Recenzie Narwal Freo X Ultra: Výkonné a spoľahlivé čistenie podláh

Narwal Freo X Ultra, vysoko výkonné riešenie na čistenie podláh, splní svoj mott “Výnimočný výkon. Minimálna údržba.” S dôrazom na súkromie tento robot bez námahy vysáva a vytiera váš domov niekoľko týždňov bez vašej interakcie. Náš domov nikdy nebol čistejší.

Má niekto z nás radosť zo zametania, vysávania alebo vytierania podláh vo svojich domovoch? Ak ste ako ja, užijete si konečný výsledok, ale proces je ťažký. Narwal nielen pomáha zmierniť túto námahu, ale aj je to zábavné. Predstavujeme Narwal Freo X Ultra – robotický vysávač a schopný samočistiaci mop.

Pozrite sa na cenu na Amazone

Narwal Freo X Ultra

Samočistenie • Presné mapovanie a navigácia • Efektívne čistenie podláh

Jonathan Feist / Android Authority

Freo X Ultra, zameraný na užívateľskú skúsenosť, je jedným z najtichších robotických vysávačov. Samostatné vrecká na odpadky znižujú prach oproti iným zberačom s pevným puzdrom a základná stanica automaticky vymieňa mopovú vodu a čistí kefy. V kombinácii s novou, oveľa schopnejšou technológiou „DirtSense“ tento robotický vysávač dúfa, že upratá váš domov lepšie ako ktorýkoľvek robot pred ním.

Viaceré senzory, vrátane LiDAR, ponúkajú veľmi presné mapovanie a navigáciu vášho priestoru. Testoval som to na dlaždicových podlahách, drevených podlahách a koberci, prinútil som robota pohybovať sa okolo stolov a stoličiek, veľkého zhodu a topánok.

Freo X Ultra nemá žiadne kamery

Veľa toho, čo sme doteraz popísali, poznajú ostatné robotické vysávače na trhu, koniec koncov existujú obmedzené spôsoby čistenia podlahy, ale nenechajte sa zmiasť, Freo X Ultra je ocenenie – víťazný čistiaci roztok z nejakého dôvodu. Bezpečnosť a efektivita sú hlavné dôvody, prečo by ste mali uvažovať o produkte Narwal. Napríklad Freo X Ultra nemá žiadne kamery, namiesto toho používa LiDAR a lasery na zabezpečenie vášho súkromia.

Obzvlášť ma zaujal čistiaci systém DirtSense. Hlavica mopu vyčistí vaše podlahy silou až 12 N a systém inteligentne identifikuje nečistoty av prípade potreby prejde miesto viac ako raz. Akonáhle je čistenie hotové, mágia sa odohráva v základňovej stanici. Samočistiaca základná stanica je zodpovedná za čistenie mopových hláv, ich prechádzanie teplou vodou a čistiacim prostriedkom, pokiaľ nie sú čisté – čo sa určuje analýzou vypúšťanej vody, pokiaľ nedosiahne minimálnu prahovú hodnotu častíc PPM. Povedzme, že tieto hlavy mopov boli biele rúno, keď som začínal, a zostali bielym rúnom aj po desiatkach vytierania mojich podláh.

Jonathan Feist / Android Authority

Akonáhle budete mať všetko nastavené, aplikácia Narwal sa ľahko používa. Vezmite prosím na vedomie, že na pripojenie Freo X Ultra budete potrebovať router 2,4 GHz. Aplikácia poskytuje ľahký prístup ku každému z vašich čistiacich zariadení Narwal av každom z nich môžete ovládať nastavenia, plány a upratovacie oblasti vášho domova.

Mapovanie vášho domova je prvým krokom v procese. Vďaka použitiu LiDARu Narwal je tento proces rýchly a jednoduchý. Zmapoval som 419,2 štvorcových stôp podlahy v mojom dome, vrátane našej kuchyne, vstupné chodby, chodby a malé spálne, ktorú používam ako kanceláriu. Celý tento proces trval iba niekoľko minút. Jediný problém, ktorému som čelil, bola naša zapadnutá obývacia izba. Freo X Ultra vedel, že tam je miestnosť, ale bol naštvaný, že som ju nenechal preskúmať.

Jonathan Feist / Android Authority

V prípade, že máte vo svojom dome zakázané oblasti, môžete ich jednoducho použiť v aplikácii. Po úvodnom zmapovaní vášho priestoru aplikácia automaticky použije označenie miestností, ako najlepšie dokáže identifikovať. V závislosti na vašom rozvrhnutí a priechodoch očakávajte, že sa na mape objavia ďalšie miestnosti. Pre nás sa kuchyňa a kúsok chodby premenili na izbu 1, polovica zapadnutej obývacej izby sa premenila na izbu 2, hlavný vchod sa premenil na izbu 3 a zvyšok chodby, moja kancelária a druhá polovica obývacia izba sa volal Izba 4.

Ako nastavím miestnosti pre Narwal Freo X Ultra?

Prvou operáciou, ktorú spustíte so svojim Narwal Freo X Ultra, je nechať ho prehľadať váš priestor. Identifikuje vaše izby a rôzne podlahové materiály. Pomocou nástrojov v aplikácii zlučujte miestnosti, rozdeľujte miestnosti, určujte podlahové materiály a určite zakázané miesta.

Pomocou mapovacích nástrojov som aplikáciu presvedčil, že moja kancelária by mala byť jedna miestnosť a že kuchyňa, chodba a predný vchod by mali byť ďalšou miestnosťou. Potom som tiež nastavil obývaciu izbu ako zakázaný! To nebolo nutné, mohol som nastaviť obývaciu izbu ako samostatnú izbu a potom zdvíhať robota po schodoch hore a dole, keď bol čas vyčistiť túto oblasť. Je tiež možné naskenovať obývaciu izbu ako úplne unikátnu mapu.

Spadne Freo X Ultra zo schodov?

V spojení s infračervenými senzormi smerujúcimi nadol môžu laserové a LiDAR systémy identifikovať útesy, ako sú schody. Aj keď je stále možné urobiť pád, je to nepravdepodobné.

Pri mojom testovaní bol topánok schopný identifikovať našu hranu útesu, aj keď materiál tvrdej podlahy na oboch úrovniach bol identický. Netestoval som na okraji pokrytom kobercom, kde musia senzory cestovať ďalej, než majú jasný výhľad na pád.

Počas tých inauguračných jázd som nechal dvere do troch miestností zatvorené. Pri následnom čistení Freo X Ultra zistil, že za týmito dverami sú miestnosti. Skúšal som to pustiť do náhradnej kúpeľne, ale zachytilo sa to ako na našej hrubej kúpeľňovej predložke, tak na stúpačke medzi izbami, takže som odvtedy na tú izbu zakázal. Na mape sa naďalej zobrazuje ikona otáznika, ktorá sa nás pýta, či sa chceme pokúsiť zmapovať a vyčistiť tieto ďalšie miestnosti. V tejto chvíli nie, ale ďakujem za opýtanie, kamoš.

Čítať:  Ako organicky zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok v roku 2024

Jonathan Feist / Android Authority

Keď príde čas na upratovanie, môžete ručne vybrať miestnosť alebo oblasť na upratovanie a potom vybrať jeden z niekoľkých režimov čistenia:

  • Vysávač a mop
  • Vysajte a potom vytrite
  • Vákuum
  • MOP
  • Prispôsobenie

Režim prispôsobenia vám umožňuje určiť, aké režimy čistenia chcete v každej miestnosti prevádzkovať, a nastaviť ďalšie nastavenia. Dostupné možnosti zahŕňajú nastavenie výkonu podtlaku, koľkokrát má cyklus bežať, úroveň vlhkosti hláv mopu a ako dôkladne má byť oblasť pokrytá. Napríklad každý deň spúšťame štandardný cyklus Vysávania, niekoľkokrát týždenne cyklus Vysávania a potom Mop a pomocou režimu prispôsobenia spustíme všetko na plný kôstky pre extrémne čistenie raz za čas.

Rozhodol som sa použiť vstavané nástroje plánovania v aplikácii na automatizáciu procesu. Bez nášho úsilia sa dom každý deň o 11:00 vysáva a vo štvrtok vytiera.

Nastavte plán, spustite ručne z aplikácie alebo použite ovládacie prvky na základňovej stanici

Pri nastavovaní najprv zmapujte svoj primárny priestor. V aplikácii Narwal môžete uložiť štyri mapy, ale naše testovanie nás obmedzilo iba na nastavenie automatických plánov pre Mapu 1. To dáva zmysel, pretože operácie sú sústredené okolo základňovej stanice. Nastavte základňu tak, aby mala prístup k vášmu primárnemu priestoru, a môžete vyraziť.

Jonathan Feist / Android Authority

Vyhýbanie sa prekážkam je u Freo X Ultra špičkové. Tri-laserové a LiDAR senzory na detekciu objektov sú vysoko schopné a Narwal odviedol skvelú prácu naprogramovanie robota, aby čistil až k objektom. Napriek tomu, že sa jedná o jeden z najlepších navigačných robotov na trhu, stále existuje niekoľko vecí, ktoré si treba uvedomiť.

Po prvé, robot je ambiciózny, pokúsi sa povysávať všetko, na čo môže prejsť. To zahŕňa vaše prsty na nohách. Pokiaľ topánok príde zo strany môjho chodidla, identifikuje môj členok a chodidlo ako príliš veľké na to, aby som ich zvládol. Keď prichádza vzpriamene spredu, stále identifikuje hornú časť môjho chodidla ako prekážku, ale prechádza mi cez prsty v snahe vyčistiť celú cestu až k zvyšku môjho chodidla. To je nepríjemný pocit!

Pokiaľ ho nie je možné bezpečne nasať, držte ho mimo podlahy.

To platí pre malé predmety, ktoré sa do vákuovej trubice tiež nezmestia. Freo X Ultra nám pomohol nájsť chýbajúci špendlík, ktorý moja žena jedného dňa stratila v kuchyni. Jednoducho štandardný malý bobby pin. Zatiaľ čo sací výkon 8 200 Pa a kefa proti zamotaniu nemali problém uchopiť kolíček, nevošiel sa do skutočnej vákuovej komory a nakoniec rachotil okolo kefy, kým sme ho nezachránili. Žiadna škoda, ale hluk bol nepríjemný.

Pre testovanie som nechal Freo X Ultra povysávať nejaké Lego kocky. Bolo to zábavné, ale ľutoval som, že som to urobil. Ostré rohy blokov spôsobili nejaké škrabance vo vákuovej komore. Žiadna skutočná škoda pre jednorazovú vec, ale spôsobilo by to citeľné škody, keby sme si zvykli podobné predmety čistiť.

Jonathan Feist / Android Authority

Senzory tiež trochu bojujú s lomenými nohami nábytku. Aby som bol spravodlivý, hovorím o svojom statíve a svetelných stojanoch pre natáčanie vákua v akcii. Topánok rozpozná nohy vyššie, ale nabehne do najnižších častí natiahnutých nôh. Vtedy zachraňuje situáciu predný nárazník. Nárazník proti poškriabaniu, ktorý je schopný detekovať kolíziu pri sile iba 5 N, zabráni robotovi prejsť po čomkoľvek väčšom, než je ten najmenší predmet.

Druhou položkou, ktorú si treba uvedomiť, sú reťazce. Nenechajte sa mýliť, kefa „Certified Zero Hair Tangling“ je schopná zdvihnúť a povysávať veľké množstvo povrázku, ale pokiaľ je tento povrázok pripevnený k väčšiemu predmetu, Freo X Ultra nemá funkciu na pľuvanie povrázku. vycúvať a bude sa snažiť pokračovať, kým to všetko nedostane alebo sa nezamotá. Robot začne núdzové zastavenie skôr, než dôjde k poškodeniu, a obnovenie je ľahké, ale musí byť vykonané ručne.

Jonathan Feist / Android Authority

Ďalšie riziko pri povrázku je z dvoch rotujúcich kief na prednej hrane topánka. Tieto štetce možno tiež omotať okolo povrázku. V našom prípade sa zachytil za popruh na našom statíve a začal sa zdvíhať zo zeme a šplhal po popruhu, keď sme ho zachytili.

To je všetko, nezistili sme žiadne ďalšie prekážky. Predstavujem si, že existujú hračky pre deti, hračky pre domácich miláčikov, krmivo pre domácich miláčikov a podobne, o ktoré by ste sa mohli chcieť vyhnúť prebehnutiu. Najmä by som neodporúčal pokúšať sa povysávať niečo mokré, ani sa pokúšať vyčistiť väčšie rozliate tekutiny. Mokré nečistoty vo vákuovej komore a zbernej nádobe budú vyžadovať ručné čistenie a môžu spôsobiť upchatie. Rovnako tak mopové hlavy skvele drhnú podlahy, ale nejedná sa o veľkoobjemové mopové hlavy na čistenie väčších kaluží.

Kam idú trosky?

Jonathan Feist / Android Authority

Narwal Freo X Ultra ponúka dve možnosti skladovania suchého odpadu. Najnovší, najčistejší a najpohodlnejší je systém bezprašných vrecúšok. Samostatná jednotka je vybavená HEPA filtrom a dokáže uložiť nečistoty v hodnote niekoľkých týždňov. Priznávam, že ja a moja žena sme celkom čistotní ľudia av dome si dávame dole topánky, čaká nás asi 12 týždňov vysávania, než naplníme vrece. HEPA filter sa odporúča vymeniť každých sedem týždňov, takže buď vymeníme za iné vrecko, alebo vyskúšame znovu použiteľný kanister, než skutočne naplníme naše prvé vrecko.

Čítať:  Recenzie Wonolo: Je Wonolo legálne aplikácie pre dočasné práce?

Opakovane použiteľný pevný kanister je priehľadná plastová krabička s kapacitou asi 1 l. Je vybavená výmenným HEPA filtrom. Aj keď je toto nastavenie dokonale schopné zhromažďovať a ukladať nečistoty, nie je tak bezprašné ako systém sáčkov a vyžaduje ručné čistenie, keď je plné.

S oboma riešeniami sa úlomky zvládajú pomocou jednej z fantastických bezúdržbových inovácií spoločnosti Narwal. V rámci samočistiacich opatrení je vzduch pretláčaný nádobami na odpad, aby ich stlačil. To je obzvlášť účinné pre vlasy, ktoré majú tendenciu zaberať veľa miesta, keď sa zhromažďujú vo forme guličiek prachu, ale ľahko sa stláčajú. Proces odstraňuje nečistoty zo základnej stanice, z valcov, cez vákuový kanál a do kanistra, kde sú stlačené a filtrované cez HEPA filter, aby sa výrazne znížili požiadavky na údržbu. Sme veľkí fanúšikovia tohto.

Videl som niekoľko obáv z toho, že sa vákuum samo nevyprázdni. Nový systém stláčania nečistôt tento proces neguje, pretože maximalizuje množstvo prachu, nečistôt a vlasov, ktoré sa môžu nazhromaždiť, než budete musieť zasiahnuť. V skutočnosti sa ukazuje, že nový kanister na zber vrecúšok je oveľa čistejší a pohodlnejší ako systém, ktorý sa vyprázdňuje do základňovej stanice. Vysunutie hornej časti robota a vysunutie vrecka alebo kanistra za účelom čistenia a výmeny trvá len okamih.

Pre väčšinu užívateľov je kanister dostatočne veľký a dostatočne čistý, aby upratal váš domov, nové vrecká ponúkajú redukciu prachu pre citlivých užívateľov alebo obzvlášť prašné neporiadky. Počítajte s tým, že na jedno vákuové vrecko dostanete sedem týždňov alebo viac. Prešiel som robotom viac ako 70-krát celým svojím domovom, čo je viac ako 55 hodín vysávania, vrátane zámerných neporiadkov, ktorými som ho kŕmil za účelom testovania, a stále som nemusel vyprázdňovať zberné vrecko ani nič čistiť. systémy. Až príde čas, výmena tašiek mi nezaberie dlhšie ako 30 sekúnd a nebudem sa musieť ani pozrieť na základňovú stanicu.

Jonathan Feist / Android Authority

Keď už hovoríme o samočistení, možno vás zaujíma, čo sa stane, keď vytrite škaredý neporiadok, ako napríklad horúcu omáčku, med alebo kečup.

Napriek spoločnému očakávaniu od starších jednotiek nemá Freo X Ultra žiadne kanistre na vodu. Základňa obsahuje nádrž na čerstvú vodu, kanister na špinavú vodu a fľašu s čistiacim prostriedkom. V štandardnej prevádzke základňová stanica jednoducho vyčistí hlavy mopov. Tento proces nastrieka vodu a čistiaci prostriedok na hlavy a pokračuje v drhnutí, kým nie sú čisté. Sú určené ako čisté, keď odpadová voda prechádza senzormi DirtSense bez častíc.

Akonáhle senzory určia, že odpadová voda je čistá, hlavy mopu sú mokré a naplnené čistiacim prostriedkom, pripravené na čistenie vašich podláh.

Aj keď zabudované senzory pomáhajú identifikovať, kde vyčistiť podlahy, systém používa meranie plochy na rozhodnutie, kedy sa vrátiť na stanicu a vyčistiť hlavy mopu. V predvolenom nastavení Freo X Ultra vytiera 108 SqFt, než sa vráti na upratovanie. Môžete to upraviť na 68 SqFt, 129 SqFt alebo vybrať možnosť Podľa miestnosti.

Jonathan Feist / Android Authority

Nakoniec sa všetok mokrý odpad zhromaždí do kanistra na špinavú vodu vo vnútri základňovej stanice. Ešte som nevidel žiadne množstvo odpadkov, ktoré by sa nedali ľahko rozriediť vodou, ale cítim potrebu rýchlo vyčistiť kanister, keď ho vysypeme.

Je to stále príliš veľa problémov? Žiadny strach, Narwal ponúka „automatický systém výmeny vody“, ktorý vedie priamo do steny. Pripojte sa k hlavnému prívodu vody pre domácnosť a vytlačte túto odpadovú vodu priamo do odpadu, aby ste si mohli užiť skutočne automatizovaný zážitok.

Narwal propaguje Freo X Ultra ako bezproblémový a bezúdržbový. Dúfame, že to zostane dlhodobo pravdivé, pretože prvých pár mesiacov to bolo veľmi jednoduché, spoľahlivé a naše podlahy nikdy nevyzerali lepšie.

Špecifikácia a výkon Narwal Freo X Ultra

Jonathan Feist / Android Authority

Jednoducho povedané, Narwal Freo X Ultra je jedným z najschopnejších riešení na čistenie robotov na súčasnom trhu. Vďaka saciemu výkonu 8 200 Pa, mopovaciemu tlaku až 12 N a batérii 5 200 mAh je Freo X Ultra schopný vysávať a vytierať väčšinu podlahových povrchov vo vašej domácnosti dlhšie ako dve hodiny v kuse. Kapacita 1 l vákuového vrecka sa rovná mesačnej hodnote vlasov a prachu v priemernej domácnosti a 4,5 l vody stačí na vytieranie približne 1500 štvorcových stôp stredne znečistenej podlahy.

Keď iba vysávate a nastavíte režim Edge pre komplexnejšie upratovanie, Freo X Ultra vyčistí náš priestor o veľkosti 419,2 štvorcových stôp asi za 49 minút. Vo štvrtok vysáva a potom vytiera, dohromady 778,7 štvorcových stôp pokrytie (nevytiera koberce). Tento proces trvá asi jednu hodinu a 48 minút.

Smerovanie je plánované na báze miestnosti do miestnosti. Upratovanie jednej miestnosti po druhej, než sa presuniete do ďalšej. V čistiacich vzorkách uvidíte opakovanie, ale Freo X Ultra sa pokúša prejsť podlahu v niekoľkých smeroch, čím zaistí najlepšie možné pokrytie a čistotu vášho priestoru.

Jonathan Feist / Android Authority

Doba a spôsoby čistenia sa líšia v závislosti na čistote vášho priestoru. Napríklad úplne prvýkrát, keď Freo X Ultra vytieral naše podlahy, trvalo to viac ako dve hodiny a spotrebovalo 75 % vody v nádrži. Hneď ďalšie vytieranie nasledujúceho dňa trvalo len asi hodinu a spotrebovalo menej ako 20 % vody. DirtSense dokázal identifikovať extra špinavé miesta a stráviť na nich čas. Keď nie je potrebné žiadne drhnutie, vytieranie ide rýchlo, pretože podlahu väčšinou len rýchlo vyleští.

Čítať:  Rozhovor s Oleksandrom Kravchukom – oddelenie Magento...

Faktorom je hluk. Niektoré vysávače takmer vyžadujú na prevádzku špunty do uší, nie Freo X Ultra. Tento topánok, testovaný v priestore s 30dB hluku na pozadí, nameral iba 50dB hluku navigácie, 54dB hluku stierania a 58dB hluku vysávania. K dispozícii je režim vákua s vyšším výkonom, ktorý vyskočí až cez 60 dB, čo je ďaleko od 80-90 dB nášho starého tyčového vysávača.

Nakoniec získate robotické čistiace riešenie, ktoré zvládne väčšinu domácností na jedno nabitie, upratuje rýchlo a ticho a bezpečne sa pohybuje vo vašom priestore a rôznych podlahových materiáloch na konzistentné upratovanie.

Špecifikácia

Freo X Ultra

35 cm x 35 cm x 10,7 cm (13,8″ x 13,8″ x 4,1″)
4 250 g (9,37 libier)
Kovový rám, plastové púzdro

Li-ion batéria s kapacitou 5 200 mAh
2,5 hodiny vysávania a mop
3 hodiny vysávania
3,5 hodiny vytierania

1l vákuová nádoba

Hlučnosť navigácie: <50dB
Hlučnosť vysávania: <58dB
Hlučnosť stierania: <54dB

Čas čistenia
Režim okraja: 1 hodina na 500 štvorcových stôp
Normálny režim: 1 hodina na 750 štvorcových stôp

Samočistiaca základná stanica

41,5 cm x 37 cm x 43,4 cm (16,3″ x 14,5″ x 17,1″)
8 500 g (18,37 libier)
Kovový rám, plastové púzdro

4,5 l čistej vody
4,05 l špinavej vody
930 ml pracieho prostriedku

Priemerná životnosť príslušenstva

Mopové podložky – 150 hodín
Valcová kefa – 300 hodín
Bočné kefy – 150 hodín
Filter – 150 hodín (1 mesiac umývania, 3 mesiace výmena)
Batéria – 500 cyklov

Recenzie Narwal Freo X Ultra: Mali by ste si to kúpiť?

Jonathan Feist / Android Authority

Pokiaľ s robotickými vysávačmi začínate, prvá vec, ktorú zistíte, je to vy sú najdôležitejším faktorom úspechu vášho malého robotického kamaráta. Boli sme tak potešení schopnosťami Freo X Ultra, že sme preňho usporiadali náš domov. Teraz máme topánky v garáži, rozmiestnili sme nábytok a premiestnili zopár kobercov. Zrátané a podčiarknuté, pokiaľ Freo X Ultra nemá prístup k podlahe, nemôže ani podlahu vyčistiť.

Podobne ako pri narodení dieťaťa alebo domáceho maznáčika závisí život vášho Freo X Ultra od vašej schopnosti zabrániť mu jesť veci, ktoré by nemali, a chodiť na miesta, ktoré mu môžu ublížiť. Freo X Ultra nie je len majstrom v čistení podláh, jeho vlastníctvo je voľbou životného štýlu. Pokiaľ sa môžete zaviazať k tomu, že budete udržiavať domov bez problémových prekážok pre vášho robota, Freo X Ultra je to najlepšie, čo sme kedy použili. Aplikácia Narwal má samozrejme aj nastavenie pre domácich miláčikov a deti, ktoré zapnú bezpečnostné funkcie na robote, takže môžete ísť bez ohľadu na to, kto býva vo vašom dome.

Narwal Freo X Ultra splní svoj mott „Výnimočný výkon. Minimálna údržba.“

V porovnaní s predchádzajúcimi jednotkami, ktoré som prevádzkoval v našom dome, Freo X Ultra zachytí oveľa viac nečistôt a nečistôt a najmä funkcia mopovania je oveľa spoľahlivejšia. Musím sa priznať, že som mal obavy z chýbajúceho palubného prívodu vody v tomto čistiacom stroji, ale teraz, keď rozumiem tomu, ako systém funguje so základňovou stanicou, viem, že Freo X Ultra dokáže spoľahlivo vyčistiť celý náš priestor krát bez toho, aby ste sa museli zapojiť.

Po pravde povedané sme prestali používať funkciu mopu u všetkých predchádzajúcich robotov, ktoré sme v našom dome používali. Zo začiatku neboli veľmi dobré a trápenie s hospodárením s vodou a udržiavaním samotného robota v čistote nestálo za to. To je práve ten dôvod, prečo milujem Freo X Ultra. Je to skvelý vysávač, iste, ale doslova som ručne nevytieral podlahy za dva mesiace, ani som nemusel drhnúť alebo čistiť samotného robota. S týmto čistiacim roztokom som nemohol byť spokojnejší.

Jonathan Feist / Android Authority

Narwal Freo X Ultra je teraz k dispozícii na predaj. To bolo oznámené v januári 2024 a prvé kusy budú zákazníkom odoslané v marci. Ak to čítate pri uvedení na trh, existuje skvelá ponuka Early-Bird, ako ušetriť tristo dolárov. Spúšťacia cena Freo X Ultra je 1 399,99 $.

Náklady na vlastníctvo presahujú počiatočný predaj. Jedná sa o spotrebný materiál, vrátane mopovacích podložiek, čistiacich prostriedkov, bezprašných vákuových sáčkov, HEPA filtrov, kief a ďalších. Vaše použitie určí, ako často je potrebné tieto položky vymieňať. V našom jednoduchom domove s dvoma relatívne čistotnými ľuďmi, denným vysávaním a iba jedným alebo dvoma vytieraním týždenne očakávame, že umývací prostriedok vymeníme každých niekoľko mesiacov, vysávacie vrecko každých 7–10 týždňov, valčeková kefa raz za rok a bočné kefy a mopové podložky dvakrát ročne . Odkazy na toto presné príslušenstvo uvedieme pri uvedení na trh v marci, ale na základe cien tohto príslušenstva pre pôvodný vysávač Freo by náš účet mal byť asi 150 USD/rok.

Nemôžeme vám povedať, že si toto zariadenie musíte kúpiť, ale môžem s istotou povedať, že je to najlepší kus techniky, ktorý som tento rok do svojho domova umiestnil. Dúfam, že nájdete to isté.

Narwal Freo X Ultra

Narwal Freo X Ultra

Samočistenie • Presné mapovanie a navigácia • Efektívne čistenie podláh

Naše podlahy nikdy nevyzerali čistejšie

Výkonné sanie, kanály a kefy proti upchávaniu nečistôt, LiDAR a laserové senzory a pohodlná samočistiaca základná stanica robia z Narwal Freo X Ultra jeden z najlepších robotických vysávačov, aké sme u domácich užívateľov videli. Bezpečná a efektívna prevádzka pre drevo, dlaždice, koberce a takmer všetky podlahové plochy medzi nimi.

Čítať:  Skutočné fotografie úniku Bose QuietComfort Ultra s novými detailmi

Recenzie Narwal Freo X Ultra: FAQ

Koľko stojí Narwal Freo X Ultra?

Pri uvedení na trh stojí Freo X Ultra 1 399,99 $, ale čoskoro a ďalšie ponuky ju často znižujú na 999 $.

Dokáže Freo X Ultra čistiť dlaždice a drevené podlahy?

Áno, Freo X Ultra je navrhnutý tak, aby zvládol takmer akýkoľvek povrch podlahy a väčšinu prechodov medzi nimi. Topánok je schopný identifikovať tvrdé povrchy od povrchov s kobercom, ktoré môžete ďalej doladiť v rámci aplikácie. Vie pridať extra sanie a vyhnúť sa vytieraniu kobercov a môžete ovládať úrovne vlhkosti mopových hláv pre rôzne miesta s tvrdou podlahou, ako sú veľmi vlhké na dlaždici, ale iba vlhké na dreve. Prevezmite nad tým plnú kontrolu v aplikácii Narwal.

Aký je sací výkon 8 200 Pa?

V týchto opatreniach Pa znamená Pascal Pressure Unit. Zatiaľ čo aerodynamika a veľkosť objektu hrajú veľkú rolu, dalo by sa povedať, že Freo X Ultra je schopný zachytiť 1-palcový štvorcový objekt, ktorý váži až 1,2 lb. Aj keď to vo väčšine prípadov nič neznamená, povedzme, že tento robot sa nebojí zbierať kovové guličky, Lego, odznaky, batérie, žrádlo pre psov, karty microSD, vianočné žiarovky a podobne.

Čo je 12N?

V týchto mierach N znamená Newtony. Pokiaľ je naša matematika správna, je to tlak tesne pod 3 PSI. V kombinácii s rýchlosťou odstreďovania približne 180 ot./min. hlavy mopu spoľahlivo vydrhnú a vyleštia vaše tvrdé podlahy. To však nestačí na vydrhnutie tých najodolnejších „prilepených“ predmetov, ako sú farby, fixky alebo stužený rozpustený cukor.

Dokáže Freo X Ultra skutočne vyčistiť celý môj domov?

Väčšinou áno. Majte prosím na pamäti, že Freo X Ultra je určený pre hladké tvrdé podlahy, koberce s nízkym vlasom a krátke prechody podláh. Koberce na malej ploche sa môžu tlačiť a môže byť nutné ich prelepiť.

Väčšina bežných bytových podlahových materiálov nie je pre Freo X Ultra žiadny problém, vrátane dreva, dlaždíc, kobercov a ďalších. Stretáva sa však s našou nadýchanou kúpeľňovou predložkou IKEA a protiúnavovou predložkou pred kuchynský drez. Ak máte schody, budete musieť vykonať samostatné mapovanie pre každé poschodie vášho domova.

Aplikácia Narwal môže uložiť až štyri podlažia a vaša hlavná mapa (1. podlažie) musí byť tam, kde sa nachádza vaša základňa. Freo X Ultra samozrejme nečistí schody, ale dokáže identifikovať, keď je na ich vrchole, takže nespadne.

Vytrie mi to náhodou koberce?

Freo X Ultra neustále analyzuje podlahu, ktorú čistí, aby kedykoľvek urobila to najlepšie nastavenie. Nielen, že sa vyhýba vytieraniu kobercov, ale vie zosilniť sanie na vysávači, aby sa nečistoty z nití dostali von.

Najlepšie výsledky dosiahnete, keď pred spustením domáceho mapovania položíte koberce a koberce na miesto. Zvážte opätovné spustenie mapovania, ak umiestnite nové koberce alebo koberce.

Vyčistí mop, keď dokončím upratovanie môjho domu?

Áno, a niekoľkokrát počas procesu. Toto je jeden zo základných kameňov Freo X Ultra, v kombinácii s ich technológiou DirtSense bude základňová stanica často čistiť hlavy mopu a pokračovať v čistení, kým prestane identifikovať nečistoty v odpadovej vode.

Keď je to hotovo, základná stanica ponúka aj cyklus sušenia vyhrievaným vzduchom, ktorý pomáha zabrániť rastu baktérií.

Môžete pridať prací prostriedok?

Samočistiaca základná stanica obsahuje nielen nádrž na čistú vodu, ale aj fľašu s čistiacim prostriedkom. Nemusíte si robiť starosti s presnosťou merania, Freo X Ultra to urobí za vás.

Robí to dobre s rohmi?

Zatiaľ čo Freo X Ultra zostáva kruhovým robotom, ktorý sa nedokáže dostať do tesných hranatých rohov, prevádzkuje Edge Mode, ktorý sa čo najviac dostane do tvaru. Malé zametacie kefky vyčnievajú z robota na krátku vzdialenosť a ďalej zvyšujú jeho dosah.

Môžete ho ovládať pomocou hlasových asistentov?

Áno, Freo X Ultra sa v tejto chvíli môže pripojiť k Siri. V budúcnosti sa očakáva Alexa a Google Assistant.

Môžete ho spustiť samostatne v režime vákua alebo mopu?

Absolútne. Nielen, že si môžete vybrať medzi niekoľkými režimami upratovania v rôznych kombináciách vysávania a vytierania, môžete si tiež prispôsobiť, ako dobre bude každá operácia vykonávaná, a konkrétne si vybrať miestnosti alebo menšie plochy vášho priestoru na upratovanie.

Potrebujete ho strážiť okolo káblov, ponožiek a hračiek?

Niekedy áno. Freo X Ultra sa pokúsi vyčistiť akýkoľvek predmet, ktorý sa nachádza pod líniou viditeľnosti trojlaserových senzorov. Pokiaľ sa tieto predmety môžu omotať okolo kief alebo sa nezmestia do vákuovej komory, môžu spôsobiť zaseknutie. Pri našom testovaní sa robot dokázal u väčšiny prekážok sám opraviť. ako nakoniec spustili predný nárazník, čo spôsobilo, že topánok cúval a uvoľnil predmet. Pokiaľ sa predmet zabalí alebo uviazne v komore, budete musieť robota zachrániť.

Môže sa Freo X Ultra zaseknúť na komplikovaných miestach, napríklad pod jedálenským stolom?

Je možné, že Freo X Ultra nedokáže opustiť priestor, do ktorého sa dostal. Konkrétne sme to otestovali na našom kuchynskom stole a nechali stoličky v rôznych pozíciách, aby sme videli, ako robot reaguje. Z našich testov sa robotovi nepodarilo dostať sa spod stola iba jednou zo situácie, keď mal von priamu čiaru. To je, matematicky povedané, 1% zaseknutie.

S istotou umožňujeme Freo X Ultra bežať bez dozoru.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE