Realita inteligentných hodiniek Made in India

Mnoho značiek predáva inteligentné hodinky pod názvom „Made in India“. A podľa toho, ako to vyzerá, by ste predpokladali, že inteligentné hodinky boli vyrobené v Indii a značkou, ktorá ich predáva. To isté je zobrazené prostredníctvom zoznamov Amazon a Flipkart. Ale je to naozaj tak, ako to vyzerá? Tu je realita inteligentných hodiniek Made in India. Pokračuj v čítaní.

Čo znamenajú inteligentné hodinky vyrobené v Indii?

Produkt „Made in India“ musí byť vyrobený alebo vyrobený v krajine, aby sa tak mohol nazývať. Akékoľvek inteligentné hodinky alebo fitness náramky vyrobené alebo zostavené spoločnosťou lokálne v krajine sa preto môžu nazývať vyrobené v Indii.

Na začiatok vláda v roku 2014 spustila program „Make in India“ ako súčasť iniciatívy na budovanie národa. Cieľom bolo prinútiť spoločnosti zriadiť výrobné jednotky v krajine, aby vytvorili pracovné miesta a podporili hospodársky rast. A vtedy si ľudia uvedomili dôležitosť domorodého pôvodu a značky sa začali zameriavať na poskytovanie produktov vyrobených v Indii.

Logo Make in India (lev s nápisom Make in India vo vnútri)

V prípade smartfónov spoločnosti vo všeobecnosti dovážajú všetky komponenty, ako je obrazovka, mikrofón, čipová súprava, základná doska, snímač fotoaparátu atď., z Číny a ďalších krajín. Potom sa montuje v miestnych továrňach a predáva sa s visačkou „vyrobené v Indii“. Nájsť smartfón na 100 percent vyrobený v Indii je teda takmer nemožné. Jednoduchšie je však tomu istému uveriť aj v prípade inteligentných hodiniek, však?

Indické značky inteligentných hodiniek ako Boat, Noise a Fireboltt sú jedny z najpredávanejších v kategórii rozpočtu. Tieto spoločnosti nedávno začali uvádzať na trh niektoré zo svojich modelov s odznakom „Made in India“, aby prilákali viac spotrebiteľov. Poďme do hĺbky toho istého.

Realita: Dovážané vs. zmontované vs. vyrobené v Indii

V prípade smartfónov je nedostatok jednotiek na výrobu polovodičových plátkov (FAB) takmer nemožný úplne ich vyrobiť v Indii. Napriek tomu „niektoré“ značky začali vyrábať alebo získavať mnohé komponenty, ako sú obrazovky, batérie atď., lokálne. A našťastie sa veci zdajú podobné s inteligentnými hodinkami.

Čítať:  Čo je to dvojpásmové GPS v inteligentných hodinkách? Bežné GPS vs. Duálne GPS

Výroba inteligentných hodiniek vo všeobecnosti vyžaduje nasledujúci proces:

Komponenty inteligentných hodiniek vrátane remienka, batérie, PCB, senzorov a displeja.

 • Získavanie čipovej sady na spustenie softvéru a správu toku údajov.
 • Nákup požadovaných komponentov, ako je obrazovka, batéria, PCB, nabíjačka a senzory.
 • Navrhovanie obvodov základnej dosky a softvér na písanie.
 • Výroba inteligentných hodiniek – ako vyzerajú a aké sú rozmery.
 • Zostavenie komponentov a zostavenie prototypov na základe dizajnu.
 • Testovanie inteligentných hodiniek, ich sprievodnej aplikácie a odstraňovanie problémov.
 • Prechod na hromadnú výrobu, po ktorej nasleduje balenie a marketing.
 • Kontrola kvality predtým, ako hodinky pristanú na trhu.

Nie je prekvapením, že o 80 % všetkých elektronických nositeľných zariadení sa vyrába v Shenzhene v Číne. Väčšina inteligentných hodiniek a ich komponentov sa vyrába a montuje v Číne a neskôr sa dováža do Indie a ďalších krajín pod rôznymi značkami.

Môžete ich nazvať importované inteligentné hodinky, ktorých výrobcom je čínska spoločnosť (ODM), zatiaľ čo značka je jednoducho dovozca a obchodník. To zahŕňa lacné značky ako Boat, Fire-Boltt, Noise, Crossbeats, Zebronics a ďalšie predávané v Indii. Technicky sú to indické značky, ale všetko, čo robia, je balenie a predaj nositeľných zariadení.

Pracovníčka držiaca inteligentné hodinky v čínskom zariadení

Ak ste sa niekedy čudovali, prečo majú spoločnosti ako Noise, Boat alebo Fire-Boltt rôzne aplikácie pre rôzne modely inteligentných hodiniek, To je dôvod, prečo. V skutočnosti majú Noise ColorFit Pro 4 Max a Realme TechLife Watch R100, ktoré sme nedávno kúpili, presne rovnako vyzerajúce mobilné aplikácie a rovnaké nabíjačky, ktoré fungujú zameniteľne – pravdepodobne od rovnakého dodávateľa.

Byť indickou značkou teda nevyhnutne neznamená miestne vyrobené produkty.

Priemerná nositeľná jednotková cena dovozu a celková hodnota $$ pre celú kategóriu v júni 22 v Indii 🇮🇳

– Apple, Garmin, Fitbit, Fossil, Samsung sú drahé inteligentné hodinky

– Fireboltt & Noise hrajú hru na objem, zatiaľ čo Apple má ⭐️ hodnotu. pic.twitter.com/KOU3ZQTv7d

Čítať:  Vývoj mobilných aplikácií: Očakávania vs. Realita

— Honey Singh (@honeytech) 19. júla 2022

Potom prichádzajú značky, ktoré začali montovať alebo získavať niektoré zo svojich inteligentných hodiniek lokálne v Indii. Komponenty pochádzajú z ODM v Číne a potom sa montujú na mieste, aby vytvorili plne zariadený produkt. A keďže montáž prebieha v Indii, predávajú sa ako inteligentné hodinky vyrobené v Indii.

Kto vyrába hodinky vyrobené v Indii pre Realme, Boat a iné značky?

V prípade inteligentných hodiniek vyrobených v Indii montáž zvyčajne vykonáva tretia spoločnosť v Indii. Napríklad, Realme uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Khy Electronics pre miestnu výrobu inteligentných hodiniek v Indii. Khy Electronics má závod v Noide v štáte Uttar Pradesh a vyrába Realme Watch 2 Pro, Realme Buds Wireless a ďalšie produkty pre túto značku.

Realme Watch 2 Pro Box zobrazujúci vyrobené podľa informácií

Podobne aj čln inteligentné hodinky predávané ako „vyrobené v Indii“ – Wave Pro 47 a Xtend Pro nevyrába vlastné zariadenie Boat alebo Imagine Marketing. Namiesto toho ho vyrába IL JIN Electronics India Pvt. Ltd. v Noide, Uttar Pradesh, a to isté možno overiť prostredníctvom údajov na obale.

Vyrobené podľa informácií na krabičke inteligentných hodiniek Made-in-India Boat

Najpredávanejší Hluk Spoluzakladateľ hovorí, že asi 20 až 25 percent inteligentných hodiniek Noise je vyrobených v Indii. Jeho komponenty pochádzajú z krajín ako Čína, Vietnam a USA.

Moliferelatívne menej známa značka, má jedny zo svojich inteligentných hodiniek vyrábané spoločnosťou Optiemus Electronics Limited, čo je opäť spoločnosť so sídlom v Noide v Indii.

Prísť k velikánom, Samsung začala s výrobou inteligentné hodinky v Indii v roku 2020. Edícia Galaxy Watch Active2 4G Aluminium bola vyrobená lokálne v závode Noida, po ktorej nasledoval celý rad 18 inteligentných hodiniek v Indii v rámci programu 'Make for India',“ povedal Mohandeep Singh, Samsung India. Hlavný viceprezident pre mobilný biznis.

Mali by ste dôverovať informáciám o výrobcovi na Amazone a Flipkarte?

Väčšina inteligentných hodiniek predávaných spoločnosťami ako Boat, Fire-Boltt, Noise, Tagg a ďalšie lacné značky sa dováža z Číny do Indie. Toto sú iba dovozcovia, zatiaľ čo výrobcom je čínsky ODM (okrem miestne vyrobených modelov).

Pri kúpe inteligentných hodiniek z e-commerce portálov ako Amazon alebo Flipkart môžete vidieť, kto je ich výrobcom. však údaje nie sú spoľahlivé.

Čítať:  Mylné predstavy o SEO vs realita: Mýty o SEO, o ktorých ste nevedeli, že viete

Pri niektorých hodinkách je výrobcom správne uvedená čínska spoločnosť. Pre niektorých je však názov značky označený pred výrobcom, čo spôsobuje zmätok medzi zákazníkmi.

Kontrola podrobností o pôvode produktu na nákupnej stránke Amazon

Napríklad zoznam Boat Xtend (nie Pro) na Amazone uviedol ako výrobcu „Imagine Marketing“, čo nás núti zaujímať sa, či hodinky vyrába Boat v Indii. Našťastie krajina pôvodu (ktorú majú všetci predajcovia povinní písať, vďaka vládne usmernenie) všetko objasňuje zmienkou o Číne.

Inteligentné hodinky sú vyrobené v Číne a do Indie ich dováža spoločnosť Imagine Marketing (materská spoločnosť Boat). V rámčeku sa uvádza to isté; sú však označené iba údaje o dovozcovi a na tomto obale nie je uvedený výrobca.

Nespoliehajte sa teda na zoznamy portálov elektronického obchodu, aby ste vedeli, kto je výrobcom vašich hodiniek. To znamená, že máme niekoľko praktických metód, ako to nájsť, uvedené nižšie.

Ako nájsť skutočného výrobcu inteligentných hodiniek?

Vďaka pravidlám a predpisom je ľahké nájsť skutočného výrobcu vašich inteligentných hodiniek, či už sú zmontované/vyrobené v Indii alebo dovezené priamo z Číny alebo akéhokoľvek iného regiónu:

 • Zoznam produktov: Prejdite nadol na stránku so zoznamom produktov na Amazon alebo Flipkart. Na Amazone hľadajte „Krajina pôvodu“, čo by mala byť Čína pre čínske produkty. Ako už bolo spomenuté, nespoliehajte sa na daný názov výrobcu, pretože sme videli, ako sa značky uvádzajú ako výrobca, aj keď hodinky boli dovezené z Číny.
 • Krabička na inteligentné hodinky: Skontrolujte vonkajší obal vašich inteligentných hodiniek. Pravdepodobne nájdete tri podrobnosti: Výrobca, Dovozcaa Marketér. V prípade inteligentných hodiniek vyrobených v Indii bude výrobca sídliť v Indii. Ak sa však uvádza iba predaj alebo dovoz, hodinky sú pravdepodobne dovezené z Číny alebo inej krajiny.
 • Používateľská príručka: Mnoho spoločností uvádza tieto informácie aj v používateľskej príručke dodanej so škatuľkou.
 • Na hodinkách: Apple priamo vyryje krajinu pôvodu svojich hodiniek vedľa sériového čísla vo vnútri slotu pre remienok. Rovnako mnoho ďalších výrobcov uvádza krajinu výroby na zadnej strane hodiniek.
Čítať:  Instagram 101: Čo potrebuje vedieť každý manažér inteligentných sociálnych médií

Prečo nevidíme inteligentné hodinky 100% vyrobené v Indii?

Výroba komponentov pre smartfóny či inteligentné hodinky nie je taká jednoduchá, ako by sa mohlo zdať. Nastavenie výrobnej jednotky môže stáť tisíce miliónov korún, najmä v prípade polovodičových čipov. Navyše, ľudia musia byť vyškolení na prácu s takýmito technológiami. A to si vyžaduje postupné a dlhodobé investície. Zatiaľ čo gigant ako Samsung vždy exceloval v aréne, pre ostatných je to ťažké.

Čínske zhromaždenie inteligentných hodiniek

Rozpočtové značky ako Boat, Noise alebo Fire-Boltt momentálne hrajú krátkodobú hru:

 1. Importujte inteligentné hodinky alebo import komponentov a montáž (daňové výhody)
 2. Urobte značku a balenie
 3. Predajte to dobre s celebritou alebo hráčom kriketu.

Recept im pomáha predávať v číslach a byť top hráčmi. A bude to pokračovať, keďže indický trh s inteligentnými hodinkami je v súčasnosti predovšetkým o cenovej efektívnosti a objeme. Noise, Fire-Boltt a Boat sú na vrchole rebríčka, aj keď sa hlavne prebaľujú.

Na druhej strane značky ako Samsung, Fitbit, Fossil a dokonca aj Amazfit inovujú a míňajú na výskum a vývoj, ale nedokážu sa vyrovnať s konkurenciou s nízkou cenou.

Situácia sa zmení, keď bude trh dozrievať, spoločnosti budú investovať a budú sa zlepšovať technológie. Dúfajme, že India začne vyrábať všetky komponenty od nuly (vrátane polovodičových čipov). Veci sa nepochybne stali oveľa lepšími ako pred niekoľkými rokmi, ale dosiahnutie konečného cieľa môže odteraz trvať roky.

Zabaliť sa

Toto všetko bolo o inteligentných hodinkách vyrobených v Indii. Dúfam, že teraz viete, ktoré značky predávajú lokálne vyrobené inteligentné hodinky, kto ich vyrába a ako môžete zistiť, kde boli vaše inteligentné hodinky vyrobené alebo zmontované. Článok budeme priebežne aktualizovať, keď budú k dispozícii nové informácie. Zostaňte naladení na ďalšie takéto aktualizácie.

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE