerovať len k posilneniu vzťahov s klientmi, a teda k udržaniu klientov.

Samozrejme, niektoré podniky prejdú akýmkoľvek hospodárskym poklesom bez ujmy, ale pre agentúry, ktoré zažijú odliv klientov alebo škrty v rozpočte, ide o to, ako môžete stále zohrávať dôležitú úlohu v podnikaní klienta a ako ho dokážete previesť cez pokles. Ak by ste sa chceli podeliť o svoje myšlienky, budeme radi, ak sa nám ozvete. Ozvite sa na Twitteri @seoptimer.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE