Recenzie Instawork: Je Instawork legitímne aplikácie pre získavanie jednorazových úloh?

Chcete si privyrobiť? Pokiaľ máte skúsenosti s pohostinstvom, maloobchodom, akciami alebo skladovými prácami, Instawork ponúka pohodlné riešenie pre hľadanie smien, brigád a koncertov na čiastočný úväzok.

V tejto recenzii Instawork sa bližšie pozrieme na to, ako aplikácia Instawork funguje, kto je spôsobilý ju používať a koľko môžete zarobiť na zhone na strane Instawork.

01. Čo je to Instawork?

Instawork je aplikácia pre prácu na vyžiadanie, ktorá spája dodávateľa s organizáciami, ktoré chcú najať pracovníkov v rôznych odvetviach. Zatiaľ čo smeny, ktoré môžete získať v aplikácii Instawork, sú všetky osobné smeny, môžete nájsť širokú škálu zamestnaní, od kvalifikovaných rolí po manuálnu prácu, ktorú môže robiť naozaj každý.

A ako Instawork funguje? Jednoducho použijete mobilnú aplikáciu Instawork a nájdete smeny a koncerty, ktoré zodpovedajú vašim preferenciám. Koncerty môžu byť v rovnaký deň, jednorazové, na zavolanie, na čiastočný úväzok, sezónne a dokonca aj na brigádu. V tom, čo nájdete, je veľká flexibilita.

Na rozdiel od niektorých iných pracovných aplikácií pre prácu na vyžiadanie sa Instawork snaží svojich dodávateľov na smeny pripraviť vopred. Dostávajú pokyny na zmenu, pohodlné nastavovanie a odhlasovanie prostredníctvom aplikácie a poistenia pracovného úrazu (tj.

Ako profesionál Instawork si budete nárokovať pracovné miesta, ktoré chcete. Pokiaľ ste príliš neskoro na to, aby ste si nárokovali koncert, stále môžete mať šancu ako „platenú zálohu“. V tomto prípade, ak pôvodný pracovník, ktorý si smenu zarezervoval, ju nestihne, Instawork vám zaplatí až 4 hodiny práce, pokiaľ dorazíte na miesto pripravení na prácu na začiatku smeny.

Typy pracovných miest

Instawork koncerty spadajú hlavne do niekoľkých kategórií. V týchto kategóriách však môžete nájsť širokú škálu pozícií. Tu je niekoľko príkladov obľúbených pracovných miest Instawork:

 • Barista
 • Barman
 • Busser
 • Umývačka
 • Koncesný pracovník
 • Pracovník v stravovacích službách
 • Gazdiná
 • Vrátnik
 • Linková kuchárka
 • Obchodník
 • Zberač/balič
 • Server
 • Stevard
 • Skladník

Instawork kategorizuje pracovné miesta buď ako „vstupná úroveň“ alebo „kvalifikované“ pozície. Ktokoľvek sa môže uchádzať o pozície na základnej úrovni, ale kvalifikované smeny vyžadujú, aby ste preukázali, že máte náležité znalosti a školenia. Ak sa chcete uchádzať o pozície v smenách, musíte vyplniť žiadosť, ktorú Instawork posúdi.

Rozmanitosť pracovných možností na Instawork sa zdá byť pre užívateľov veľkým lákadlom. Napríklad používateľ Instawork David Levy, ktorý o aplikácii napísal článok, poznamenal, že „Každý koncert je nová skúsenosť, aj keď ste v minulosti pracovali na rovnakom mieste.“ 1

Náklady a poplatky

Za registráciu s Instawork sa neplatí. Aplikácia navyše nemá žiadne servisné poplatky. Ako dodávateľ si domov odnesiete 100% svojich zárobkov prostredníctvom Instawork. Nebudete musieť platiť ani pracovné úrazové poistenie – namiesto toho je hradené náborovou spoločnosťou.

Program Instawork Top Pro

Instawork posudzuje každého pracovníka podľa niekoľkých metrík (ako sú priemerné recenzie, počet odpracovaných smien a spoľahlivosť), aby určil, kto sa kvalifikuje pre ich program Insawork Top Pro. Dostatočne vysoké hodnotenie vám umožní prístup k sade výhod, vrátane okamžitých výplat po smenách, včasného prístupu na koncerty a peňažných bonusov.

Program sa skladá zo štyroch úrovní: bronzovej, striebornej, zlatej a platinovej. Toto nie je niečo, o čo môžete žiadať – namiesto toho Instawork každý mesiac posúdi váš výkon, aby zistil, kde ste.

Aktuálne požiadavky a výhody pre každú úroveň nájdete na stránke Sprievodca Instawork programom Instawork Top Pro.

02. Je Instawork legitímna? (Hlásenie užívateľov)

Áno, Instawork je legitímna aplikácia, ktorú je možné bezpečne používať. Stačí sa opýtať 5 miliónov pracovníkov, ktorí používajú aplikáciu Instawork. Rôzne dôveryhodné organizácie – ako Target, Sodexo, Embassy Suites, MoMA a Stanford University – využili Instawork na vyhľadanie miestnych pracovníkov, aby uspokojili ich potreby práce na dobu určitú a na vyžiadanie.

Avšak, rovnako ako v prípade mnohých pracovných aplikácií, majú používatelia protichodné názory na to, či je Instawork všetkým, za čo sa vydáva, a či stojí za to sa zaregistrovať. Tu je súhrn kľúčových bodov, ktoré sa objavujú v online diskusiách a recenziách od pracovníkov ohľadom legitimity Instaworku.

Pozastavenie z aplikácie

Užívateľ Redditu: „Všetci sú z toho či onoho dôvodu suspendovaní. Môj účet bol po rezervácii pozastavený ako platená záloha. Poslali ma domov a spoločnosť ma označila, že som sa neukázal.”

Recenzent Google Play: „Táto aplikácia bývala skvelá, kým nezačali meniť všetky pravidlá. Teraz je to príliš ako skutočná práca. Musel som z oprávneného dôvodu zrušiť smenu, ukázal som im súdne dokumenty a oni ma aj tak suspendovali A vzali mi všetky smeny. Nedovolí mi ich prerezervovať… Ak zrušíte smenu, musíte počkať do nasledujúceho mesiaca, aby ste ju dostali späť.“

Užívateľ Redditu: „Dlho dovoľujú „závadu“, ktorá spôsobuje, že pracovníci sú označení ako nedostavení sa na smenu PO odpracovaní celej smeny, čo má za následok zadržiavanie ich výplaty… Aby neplatiacim pracovníkom priplatili, zablokujú im účty, zrušia budúce smeny, ktoré si naplánovali , a nedovoľte im naplánovať ďalšie smeny, kým nebude spor vyriešený.“

Recenzent Google Play: „Hlásil som sa na koncert, ktorý bol zrušený, a nikdy som na to v aplikácii neupozornil. Bol som suspendovaný, pretože povedali, že som NIE Show, ktorá je najďalej od pravdy. Po odvolaní som bol stále suspendovaný, čo nebolo mojou vinou.”

Pracovná dostupnosť

Recenzent Apple Store: „Mal som naozaj ťažké nájsť prácu, dokonca aj s inými aplikáciami pre koncerty je práca úspešná a nemôžete si zarobiť peniaze, ktorými by ste mohli platiť nájom. S Instawork som si dokázal zaistiť slušnú prácu za slušnú mzdu so skvelými ľuďmi. Táto aplikácia má prácu pre každého, bez ohľadu na to, na čo máte kvalifikáciu, pre každého má niečo.“

Recenzent Google Play: „S touto aplikáciou sa mi nepodarilo zarezervovať jednu smenu. Bývam v Chicagu. Asi 85% koncertov je odo mňa vzdialených cez 70 míľ, veľa v iných štátoch. Keď sa konečne priblížim k koncertu, dostanem upozornenie a idem si zarezervovať smenu, aplikácia mi umožňuje skúsiť rezerváciu len pre mňa, aby som dostal upozornenie, že rezervácia je plná.“

Recenzent Apple Store: „Ak sa radi tlačíte a zarábate si privyrobenie, je to aplikácia pre vás. Osobne som s touto aplikáciou pracoval nepretržite. Od 24. januára 2022. To bol môj prvý koncert. Nasledujúcich 8 mesiacov som takmer každý deň pracoval na inom mieste, šiel som na nové miesto, aby som využil svoje schopnosti.“

Recenzent Google Play: “Žiadna práca v oblasti.” A keď sa pokúsite niečo nájsť, sú všetky zabrané ľuďmi, ktorí majú určitý status. Snažil som sa, ale zistil som, že nájsť prácu tu je oveľa frustrovanejšie než len ísť do práce Indeed alebo Snag!“

Užívateľská podpora

Užívateľ Redditu: “Osobne to pre mňa bolo hore a dole.” Obvykle hore. Keď mám problém, väčšinou mi pomôžu. V zriedkavých prípadoch sa stalo niečo zlé a nikdy to neviedlo k strate peňazí, pre ktoré som pracoval.”

Recenzent Google Play: „Pracujem na platforme na plný úväzok posledné 2 roky a teraz zisťujem, že je takmer nemožné dostať sa do kontaktu s ich podporným tímom. Na odpoveď na môj problém čakám 26 dní.“

Recenzent Google Play: „Išiel som na svoju 1. smenu, nemohol som získať kód ani kontaktovať podporu. Aplikácia a manažér mi povedali, aby som rovnako fungoval a že sa to opraví. Na konci smeny som bol deaktivovaný a nikdy som nezaplatil. Niekoľkokrát som sa snažil získať pomoc a nič.”

03. Ako vám Instawork platí?

Pri práci s Instawork ste zodpovední za načítanie a odchádzanie zo smien prostredníctvom aplikácie. Aj keď má zamestnávateľ svoj vlastný systém vykazovania času, musíte na výplatu použiť nástroj na sledovanie času aplikácie.

Akonáhle zaznamenáte svoj čas a dokončíte smenu, Instawork vám zaplatí priamym vkladom. Ak ste odpracovali 1099 koncert, dostanete 100% svojho zárobku (hoci budete zodpovední za platenie svojich vlastných daní). Ak ste pracovali na pozícii W-2, Instawork odpočíta dane z vašej platby.

Kedy platí Instawork?

Instawork obvykle platí pracovníkom raz týždenne za všetky zmeny dokončené v predchádzajúcom pracovnom týždni od pondelka do nedele. Platby sa spracovávajú v stredu a prostriedky na váš účet prídu najneskôr v sobotu.

Instapay

Instawork odmeňuje svojich najspoľahlivejších a najvýkonnejších dodávateľov možnosťou okamžitej výplaty, známou ako Instapay. Ak chcete získať okamžité platby, musíte byť na striebornej, zlatej alebo platinovej úrovni programu Instawork Top Pro.

Ak to chcete dosiahnuť, budete musieť každý mesiac vykonať nasledujúce:

 • Dokončite aspoň dve smeny
 • Žiadne nedostavenie sa, neskoré zrušenie alebo predčasné zrušenie
 • Mať priemerné hodnotenie 4,7 alebo vyššie

Nižšie je uvedený rozpis toho, ako funguje rozvrh platieb pre Instapay.

Plán platieb Instapay

Zdroj: Instawork's sprievodca zmenou nastavenia platieb.

Koľko si môžete zarobiť

Podľa webu Instawork zarábajú dodávatelia až 30 USD za hodinu a priemerná sadzba pri všetkých typoch zamestnaní je vyššia ako 20 USD za hodinu. Platové sadzby na Indeed však ukazujú, že koncerty Instawork majú tendenciu platiť oveľa menej. 2

Tu sú napríklad priemerné hodinové zárobky na pozícii k februáru 2024:

 • Server: 19,20 $
 • Barman: 19,39 dolárov
 • Umývačka riadu: 15,33 USD
 • Prípravný kuchár: 16,70 $
 • Kuchár: 21,04 USD
 • Operátor vysokozdvižného vozíka: 15,77 $
 • Skladník: 17,45 $
 • Gazdiná: 21,35 $
 • Domovník: 14,97 $
 • Maloobchodný predajca: 14,17 $
 • Pokladňa: 13,92 $

Z iného pohľadu jeden užívateľ Instawork tvrdí, že práca predávajúca koncesie na športových podujatiach v ich oblasti platí v rozmedzí 17,35–28,00 USD za hodinu. 1

Skúsenosti a seniorita budú mať taktiež veľký vplyv na to, koľko si na Instaworku zarobíte. Stať sa Top Pro môže tiež pomôcť, pretože budete mať nárok na 25% bonusy na určité smeny.

04. Kto môže používať Instawork?

Vzhľadom na to, že aplikácia Instawork uvádza predovšetkým pracovné miesta v pohostinstve, maloobchode a priestoroch na organizovanie akcií, mali by ste mať v ideálnom prípade nejaké skúsenosti s prácou v jednej z týchto oblastí. Nakoniec však existuje iba niekoľko základných požiadaviek Instawork, ktoré musíte splniť, aby ste sa mohli zaregistrovať:

 • Mať aspoň 18 rokov
 • Vlastný chytrý telefón
 • Vedieť poskytnúť odborné referencie
 • Mať relevantné pracovné skúsenosti z posledných 10 rokov

Možno budete musieť splniť ďalšie požiadavky, ako sú požiadavky na certifikáciu, licencie alebo školenia, v závislosti od toho, kde sa nachádzate a od typu práce, ktorú plánujete vykonávať. Okrem toho, hoci nie sú vyžadované previerky, niektorí zamestnávatelia ich môžu požadovať.

Požadované pracovné skúsenosti

Na rozdiel od niektorých iných aplikácií na naberanie smien, Instawork nevyžaduje, aby pracovníci mali predchádzajúce skúsenosti na konkrétnych pozíciách, o ktoré sa uchádzajú. Niektoré role (napríklad barmanské) však vyžadujú certifikáciu alebo špeciálne školenia.

Keď sa zaregistrujete do Instawork, budete musieť predložiť doklad o skúsenostiach spolu s referenciami a príslušnými certifikáciami. Akonáhle budete schválení, budete musieť absolvovať kvízy v aplikácii, aby ste preukázali svoje znalosti a zručnosti.

Akonáhle dokončíte viac smien a získate spätnú väzbu od zamestnávateľa, Instawork použije tieto dáta, aby vám poskytol skóre výkonu a skóre kvality. Tieto skóre vám umožnia stať sa najlepším profesionálom a získať prístup k viacerým výhodám, lepším koncertom a vyšším platom.

Instawork umiestnenie

Instawork nie je momentálne dostupný vo všetkých mestách. V súčasnej dobe pôsobí na viac ako 40 hlavných trhoch v Spojených štátoch. Úplný zoznam dostupných trhov nájdete v spodnej časti Pracovná stránka.

Toto sú mestá s najväčším počtom pracovníkov Instawork:

 • Atlanta
 • Chicago
 • Dallas
 • Houston
 • Las Vegas
 • Los Angeles
 • Miami
 • New York City
 • Philadelphia
 • Phoenix
 • San Francisco

Veľa používateľov uvádza, že tam, kde žijú, môžu absolvovať množstvo koncertov. Avšak, aj keď žijete v jednej z týchto oblastí, je možné, že počet pracovných miest bude obmedzený alebo najbližší koncert bude príliš ďaleko na to, aby ste mohli dochádzať. V iných prípadoch môžete súperiť s veľkým množstvom pracovníkov, ktorí vás pravidelne porážajú zakaždým, keď sa otvorí smena.

05. Ako sa prihlásiť na Instawork

Aj keď je na Instawork.com množstvo informácií, na webe sa nemôžete zaregistrovať. Budete si musieť stiahnuť aplikáciu do svojho chytrého telefónu alebo mobilného zariadenia.

Potom, čo to urobíte, budete musieť urobiť nasledujúce:

 1. Vytvoriť účet
 2. Nastavte si profil
 3. Pridajte podrobnosti o svojej pracovnej histórii
 4. Pridajte odborné referencie
 5. Vyberte typy koncertov, na ktorých chcete pracovať
 6. Nastavte si pracovné preferencie

Ak máte príslušné zručnosti a certifikácie, je tu priestor ich tiež uviesť. Po vyplnení dotazníka môžete zadať svoje PSČ a začať prechádzať dostupné smeny.

Instawork tvrdí, že celý proces registrácie a žiadosti obvykle trvá 1–2 týždne, aj keď v období veľkého počtu smien môžete byť zaradení na čakaciu listinu aj po schválení. 3

Kde stiahnuť aplikáciu Instawork

Obchod s aplikáciami Google Play

06. Vyplatí sa Instawork?

Zdá sa, že dodávatelia Instawork sú rozdelení v tom, či sa táto aplikácia pre prácu na vyžiadanie oplatí používať. Niektorí milujú, aké ľahké je nájsť brigádu a smeny. Iní majú veľké sťažnosti na to, ako operácia prebieha.

Výhody a nevýhody práce pre Instawork

Nie ste si istí, či je pre vás Instawork to pravé? Tu je zhrnutie dobrého a zlého:

Klady

 • Bez poplatku

 • Flexibilita naberať smeny podľa potreby

 • Veľký výber pracovných miest, aby bola práca zaujímavá

 • Príležitosti pre výplatu v rovnaký deň a ďalšie výhody

Nevýhody

 • Obmedzená dostupnosť pracovných miest v niektorých oblastiach

 • Zrušenie zamestnania je bežné

 • Podpora aplikácií je ťažko dostupná

Recenzie aplikácie Instawork nám hovoria veľa o tom, aké to je nájsť si prácu s aplikáciou. Tí, ktorí radi používajú Instawork, tak robia kvôli flexibilite, ktorú ponúka. Tiež hovoria, že je to dobrý spôsob, ako rýchlo zarobiť peniaze.

Tí, ktorí nemajú radi Instawork, majú veľké sťažnosti na aplikáciu alebo na to, ako firma zaobchádza so svojimi operáciami. Na začiatok mnohí tvrdia, že nedostali zaplatené za zdokumentovanú prácu, ktorú odpracovali.

Iní hovoria, že zákaznícky servis Instawork je príliš automatizovaný alebo ťažko dostupný. Vzhľadom k tomu, že aplikácia vás môže automaticky „zablokovať“, ak vás zamestnávateľ falošne označí, že ste neprišli, môžete sa ocitnúť bez výplaty a nebudete sa môcť prihlásiť do budúcich pracovných miest kvôli jednoduchej chybe a budete vydaní na milosť a nemilosť aplikáciu podporu, kým vám nepomôžu chybu opraviť.

Nakoniec, mnoho ďalších výhod a nevýhod, ktoré používatelia hlásia pre Instawork, sa vzťahujú na mnoho ďalších koncertných aplikácií. V lepšom prípade získate pohodlný spôsob, ako rýchlo zarobiť peniaze. Existuje však aj riziko, že tam, kde žijete, nenájdete žiadnu prácu a možno budete mať problémy získať podporu od skutočného človeka.

Čítať:  Zostaňte chránení a produktívni počas COVID-19

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE