Recenzia OnePlus Nord 3: Midranger Hotovo správne!

Séria Nord od spoločnosti OnePlus zaklincuje segment smartfónov strednej triedy od svojho debutu s pôvodným Nordom. Nord 2 bol pravdepodobne jedným z najúspešnejších zariadení strednej triedy v roku 2021. Preto som sa tešil, čo si pre nás OnePlus pripravilo tento rok s Nord 3. Na prvý dojem nesklame. Je to však vylepšenie oproti svojim predchodcom a ako si stojí v porovnaní s ostatnými smartfónmi v strednej kategórii? Na toto všetko a ešte viac sa pokúsim odpovedať spolu s kladmi a zápormi v tejto recenzii OnePlus Nord 3 5G.

OnePlus Nord 3 recenzia

OnePlus Nord 3, uvedený na trh spolu s Nord Buds 2r (recenzia), prichádza v dvoch konfiguráciách, tj 8 GB RAM spárovaná so 128 GB úložného priestoru, maloobchodná cena 33 999 INR, a 16 GB RAM spárovaná s 256 GB úložného priestoru, maloobchodná cena 37 999 INR. tu v Indii. K dispozícii sú dve farebné možnosti, Misty Green a Tempest Grey. Zariadenie, ktoré preskúmam v tomto článku, je variant 16 GB RAM vo farbe Tempest Grey.

Obsah krabice

Skôr než začneme s recenziou, pozrime sa na všetko, čo dostanete v krabici OnePlus Nord 3.

 • Smartfón OnePlus Nord 3
 • Gumené puzdro na telefón
 • Vopred aplikovaná ochrana obrazovky
 • 80 W SUPERVOOC nabíjačka
 • Kábel USB-A na USB-C
 • Nástroj na vysunutie SIM karty
 • Stručný návod
 • Členská karta Red Cable Club
 • Nálepky OnePlus Nord
OnePlus-Nord-3-Box-Contents

OnePlus Nord 3: Zostavenie a dizajn

Na začiatok sa pozrime na fyzické atribúty OnePlus Nord 3. Prvá zrejmá vec, ktorú by ste si na zariadení všimli, je, že vyzerá prepracovanejšie v porovnaní s predchádzajúcimi iteráciami.

OnePlus Nord 3 recenzia

Samotný telefón má hrúbku 8,15 mm a prednú stranu chráni sklo Dragontrail, zadnú stranu chráni Gorilla Glass 5. V závislosti od farebného variantu bude zadná strana textúrovaná alebo lesklá. Aj keď telefón váži 193,5 gramov, rozloženie je urobené tak dobre, že nepôsobí ťažko a pohodlne sa drží.

OnePlus Nord 3 recenzia

Čo sa týka ochrany pred prachom a vodou, Nord 3 má krytie IP54, čo by malo postačovať na slabé dažde.

OnePlus Nord 3 recenzia

V hornej časti telefónu nájdete mriežku sekundárneho reproduktora, IR blaster a sekundárny mikrofón. Keďže na svojom telefóne Xiaomi používam IR blaster na ovládanie zariadení v mojom dome, táto funkcia na telefóne OnePlus bola príjemným prekvapením.

V spodnej časti je umiestnená mriežka primárneho reproduktora, nabíjací port USB typu C, primárny mikrofón a zásuvka na SIM kartu. Môžete vložiť dve SIM karty naraz, ale nie je tu priestor na rozšírenie SD kartou.

Na pravej strane telefónu nájdete tlačidlo napájania a posúvač upozornení. Vďaka hliníkovej konštrukcii sa oboje skvele používa. Tlačidlá hlasitosti sú umiestnené na ľavej strane.

Na zadnej strane nájdete v hornej časti primárny 50 Mpx fotoaparát a pod ním 8 Mpx ultraširokouhlý a 2 Mpx makro fotoaparát zapuzdrený v jedinom module. Oba moduly sú sprevádzané bleskom a senzormi okolitého svetla. Zadná strana je jemne textúrovaná a elegantne prechádza do plochých strán telefónu.

OnePlus Nord 3 recenzia

Mám zmiešané pocity, pokiaľ ide o konštrukciu a dizajn Nord 3. Na jednej strane je telefón hustý, keď ho držíte, čo mu dodáva prémiovú príťažlivosť. Nič sa neohýba, neohýba ani nepôsobí lacno. Klikavé tlačidlo napájania a kovový posúvač upozornení prispievajú k tejto estetike. A zaoblené rohy na každej strane pomáhajú udržať telefón ovládateľný aj s veľkým displejom.

Čítať:  18 spôsobov, ako opraviť nové e-maily, ktoré sa nezobrazujú v Gmaile

Na druhej strane nie som fanúšikom modulu zadnej kamery. Ide o rovnaký dizajn, aký sme videli na lacnejšom Nord CE 3 Lite. Zdá sa, že OnePlus sa snaží vytvoriť rozdiel medzi sériou Number a sériou Nord. Celkovo má Nord 3 vynikajúci dizajn, ak sa môžete pozrieť cez pole kamier.

OnePlus Nord 3: Displej

Displej OnePlus Nord 3 je jedným z jeho najatraktívnejších aspektov. Ide o plochý 1,5k AMOLED displej s rozlíšením 2772 x 1240 natiahnutý na 6,74 palca. Rámy sú obmedzené na minimum a sú jednotné zo všetkých strán. Na obrazovke sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov v displeji.

Recenzia displeja OnePlus Nord 3

Vyzerá to tak, že OnePlus tentokrát vypočul svojich spotrebiteľov a pustil sa do displeja naplno, keďže tieto špecifikácie sú totožné s drahším OnePlus 11R ( recenzia ). Dokonca aj obnovovacia frekvencia zaznamenala nárast až o 120 Hz v porovnaní s 90 Hz na Nord 2T. Nie je tu však k dispozícii DC stmievanie. V niektorých aplikáciách sa obnovovacia frekvencia automaticky prepne na 60 Hz, aj keď je uzamknutá na 120 Hz. Dúfajme, že tieto veci sa čoskoro opravia pomocou aktualizácií softvéru.

OnePlus-Nord-3-Fresh-Rate

Displej tiež podporuje všetky moderné štandardy, ktoré by ste si mohli želať, ako je podpora HDR 10+ v populárnych streamovacích službách a 10-bitová farebná hĺbka. Pokrýva 100 % DCI-P3 a sRGB farebný gamut. To všetko má za následok krásny, živý a na detaily bohatý zážitok zo sledovania. Bez ohľadu na typ obsahu, ktorý si prezeráte, na tomto displeji si ho poriadne užijete.

Recenzia displeja OnePlus Nord 3

Tiež som nemal žiadne problémy s pozorovacími uhlami telefónu. Pokiaľ ide o jas, Nord 3 môže dosiahnuť maximálny jas 1400 nitov. Ako sa to však premieta do používania v reálnom svete? Dokonca aj počas horúcich slnečných dní v Dillí som nemal problémy s prezeraním displeja vonku.

Recenzia displeja OnePlus Nord 3

OnePlus sa konečne podarilo dodať jeden z najlepších displejov, aké sme doteraz v sérii Nord videli. Nemohol som sa nabažiť pozerania svojich obľúbených relácií a filmov na tomto zariadení, dokonca som sa vrátil a pozrel si staré dobré farebné bollywoodske filmy, aby som zistil, ako dobre vyzerajú na displeji tohto zariadenia.

Aj keď by som rád dodal, že ak nemáte radi sýte farby, mali by ste telefón používať v režime Brilliant alebo Natural. Umiestnenie snímača odtlačkov prstov by tiež mohlo byť vyššie, pretože telefón musíte vždy prispôsobiť, keď ho chcete odomknúť.

OnePlus Nord 3: Zvuk a haptika

Displej telefónu je jednou časťou rovnice; tým druhým je zvuk, poďme teda hovoriť o kvalite zvuku OnePlus Nord 3. Dodáva sa s duálnymi stereo reproduktormi, ktoré sa stali štandardom pre väčšinu smartfónov.

Zvuková recenzia OnePlus Nord 3

Ponúkajú dostatočnú hlasitosť, ktorá by mala postačovať väčšine vašich potrieb pri počúvaní. Páčilo sa mi, že akýkoľvek hudobný žáner som počúval, mohol som zvýšiť hlasitosť na maximum a nečelil som žiadnemu skresleniu. Pesničky plné basov však nie sú jeho silnou stránkou, keďže mi v zvuku z reproduktorov chýbal ten pútavý, oomph pocit.

Duálne reproduktory Nord 3 majú tiež certifikáciu Dirac a sú dodávané s Dolby Atmos. Môžete si teda vybrať medzi rôznymi zvukovými profilmi, aby ste získali ešte pohlcujúcejší zvukový zážitok.

Aby ste to mohli využiť, budete musieť pripojiť slúchadlá Bluetooth. Upozorňujeme, že toto zariadenie nemá konektor pre slúchadlá. Čo sa týka haptiky a vibrácií, získate haptiku O, ktorá využíva lineárny vibračný motor osi X, ktorý ponúka tesnú, presnú a dobrú spätnú väzbu vibrácií.

Čítať:  Čo je skrytá ponuka IoT?
Kontrola haptiky OnePlus Nord 3

Tieto vibrácie sú celkom pekne integrované s animáciami v Oxygen OS. Kiež by viac značiek implementovalo haptiku ako je táto.

OnePlus Nord 3: Výkon

Procesor Mediatek Dimensity 9000 poháňa OnePlus Nord 3. Ide o osemjadrový procesor s maximálnou frekvenciou 3,05 GHz. Čipset je založený na 4-nanometrovej architektúre, ktorá je tiež dosť energeticky efektívna. Je spojený s 8 alebo 16 GB najnovšej pamäte RAM LPDDR5X a úložiskom UFS 3.1.

Celý tento žargón znamená, že výkon Nord 3 je špičkový a mal by držať krok s akoukoľvek náročnou úlohou, ktorú sa naň rozhodnete vrhnúť. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrime sa, ako dobre funguje v benchmarkoch a hrách.

Benchmarks

Porovnávacie hodnoty nie sú dobrým vyjadrením skutočného výkonu zariadenia, ale môžu nám pomôcť pochopiť, ako dobre môže zariadenie fungovať, ak je zatlačené do extrému. Takže tu sú výsledky benchmarku OnePlus Nord 3:

 • Výsledky škrtenia a zahrievania CPU: Test škrtenia procesora pomáha zmerať, do akej miery procesor trpí na výkon pri nepretržitom zaťažení. Na Nord 3 sme dvakrát vykonali test škrtenia CPU a výkon neklesol pod 80 %. To ukazuje stabilitu procesora.

Hoci sa veci obrátia, keď v nastaveniach batérie povolíte režim vysokého výkonu, jeho zapnutím sa zvýši výkon zariadenia a stabilita klesne na 60 %.

 • Geekbench: Geekbench meria jednojadrové a viacjadrové skóre CPU. V Geekbench získal Dimensity 9000 skóre 1018 v jednom jadre a 3200 vo viacjadrovom, čo ho stavia na rovnakú úroveň ako Snapdragon 888+. Dosiahol tiež slušných 5805 v skóre GPU.
 • Benchmark Antutu 3D: Antutu poskytuje celkové skóre výkonu merajúce CPU, GPU, RAM a úložisko. V Antutu dosiahol Nord 3 skóre 854855 v štandardnom režime a 961698 so zapnutým režimom vysokého výkonu. Ide o masívny výkonnostný skok oproti minuloročnému Nord 2T.

Herné výsledky

Čo sa týka hrania, OnePlus Nord 3 ľahko zvládne akúkoľvek hru na vysokých nastaveniach s vysokou snímkovou frekvenciou. Telefón má dotykovú vzorkovaciu frekvenciu 1000 Hz a OnePlus pridal aj vylepšenú haptickú podporu pre PUBG, Fortnite a League of Legends.

Skúšal som hry ako PUBG: New State, kde ste mohli natočiť FPS až na 90. Počas hrania sa však výkon držal medzi 85 až 89 FPS.

OnePlus-Nord-3-PUBG

Ak máte radi BGMI, neexistuje podpora pre 60 FPS, ale hru si môžete užiť pri 60 FPS s vizuálnymi nastaveniami HDR.

Pokiaľ ide o závodné hry ako Asphalt 9, zariadenie podporuje možnosť 60 FPS a vo všeobecnosti hranie bolo plynulé. Telefón sa nezadrhával ani pri dlhšom sedení.

Herná recenzia OnePlus Nord 3

Ťažké hry ako Genshin Impact boli tiež hračkou na Nord 3. Po krátkom čase však môžete cítiť teplo telefónu, vzhľadom na to, aká stresujúca môže byť hra na zariadení. V boji proti prehrievaniu zabraňuje prehriatiu telefónu chladenie parnej komory.

Každodenné použitie

Nestretol som sa so žiadnymi problémami pri používaní Nord 3 vo všeobecnom každodennom používaní. Zariadenie ľahko preletí popri animáciách, prechádza cez aplikácie sociálnych médií alebo prepína na iné úlohy. Pamäť tiež dokázala udržať väčšinu aplikácií otvorených na pozadí. Ak ste príležitostný používateľ, nemali by ste mať žiadne sťažnosti na výkon OnePlus Nord 3.

OnePlus Nord 3: Skúsenosti so softvérom

Čo sa týka softvéru, OnePlus Nord 3 5G sa dodáva s Oxygen OS 13.1 založenom na Androide 13. Vyzerá a pôsobí podobne ako ColorOS, ktoré by ste našli na zariadeniach OPPO, ktorých nie som fanúšikom. Ale nadšenci OxygenOS stále nájdu veľa možností prispôsobenia v používateľskom rozhraní, ako napríklad možnosť meniť ikony a upravovať ich názvy.

Čítať:  Qualcomm oznamuje čipy X35 a X3 pre zariadenia 5G novej generácie

Softvérový zážitok je úžasný, pretože všetko pôsobí svižne, časy otvárania aplikácií sú rýchle a animácie dodávajú rozhraniu živý nádych. Neexistuje tiež žiadny zbytočný bloatware a nevyžiadané aplikácie, s výnimkou niekoľkých vecí, ako je natívny internetový prehliadač.

Všimol som si nové prírastky v tomto telefóne: vylepšené Zen Space a O Relax, ktoré prehrávajú relaxačné zvuky, ktoré vám pomôžu… samozrejme relaxovať. Vzhľadom na to, že OnePlus sa zameriava na mladších ľudí, tieto funkcie môžu byť pre nich celkom užitočné.

OnePlus sľúbil, že tento telefón dostane tri hlavné aktualizácie Androidu a až štyri roky bezpečnostných záplat. To znamená, že tento telefón prejde na Android 16. Získal tiež hodnotenie TUV SUD A, čo znamená, že telefón by mal držať krok so svojim tekutým výkonom aspoň počas nasledujúcich dvoch rokov.

Ak vám neprekáža vzhľad používateľského rozhrania, mali by ste mať príjemnú skúsenosť s OS Oxygen na OnePlus Nord 3. Aj keď sa vám nový vzhľad nepáči, odporúčam ho vyskúšať, pretože možno prídete a začne sa vám páčiť to.

OnePlus Nord 3: Recenzia fotoaparátu

OnePlus Nord 3 sa môže pochváliť trojitým nastavením fotoaparátu na zadnej strane. Pozostáva z primárneho 50-megapixelového fotoaparátu Sony IMX 890 senzor s optickou stabilizáciou obrazu (OIS), 8-megapixelového ultraširokouhlého objektívu a 2-megapixelového makro objektívu. Na prednej strane nájdete 16-megapixelovú selfie kameru. Primárny objektív dokáže nahrávať až 4k videá pri 60 snímkach za sekundu, zatiaľ čo ultraširokouhlý a selfie fotoaparát dokáže nahrávať až 1080p.

OnePlus-Nord-3-Camera

Pokiaľ ide o výkon fotoaparátu, primárny fotoaparát je pôsobivý vo všetkých scenároch. 50 MP objektív, ktorý je rovnaký ako OnePlus 11 (recenzia), zachytáva dobré zábery v dobre osvetlených alebo denných svetelných situáciách a zachytáva slušnú úroveň detailov. Vo väčšine záberov zvláda expozíciu dostatočne dobre.

Recenzia fotoaparátu OnePlus Nord 3
Recenzia fotoaparátu OnePlus Nord 3

Dokonca aj pri 2-násobnom priblížení môžete na obrázkoch vidieť dobré detaily. Fotoaparát dokáže priblížiť až 20x, ale obrázky sú v tomto bode zrnité a detaily takmer neexistujú.

Medzitým sú fotografie pri slabom osvetlení prinajmenšom očarujúce. Na obrázkoch nižšie môžete vidieť, ako dobre dokáže snímač IMX 890 na Nord 3 zachytiť rušné ulice Connaught Place.

Recenzia fotoaparátu OnePlus Nord 3
Recenzia fotoaparátu OnePlus Nord 3

Aj keď niektoré zábery môžu byť v noci zrnité, fotoaparát sa s ním dobre manipuluje. Odporúčam však pohrať sa s expozíciou v nočných situáciách.

Režim AI môže byť zásahom alebo chybou, pretože vám môže pomôcť získať dobré zábery v určitých scenároch, zvýšiť sýtosť a v iných rozmaznať obraz.

Dobré sú aj fotografie v režime portrétu; jeden problém, ktorý som však našiel, bol ten, že hľadáčik ukazuje určitú časť objektu ako rozostrenú, no zdá sa, že post-processing to vyriešil. Výsledný obrázok teda vyzerá prijateľne.

Recenzia fotoaparátu OnePlus-Nord-3-Potrait Mode-Back

Čo sa týka 8 MP ultrawide, no… je to prijateľné, môžem o tom povedať. Ak má dostatok svetla, robí v noci dobré fotografie. Následné spracovanie opäť preskočí, aby sa obrázok opravil, takže fotografia vyzerá dobre.

Makroobjektív s rozlíšením 2 MP vám sťaží zaostrenie na objekt. Nasnímanie niektorých záberov, ktoré prikladám nižšie, mi chvíľu trvalo.

Bol by som radšej, keby sa OnePlus rozhodol pre 13 MP ultraširokouhlý objektív úplným preskočením makra. Ak však robíte makro fotografie, odporúčam vám použiť primárny objektív.

16 Mpx selfie kamera dokáže robiť dobré fotky cez deň aj v noci. Používa niektoré filtre krásy na vyhladenie tváre, takže ho budete musieť vypnúť, aby ste získali prirodzene vyzerajúce selfie.

Aj portrétové zábery pomocou selfie fotoaparátu vyzerajú skvele. Od Nord 2 som si všimol, že OnePlus vylepšil svoju hru na portréty, najmä s selfie fotoaparátom, čo je zrejmé aj tu. Ale problém s hľadáčikom, ktorý som spomenul vyššie, je prítomný aj pri selfie kamere.

Čítať:  Recenzia Semplice: Vybudujte najlepšie portfóliá dizajnu o...

V oddelení kamier dosahuje Nord 3 veľa, najmä vďaka svojmu primárnemu strelcovi. Je chvályhodné, že OnePlus zvolil tento objektív namiesto iného snímača. S OnePlus Nord 3 si užijete fotografovanie a nemali by ste mať žiadne problémy so zachytením úžasne vyzerajúcich záberov.

OnePlus Nord 3: Konektivita

OnePlus Nord 3 je 5G zariadenie, ktoré podporuje 8 5G pásiem. Použil som telefón s mojou SIM kartou Jio, vyskúšal som pripojenie a nemal som žiadne problémy. Mohol by som dosiahnuť dobré rýchlosti 5G až 700 Mbps. Kvalita hovoru bola tiež primeraná a druhá osoba nemala problémy s počutím môjho hlasu.

Preskúmanie konektivity OnePlus Nord 3

Telefón podporuje aj najnovšie štandardy WiFi 6/6E a Bluetooth 5.3. Poskytnutý port na nabíjanie podporuje USB 2.0 a IR blaster, ktorý možno použiť na ovládanie televízora, set-top boxu, soundbarov, AC a ďalších zariadení.

OnePlus Nord 3: Batéria a nabíjanie

5000 mAh batéria v Nord 3 je veľmi potrebný upgrade oproti 4500 mAh batérii, ktorú sme videli v Nord 2. To spolu so 4-nanometrovým procesorom Dimensity 8000 poskytuje dostatočnú výdrž batérie, ktorá by vám mala vydržať celý deň. Ako niekto, kto konzumuje veľa online obsahu, neustále kontroluje sociálne médiá a hrá Asphalt 9, Nord 3 na konci môjho dňa dokázal vybiť približne 25 % batérie.

Batéria OnePlus-Nord-3

A pokiaľ ide o nabíjanie, mohol by som zariadenie rýchlo nabiť pomocou dodanej 80 W nabíjačky SUPERVOOC. Dokázal som ho nabiť až na 50 % za menej ako 20 minút a nabitie telefónu na 100 % trvalo 41 minút.

Preskúmanie batérie a nabíjania OnePlus Nord 3

OnePlus Nord 3: Klady a zápory

Teraz, keď sme získali úplný prehľad o zariadení v rôznych aspektoch, poďme diskutovať o jeho výhodách a nevýhodách.

Dôvody na kúpu

 • Pútavý bezrámový 1,5k displej
 • Skvelá haptická spätná väzba
 • Veľké zvýšenie výkonu
 • Snímač Sony IMX890 s rozlíšením 50 MP z neho robí hodnotnú voľbu pre telefón s fotoaparátom
 • Podporuje všetky najnovšie štandardy pripojenia
 • 80W nabíjačka je rýchla pri nabíjaní zariadenia

Dôvody, prečo nekúpiť

 • Režim AI je hit alebo miss v závislosti od situácie
 • Hľadáčik v režime Portrét nedokáže správne zaostriť na objekt
 • Pole fotoaparátov na zadnej strane nevyzerá dobre
 • Problémy s obmedzením vo vysokovýkonnom režime
 • Výstup dvoch reproduktorov je plochý

Recenzia OnePlus Nord 3: Konečný verdikt

Ako niekto, kto používa OnePlus Nord 2 väčšiu časť roka, môžem povedať, že Nord 3 je krok správnym smerom. Môžete vidieť, že OnePlus v priebehu roka počúval fanúšikov a ich sťažnosti. Nielenže som videl skok vo výkone, ale aj výdrži batérie, fotoaparátu a displeja.

Po použití prístroja môžem povedať, že aj keď ma svojím dizajnom neláka tak ako Nord 2, z iných faktorov zaujme. Kategória smartfónov strednej triedy začína byť dosť konkurencieschopná a úprimne povedané, preplnená. Som však rád, že OnePlus Nord 3 vyčnieva medzi ostatnými.

Hoci má nedostatky, je to všestranné zariadenie; stále dokážete oceniť, kam sa v tom vynaložilo úsilie. Moje obľúbené veci na Nord 3 sú jeho displej, fotoaparát a výdrž batérie, presne v tomto poradí. Dúfajme, že v budúcnosti uvidíme viac takýchto telefónov od OnePlus, keď sa odmietne usadiť.

Pozrite si naše ďalšie recenzie:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE