Recenzia OnePlus Nord Watch: Správne základy!

OnePlus teraz vydal svoje Nord Watch v Indii, aby konkuroval lacným inteligentným hodinkám dostupným na trhu. Inteligentné hodinky ponúkajú 60Hz AMOLED displej, základné zdravotné funkcie a pevnú hliníkovú konštrukciu za cenu Rs. 4,999. V tomto článku sa pozrieme na hodinky OnePlus Nord Watch s ich výhodami a nevýhodami, aby sme zistili, či sa oplatí kúpiť.

OnePlus Nord Watch: Celá recenzia

Obsah krabice

Hodinky OnePlus Nord s obsahom balenia

 • Hodinky OnePlus Nord
 • Magnetický nabíjací kábel
 • Sprievodca rýchlym spustením
 • Červená káblová karta
 • Nálepku

OnePlus Nord Watch: Dizajn a zostava

Hodinky OnePlus Nord prichádzajú s genericky vyzerajúcim dizajnom, ale s prémiové materiály a povrchová úprava. Puzdro je vyrobené zo zliatiny zinku, ktorá hodinkám dodáva na celkovej celistvosti. OnePlus navyše pridal lesklý chrómový povrch krytu, ktorý vyzerá úžasne.

Hodinky vážia s remienkom 52,4 gramu a jednoznačne nejde o najľahšie hodinky vo svojom segmente, ale to preto, že namiesto polykarbonátu používajú kovové šasi.

Nord Watch majú na boku jediné korunkové tlačidlo, ktoré po stlačení otvorí menu aplikácií alebo sa vráti na domovskú obrazovku. Zadná strana inteligentných hodiniek je vyrobená z polykarbonátu a má čistý matný povrch. Na zadnej strane sa ďalej nachádza senzorový modul a nabíjací konektor pre daný magnetický kábel.

Nord Watch sa dodávajú so silikónovými remienkami rovnakej farby ako hodinky a kovovou prackou. Remienky majú hladkú textúrovanú povrchovú úpravu, ktorá skvele padne na vašu pokožku. OnePlus to má povlak z hypoalergénneho materiálu na remienkoch aj na puzdre hodiniek, aby sa predišlo prípadným alergiám.

Čítať:  Ako zapnúť/vypnúť Always On Display na Apple Watch, výhody a nevýhody

Popruhy vám poskytnú a veľmi prilieha na zápästie, vďaka malému hrbolčeku vzadu pre senzory. Remienky sú tiež užívateľsky vymeniteľné – s hodinkami môžete použiť akýkoľvek 22 mm remienok na hodinky.

Posúvame sa ďalej, hodinky Nord Watch prichádzajú s odolnosťou proti vode a prachu IP68 a možno ich vziať do sprchy a na párty pri bazéne. Hodinky zvládnu aj teploty od -40 stupňov do 85 stupňov.

Celkovo sa hodinky cítia elegantnejšie a prémiovejšie ako ich konkurenti na trhu, ako napríklad Realme Watch 3 Pro.

OnePlus Nord Watch: Displej

OnePlus Nord Watch sa dodávajú s veľkým 1,78-palcový AMOLED displej s tenkými rovnomernými rámami okolo. Panel má rozlíšenie 368 × 448 pixelov a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz (väčšina lacných hodiniek ponúka 25 – 30 Hz).

Vďaka tomu je rozhranie hodiniek cítiť veľmi plynulé a citlivé. Tento displej ponúka špičkový jas 500 nitov, čo stačí na čítanie textu na hodinkách aj na ostrom slnku. V režime baterky mali hodinky jas 469 luxov, čo je úctyhodné číslo, ak vezmeme do úvahy prestrelku displeja inteligentných hodiniek, ktorú sme pred časom urobili.

Napriek tomu hodinky Nord chýbajú dve dôležité funkcie displeja– Vždy zapnutý displej a automatický jas. A môže byť nepohodlné nastavovať jas hodiniek zakaždým, keď vyjdete z domu.

A keďže tu nie je AOD, na prebudenie musíte buď klepnúť na displej hodiniek, alebo použiť zdvihnutie. Neukáže vám neustále informácie, čo je problém vzhľadom na to, že ide o panel AMOLED. Očakávame však, že OnePlus v budúcnosti pridá AOD prostredníctvom aktualizácie, ako to bolo v prípade pôvodných hodiniek OnePlus.

Pri prepínaní medzi krásne vypracovanými ciferníkmi získate veľa možností. Žiaľ, zatiaľ nemôžete vytvoriť jeden s vlastným obrázkom. Nord Watch nepodporuje vlastné ciferníkyna rozdiel od väčšiny ostatných hodiniek v segmente.

Čítať:  Chyba sťahovania Steam Deck z repozitára: Rýchla oprava

Displej na Nord Watch je celkovo skvelý, až na nedostatok funkcií vždy zapnutého a automatického jasu. Dúfame, že OnePlus v nadchádzajúcom čase pridá tieto funkcie prostredníctvom OTA.

OnePlus Nord Watch: Používateľské rozhranie

OnePlus Nord Watch sa dodáva s nainštalovaným proprietárnym OS a vďaka 60Hz displeju pôsobí hladko a citlivo. Pri navigácii v ponuke a možnostiach nedochádza k žiadnemu oneskoreniu ani zadrhávaniu.

Potiahnutím prstom zobrazíte hlavné zdravotné funkcie, ako je srdcová frekvencia, SpO2 a aktivita spánku. Notifikácie sa dajú vytiahnuť zo spodného okraja a rýchle nastavenia sa dajú stiahnuť z horného okraja obrazovky.

Rozhranie hlavnej ponuky je inšpirované operačným systémom Apple Watch OS a získate možnosť prepnúť zobrazenie do režimu vodopádu alebo dokonca režimu zoznamu. Každá funkcia zdravia je krásne znázornená na grafe a funkcia dennej aktivity tiež zobrazuje množstvo dôležitých informácií priamo na hodinkách.

Na hodinkách je aj kalkulačka, ak ju potrebujete, a tiež si môžete skontrolovať počasie. Používateľské rozhranie je veľmi hladký a citlivý celý čas. Upozorňujeme, že do hodiniek nemôžete inštalovať ďalšie aplikácie.

OnePlus Nord Watch: Funkcie


OnePlus Nord Watch dokážu synchronizovať upozornenia z vášho smartfónu a zobrazovať ich na vašom zápästí. Nemôžete však odpovedať na žiadne z upozornení, ktoré dostanete na hodinkách. Väčšina hodiniek v tomto cenovom rozpätí prichádza s funkciou rýchlej odpovede, ktorá vám umožňuje nastaviť si v aplikácii vlastné odpovede.

Dostávate upozornenia na hovory, ale nemôžete ich použiť na prijatie hovoru, pretože na Nord Watch nie je žiadny mikrofón ani reproduktor. Áno, nepodporuje volanie cez Bluetooth.

Srdcová frekvencia, kyslík v krvi a cvičenie

OnePlus Nord Watch sa dodávajú so všetkými senzormi, ktoré môžete od inteligentných hodiniek za túto cenu očakávať. Hodinky majú snímač srdcovej frekvencie, špeciálny snímač krvného kyslíka a 3-osový akcelerometer.

Tieto tri senzory merajú veľa vecí vo vašom tele, ako je srdcový tep, kyslík v krvi, stres a spánok. Existuje aj funkcia tzv Meranie jedným klepnutím ktorý meria všetko naraz bez toho, aby ste sa museli pohrávať s rôznymi aplikáciami.

Čítať:  Najbežnejšie problémy Samsung Galaxy Watch a ako ich opraviť

Porovnali sme srdcovú frekvenciu a meranie kyslíka v krvi s hodinkami Apple Watch Series 7 a oxymetrom, aby sme skontrolovali presnosť. Senzory sa ukázali byť veľmi presné – pri meraní v reálnom čase je malá odchýlka srdcovej frekvencie, ale výsledok je celkom presný.

OnePlus nasadil viac ako 105 športových režimov vrátane jogy, futbalu a kriketu na hodinkách. Dokáže tiež automaticky rozpoznať beh a chôdzu. A potom je tu funkcia sledovania menštruačného cyklu pre ženy.

Sledovanie spánku

Pokiaľ ide o sledovanie spánku, Nord Watch dokáže automaticky sledovať trvanie a kvalitu vášho spánku. Môžete skontrolovať čas, ktorý ste strávili v rôznych fázach spánku, vrátane hlbokého spánku, ľahkého spánku, nočného budenia, času bdenia a času spánku.

OnePlus Nord Watch: Skúsenosti s aplikáciou

OnePlus Nord používa aplikáciu N Health na synchronizáciu údajov s vaším smartfónom. Aplikácia je krásne zostavená tak, aby poskytovala všetky potrebné informácie priamo na domovskej obrazovke.

Pripojené hodinky sú umiestnené na vrchu a všetky denné aktivity majú svoje karty. Potom uvidíte všetky ostatné merania vrátane krokov, spánku, SpO2 a oveľa viac. Karta cvičenia zaznamenáva vaše cvičenie v reálnom čase a využíva GPS vášho smartfónu.

Na karte „Ja“ môžete spravovať svoj účet OnePlus a spravovať aj nastavenia hodiniek. Batériu hodiniek môžete vidieť navrchu a pod ňou je galéria ciferníka.

Potom existuje veľa možností na prispôsobenie vašich inteligentných hodiniek, ako je monitorovanie zdravia, upozornenia aplikácií, budík, synchronizácia počasia, upozornenia na nadchádzajúce hovory a upomienky na sedenie.

Aplikácia je perfektná a má krásne rozhranie, ale OnePlus mohol použiť aplikáciu OnePlus Heath, ktorú použili pre inteligentné hodinky OnePlus.

OnePlus Nord Watch: Konektivita

OnePlus Nord Watch prichádzajú s Bluetooth 5.2, ktorý funguje rýchlo a rýchlo sa pripája k smartfónu. Po nastavení sa automaticky pripojí k smartfónu vždy, keď na svojom smartfóne zapnete Bluetooth.

Čítať:  Recenzia MalCare: Najlepší bezpečnostný doplnok pre...

Rýchlosť prenosu dát je pri prenose ciferníkov tiež vysoká a v týchto hodinkách sa aplikuje veľmi rýchlo. Páči sa nám aj to, že sa hodinky veľmi rýchlo obúvajú. Upozorňujeme však, že hodinky Nord Watch nemajú vstavané GPS.

OnePlus Nord Watch: Batéria a nabíjanie

Nord Watch sú dodávané s 230 mAh batériou, ktorá nie je najväčšia, akú som na inteligentných hodinkách za túto cenu videl. Batéria však môže vydržať až 2 týždne pri plnom nabití, aj keď je zapnutá automatická srdcová frekvencia.

Dodáva sa s magnetickou nabíjačkou, ktorá má veľmi silný magnet, aby zostala v spojení s hodinkami. Nabíjačka nabije batériu hodiniek za menej ako 2 hodiny.

Klady a zápory

Dôvody na kúpu

 • Prémiové kovové prevedenie
 • Priliehavý strih
 • Jasný 60Hz AMOLED displej
 • Fluidné používateľské rozhranie
 • Dobrá záloha batérie

Dôvody, prečo nekúpiť

 • Bez AOD
 • Chýba volanie cez Bluetooth
 • Žiadny hlasový asistent ani rýchle odpovede
 • Žiadne vstavané GPS

Verdikt recenzie OnePlus Nord Watch

Inteligentné hodinky OnePlus Nord majú za svoju cenu všetky základné funkcie – plynulý displej s citlivým softvérom, spoľahlivé sledovanie zdravia a kondície a prémiovú zostavu. Ale to všetko prichádza za cenu vynechania efektných funkcií. Nie je tu žiadne volanie Alexa ani Bluetooth. Hodinkám navyše chýba vstavané GPS a AOD.

Ak ste niekto, kto chce spoľahlivé inteligentné hodinky, ktoré vyzerajú a vyzerajú dobre, potom hodinky OnePlus Nord majú dokonalý zmysel pre Rs. 4 499 (po zľavách na karte). Ak vám však na veciach ako volanie a hlasový asistent záleží, môžete sa tešiť na ďalšie inteligentné hodinky na území. Celkovo je to z našej strany zelený signál.

Pozrite si ďalšie recenzie:

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE