Recenzia OnePlus Nord CE 3 Lite: Dobre vyzerajúci telefón s priemerným fotoaparátom

OnePlus kedysi súťažil s vlajkovými smartfónmi tým, že uvoľnil svojich „zabijakov vlajkových lodí“, aby poskytoval prémiový hardvér za oveľa nižšie ceny. Značka sa zmenila z vlajkovej značky zabijakov na prémiovejšiu. Ako každá iná prémiová značka, aj OnePlus začal súťažiť v segmente strednej triedy. Rad Nord je pre tých, ktorí túžia vlastniť OnePlus, ale nechcú míňať príliš veľa. OnePlus Nord CE 3 Lite je jedným zo smartfónov značky, ktoré súťažia v kategórii smartfónov pod 20 000 rupií.

OnePlus Nord CE 3 Lite recenzia

Čo teda ponúka Nord CE 3 Lite za cenu, ktorú iné smartfóny za túto cenu nemajú? Na túto otázku odpovieme v tejto hĺbkovej recenzii OnePlus Nord CE 3 Lite. Najprv sa však pozrime, aké príslušenstvo dostanete v maloobchodnej krabici tohto smartfónu.

OnePlus Nord CE 3 Lite: Rozbalenie

Rozbalenie OnePlus Nord CE 3 Lite je rovnako prvotriedne ako špičkové zariadenia. Tu je zoznam všetkého príslušenstva, ktoré dostanete k smartfónu.

"</a

 • OnePlus Nord CE 3 Lite
 • Silikónový obal
 • Červený kábel typu C s motívom OnePlus
 • 80-wattový nástenný adaptér
 • Vysúvač zásobníka na SIM kartu
 • Sprievodca rýchlym spustením

OnePlus Nord CE 3 Lite: Dizajn a konštrukcia

OnePlus Nord CE 3 Lite prichádza v novej sviežej farbe s názvom Pastel Lime, ktorú sme už dlho nevideli. Táto farba je veľmi odlišná od toho, čo si myslíte o limetkovej farbe, pretože ide o veľmi bledú verziu. Značka sa snažila zladiť rám s touto novou farbou, ale nepodarilo sa to. Zadný panel je z polykarbonátu, ale na dotyk nie je taký; na vrchu má hladký povrch. Nemôžete zistiť, či ide o polykarbonátový panel, aj keď ho držíte. Okraje sú ploché, čo nie som veľkým fanúšikom, pretože to spôsobuje, že telefón je blokovaný a sťažuje používanie jednou rukou.

Čítať:  Stiahnite si tieto estetické tapety pre váš telefón


Zadná strana telefónu je osadená dvoma veľkými modulmi fotoaparátu, ktoré vyzerajú moderne a dodávajú smartfónu prémiový vzhľad. Logo OnePlus vyzerá veľmi kontrastne oproti limetkovej farbe zariadenia. Posuvník upozornenia na podpis OnePlus nie je k dispozícii na väčšine telefónov Nord a tento telefón nie je výnimkou. Okrem toho získate všetky tlačidlá a porty, ktoré od telefónu očakávate. Má tlačidlá hlasitosti, vľavo slot na SIM kartu, vpravo tlačidlo napájania so vstavaným snímačom odtlačkov prstov a v hornej časti je otvor pre sekundárny mikrofón. Spodná hrana obsahuje reproduktor, port typu C, otvor pre mikrofón a 3,5 mm audio port.


Smartfón váži 195 gramov a väčšina hmotnosti sa sústreďuje na spodnú polovicu, kde je batéria. Má hrúbku 8,3 mm a poskytuje lepší pocit z ruky a telefón vyzerá elegantne. V balení sa nachádza puzdro, ktoré je priehľadným silikónovým puzdrom na ochranu smartfónu pred poškriabaním. K smartfónu dostanete aj predaplikovanú ochrannú fóliu na displej, takže nie je potrebné kupovať chránič obrazovky, aspoň na pár mesiacov. OnePlus tento dizajn dôkladne premyslel a od minulého roka ho výrazne vylepšil.

OnePlus Nord CE 3 Lite: Displej

Displej, ktorý si tu vyberá OnePlus, je medzi smartfónmi v tejto cenovej kategórii veľmi obľúbený. Získate veľký 6,7-palcový LCD s rozlíšením FHD+. Má vysokú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a vzorkovaciu frekvenciu dotyku 240 Hz, aby bolo rozhranie hladké a rýchle. Existuje niekoľko výnimiek na trhu, kde získate AMOLED displej, ale tam sa nedočkáte vysokej obnovovacej frekvencie. Displej má veľmi tenké rámčeky na oboch stranách, ale rám je navrchu hrubší a spodok vyzerá zvláštne viac ako boky.

"</a

Tento displej dosiahol na ukazovateli jasu viac ako 300 LUX, čo je za túto cenu slušné skóre. Obsah tohto displeja budete môcť ľahko čítať vonku pod slnečným žiarením. Zážitok sa však môže zhoršiť na priamom slnečnom svetle, ale celkovo je to dobrý jas na vonkajšie použitie. Tento displej podporuje farebný rozsah sRGB a Display P3; existuje nastavenie, ktoré vám umožňuje zmeniť farebné profily pre živšie farby.

Čítať:  13 dobre platených vzdialených pracovných miest 2024, na ktoré pravdepodobne máte kvalifikáciu!

Recenzia displeja OnePlus Nord CE 3 Lite

Celkovo je displej skvelý a najlepší za cenu, za ktorú ho dostanete. Vysokú obnovovaciu frekvenciu by som však vymenil za AMOLED za lepší kontrast. Vysoká obnovovacia frekvencia nemá lepšie využitie v smartfóne s lacným čipsetom.

OnePlus Nord CE 3 Lite: Výkon

OnePlus Nord CE 3 Lite prichádza so Snapdragonom 695, jedným z najpopulárnejších procesorov v tejto cenovej kategórii. V spojení s týmto procesorom získame 8 GB RAM a 256 GB interného úložiska. Ide o úložisko UFS 2.2 pre plynulejší multitasking a rýchlejšie načítanie aplikácií. Úložisko je možné rozšíriť až na 1 TB pomocou microSD karty. Telefón väčšinou beží hladko, zatiaľ bez oneskorení alebo zadrhávaní. Funkcia rozšírenia pamäte RAM v nastaveniach vám umožňuje zvýšiť pamäť RAM použitím niekoľkých gigabajtov úložného priestoru vášho smartfónu.

"</a

Teraz, keď prichádzame k reálnemu výkonu a syntetickým benchmarkom, čip fungoval skvele. Skóre AnTuTu benchmarku bolo 411831, čo je o niečo vyššie pre tento čipset. Teploty sú tam, kde sa zdá, že smartfónu chýba; keď sme spustili test škrtiacej klapky, plyn škrtil na 79 percent svojho maximálneho výkonu. Ale ak nejdete podľa čísel, s výkonom sme zatiaľ nemali žiadne problémy. Bez problémov pojme veľa aplikácií na pozadí a prepnutím na ne sa aplikácie znova nenačítajú, čo je skvelé.

Prehľad výkonu OnePlus Nord CE 3 LitePrehľad výkonu OnePlus Nord CE 3 Lite

Hrali sme niekoľko hier, vrátane Call of Duty a Asphalt 9. Call of Duty Mobile bežalo plynulo so 60 snímkami za sekundu na veľmi vysokej grafike a nenašiel som žiadne zasekávanie alebo výpadky snímok. Ale zážitok z Asphalt 9 nebol vôbec hladký. V predvolených nastaveniach grafiky sme v hre dostali iba 30 snímok za sekundu. Ak sa teda venujete iba príležitostnému hraniu, výkonom OnePlus Nord CE 3 Lite nebudete sklamaní.

OnePlus Nord CE 3 Lite: Fotoaparát

OnePlus pokračoval vo svojich kamerových stratégiách z minulého roka a poskytol nastavenie troch fotoaparátov, z ktorých získate iba jeden použiteľný fotoaparát. Má 108MP hlavný snímač, 2MP makro fotoaparát a 2MP hĺbkový snímač. Má 16MP strieľačku umiestnenú ako stredový otvor na displeji pre selfie. 108 MP snímač na zadnej strane je od Samsungu, jediný použiteľný snímač; ďalšie dva senzory sú tam len ako podporní herci.

Čítať:  Recenzia OceanWP: Klady a zápory (bezplatná téma WordPress)

"</a

108 MP snímač na zadnej strane funguje skvele; zachytáva skvelé detaily, ale presnosť farieb je pri tomto snímači veľkým problémom. Farby sú veľmi nekonzistentné a obrázky strácajú detaily, len čo vstúpite dovnútra. Existuje veľa prípadov, keď fotoaparát zachytí veľmi bledé farby toho istého objektu, ktorý sme nasnímali pred niekoľkými sekundami. Zdá sa, že aplikácia fotoaparátu využíva techniky strojového učenia na zvýšenie sýtosti farieb.

Makro a hĺbkové snímače sú tu len na zvýšenie počtu fotoaparátov na smartfóne. Zachytili sme niekoľko makro obrázkov a zistili sme, že výsledky sú z väčšej časti veľmi slušné. OnePlus mohol ľahko nahradiť tieto dva 2MP snímače dobrým ultraširokým snímačom, ktorý by bol praktickejší ako makro kamera.


Pokiaľ ide o nahrávanie videa, dokáže robiť iba 1080p pri maximálnej rýchlosti 30 snímok za sekundu, čo je v poriadku, pretože je to maximálna kvalita, ktorú čipset zvládne. Dodáva sa s EIS pre stabilizáciu videa, ktorá funguje tak, ako má a je dostatočne dobrá pre trasúce sa ruky. Celkovo je fotoaparát jedinou časťou, ktorá ma rôznymi spôsobmi sklamala, ale myslím si, že väčšinu problémov s týmto fotoaparátom dokáže vyriešiť softvérová oprava. Ak je fotoaparát jednou z požadovaných funkcií vo vašom zozname, môžete získať oveľa lepšie možnosti ako OnePlus Nord CE 3 Lite.

OnePlus Nord CE 3 Lite: Softvér

OnePlus Nord CE 3 Lite prichádza s Oxygen OS 13.1 založenom na Androide 13 a keďže vieme, že Oxygen OS je ColorOS, našli sme niekoľko stôp. Existovala aplikácia, ktorú nájdete iba v smartfónoch OPPO so systémom Color OS; HotFreeGames. Ale po aktualizácii to bolo úplne odstránené zo zásuvky aplikácie, čo je dobré. Stále však musíme žiť so skutočnosťou, že Oxygen OS je preč a na smartfóne OnePlus už nebudete mať „takmer zásoby“.

Okrem toho je operačný systém na tomto 120Hz displeji plynulý a pohotový, ale zistil som, že nie každá aplikácia dokáže naplno využiť tento displej s vysokou obnovovacou frekvenciou. Dokonca aj prehliadač Google Chrome je obmedzený na 90 Hz, takže pri posúvaní na webových stránkach nedosiahnete plynulosť 120 Hz. V tomto novom OxygenOS 13 je veľa dobrých funkcií, ako napríklad otváranie aplikácií vo vyskakovacom okne, prispôsobiteľné ikony a ďalšie.

Čítať:  Zákaz predaja a dovozu Apple Watch platí od 26. decembra

OnePlus Nord CE 3 Lite: Reproduktor

Zvyčajne v žiadnej recenzii nepridávame sekciu s reproduktormi, no tento smartfón má unikátnu funkciu. Má nastavenie stereo reproduktorov, kde sa slúchadlo používa ako sekundárny reproduktor. A pri prehrávaní akéhokoľvek média cez reproduktory smartfónu sa hlasitosť zvýši na 200 percent. Vďaka tomu znie smartfón oveľa hlasnejšie ako bežný reproduktor smartfónu. Povolenie 200-percentnej hlasitosti samozrejme znižuje prehľadnosť, ale aspoň získate funkciu.

"</a

OnePlus Nord CE 3 Lite: Batéria

OnePlus Nord CE 3 Lite má 5000 mAh batériu s podporou 67 W SUPERVOOC nabíjania. Smartfón má 80-wattovú nabíjaciu kocku, ktorá sa nabije na 100 percent za 30 minút. Dokáže sa nabiť až na 80 percent, čo je pôsobivo rýchle nabíjanie. Smartfón vám môže ľahko poskytnúť dlhšiu obrazovku na čas ako väčšina smartfónov v tejto cenovej kategórii. Ak nie ste hráčom ani náročným používateľom, tento smartfón ľahko využijete na viac ako jeden deň.

Recenzia batérie OnePlus Nord CE 3 LiteRecenzia batérie OnePlus Nord CE 3 Lite

OnePlus Nord CE 3 Lite: Klady a zápory

Po tom, čo som strávil čas s OnePlus Nord CE 3 Lite, tu sú výhody a nevýhody, aby som zhrnul moju recenziu:

Pros

 • Prémiový dizajn
 • Veľký 120Hz displej
 • Veľká batéria
 • 67W rýchle nabíjanie s 80W nabíjacou kockou

Zápory

 • Výkon fotoaparátu je nekonzistentný a priemerný
 • V niektorých aplikáciách je obnovovacia frekvencia obmedzená na 90 Hz

Konečný verdikt

OnePlus Nord CE 3 Lite ponúka dobrú hodnotu za peniaze a prémiovo vyzerajúci dizajn. V tejto cenovej kategórii je veľa smartfónov, ktoré poskytujú podobné špecifikácie, no s oveľa lepším fotoaparátom. Ak vám na fotoaparáte až tak nezáleží, potom bude Nord CE 3 Lite skvelou voľbou za 19 999 INR.

Pozrite si naše ďalšie recenzie:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších videí s recenziami GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE