Recenzie Lyft: Stojí za to jazdiť pre Lyft v roku 2024?

Ak sa zaujímate o jazdu v aplikácii na zdieľanie spolujazdy, takmer určite ste premýšľali o práci pre Uber, ale zvažovali ste Lyft?

Lyft je po Ubere druhou najväčšou platformou pre spolujazdu na trhu a tiež jej hlavným konkurentom. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, ako to funguje, ako je to v porovnaní s Uberom a či vám to stojí za čas.

Tablet Obsahu

01. Klady a zápory práce pre Lyft

Klady

 • Flexibilný plán

 • Môže dostať zaplatené okamžite

 • Bonusy a tipy

Nevýhody

 • Musí platiť plyn a údržbu

 • Nepredvídateľné zárobky

 • Rokovania s cestujúcimi môže byť stresujúce

 • Bonusy a tipy nie sú zaručené

 • Žiadny skutočný zmysel pre komunitu

02. Čo je Lyft a ako funguje?

Lyft je aplikácia pre zdieľanie jázd, ktorú môžete použiť na hľadanie práce a zarábaní peňazí navyše. Ako vodič Lyftu vyzdvihnete cestujúcich vo svojom osobnom vozidle a odveziete ich do ich ďalšieho cieľa.

Do Lyftu sa môže prihlásiť takmer každý. Spoločnosť odporúča, aby sa noví vodiči najprv zviezli ako cestujúci, aby pochopili, aké to je z pohľadu zákazníka, ale nie je to povinné.

Ako na Lyfte funguje dokončovanie koncertov

Ako vodič Lyft môžete pracovať podľa vlastného plánu a riadiť, kedykoľvek budete chcieť. Stačí otvoriť aplikáciu a stlačiť tlačidlo „Prejsť do režimu online“ (fialové tlačidlo s ikonou na volante), aby ste začali smenu.

Smenu môžete kedykoľvek pozastaviť alebo ukončiť.

Prijímanie jázd

Keď vaša smena začne, Lyft sa vás pokúsi spojiť s cestujúcimi vo vašej oblasti. V závislosti od počtu požiadaviek a dostupných ovládačov môže vaša prvá žiadosť prísť rýchlo alebo chvíľu trvať.

Každá žiadosť zobrazí:

 • Hodnotenie cestujúceho (z 5 hviezdičiek)
 • O tom, koľko peňazí zarobíte za ich riadenie (v niektorých oblastiach)
 • Kam chce cestujúci ísť
 • Ako ďaleko budete musieť ísť
 • Ako dlho bude približne jazda trvať

Pod tým všetkým uvidíte tlačidlo „Prijať“. Po obdržaní žiadosti o jazdu máte niekoľko sekúnd na to, aby ste na to klikli.

Uvidíte rýchly prehľad každej jazdy, než ju prijmete.

Keď sme vytvárali túto recenziu, vyspovedali sme Aarona Lawrence, skúseného vodiča Lyft, ktorý sa spolujazdou venuje na plný úväzok od roku 2017. Povedal nám, že všeobecne sú informácie, ktoré vám Lyft ukazuje, dostatočné na to, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť. či ponuku prijať.

Poznamenal však, že v niektorých štvrtiach (označovaných v žargóne zdieľania jázd ako „trhy“) neuvidíte svoje cestovné za jazdu, kým ju neprijmete. To sťažuje hodnotenie, či sa daná ponuka oplatí alebo nie.

Zbieranie jazdcov

Akonáhle prijmete jazdu, Lyft vás nasmeruje na miesto cestujúceho.

Posuvník „potvrdiť vyzdvihnutie“ Lyftu.Budete manipulovať posuvníkom v aplikácii Lyft, aby ste to potvrdili, až váš cestujúci dorazí.

Cestujúci majú 5 minút na to, aby sa s vami stretli. Pokiaľ to trvá dlhšie, môžete jazdu zrušiť (a ako kompenzáciu obdržíte poplatok za nedostavenie sa).

Dokončenie jázd

Akonáhle bude cestujúci vo vašom aute, Lyft vás nasmeruje do jeho cieľa. Keď dorazíte, budete vyzvaní na kliknutie na tlačidlo v aplikácii a jazda bude dokončená.

Displej zobrazujúci aktuálnu jazdu v aplikácii Lyft.Kliknutím na „Prijsť“ ukončíte aktuálnu jazdu.

Hodnotenie cestujúcich

Potom, čo cestujúci odíde, sa vás Lyft spýta, či by ste boli ochotní ich znova riadiť. Vyzve vás, aby ste im dali skóre až 5 hviezdičiek.

Rozhranie hodnotenia v aplikácii Lyft.Ak vyberiete niečo pod 5 hviezdičiek, Lyft sa spýta, aké boli vaše sťažnosti na cestujúceho.

„Predvolené“ hodnotenie je 5 hviezdičiek, takže skóre v aplikácii Lyft má tendenciu byť pomerne vysoké

Existuje limit, ako dlho môžete naraz riadiť

Z bezpečnostných dôvodov má Lyft povinnú požiadavku na prestávku 6 hodín odpočinku na každých 12 hodín jazdy. Navyše väčšina veľkých miest a jurisdikcií má svoje vlastné (oddelené) časové limity. Na trhu Lawrence v Chicagu ste napríklad tiež obmedzení na riadenie maximálne 12 hodín, ale než budete môcť znova riadiť, musíte si urobiť o niečo dlhšiu prestávku v dĺžke 8 hodín.

Kde Lyft pôsobí?

Lyft pôsobí v mestách vo všetkých 50 štátoch USA a tiež v provinciách Alberta, Britská Kolumbia a Ontario v Kanade.

Môžete skontrolovať, či je Lyft k dispozícii vo vašom meste tu. Upozorňujeme, že tento zoznam nie je vyčerpávajúci, takže ak nevidíte svoje rodné mesto, nemusí to nutne znamenať, že tam, kde bývate, nebudete môcť riadiť. Najjednoduchší spôsob, ako to skontrolovať, je skúsiť sa zaregistrovať.

03. Koľko môžete zarobiť s Lyftom?

Podľa online odhadov je priemerná mzda na Lyfte 17 až 20 USD za hodinu. Lawrence povedal, že jeho priemer (v Chicagu) je o niečo vyšší 20–25 USD za hodinu.

Všimnite si, že cestovné je všeobecne vyššie vo veľkých mestách (kde sú aj vyššie životné náklady). Môžu byť tiež zosilnené počas rušných období (tj dopravná špička) a pri zlom počasí.

Ako vodič Lyftu v skutočnosti nedostanete výplatu na hodinovom základe. Budete platení za jazdu. O tom, koľko na každom zarobíte, rozhoduje niekoľko faktorov:

Platba vopred

Toto je základné cestovné, ktoré dostanete a ktoré bude tvoriť najvýznamnejšiu časť vášho príjmu. Suma je určená niekoľkými vlastnými faktormi, ako sú:

 • Vzdialenosť, ktorú musíte prejsť
 • Predpokladaný čas jazdy
 • Vaša vzdialenosť od miesta vyzdvihnutia
 • Aký veľký je dopyt vo vašej oblasti

Ako už bolo spomenuté, na mnohých trhoch (ale nie na všetkých) si môžete prezrieť platbu vopred, než prijmete jazdu.

Platba vopred sa môže niekedy zmeniť

Vaše základné cestovné sa môže zvýšiť, ak vaša jazda trvá výrazne dlhšie, než sa očakáva kvôli nepredvídateľným okolnostiam, ako je prevádzka alebo počasie.

Lawrence nám povedal, že Lyftova definícia toho, čo znamená „dlhšie“, je nejednoznačná, ale podľa jeho skúseností to obvykle činí 10 minút alebo viac. Varoval pred pokusmi o hranie tejto funkcie a poznamenal, že Lyft „dokáže zistiť, či existuje prevádzka, a odhalí potenciálnu podvodnú aktivitu“, pokiaľ vám to bežne trvá dlhšie, než si myslia, že by ste mali.

Vaše cestovné sa tiež môže znížiť, ak cestujúci zmení cieľovú destináciu niekam bližšie alebo náhle ukončí jazdu.

Tipy

V aplikácii Lyft je integrovaná funkcia sklápania. Cestujúci vám môžu dať sprepitné počas alebo po každej jazde. Necháte si 100% svojich sprepitných, hoci sprepitné je voliteľné a nie všetci cestujúci to urobia.

Bonusy

Keď sú bonusy dostupné, objavia sa v aplikácii buď v reálnom čase, alebo ako „naplánované“ (nadchádzajúce) bonusy. Na Lyfte je päť typov bonusov:

 • Bonusové zóny: Jedná sa o bonusy špecifické pre dané miesto, ktoré sa objavujú na farebnom prekrytí na mape Lyftu (pripomína tepelnú mapu). Farby na mape sa pohybujú od svetlo ružovej (označujúcej najhoršie platené jazdy) po červenú (najlepšie platené). Bonus získate po dokončení jazdy v danej oblasti.
 • Jazdné pruhy: Ride Streaks môžete získať dokončením niekoľkých jázd v bonusových zónach. Podľa Lawrence je tento typ bonusu stále vzácnejší.
 • Zóny pruhov: Sú to veľmi podobné Ride Streaks, ale aby ste ich získali, musíte začať jazdiť v určitej oblasti (obvykle rušné). Aby ste získali bonus, nemusíte zostať v oblasti po celú dobu jazdy.
 • Jazdecké výzvy: Toto sú ďalšie bonusy, ktoré získate, ak dokončíte určitý počet jázd v stanovenom časovom rámci.
 • Bonusová hodina: Toto je nová funkcia, ktorá sa stále zavádza. Aby ste získali tento bonus, musíte byť v konkrétnej zóne v určitú dobu. Na rozdiel od pruhových zón získate určitú čiastku peňazí za jazdu, aj keď odmietnete, a jazdy nemusia nasledovať po sebe, ale akonáhle odmietnete cestu mimo zónu bonusových hodín (ak existuje), budete mať vrátiť sa do určenej oblasti a začať znova.

Lyft obvykle zahŕňa svoje bonusy do odhadovaného cestovného, ​​ktoré vidíte pred prijatím jazdy. Bonusové hodiny sú výnimkou; budú použité k vašim zárobkom potom, čo dokončíte (alebo odmietnete) každú jazdu.

Lawrence priaznivo porovnával bonusové rozhranie Lyftu s tým, čo nájdete v podobných aplikáciách, ako je Uber, ktorý je menej transparentný ohľadom toho, ako jeho propagácia ovplyvní vaše zárobky.

V jeho rozhraní sa zobrazuje niekoľko bonusov Lyft.Lyft jasne zobrazuje, kde môžete získať jeho bonusy na mape susedstve.

Ako dostanete zaplatené

Existujú tri spôsoby, ako môžete dostať zaplatené za svoju prácu na Lyft:

Voľba Až dostanete výplatu Pridružené poplatky
Priama debetná karta spoločnosti Lyft a pridružený bankový účet Získajte výplatu okamžite po dokončení každej jazdy.

Táto možnosť zahŕňa aj ďalšie výhody, ako je cash back a odmeny

Žiadny
Expresná platba Nechajte si svoje zárobky počas krátkej doby previesť na svoj účet 0,85 $ (daňovo odpočítateľná)
Týždenná výplata Nechajte si svoje zárobky prevádzať na váš bankový účet každý utorok ráno (prídu do dvoch pracovných dní) Žiadny

Spýtali sme sa Lawrence, akú možnosť platby preferuje. Povedal, že „platia iba týždenné platby“.

“Neverím debetnej karte,” povedal. “Počul som, že sa príliš veľa vodičov sťažuje na problémy s prevodom peňazí na ich bežný bankový účet.”

Pokračoval, že nezistil, že pohodlie funkcie Express Pay ospravedlňuje poplatok, aj keď by ho mohli potrebovať ľudia v iných situáciách, ako napríklad ktokoľvek, kto má veľké účty, na ktoré potrebujú peniaze okamžite.

04. Kto je spôsobilý riadiť pre Lyft?

Ak by ste chceli riadiť pre Lyft, budete musieť splniť niekoľko požiadaviek na spôsobilosť. Tie sa budú mierne líšiť v závislosti od vášho mesta a štátu.

Tvoj vek: Aby ste mohli riadiť pre Lyft, musíte mať aspoň 21–25 rokov (v závislosti na vašom štáte).

Vaše vozidlo: Vaše auto musí mať aspoň 4 dvere a 5 bezpečnostných pásov. Taxíky a naťahovacie limuzíny nie sú akceptované.

Pokiaľ nemáte vhodné vlastné vozidlo, môžete si ho prenajať prostredníctvom Lyft's Express Drive program, aj keď to stojí peniaze.

Vaša história jazdy: V nasledujúcich štátoch potrebujete aspoň jeden rok vodičského oprávnenia:

 • Kalifornia
 • Havaj
 • Illinois
 • Massachusetts
 • Minnesota
 • Oregon
 • Pensylvánia
 • Vermont

Lyftova previerka

Budete musieť spoločnosti Lyft udeliť súhlas, aby bolo možné v rámci vašej aplikácie spustiť previerku kriminálneho pozadia. Potom, čo sa stanete vodičom, to budú pravidelne opakovať. Na dokončenie tejto kontroly im budete musieť poskytnúť platné číslo sociálneho poistenia.

Tento proces obvykle trvá niekoľko dní, ale môže trvať aj niekoľko týždňov.

Lyft môže vašu žiadosť zamietnuť, ak:

 • Ste uvedení v databáze Národného registra sexuálnych delikventov
 • Boli ste odsúdení za násilný trestný čin, sexuálny trestný čin, teroristický čin, DUI, podvod, krádež alebo poškodenie majetku

Väčšina žiadateľov prejde touto previerkou (ktorú vykonáva spoločnosť tretej strany, Checkr, a nie samotný Lyft). To znamená, že sme čítali neoficiálne správy o tom, že Checkr robil chyby, ako je zamieňanie žiadateľov s inými ľuďmi s podobnými menami. Lawrence nám povedal, že sa mu to stalo opakovane, hoci mu to nikdy nezabránilo riadiť pre Lyft.

“Je tu ďalšia osoba s mojím menom, ktorá sa stále objavuje v mojej správe o pozadí vo Virgínii,” povedal. “[Checkr] neodstráni ho a počas posledných rokov som mnohokrát žiadal, aby moje hlásenie bolo opravené… Radšej by mal byť dobrým vodičom a čestným občanom.“

Kontrola DMV

Budete tiež musieť prejsť kontrolou záznamov o riadení, ktorá bude posúdená podľa interných bezpečnostných kritérií spoločnosti Lyft.

Môžete byť diskvalifikovaní z riadenia, ak sa počas posledných 3 rokov dopustíte štyroch alebo viacerých priestupkov alebo jedného závažného priestupku. Môžete byť tiež diskvalifikovaní, ak ste boli v posledných 7 rokoch vážne odsúdení za šoférovanie, pod vplyvom alkoholu alebo drogami.

Požadované dokumenty

Keď sa uchádzate o miesto vodiča Lyft, uistite sa, že máte poruke nasledujúce dokumenty:

 • Aktuálny vodičský preukaz
 • Snímky vašich poznávacích značiek
 • Vaša registrácia vozidla
 • Platná poistná zmluva na auto (pod vlastným menom)

05. Ako sa prihlásiť do Lyftu

Ak sa chcete prihlásiť ako vodič, prejdite na Stránka ovládača Lyft, zadajte svoje telefónne číslo a kliknite na „Apply to drive“. Vyplnenie žiadosti by malo trvať menej ako 30 minút, ak máte pripravené všetky dokumenty.

Budete si musieť nainštalovať aplikáciu Lyft driver, ktorú si môžete stiahnuť z App Store (pre zariadenia iOS) alebo z obchodu Google Play (pre Android). Použite nižšie uvedené tlačidlá:

Kde stiahnuť aplikáciu ovládača Lyft

Obchod s aplikáciami Google Play

Lyft vás vyzve na nahranie dokumentov, ktoré sme spomenuli vyššie. Akonáhle tak urobíte, budete musieť počkať na výsledky vašej previerky, čo môže trvať niekoľko dní. Na niektorých trhoch môže spoločnosť Lyft tiež vyžadovať, aby ste si nechali skontrolovať vozidlo (popísané nižšie).

Akonáhle bude proces dokončený a budete schválení, môžete začať riadiť.

Ako získať kontrolu vozidla schválenú spoločnosťou Lyft

Získanie kontroly schválené spoločnosťou Lyft je jednoduché – spoločnosť Lyft prijíma kontroly od väčšiny certifikovaných mechanikov a predajcov automobilov. Lawrence poznamenal, že Uber a Lyft obvykle rozpoznávajú rovnaké obchody, čo je výhodné, ak sa plánujete zaregistrovať do oboch aplikácií. „Obvykle idem do Uber Hub v meste, zaplatím 20 dolárov za kontrolu svojho vozidla a nahrám papiere do oboch aplikácií. V Chicagu môžeme zájsť aj na Jiffy Lube.“

06. Aké je vlastne konanie pre Lyft?

Pokiaľ uvažujete o tom, že by ste si Lyft vzali ako vedľajší zhon, pravdepodobne vás zaujíma, aká je tá každodenná práca.

Túto otázku sme položili Lawrenceovi. Obrázok, ktorý namaľoval, bol celkom príjemný, aj keď sa vaše skúsenosti môžu líšiť v závislosti na vašom trhu a dobe, keď pracujete (veľa vodičov Lyftu radšej jazdí večer, zatiaľ čo Lawrence preferuje ráno).

Lawrence povedal, že obvykle začína svoj deň okolo 6 alebo 7 hodín ráno a že potom, čo si „uvarí veľkú kanvicu kávy“, sa snaží dostať z domu, než začne ranný zhon. Aplikáciu zapne hneď po nasadnutí do auta a čaká na odvoz. Pokiaľ to chvíľu potrvá, zájde do rušnejšej oblasti, ako je univerzitný kampus.

Ďalej sa podelil o niekoľko zasvätených podrobností o riadení Lyft:

Väčšina cestujúcich je príjemná

Vaši pasažieri môžu vašu skúsenosť spolujazdy spestriť alebo narušiť. Našťastie nám Lawrence povedal, že s nimi mal len zriedkavo nejaké problémy.

“Väčšina z nich je skvelá,” povedal. „Hovorím na 99 %. Je extrémne vzácne, že narazím na nejaké problémy.“

Spomenul, že je dôležité vedieť „čítať v miestnosti“ a povedať, keď sa niekto nechce rozprávať (niečo, o čom hovoril, že to obvykle zaznamená v prvých sekundách jazdy). Odporučil vyhýbať sa diskusiám o politike, náboženstve a ďalších citlivých otázkach.

Urobte ďalšie kroky, aby ste zaistili, že sa vaši cestujúci budú cítiť bezpečne a pohodlne

Ako vodič zdieľanej jazdy musíte byť v pohode, keď do auta pustíte cudzích ľudí. To môže byť nervy drásajúce – ale pamätajte, že vaši jazdci sú tiež na rovnakej lodi. Lawrence povedal, že nosí na zápästí dúhový potítko, aby dal ostatným členom komunity LGBTQ+ a ženám vedieť, že sú v bezpečnom priestore, „najmä v noci“, a že vystupuje z auta, aby pomohol s mobilnými zariadeniami, pokiaľ vojde sa mu do kufra .

Prevádzka môže byť rušná (a pomáha poznať svoje mesto)

Ako vodič zdieľanej jazdy musíte neustále strážiť dopravnú situáciu. Lawrence povedal, že doprava v centre jeho trhoviska je väčšinu času preťažená, a tak sa snaží vybrať cesty, ktoré ho nevedú „po žiadnej z problémových hlavných tepien alebo do oblastí… kde je množstvo stavieb a neporiadok“.

“Ak sa rozhodnem prijať požiadavky, ktoré ma zavedú na tieto trasy, urobím nejaké výpočty a zistím, či existujú nejaké skratky alebo iný spôsob, ktorý by mohol trvať rovnako dlho,” povedal s tým, že vždy najskôr skontroluje cestujúceho, či mu nevadí, že zíde mimo navrhovanú trasu.

Zrušenia sú otravné a žerú do vašich ziskov

Lawrence nám povedal, že jeho najväčšou frustráciou z Lyftu bola jeho politika zrušenia.

Lyft umožňuje vodičom zrušiť jazdu, keď je na to dobrý dôvod – ale pokiaľ nedorazíte na miesto vyzdvihnutia a nepočkáte päť minút, nebudete mať nárok na storno poplatok. Ak musíte cestu zrušiť (kvôli prevádzke alebo nedostupnej adrese vyzdvihnutia), nedostanete žiadnu náhradu za čas, ktorý ste strávili.

Navyše, keď zrušíte jazdu, Lyft od vás požaduje, aby ste uviedli prečo (napr. kde sa nedá zastaviť, neplnoletí jazdci atď.), ale dôvody, z ktorých si môžete vybrať, sú obmedzené a nepokrývajú všetky situácie, s ktorými sa pravdepodobne stretnete. .

Aj keď máte dobrý dôvod na zrušenie, Lyft môže stále penalizovať váš účet.

“Minulé leto som mal trifectu.” v jeden deňpovedal nám Lawrence. „Dve žiadosti maloletých cestujúcich za sebou a neskôr toho istého dňa niekto bez autosedačky. Môjmu účtu hrozilo pozastavenie na niekoľko dní, kým som neurobil dosť ciest, aby som toto upozornenie vyradil z mojej histórie.“

07. Stojí za to jazdiť pre Lyft?

Teraz už pravdepodobne dobre rozumiete tomu, aké je riadenie pre Lyft a koľko si môžete zarobiť – ale aby ste zistili, či vám tento postranný zhon naozaj stojí za váš čas, musíte sa starostlivo pozrieť na to, aké budú vaše výdavky. .

Koľko vás bude stáť jazda pre Lyft?

Ako vodič Lyftu nebudete tradičným zamestnancom spoločnosti. Budete nezávislým dodávateľom, čo znamená, že budete musieť vyúčtovať svoje výdavky.

Tie môžu pridať až 35% vášho príjmu, takže vám zostane asi 65% vašich zárobkov ako konečná čiastka, ktorú si vezmete domov.

Ako vodič Lyftu sú tu hlavné výdavky, ktoré by ste mali zohľadniť:

Palivo

Rozpočet: 10 % z vášho zárobku

Lyft nebude platiť za váš plyn; budete si to musieť kúpiť sami. Suma, ktorú miniete, sa bude líšiť v závislosti na vašom vozidle a aktuálnych cenách benzínu, ale rozpočet okolo 10 % vášho príjmu by mal stačiť na jeho pokrytie.

Údržba vozidla

Rozpočet: 10 % z vášho zárobku

Budete musieť udržovať svoje vozidlo v dobrom stave, pravidelne ho kontrolovať a meniť olej. Odložte si ďalších 10% zo svojho príjmu pre prípad, že budete potrebovať opravu.

Dane

Rozpočet: 15 % z vášho zárobku

Ako nezávislý dodávateľ za vás Lyft nezadrží vaše dane. Budete si musieť dať peniaze stranou a byť pripravení ich sami nahlásiť a zaplatiť.

Môžeš použiť túto daňovú kalkulačku aby ste získali odhad, koľko budete musieť zaplatiť. Pokiaľ si nie ste istí, dobrým východiskovým bodom je ušetriť asi 15 % svojho príjmu na pokrytie daní.

Čo vám zostane

Opäť platí, že výdavky, ktoré sme uviedli vyššie, znížia vaše zisky asi o 35 %, takže vám zostane 65 % toho, čo ste zarobili. To znamená, že ste zarobili 25 dolárov za hodinu na papieri budú vaše skutočné zisky približne 16,25 $ za hodinu.

To v žiadnom prípade nie je hrozné – je to výrazne nad federálnou minimálnou mzdou 7,25 $ a je porovnateľné s tým, čo zarobíte s konkurentmi Lyftu (ktorí majú všetci podobné pomery nákladov). To znamená, že to môže byť menej, než ste očakávali.

Nakoniec je len na vás, či si myslíte, že stojí za to jazdiť pre Lyft za efektívnu sadzbu 16,25 $ za hodinu. Neexistuje žiadna správna alebo zlá odpoveď – je to osobné rozhodnutie.

Rada odborníka: Pre koho je Lyft najlepší?

Lawrence nám povedal, že aj keď oceňuje flexibilitu Lyftu a schopnosť zarábať peniaze za jeho podmienok, tento postranný zhon nie je pre každého.

„Najlepší vodiči sú tí, ktorí nielenže dokážu navigovať v prevádzke a sú pripravení na čokoľvek [have] veľký dôraz na zákaznícky servis a pokojné vystupovanie,“ povedal.

Vybral ľudí s predchádzajúcimi skúsenosťami so zákazníckym servisom (napr. v reštauráciách, hoteloch atď.), ktorí majú solídny potenciál ako vodiči Lyftu.

08. Ako zvýšiť svoje zárobky na Lyft

Lawrence sa podelil o niektoré zo svojich úloh a nie, keď sa snažil maximalizovať svoje zárobky na Lyfte. Tu sú jeho návrhy:

Neakceptujte jazdy, ktoré platia menej ako 1 $ za míľu

Čokoľvek, čo platí menej ako 1 dolár za míľu, jednoducho nestojí za to, najmä keď započítate plyn. Nebojte sa také ponuky odmietať.

V súvislosti s tým Lawrence povedal, že preferuje krátke cesty, ktoré majú tendenciu platiť viac za míľu ako tie dlhšie.

Neberte cestujúcich s nízkym hodnotením

“Môže sa to zdať drsné, ale snažím sa nikoho na Lyfte nedvíhať pod 4,9,” povedal Lawrence. Poznamenal, že pokiaľ je cesta krátka, nie je to „nie z baru“ a je k tomu pripojený bonus alebo je na vlne, môže byť ochotný ísť až na 4,8, aj keď povedal, že to urobí „zatiaľ čo šrotuje“. moje zuby.”

“Čokoľvek nižšie ako to, beriem stratu.”

Dobu jazdy voľte múdro

Lawrence povedal, že dáva prednosť jazde ďalej všedný deň dopoludnia medzi 7:00 a 10:00ako aj Nedeľné popoludnie a večer.

“Ľudia sú milí, tíši a práve začínajú svoj deň,” povedal. „Je to úplne iná atmosféra ako víkendový chaos. A väčšina ľudí dá sprepitné. Z nejakého dôvodu dostávam väčšinu svojich sprepitných v hotovosti ráno.“

Povedal, že nedeľné smeny sa obvykle oplatí. „Prevádzka je plynulá, ľudia sú priateľskí a rozprávaní a v ten deň vždy zarobím skvelé peniaze na sprepitnom.“

Zvážte konzultáciu s daňovým odborníkom

Robiť dane ako vodič Lyftu môže byť komplikované. Existuje mnoho odpočtov, na ktoré sa môžete kvalifikovať, a vyžaduje to určitú stratégiu (a daňové know-how), aby ste zaistili, že vyberiete tie správne a ušetríte čo najviac peňazí.

“Je dôležité poradiť sa s daňovým odborníkom a prial by som si, aby to robilo viac vodičov,” povedal Lawrence s tým, že náklady na schôdzku odpisujete sám. “Zaplaťte dobré peniaze za skvelého účtovníka, ktorý vie, čo robí.”

09. Ako si stojí Lyft v porovnaní s ostatnými postrannými zhonami?

Keď hodnotíte Lyft, má zmysel ho porovnávať s inými podobnými koncertmi – ako s jeho priamymi konkurentmi, tak s ďalšími koncertmi založenými na aplikáciách, ktoré sú prístupné bez formálnych kvalifikácií.

Lyft vs. Uber

Spýtali sme sa Lawrence, ktorý veľa jazdí pre Lyft aj Uber, ktorú aplikáciu preferuje. Povedal, že celkovo preferuje Lyft, aj keď nie je vo všetkých ohľadoch lepší.

Čo je na Lyfte lepšie

 • Trochu lepší plat: Lawrence nám povedal, že Lyft platí o niečo viac ako Uber, aspoň na jeho trhu (hoci ceny v oboch aplikáciách sú zhruba porovnateľné).
 • Presnejšie časy jazdy: Povedal tiež, že Lyft vie lepšie odhadnúť, aké dlhé cesty budú trvať (a že z akéhokoľvek dôvodu bývajú jeho cesty v priemere kratšie, čomu dáva prednosť).
 • Výkonné filtre: Na Lyfte môžete nastaviť „filtre“, ktoré obmedzujú ponuky, ktoré uvidíte, na jazdy, ktoré skončia v určitom čase alebo ktoré vás udržia v nastavenej geografickej oblasti. Lawrence povedal, že je veľkým fanúšikom kontroly, ktorú vám tieto filtre poskytujú, a že Uber neponúka nič porovnateľné.

Čo je na Lyfte horšie

 • Horšia podpora: Lawrence uznal, že podpora Lyftu je v porovnaní s Uberom „úplne priepastná“. Obzvlášť kritizoval politiku spoločnosti Lyft, ktorá umožňovala volanie na linku podpory iba „platinovým“ (najlepšie hodnoteným) vodičom. “Inak je to chat v aplikácii a agenti všeobecne problém nechápu,” povedal.
 • Frustrujúce storno podmienky: Ako už bolo spomenuté, keď sa vás Lyft spýta, prečo musíte zrušiť jazdu, je k dispozícii len niekoľko odpovedí. Uber vám poskytuje výrazne viac možností (a tiež vás nebude penalizovať za zrušenie, pokiaľ na to máte dobrý dôvod).

Lawrence nám povedal, že napriek jeho nedostatkom uprednostňuje Lyft pred Uberom asi šesť mesiacov. Mnoho vodičov však kombinuje obe aplikácie a voľne medzi nimi prepína v závislosti od toho, ktorá v ktorúkoľvek konkrétnu dobu platí viac. To je úplne legálne a neporušuje to zmluvné podmienky žiadnej platformy.

Lyft vs. iná koncertná práca založená na aplikáciách

Samozrejme môžete vyskúšať aj ďalší postranný zhon, ktorý nezahŕňa vozenie ľudí okolo. Nižšie uvádzame tabuľku s niektorými z najznámejších možností:

Ako si Lyft stojí v porovnaní s inými koncertmi založenými na aplikáciách

Bočný ruch Populárne aplikácie Základná mzda (hodinová)
Riadenie dodávky Uber Eats
DoorDash
Grubhub
Instacart
Postmates
20 dolárov
Ridesharing (poskytovanie taxislužieb) Uber
Lyft
20–44 USD
Pomáhať ľuďom pohybovať sa Dolly
Bellhops
Lugg
30 – 50 USD
Starostlivosť o trávnik LawnGuru
Šikovný
ÚlohaKrálik
40 – 50 USD
Mikrotasking (vykonávanie online prieskumov atď.) Swagbucks Pod minimálnou mzdou
Mystery shopping iSecretShop 15 dolárov
Stráženie maznáčikov Šprýmař!
Rover
Care.com
12–19 USD
Výučba alebo doučovanie online Wyzant
Preply
10–15 USD+
Venčenie psov Šprýmař!
Rover
10–17 USD

Ako môžete vidieť, Lyft (a Uber) sú na hornom konci platovej stupnice, pokiaľ ide o prácu založenú na aplikáciách. Je pozoruhodné, že spolujazda sa vypláca viac ako jazda s rozvozom (napr. DoorDash, Uber Eats atď.). Je to preto, že menej ľudí je ochotných to urobiť – nie každý je v poriadku s prijímaním cudzích ľudí do svojho auta.

Lawrence nám povedal, že aj keď si tiež vyskúšal riadenie dodávky, už to robí len zriedka. Podľa jeho názoru bývali platy konkurencieschopné, ale v posledných rokoch prudko klesli.

„Raz za modrý mesiac urobím rozvoz jedla,“ povedal a dodal, že to stojí za to, len keď je na otvorenom priestranstve bez prevádzky, s dostatkom parkovacích miest na ulici a pokiaľ je jazda obmedzená. “Zjednodušene povedané, peniaze, ktoré potrebujem zarobiť, už nie sú v aplikáciách na rozvoz jedla.”

Pokiaľ ste na plote ohľadom jazdy pre Lyft, môžete to vždy skúsiť. Nie sú tu žiadne investície vopred (za predpokladu, že už máte auto) a registrácia nevyžaduje žiadne záväzky; môžete ísť toľko alebo len málo jázd, koľko chcete, a prestať riadiť, kedykoľvek budete chcieť, takže v konečnom dôsledku máte len veľmi málo čo stratiť.

Čítať:  6 KPI influencerov na sledovanie pre každú marketingovú kampaň

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE