Recenzie poštárov: Čo sa stalo s poštárom a stojí za to jazdiť v roku 2024?

Ako pravdepodobne viete, existuje niekoľko populárnych aplikácií, vrátane Uber Eats a DoorDash, ktoré môžu zákazníci použiť na objednanie jedla a potravín na doručenie. Postmates, ktorá bola spustená v roku 2011, bola jednou z aplikácií, ktoré boli priekopníkmi tohto priestoru.

Pokiaľ uvažujete o jazde pre aplikáciu na doručovanie ako o vedľajšom zhone, dáva zmysel, ak máte na radare Postmates. Uber však Postmates kúpil v roku 2020 a už nie je možné prihlásiť sa priamo u nich ako vodič. Všetky objednávky Postmates sú teraz smerované na vodiča Uber Eats.

V tejto recenzii vysvetlíme podrobnejšie, ako to funguje, a prejdeme si vaše možnosti, ak chcete doručovať pre Postmates v roku 2024.

01. Čo je to Postmates?

Znovu, Postmates je rozvoz potravín a potravín. V decembri 2020 ju získal Uber, ktorý následne ukončil aplikáciu Postmates pre vodičov.

Aplikácia Postmates pre zákazníkov stále existuje a je stále dostupná v App Store (pre iOS) a Google Play (pre Android). Keď však zákazníci zadajú objednávky Postmates, sú odoslané vodičom Uber Eats, ktorí ich môžu prijať pomocou aplikácie pre vodičov Uber.

Uber označí zásielky spolužiakov štítkom „Objednávka spolužiakov“, ale funkčne sú rovnaké ako bežné objednávky Uber Eats.

To znamená, že ak sa chcete stať vodičom Postmates, musíte sa zaregistrovať na Uber Eats. Ako to urobiť, vysvetlíme nižšie v tejto recenzii.

Ako funguje Postmates/Uber Eats?

Ako vodič dodávky pre Uber Eats budete môcť v aplikácii vidieť objednávky na jedlo a potraviny. Po prijatí objednávky zájdete do podniku, vyzdvihnete tovar a doručíte ich zákazníkovi.

Niekedy sa od vás očakáva, že ich priamo odovzdáte. V dnešnej dobe je však mnoho objednávok „bezkontaktných“, čo znamená, že ich môžete nechať u zákazníka.

Doručiť môžete pomocou auta, motocykla alebo skútra. Technicky je možné doručiť na bicykli alebo aj pešo, ale to je praktické iba v hustých mestských oblastiach (tj v centre mesta).

Väčšina Postmates/vodičov Uberu používa svoje vlastné vozidlá. Ak žiadnu nemáte, môžete si ju prenajať v požičovni pridruženej k Uberu, ale to stojí peniaze, ktoré znížia vaše zisky.

02. Výhody a nevýhody riadenia pre Postmates / Uber Eats

Pretože Uber zložil Postmates do svojej vlastnej aplikácie, konanie pre Postmates je teraz v podstate rovnaké ako konanie pre Uber Eats. Môžete si prečítať našu recenziu Uber Eats, kde nájdete obsiahly zoznam jeho kladov a záporov.

Tu je rýchle zhrnutie:

Klady

 • Dostupné takmer všetkým

 • Flexibilný plán

 • Nízka doba spustenia

 • Rýchle a jednoduché platby

Nevýhody

 • Údržba plynu a vozidiel znižuje zisky

 • Priemerný plat

 • Môže byť stresujúce a nebezpečný

 • Niektorí zákazníci nedávajú sprepitné (líšia sa podľa okolia)

03. Koľko môžete zarobiť s Postmates / Uber Eats?

Vodiči Uber Eats v priemere zarábajú okolo 20 dolárov za hodinu.

To znamená, že v skutočnosti nedostanete zaplatené na hodinovom základe; dostanete zaplatené za objednávku. Vaša mzda bude určená troma faktormi:

 • Základný plat: To je zvyčajne medzi 4 $ a 12 $ za dodávku. Presná čiastka je daná tým, ako ďaleko musíte prejsť, aký je v súčasnej dobe dopyt po vodičoch a kde bývate (sadzby sú obvykle vyššie vo väčších mestách).
 • Propagačná akcia: Uber občas ponúka „posilnenie“ a ďalšie akcie, ktoré zvýšia vaše cestovné na každú objednávku. Majú tendenciu to robiť, aby povzbudili vodičov k práci počas rušných období.
 • Tipy: Zákazníci môžu zanechať sprepitné, aj keď to nie je povinné. Ak áno, môžete si ponechať 100% toho, čo vám dávajú.

Než objednávku prijmete, uvidíte základnú platbu pri každej objednávke a všetky propagačné akcie, ktoré sa na ňu vzťahujú.

Platia objednávky Postmates viac alebo menej ako objednávky Uber Eats?

Napriek tomu, že zákazníci zadávajú objednávky Postmates prostredníctvom inej aplikácie, neexistuje žiadny dôkaz, že by sa ich tarify nejako líšili od cien na „normálnych“ objednávkach Uber Eats.

Pretože môžete každú objednávku pred jej prijatím vyhodnotiť, najlepšou stratégiou je venovať pozornosť predpokladaným zárobkom a tomu, ako ďaleko musíte ujsť, než sa rozhodnete, či ju prijať alebo nie. Nemusíte sa starať o to, z ktorej služby objednávka prišla.

Stojí za zmienku, že vyššie popísaný platobný systém je blízky tomu, ktorý pôvodne používali Postmates, keď prevádzkovali svoju vlastnú aplikáciu pre vodičov. V skutočnosti prakticky každá služba riadenia dodávok používa podobný cenový algoritmus a náš prieskum ukázal, že všetky ponúkajú porovnateľné platy.

Tipy od odborníka: ako zvýšiť svoje zárobky na Postmates / Uber Eats

Na našej recenziu Uber Eats sme spolupracovali so skúseným vodičom Lukom Kirchhoffom, ktorý sa podelil o svoje rady, ako zvýšiť svoje zárobky. Odporúča nechať zákazníkom pri každej objednávke personalizované poďakovanie, venovať pozornosť tomu, v ktorých štvrtiach majú najlepšie sklápače, a bežať (nie chodiť) k dverám zákazníkov, čo šetrí čas a umožňuje sa rýchlejšie dostať k ďalšej dodávke.

Podľa Kirchhoffa môžete dodržiavaním týchto tipov zvýšiť svoje zárobky až na 25-35 USD za hodinu.

Ako dostanete zaplatené ako vodič Postmates / Uber Eats

Zárobky môžete vyplatiť niektorým z troch spôsobov:

Postmates / Uber Eats platobné metódy

Metóda Plán Poplatky Poznámky
Automatický vklad Každý utorok Žiadny Musíte prepojiť bankový účet s vašim účtom Uber
Debetná karta Na vyžiadanie (až 5x denne) Obvykle pod 1 $ za transakciu Musíte prepojiť svoju debetnú kartu s vašim účtom Uber
Karta Uber Pro (a pridružený bežný účet) Okamžite po každej jazde Momentálne žiadne (predtým 8,95 $ mesačne) Požiadajte o kartu v aplikácii Uber

Platobné metódy Uberu sú viac-menej v súlade s tým, čo ponúkala pôvodná aplikácia Postmates.

Môžete sa spoľahnúť, že vám Uber zaplatí v plnej výške a včas; žiadny z vodičov Uberu, s ktorými sme hovorili, nenahlásil žiadne problémy s prístupom k svojim zárobkom.

04. Kto je spôsobilý riadiť pre Postmates / Uber Eats?

Stať sa vodičom dodávky je pomerne ľahké. Väčšina ľudí bude môcť splniť požiadavky Uberu a zaregistrovať sa.

Presné požiadavky sa mierne líšia v závislosti na vašom doručovacom vozidle. Podrobnosti nájdete v tabuľke nižšie:

Požiadavky na postmates / Uber Eats podľa druhu dopravy

Auto Kolobežka Na bicykli alebo pešo
Minimálny vek 19 rokov 19 rokov 18 rokov starý
Požiadavky na vozidlo 2-dverový alebo 4-dverový automobil Motorový skúter nie väčší ako 50 ccm N/A
Dokumentácia Platný a aktuálny vodičský preukaz Platný a aktuálny vodičský preukaz Akýkoľvek štátom vydaný preukaz totožnosti
Minimálne vodičské skúsenosti 1 rok 1 rok N/A

Kontrola serióznosti Uberu

Keď sa zaregistrujete do Uberu, budete musieť zadať svoje číslo sociálneho poistenia a prejsť previerkou. To vykoná Checkr, rovnaká spoločnosť tretej strany, akú používal Postmates. (Checker je najväčším hráčom v tomto priestore a tiež vykonáva kontroly pozadia pre DoorDash a Instacart.)

Kontrola nie je nijako zvlášť prísna a väčšina ľudí ju dokáže prejsť. Pravdepodobne budete v poriadku, aj keď budete mať v záznamoch niekoľko čiernych škvŕn (napr. priestupky alebo menšie priestupky pri riadení). Do problémov sa dostanete iba v prípade, že ste boli odsúdení za trestný čin alebo máte za posledných 7 rokov vo svojom vodičskom preukaze závažné dopravné priestupky (napr. DUI).

Spýtali sme sa niekoľkých vodičov, ako dlho trvalo spracovanie ich preverenia. Matt Miller, jeden skúsený vodič Uberu, nám povedal, že podľa jeho skúseností obvykle dostanete svoje výsledky za 1-3 dni, ale občas ich môžu administratívne zádrhely oneskoriť až o týždeň.

Ak vaša žiadosť trvá podstatne dlhšie, kontaktujte tím podpory pre vodičov Uberu a opýtať sa na jeho stav.

Kde môžete pracovať pre Postmates/Uber Eats?

Uber Eats funguje v každom väčšom meste v USA. Môžeš skontrolujte, či sú k dispozícii vo vašom meste na ich webových stránkach, ale tento zoznam nie je vyčerpávajúci, takže ak bývate v menšom meste a nevidíte ho, napriek tomu stojí za to skúsiť sa prihlásiť.

Skutočná aplikácia Postmates je k dispozícii va trochu iný súbor miest ako Uber Eats. To však nie je niečo, čoho by ste sa ako vodiči mali báť.

05. Ako sa zaregistrovať ako Postmates / vodič Uber Eats

Ako už bolo spomenuté, už nie je možné sa zaregistrovať ako vodič Postmates. Tlačidlo „Zaregistrovať sa na doručenie“ na Poštová doručovacia stránka teraz smeruje na Domovská stránka Uberu.

Ako vodič Uber Eats sa môžete zaregistrovať na dvoch miestach:

 • Mobilné aplikácie Uberu: Ak ste si do telefónu stiahli buď Uber (pre cestujúcich) alebo Uber Eats (pre zákazníkov), môžete ho použiť na registráciu ako vodič. Spustite aplikáciu, kliknite na tlačidlo Účet v pravom dolnom rohu obrazovky a potom kliknite na Zarábajte jazdou alebo rozvozom v zozname, ktorý sa objaví.
 • Na webe Uberu: Prejdite na domovskú stránku Uberu pomocou vyššie uvedeného odkazu a kliknite Prihláste sa na riadenie.

Uber vás prevedie zvyškom registračného procesu. Budete musieť poskytnúť:

 • Vaše číslo sociálneho zabezpečenia
 • Obrázok vášho vodičského preukazu, registrácia vozidla a poistenie auta (ak neplánujete doručovanie na bicykli/pešo)
 • Fotku seba, ktorú použijete ako profilový obrázok

Na konci procesu vás Uber vyzve na stiahnutie ich aplikácie pre ovládače. Môžete ho tiež získať pomocou tlačidiel nižšie.

Stiahnite si aplikáciu Uber driver

Obchod s aplikáciami Google Play

Akonáhle si nainštalujete aplikáciu Uber driver, stačí len počkať, až sa vaša kontrola na pozadí vymaže. Akonáhle sa tak stane, budete sa môcť prihlásiť a prijímať objednávky Postmates aj Uber Eats.

06. Oplatí sa pracovať pre Postmates / Uber Eats?

Keď sa rozhodnete, či tento koncert stojí za váš čas, musíte zvážiť:

 • Koľko peňazí si skutočne odnesiete domov potom, čo zaúčtujete svoje výdavky
 • Či už vás baví samotná prácaalebo či je niečo iné, čo by ste radšej urobili

Na obe tieto otázky sa pozrieme nižšie. Akvizícia Postmates Uberom v skutočnosti príliš nemení odpoveď ani na jednu z nich; ako sme už spomínali, aj keď existujú drobné rozdiely medzi hlavnými aplikáciami pre doručovacie koncerty, sú si viac podobné ako odlišné.

Inak povedané, ak by Postmates bola stále nezávislá služba, jazda pre ňu by bola pravdepodobne rovnaká ako jazda pre Uber Eats (alebo iného z jeho konkurentov, ako je Instacart alebo DoorDash). Zlúčenie Uber-Postmates hru nijak zásadne nemení.

Ako veľmi sa výdavky premietnu do vašich ziskov s Postmates / Uber Eats?

Jazda pre službu, ako je Postmates, so sebou nesie množstvo výdavkov. Najväčšie z nich je palivo, ktoré firma nezaplatí. Budete tiež musieť odložiť časť svojich príjmov, aby ste sa mohli postarať o údržbu vozidla a svoje ročné dane.

Vaše presné výdavky budú závisieť od viacerých faktorov, vrátane toho, aké je vaše vozidlo úsporné, ale ako hrubé vodítko si naplánujte rozpočet:

 • Plyn: 10 % z vášho zárobku
 • Údržba: 10 % z vášho zárobku
 • Dane: 15 % z vášho zárobku

Zrátané a podčiarknuté, vaše výdavky pravdepodobne zožerú asi 35 % toho, čo zarobíte, takže vám zostane 65 %. Inými slovami, ak ste schopní zarobiť hodinovú sadzbu 20 USD (vaše hrubé zisky), odnesiete si z toho domov iba 13 USD.

Efektívna mzda 13 USD za hodinu nie je nič hrozné; je podstatne vyššia ako federálna minimálna mzda vo výške 7,25 USD, hoci je od februára 2024 nižšia ako minimálna mzda v 14 štátoch av District of Columbia. 1 Je to porovnateľné s tým, čo by ste robili na mnohých základných maloobchodných pozíciách, čo dáva zmysel – rovnako ako oni je prevádzkovanie dodávok relatívne jednoduchým vystúpením, ktoré môže robiť väčšina ľudí.

Aké je vlastne konanie pre Postmates / Uber Eats?

Teraz, keď ste si spočítali realistickejšiu výplatu domov, vyvstáva otázka: oplatí sa jazdiť pre Uber Eats za 13 dolárov za hodinu?

Je zrejmé, že odpoveď na to závisí od vašej osobnosti a od toho, čo od svojho bočného zhonu hľadáte. To znamená, že sme vyspovedali množstvo pracovníkov na koncertoch kvôli recenziám našich aplikácií na doručovanie a môžeme sa podeliť o to, čo nám o práci povedali.

Doručovanie je obvykle práca s nízkym stresom

Zdá sa, že pre väčšinu ľudí je riadenie pre aplikácie ako Uber Eats primerane príjemné. Najväčším zdrojom stresu je prevádzka (najmä pokiaľ riadite počas dopravnej špičky), ale so zákazníkmi nemusíte príliš komunikovať. Opäť platí, že v postpandemickom svete sa mnoho ľudí rozhoduje pre bezkontaktné dodávky, čo znamená, že jedlo alebo potraviny necháte na ich prahu.

Keď idete pre Uber Eats, môžete sa zabaviť počúvaním hudby alebo podcastu – podľa vodičov, s ktorými sme hovorili, jedna z najväčších výhod tejto práce.

Máte plnú kontrolu nad svojim rozvrhom

Ako pracovník na koncertoch ste v podstate svojim vlastným šéfom. Keď jazdíte pre Uber, nemusíte sa viazať na smeny vopred. Môžete to urobiť, kedykoľvek budete chcieť, a prestať pracovať vo chvíli, keď budete chcieť prestávku.

Táto flexibilita je ďalšou významnou výhodou tejto práce. Znamená to, že zo svojej práce pre Postmates a Uber môžete urobiť občasný vedľajší zhon, koncert na plný úväzok alebo čokoľvek medzi tým. Záleží na tom, čo hľadáte.

Možno budete musieť odmietnuť veľa nízkych ponúk

To je hlavný zdroj frustrácie vodičov Uber Eats. Mnoho ponúk v aplikácii jednoducho nie je príliš dobrých a môžete stráviť viac času, než by ste chceli, čakaním na ponuku, ktorá stojí za to.

Čiastočne to môžete zmierniť stiahnutím iných aplikácií na doručovanie a prepínaním medzi nimi za účelom hľadania najlepších ponúk. Niekedy, keď je na Uber Eats pomalý deň, môžu byť na Instacarte lukratívnejšie ponuky a naopak.

Ak si nie ste istí, či je tento koncert pre vás, najjednoduchší spôsob, ako to zistiť, je stiahnuť si aplikáciu a vyskúšať ju. Nemusíte sa zaväzovať k riadeniu na žiadne konkrétne obdobie, takže nemáte čo stratiť tým, že dokončíte pár dodávok a uvidíte, ako veľmi sa vám to páči.

Čítať:  Úžasné nové funkcie Microsoft Teams, ktoré máme radi

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE