Recenzia OceanWP: Klady a zápory (bezplatná téma WordPress)

OceanWP je bezplatná téma, ktorá prichádza s mnohými pokročilými funkciami a možnosťami prispôsobenia. Je najviac prispôsobiteľný bezplatné viacúčelové tému pre WordPress doteraz.

Takže v tomto príspevku uvidíte skutočne zaujímavú recenziu témy OceanWP. Keďže som ho použil tu na BforBloggers, zostavil som jeho klady a zápory, aby ste mohli lepšie posúdiť, či je to vaša vysnívaná téma alebo nie.

Úvod do OceanWP

OceanWP je bezplatná téma WordPress, ktorú vytvoril a spravuje Nicolas Lecocq. Bol na voľnej nohe a nedávno vyvinul OceanWP a myslel si, že ho dá zadarmo každému používateľovi WordPress. To je dôvod, prečo je táto téma úplne zadarmo a môže byť použitá na ľubovoľnom počte stránok navždy.

Keďže je to exkluzívne pre WordPress, nemôžete použiť žiadny iný CMS. OceanWP je online od roku 2016 a momentálne má hodnotenie 5 z 5 v repo tém WordPress s viac ako 100 000 inštaláciami. V tejto recenzii však uvidíte jej výhody aj nevýhody spolu s mojou stránkou toho, ako je táto téma vhodná pre blogerov, vývojárov a webové stránky elektronického obchodu.

Je to viacúčelová bezplatná téma dostupná v repo tém WordPress, takže nemusíte nič kupovať. K dispozícii je niekoľko bezplatných aj platených rozšírení a povieme si o nich ďalej v tejto recenzii.

Vlastnosti

OceanWP má veľa funkcií v porovnaní s akoukoľvek inou bezplatnou témou, ktorú som kedy videl za niekoľko rokov. Umožní vám ľahko prispôsobiť každú časť vášho blogu, predajnej webovej stránky alebo dokonca webovej stránky elektronického obchodu.

Niektoré z funkcií OceanWp:

  1. Úplná podpora pre tvorbu stránok
  2. Integruje sa s akoukoľvek veľkosťou obrazovky (responzívne rozloženie)
  3. Ľahký (bez bloatware)
  4. Načítava sa super rýchlo (čistý kód)
  5. Plná integrácia s doplnkami elektronického obchodu, ako je Woocommerce
  6. Schéma Pridaná téma priateľská k SEO
  7. Demo funkcie importu a exportu
  8. Vstavaný zdieľací modul, modul optin a ďalšie (s Ocean Extra)

A existuje mnoho ďalších funkcií, ktoré je možné pridať prostredníctvom platených a bezplatných rozšírení dostupných pre OceanWP na webovej stránke a v úložisku doplnkov WordPress.

Čítať:  Vývojár WordPress Alex Bordei zdieľa svoje...

Téma OceanWP je bezplatná a neplatí sa. Musíte zaplatiť len za prémiové rozšírenia, ak chcete k téme pridať ďalšie funkcie.

OceanWp nezostalo absolútne nič. Vo chvíli, keď si túto tému nainštalujete, zdá sa, že ide o prémiovú tému, ktorú je možné zmeniť a transformovať tak, ako chcete.

Priamo od farby, päty, hlavičky, bočného panela, háčikových oblastí, CSS, typografie a všetko sa dá zmeniť v samotnom prispôsobovači. Začiatočníkovi to však môže spočiatku pripadať až príliš ohromujúce.

Ako už bolo povedané, poďme sa podrobne rozprávať o jeho výhodách a nevýhodách.

Pros

OceanWP má určite veľa kladov, pretože je to jediná bezplatná téma, ktorá svojim používateľom umožňuje robiť čokoľvek, aby si ju prispôsobili a prispôsobili podľa svojej vlastnej značky. dovoľte mi pár plusov:

1. Rýchly, ľahký a čisto kódovaný: Keďže OceanWP je veľmi ľahký a rýchlo sa načítava cez bežné funkcie rozloženia a tém, je to skvelá voľba, najmä ak vám záleží na používateľskom zážitku.

2. Sklad WordPress Widgets Enhancer: Zistil som to, keď som používal OceanWP tu na BforBloggers. Téma automaticky vylepšuje dojem a vzhľad niekoľkých skladových miniaplikácií WordPress, ako sú noviny a posledné príspevky.

3. Nabitý množstvom možností: Keď si nainštalujete a začnete prispôsobovať OceanWP spolu s jeho doplnkom Ocean Extra, okamžite si všimnete, že je k dispozícii toľko možností, od ktorých môžete začať. Od hlavičky cez pätu až po oblasti s háčikmi môžete všetko zmeniť.

4. Priateľské k SEO: OceanWP používa značenie schémy, ako aj ďalšie postupy vhodné pre SEO, ako sú správne značky HTML nadpisov, správna štruktúra navigácie na stránkach atď.

5. Priateľské k vývojárom – Rovnako ako každá iná téma WordPress, aj OceanWP je k dispozícii na serveri Github pre vývojárov, aby mohli ďalej vylepšovať jeho funkčnosť a zlepšovať.

6. Šetrič času a peňazí pre nezávislých pracovníkov – Ak ste na voľnej nohe a pracujete pre klientov, najlepšie, čo môžete urobiť, je získať OceanWP a použiť jeho demo funkciu importu a exportu na rýchle nastavenie ich webových stránok doslova 4 kliknutiami.

7. Elektronický obchod Ehnacer – OceanWP sa integruje s Woocommerce a navyše vylepšuje jeho vlastnosti, vzhľad a funkčnosť. Týmto spôsobom môžete očakávať väčšiu konverziu vo vašom internetovom obchode s menšími problémami s kompatibilitou.

Čítať:  Ako nastaviť štatistiku písania vo WordPress a prečo

Teraz, keď sme videli nejaké výhody, poďme sa rozprávať o niektorých hlavných nevýhodách v téme OceanWP

Zápory

1. Ohromujúci nástroj na prispôsobenie – Keď otvoríte nastavenie prispôsobenia vzhľadu, všimnete si, že existuje príliš veľa možností na spracovanie a vy neviete, kde začať a kde nájsť konkrétne nastavenie. To môže cítiť každý začiatočník.

2. Nekompatibilné s doplnkami na optimalizáciu rýchlosti – Rovnako ako sme videli v téme Astra, The OceanWP vám tiež poskytuje statickú hlavičku, kde možnosť vyhľadávania alebo akýkoľvek javascript nebude fungovať. Stáva sa to iba pri skriptoch tém, takže pomocou OceanWP skutočne nemôžete používať doplnky ako Autoptimize a odstraňovať reťazce dotazov.

3. Chyba vyrovnávacej pamäte – Neviem, či sa to stáva opakovane, alebo len u mňa, ale OceanWP mi pokazil SEO. Videl som verziu uloženú vo vyrovnávacej pamäti, vždy sa vo vyrovnávacej pamäti Google objavila obrovská hlavička, ktorá pokrývala celý obsah a na mojom blogu zostala obrovská plocha prázdneho miesta, čo nie je dobré pre hodnotenie. To je to, čo ma prinútilo napísať recenziu na OceanWP.

Pozri si toto:

Aj keď som 3x menil hlavičku, ale zdalo sa, že nič nefunguje. Na konci dňa som sa rozhodol zmeniť tému.

podpora

Keď hľadáte kvalitný produkt, očakávate aj kvalitnú podporu. OcewanWP má všetko. Musím uznať, že podpora je naozaj rýchla a navyše vývojár ochotne pomôže, aj keď ste bezplatný používateľ.

OceanWp má tiež prioritný plán podpory a môžete sa doň prihlásiť, ak staviate stránky pre klienta alebo ak prevádzkujete veľkú firmu a potrebujete rýchlu podporu, ak sa niečo pokazí vo vašej téme alebo mimo nej.

Podpora OceanWP je na fóre WordPress naozaj rýchla a celkom aktívna.

Nedávno som otvoril lístok na problém s ikonou hlavičky a ponuky na fóre podpory WordPress a za 4 hodiny som dostal odpoveď. Nie tak uspokojivé, ale bolo to rýchle a k veci. Pozrieť sa:

Čítať:  Chromebook sa stále vypína? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Mobilné menu nefungovalo na žiadnom zariadení a prehliadači, tak som išiel na fórum a požiadal som o riešenie. Ako obvykle som dostal správu, aby som zakázal svoje doplnky, aby som zistil, ktorý z nich spôsobuje problémy. Vedel som, že to bude nejaký problém s javascriptom, pretože som minimalizoval tému CSS/HTML. Teraz to neznamená, že by ste to mali vedieť aj vy.

Možno si neuvedomujete, čo je javascript alebo čo dokonca robí doplnok, určite to nemusíte robiť, pokiaľ túto technológiu nezvládnete sami. Pre ľudí, ktorí si to neuvedomujú, by téma OceanWP mala poskytnúť možnú príčinu a jej riešenie, ktoré môže alebo nemusí fungovať. V každom prípade je to bezplatná podpora a nemôžeme očakávať, že budú na rovnakej úrovni so všetkými.

Ak máte problémy s tým, že nefunguje mobilná ponuka, ikona vyhľadávania nezobrazuje vyhľadávacie pole atď. v téme OceanWP, vypnite minifikáciu javascriptu alebo deaktivujte akýkoľvek doplnok na optimalizáciu rýchlosti, ktorý máte, napríklad Autoptimize.

Ak ste si zakúpili nejaké rozšírenia pre OceanWP, môžete tiež získať priamu e-mailovú podporu od tímu.

Stanovenie cien

Vzhľadom k tomu, že OceanWP je úplne zadarmo, nie je dôvod sa hádať o jeho cene. K dispozícii je niekoľko rozšírení, ktoré môžete použiť na ďalšie pridávanie funkcií a vylepšenie jeho funkčnosti.

Rozšírenia sú ocenené samostatne, ale je k dispozícii balík, ktorý vám odporúčam kúpiť, ak sa chystáte zakúpiť akékoľvek rozšírenie samostatne, pretože ušetríte viac ako 80 dolárov, keď získate balík namiesto samostatných rozšírení.

Balík rozšírení má cenu 39 USD za jednu stránku a za 129 USD môžete použiť šablóny rozšírenia a ukážky na neobmedzených stránkach WordPress.

K dispozícii je tiež zľava na obnovenie licencie, vďaka ktorej môžete ušetriť až 30 % na aktualizáciách licencií.

Predovšetkým môžete použiť aj rozšírenie s bielym štítkom na premenu OceanWP na „svoju exkluzívnu tému“, ktorú môžete použiť aj na zdieľanie so svojimi klientmi.

OceanWP: Pre koho je táto téma určená

Každý, kto vlastní blog, statickú predajnú webovú stránku alebo papierový obchod Woocommerce, môže používať OceanWP, pretože má všetky potrebné kompatibilné funkcie, ktoré možno budete chcieť hľadať na blogu.

Čítať:  Taco Verdonschot z Yoast zdieľa, ako sa dostal do...

Má viacero návrhov rozloženia pre blogové stránky, ktoré možno žalovať, aby sa vaše najnovšie príspevky zobrazovali v rôznych štýloch, ako sú mriežky. Môžete tiež nastaviť priestor a šírku, do ktorej chcete zobraziť obsah v jednotlivých príspevkoch.

Pre WooCommerece OceanWP automaticky nastaví niekoľko prispôsobení, ako je veľké tlačidlo, ikona košíka v hlavičke atď., čo ukazuje, že je to naozaj skvelá voľba.

Je priateľský k SEO, prichádza so správnym označením schémy, rýchlo sa načítava vaša stránka a predovšetkým je veľmi prispôsobiteľná.

Kompatibilita s nástrojmi na tvorbu stránok

Toto je najlepšia časť používania OceanWP. Táto konkrétna téma je vysoko kompatibilná s tvorcami stránok, ako je Elementor, Vizuálny skladateľBeaver Builder a Brizy tiež.

Má krásne CSS pripravené na akciu, akonáhle pridáte miniaplikáciu kdekoľvek prostredníctvom týchto tvorcov stránok. Napríklad formulár optin, ktorý sa dodáva s doplnkom Ocean Extra, automaticky upraví svoju šírku podľa miesta, na ktorom ho používate. Ak ho na domovskej obrazovke použijete v stĺpci s plnou šírkou, automaticky sa zväčší jeho šírka, aby sa prispôsobila obrazovke. Pozrieť sa:

Má tiež úžasné widgety, ktoré môžete použiť hneď po inštalácii.

Je to najlepší pár s Elementorom a vizuálnym skladateľom. Keďže obaja sú tvorcami front-end stránok, je veľmi jednoduché upraviť stránky podľa vašich požiadaviek. Osobne preferujem Elementor kvôli jednoduchosti použitia. Vizuálny skladateľ bude skvelý pre ľudí, ktorí potrebujú viac energie a radi sa hrajú so zdrojovým kódom a vytvárajú stránku od začiatku.

Vďaka jednoduchosti použitia je najlepšou voľbou na používanie doplnkov na tvorbu stránok.

Záver

OceanWP je to najlepšie, čo dostanete zadarmo. Dopĺňa väčšinu nástroja na tvorbu stránok a umožňuje vám prispôsobiť všetko do jadra. K dispozícii sú rôzne rozšírenia, ktoré si môžete ďalej prispôsobiť a pridať externé funkcie.

Téma funguje hneď po vybalení iba s niekoľkými základnými prispôsobeniami, ako je zmena loga hlavičky a pridanie ikon ponuky a odkazov.

Konečný verdikt: áno, určite by ste mali používať OceanWP.

Prejdite na stránku OceanWP

Podeľte sa o svoje skúsenosti s OceanWP v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE