Recenzie Samsung Galaxy S23 Ultra: Šéf Androidu

Samsung Galaxy S23 Ultra je v oblasti Androidu na rovnakej úrovni. Prináša to najlepšie zo všetkého a pritom vyžaduje zodpovedajúcu cenu, ktorá bude páliť peňaženku. Dizajn spoznáte okamžite, ale tie najlepšie vylepšenia sa skrývajú pod povrchom a čakajú na to, až budú potlačené na svoje limity.

Pokiaľ by ste vzali rokenrolovú legendu Bruce Springsteena a vtlačili ho do skleneného obdĺžnika vreckovej veľkosti, pravdepodobne by ste dostali Samsung Galaxy S23 Ultra. Je výkonný, má dlhú životnosť, má väčšiu životnosť a niektorí ho milujú, zatiaľ čo pre ostatných je trochu príliš – presne tak, ako by ste očakávali od jedného z najlepších telefónov Android na trhu. Ako nový rekord má vlajková loď Samsungu svoje maximá a rovnako ako Springsteen ani jej minimá nie sú tak nízke. Jedinou otázkou je, či by ste mali prijať nový zvuk, alebo pokračovať v počúvaní klasiky. To zistíte v našej recenziu Samsung Galaxy S23 Ultra.

Teraz je k dispozícii novšia verzia tohto zariadenia. Samsung Galaxy S24 Ultra prináša interné vylepšenia, vrátane nového čipsetu Snapdragon 8 Gen 3 pre Galaxy, zameranie na AI smarts a rad nových farieb. Galaxy S24 Ultra si môžete predobjednať tu.

O tejto recenzii Samsung Galaxy S23 Ultra: Samsung Galaxy S23 Ultra (12GB/512GB) som testoval počas siedmich dní. Bežal na ňom Android 13 s One UI 5.1 a bezpečnostnou opravou z 1. novembra 2022. Jednotku pre túto recenziu poskytla spoločnosť Samsung.

Aktualizácia, január 2024: Aktualizovali sme túto recenziu, aby zahŕňala nové alternatívy a podrobnosti o novom rade Galaxy S24.

Čo potrebujete vedieť o Samsung Galaxy S23 Ultra

Harley Maranan / Android Authority

 • Samsung Galaxy S23 Ultra (8 GB/256 GB): 1 199 $ / 1 249 GBP / 1 399 EUR
 • Samsung Galaxy S23 Ultra (12 GB/512 GB): 1 299 $ / 1 399 GBP / 1 579 EUR
 • Samsung Galaxy S23 Ultra (12 GB/1 TB): 1 399 $ / 1 599 GBP / 1 819 EUR

Rad Galaxy S23 dorazil ako hviezda akcie Samsung Galaxy Unpacked vo februári 2024 spolu so zdravou dávkou déjà vu. Stále je to najlepší pes v rade troch telefónov Galaxy S23, sediaci nad vreckovým Galaxy S23 a prostredným dieťaťom Galaxy S23 Plus. Galaxy S23 Ultra zostáva verný známej stope aj pri vykonávaní zmien pod kapotou a vyžaduje rovnakú prémiovú cenu ako predchádzajúci špičkový pes, Galaxy S22 Ultra.

Rovnako ako jeho predchodca je Galaxy S23 Ultra čip mimo bloku Galaxy Note. Nesie živý 6,8-palcový Dynamic AMOLED panel vyrobený z Gorilla Glass Victus 2 s vodopádovými hranami, ktoré sú len o niečo menej dramatické ako predtým. Variabilná obnovovacia frekvencia 120 Hz sa pretiahne až na 1 Hz, zatiaľ čo jas dosahuje až 1 750 nitov. Galaxy S23 Ultra je ďalej vybavený rámom Armor Aluminum s plochými hranami na hornej a spodnej strane a tiež tlačidlom napájania a kolískou hlasitosti na pravej strane. Slot pre pero S Pen a priehradka na SIM sú umiestnené na spodnej strane a lemujú port USB-C.

Pod týmto prémiovým exteriérom nájdete dostatok výkonu. Galaxy S23 Ultra obsahuje statnú 5 000 mAh batériu, rovnako ako 45W káblové nabíjanie a 15W bezdrôtové nabíjanie. Zatiaľ čo batérie a nabíjanie sú rovnaké ako u Galaxy S22 Ultra, základný model Galaxy S23 Ultra zdvojnásobuje úložisko zo 128 GB na 256 GB, podporované 8 GB RAM.

Zmeny na úrovni povrchu Galaxy S23 Ultra sú minimálne, ale vo vnútri sa skrýva množstvo výkonných vylepšení.

Vlajková loď Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2 – tu nešikovne nazvaný Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy kvôli niektorým jedinečným vylepšeniam, o ktorých budeme diskutovať neskôr – udržuje svetlá rozsvietené a pixely pumpujú. Rovnako ako Snapdragon 8 Plus Gen 1 je vytvorený s architektúrou TSMC 4nm, ktorá zvláda tepelný výkon oveľa lepšie ako Snapdragon 8 Gen 1.

Hlavným prvkom, ktorý podčiarkuje dizajn sklenenej dosky Galaxy S23 Ultra, je rad prémiových fotoaparátov Samsung. Stále obsahuje štyri šošovky, z ktorých tri sa nezmenili, ale primárny snímač má teraz dostatok megapixelov, aby naplnil armádu lacných telefónov. Nový 200MP Isocell HP2 spoločnosti Samsung je nepopierateľnou hviezdou prehliadky, obklopený dvoma 10MP teleobjektívmi (jeden s 3x a jeden s 10x) a 12MP ultraširokouhlým fotoaparátom. Čo sa týka selfie strieľačky, 40MP dierka je minulosťou. Galaxy S23 Ultra, rovnako ako jeho súrodenci, má teraz možnosť 12MP vpredu a uprostred, aj keď, ako uvidíme, nejde o zrejmý downgrade, ktorý by ste si mohli myslieť pri pohľade na technický list Galaxy S23 Ultra.

Samsung bol jedným z prvých, kto začal zoštíhľovať obsah krabice a Galaxy S23 Ultra nevykazuje žiadne známky spomalenia. Dodáva sa v tenkej, strednej čiernej krabičke s nástrojom na vysunutie SIM karty, čiernym káblom USB-C na USB-C a základnou hromadou papierov.

Galaxy S23 Ultra samozrejme nie je na špičkovom trhu chytrých telefónov sám. Pixel 8 Pro od Googlu je jeho najbližším súperom pre Android. Ponúka solídny záväzok aktualizácie, výkonnú trojicu zadných kamier a spracovanie obrazu na ďalšej úrovni z čipovej sady Tensor G2 za cenu nižšiu ako 1 000$. Apple tiež nedáva Samsungu s iPhonom 15 Pro a Pro Max veľa priestoru na dýchanie. Iste, budú vyžadovať, aby ste šliapali vody iOS, ale zárez je preč a 12MP primárny fotoaparát uvoľnil miesto pre výkonnú 48MP verziu. Samsung odvtedy tiež predstavil nástupcu Galaxy S23 Ultra. Galaxy S24 Ultra dorazil v januári 2024 a je o niečo drahšie ako jeho predchodca.

Samsung otvoril svoj rad Galaxy S23 pre predobjednávky hneď po tom, čo Galaxy Unpacked skončil 1. februára 2024, s konečným dátumom vydania 17. februára. Je k dispozícii priamo od Samsungu, všetkých hlavných amerických operátorov a ďalších predajcov tretích strán v štyroch farby: Phantom Black, Lavender, Cream a Green (na obrázku v tejto recenzii). Pokiaľ si kúpite od spoločnosti Samsung, môžete si tiež vybrať zo štyroch ďalších exkluzívnych farieb: červená, grafitová, limetkovo zelená a nebesky modrá. Zdá sa, že obmedzenú dobu získajú tí, ktorí nakupujú priamo od spoločnosti Samsung, aj bezplatný upgrade úložiska a okamžitý kredit na príslušenstvo, ako sú nabíjačky alebo slúchadlá.

Dizajn Samsung Galaxy S23 Ultra: Zmenil sa oproti Galaxy S22 Ultra?

Harley Maranan / Android Authority

Keď na chvíľu zostaneme pri mierne zmučenej analógii Springsteena (prepáč), zmeny dizajnu od Samsungu Galaxy S22 Ultra na Galaxy S23 Ultra sú ako zmeny od The Boss „Born to Run“ (jeho prvý úspešný štúdiový album) na „Tma na okraji mesta“ ( jeho druhá). Je tam trochu viac cviku a vycibrenosti, ale tóny sú v podstate rovnaké.

Akonáhle otvoríte škatuľu, privíta vás obrovská doska Gorilla Glass Victus 2 vo vami zvolenej farbe s lesklým hliníkovým rámom Armor v zodpovedajúcom odtieni. V závislosti na farbe, ktorú zvolíte, možno nebudete schopní rozlíšiť povrchovú úpravu Galaxy S23 Ultra Phantom od jeho predchodcu, pokiaľ s ním nezačnete pracovať. Zadné sklo má stále saténovú textúru a príjemne averziu proti odtlačkom prstov a nová zelená verzia je jednou z lepších zelených, aké sme od Pixelu 5 videli – jemná, ale nie fádna. Na čistej, jednoduchej zadnej strane, ktorá je prerušovaná iba logom Samsung a piatimi výrezmi pre prvky poľa fotoaparátu, nie je veľa dizajnových možností, ktoré by ste si mohli všimnúť.

Od chvíle, keď zdvihnete Galaxy S23 Ultra, si všimnete jeden kľúčový rozdiel oproti Galaxy S22 Ultra – plochejších strán. Hliníkové koľajnice Armor majú o niečo viac hmoty, zatiaľ čo okraje vodopádu sú o niečo menej neisté, čo uľahčuje ich držanie bez náhodných dotykov. Napriek bočnému stláčaniu nie je Samsung Galaxy S23 Ultra ani hrubší ako jeho predchodca, takže vám vo vrecku nezaberie miesto navyše. Všetky tlačidlá a porty zostávajú na známych miestach – napájanie a hlasitosť napravo, slot pre pero S Pen, port USB-C a zásobník SIM na spodnej strane s reproduktorom smerujúcim nadol. Jedna poznámka k milovanému stylusu; najvýraznejšou zmenou tohto roku je, že všetky štyri základné farby prichádzajú s čiernym perom S Pen, ktoré je zvýraznené iba farebne zladenou špičkou. Pokiaľ sa rozhodnete pre jednu z exkluzívnych farieb spoločnosti Samsung, získate vo svojom živote trochu viac farieb.

Čítať:  Vyskúšal som každý Kindle a stále sa vraciam k tomuto

Nebyť plochejších strán Galaxy S23 Ultra, nikdy by ste ho nespoznali od jeho predchodcu.

Možno je to jemná textúra povrchovej úpravy alebo mierne nerovnosti fotoaparátu, ale nikdy som sa neobával, že by sa Galaxy S23 Ultra dostal do nejakého nebezpečenstva, keď ho položíte na povrch. Popiera trend vlajkových lodí, ktoré sa cítia ako klzké úhora uväznené v ropných továrňach. Je ťažké preceňovať, aký veľký rozdiel robia plochejšie strany. Áno, vďaka nim je telefón na dotyk hrubší, aj keď to tak nie je, ale je jednoduchšie ovládať ho jednou rukou, najmä keď používate pero S Pen druhou. Skombinujte to s hodnotením IP68 a vylepšeným sklom a získate to, čo vyzerá a pôsobí ako veľmi odolná vlajková loď.

Testovaná výdrž batérie a nabíjanie Samsung Galaxy S23 Ultra

Robert Triggs / Android Authority

Samsung je späť, aby zaujal svoje miesto ako kráľ batérií smartfónov. Veľká bunka vydrží hodiny a hodiny, aj keď je telefón nastavený na najlepšie rozlíšenie, obnovovaciu frekvenciu a chugging dát. Po týždni sa zviera stále prispôsobuje mojim každodenným zvyklostiam používania (proces, ktorý môže trvať niekoľko týždňov), ale sotva sa dotknem dvoch dní používania so šiestimi až ôsmimi hodinami času na obrazovke, než potreba nájsť nabíjačku.

Moje používanie bolo počas testovania celkom zmiešané, s niektorými hraním hier, streamovaním videa, hodinami počúvania Spotify cez Bluetooth a vstavanými reproduktormi a dávkou rolovania na sociálnych sieťach počas môjho výpadku. Všetko šlo v pokoji, nezahrievalo sa okrem dlhších herných seáns v tituloch ako Asphalt 9. Vzhľadom na moje už dobré výsledky dúfam, že sa Galaxy S23 Ultra bude aj naďalej zlepšovať, ako sa batéria učí mojej rutine. Koniec koncov, obvykle netrávim dni snahou čo najrýchlejšie zabiť batériu. Pasívny odber Galaxy S23 Ultra je viditeľný s aktívnym vždy zapnutým displejom, približne 7 % cez noc, ale môžete ho znížiť na polovicu, pokiaľ túto funkciu vypnete.

Hoci Galaxy S23 Ultra stále dosahuje vrchol pri káblovom nabíjaní 45 W, nabíja sa rýchlejšie ako Galaxy S22 Ultra.

Zatiaľ čo Samsung Galaxy S23 Ultra môže svoju mohutnú batériu tlačiť po dlhú dobu, nakoniec sa vybije. Keď sa tak stane, musíte sa obrátiť na známy súbor štandardov nabíjania. Rovnako ako jeho predchodca aj Galaxy S23 Ultra podporuje 45W káblové nabíjanie pomocou kompatibilnej nabíjačky USB Power Delivery PPS, ktorú si stále budete musieť kúpiť samostatne – ak potrebujete, pozrite sa na naše odporúčania ohľadom nabíjačky Galaxy S23.

Napriek identickému príkonu je rýchlosť nabíjania Galaxy S23 Ultra v skutočnosti vyššia ako u Galaxy S22 Ultra v praxi. Naše rozsiahle testovanie ukázalo, že Galaxy S23 Ultra dokáže udržať svojich najvyšších 45W rýchlosťou dlhšie – asi 10 minút namiesto bližšie k dvom. Nabitie plného článku nakoniec zaberie necelých 60 minút – rozdiel len pár minút v porovnaní s S22 Ultra, ale to je čas, ktorý môžete stráviť užívaním si prémiového zariadenia namiesto nabíjania.

Pokiaľ sa toľko neponáhľate, môžete využiť aj 15W bezdrôtové nabíjanie. Bude to trvať dlhšie – takmer 90 alebo 100 minút – ale môže to byť jednoduchšia možnosť, pokiaľ dávate prednosť nabíjaniu telefónu pri práci po celý deň. Na dosiahnutie špičkového nabíjacieho výkonu budete potrebovať jednu z chladených bezdrôtových nabíjačiek Samsung, príslušenstvo, ktoré vás môže vrátiť 60 dolárov, ale našťastie Samsung tiež zahrnul základnú 10W podporu bezdrôtového nabíjania Qi. Späť je tiež bezdrôtové PowerShare spoločnosti Samsung, ktoré vám umožňuje spätne nabíjať ďalšie zariadenia, či už ide o pár slúchadiel Galaxy Buds, hodinky Galaxy Watch alebo dokonca iný telefón využívajúci mohutnú batériu Galaxy S23 Ultra.

Batéria Galaxy S23 Ultra vydržala za štyri mesiace od uvedenia aj pekne. Stále zatemňuje deň a pol používania a naďalej sa učia moje vzorce používania.

Výkon Samsung Galaxy S23 Ultra: Poskytuje Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy?

Galaxy S22 Ultra už bol najlepším priateľom náročných užívateľov, ale zdá sa, že Galaxy S23 Ultra tento vzťah posunie na ďalšiu úroveň. Preč je mnoho tepelných problémov (ďakujem, výroba TSMC) spojených s toastovým Snapdragonom 8 Gen 1, a čo zostáva, je krehká rovnováha medzi výkonom a účinnosťou – tá, ktorú si možno užiť po celom svete, pretože neexistuje žiadny Galaxy S23 Ultra. Model Exynos na dohľad.

Je potrebné poznamenať, že nie všetky vylepšenia pochádzajú z jednoduchého odstránenia chybnej výroby Snapdragonu 8 Gen 1 spoločnosti Samsung. Zatiaľ čo Snapdragon 8 Gen 1 ponúkal tri identické výkonné jadrá, Snapdragon 8 Gen 2 zvýšil počet na štyri a rozdelil svoje jadrá na Cortex A710 a A715. To zvyšuje viacjadrový výkon Snapdragonu 8 Gen 2 a zaisťuje, že podporuje staršie 32-bitové aplikácie. V našom hĺbkovom ponore Snapdragon 8 Gen 2 ideme oveľa hlbšie do zmien na najnovšej čipovej sade Qualcomm, takže pokiaľ chcete úplné hlúpe podrobnosti, odporúčam si to prečítať.

Implementácia čipu od spoločnosti Samsung sa však líši od ostatných telefónov Snapdragon 8 Gen 2. „Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy“ zvyšuje takt CPU a GPU nad rýchlosť základného modelu. Teraz dosahuje maximum na 3,36 GHz namiesto 3,2 GHz na CPU a 719 MHz namiesto 680 MHz na GPU. Táto stratégia sa podobá vlajkovým čipom Qualcomm „Plus“ uprostred cyklu, aj keď sa ešte len uvidí, či neskôr v roku 2024 dostaneme procesor Snapdragon 8 Plus Gen 2, ktorý nie je exkluzívnou spoločnosťou Samsung.

Porovnávanie Galaxy S23 Ultra potvrdzuje myšlienku, že tento telefón myslí vážne. Oproti Galaxy S22 Ultra zaznamenal 29% nárast jednojadrového výkonu Geekbench a takmer 50% nárast viacjadrového skóre. Rozdiel v CPU je pozoruhodný na jedinú generáciu vylepšení a ukazuje, aký veľký rozdiel môže štruktúra čipovej sady urobiť. Test 3D Mark Wild Life priniesol podobné výsledky, maximalizoval základný beh a ponúkol maximálne skóre 13 824 v záťažovom teste. Pre porovnanie, Galaxy S22 Ultra zaznamenal najvyššie skóre 9 926 na jeden beh – 39% skok v špičkovom výkone GPU. Galaxy S23 Ultra ku koncu svojho testu zaostal a ustálil sa tesne pod 9 000, ale je to výrazne viac ako konečné výsledky Galaxy S22 Ultra pod 5 000.

Záťažové testy nakoniec vyzerajú, akoby Samsung u Galaxy S23 Ultra hľadal rovnováhu energie a tepla. Znížený výkon pri záťaži môže viesť k lepšej výdrži batérie, aj keď to neprispieva k účtovaniu výkonnej spoločnosti Samsung. Vzhľadom na marketingový tlak Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy by vám bolo odpustené, že očakávate prémiový a trvalý výkon, namiesto strmých poklesov, ktoré boli zaznamenané v záťažových testoch GPU. Áno, z dlhodobého hľadiska je stabilnejší ako nevyspytateľný OnePlus 11 a má vyšší vrchol ako REDMAGIC 8 Pro, ale je na hony vzdialený jeho bodovej konzistencii. Ak sa chcete hlbšie ponoriť do benchmarkov Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, pozrite sa na všetky naše testovania na odkaze.

Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy od Qualcommu je snom náročných užívateľov, aspoň v krátkych dávkach.

Bez ohľadu na to, čo hovoria benchmarky, všetko závisí od toho, ako Galaxy S23 Ultra zvláda každodenný život. Robí viac než len manipulovať; vyniká. Nikdy som si nevšimol oneskorenie, zadrhávanie alebo čakanie na aplikácie, než sa spustí. Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy vzal všetky moje hry, e-maily a streamovanie v tempe a vrátil sa pre ďalšie a len zriedka som zaznamenal nejaké nahromadenie tepla, pokiaľ som nebol na dlhšiu dobu uzamknutý v hre. Zatiaľ čo niektoré vlajkové zariadenia nedokážu držať krok s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, Galaxy S23 Ultra z toho vyťažil maximum. Bol som schopný prechádzať domovskou stránkou YouTube a dlhými zoznamami skladieb Spotify bez akéhokoľvek pocitu oneskorenia alebo oneskorenia.

Rovnako ako jeho predchodca, Samsung Galaxy S23 Ultra začína s 8 GB RAM v základnom modeli – nie je to naše obľúbené rozhodnutie. V tejto cenovej hladine väčšina súperov so systémom Android ponúka 12 GB alebo viac, čo lepšie zvládne požiadavky náročných aplikácií. Napríklad niečo také dôležité pre Android, ako je Chrome, dokáže žuť 2 GB sám, čo obmedzuje vašu flexibilitu na 8GB zariadení. Nemôžeme komentovať, ako si 8GB Galaxy S23 Ultra vedie v každodenných úlohách, pretože nám bola zaslaná 12GB verzia na kontrolu, ale je potrebné mať na pamäti.

Čítať:  Headshot Pro alternatívy v roku 2024 [Free and Paid] - Recenzie

Našťastie sa už nemusíme starať o 128 GB základného úložiska, pretože „základná“ verzia teraz štandardne obsahuje 256 GB. Pokiaľ upgradujete svoje pevné úložisko na 512 GB alebo 1 TB, získate k nemu doplnok o 12 GB RAM, čo je pre vlajkovú loď Androidu za túto cenu oveľa vhodnejšie. Nepriblížil som sa k naplneniu 512 GB úložiska na našej kontrolnej jednotke, hoci som Galaxy S23 Ultra vzal na niekoľko výletov ako svoj telefón s fotoaparátom.

Fotoaparáty Samsung Galaxy S23 Ultra: Stále jeden z najlepších telefónov s fotoaparátom?

Harley Maranan / Android Authority

Spoločnosť Samsung často nastavuje latku pre najlepšie telefóny s fotoaparátom a kombinuje prémiový hardvér, hĺbkové ovládanie a spracovanie, ktoré stačí na príjemné snímky za všetkých podmienok. Galaxy S23 Ultra nie je výnimkou. Neobjavuje znova svoje nastavenie štyroch fotoaparátov, ale prináša nový náter v podobe 200MP primárneho snímača. Interný Isocell HP2 spoločnosti Samsung meria 1/1,3 palca a ponúka extrémne širokú svetelnosť f/1,7. Ako ste možno uhádli z tak vysokého počtu megapixelov, názov hry je tu pixel binning, ale ak potrebujete, môžete získať plných 200 MP. Galaxy S23 Ultra sa v predvolenom nastavení posúva o faktor 16, čo vedie k 12,5MP snímok, ale podľa potreby môžete prepnúť na quad-binning pre 50MP výsledky.

Inak je táto beštia rozprávka o známom. Stále obsahuje dvojicu 10MP teleobjektívov – jeden nastavený na 3x optický zoom a druhý na 10x optický zoom – a 12MP ultraširokouhlú možnosť. Všetky tri zodpovedajú špecifikáciám fotoaparátu Galaxy S22 Ultra a umožňujú až 100x Space Zoom pre snímky na veľkú vzdialenosť alebo 120-stupňové zorné pole pre vaše ultraširokouhlé snímky.

Samsung tiež od uvedenia na trh držal krok s pridávaním nových funkcií do svojich vlajkových fotoaparátov. V marci a apríli 2024 vydala takmer 1GB aktualizáciu, ktorá zlepšila možnosti automatického ostrenia a rýchlosti uzávierky, čo vám umožní zhotovovať snímky skôr, než sa fotoaparát stihne zaostriť. Aktualizácia tiež zlepšila stabilizáciu videa a pridala podporu k záznamu Full HD pri 60 snímkach za sekundu. Viac informácií o rozsiahlej aktualizácii máme tu. Samsung neskôr dodal takmer 1,2GB aktualizáciu s ešte viacerými vylepšeniami fotoaparátu. Priniesol nové algoritmy spracovania, ktoré sa pôvodne objavili na Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5, a taktiež voliteľný výrez s 2x zoomom zo širokého snímača.

Nastavenie fotoaparátu Galaxy S23 Ultra je známe, ale 200MP hlavný strelec je nová beštia.

Čipová sada Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu tiež hrá rolu vo výkonnom balení Galaxy S23 Ultra. Jednou z kľúčových zmien čipovej sady je nový kognitívny ISP poháňaný umelou inteligenciou, ktorý umožňuje sémantickú segmentáciu v reálnom čase. To rozpozná prvky vašej snímky v reálnom čase a doladia detaily ešte pred stlačením spúšte. Zaznamenáva všetko od farby očí a vlasov až po rozpoznanie mačky alebo psa na jednom z vašich snímok, aby sa urýchlilo následné spracovanie.

Prémiový fotoaparát Samsung samozrejme nepochádza iba z jeho hardvéru. Natívna aplikácia fotoaparátu vám poskytuje všetky režimy ovládania a fotografovania, ktoré by ste si mohli priať. Na rozdiel od radu Google Pixel, ktorý vás väčšinou žiada, aby ste stlačili spúšť a nechali telefón, aby sa o zvyšok postaral, vám Galaxy S23 Ultra dáva slobodu vyladiť ISO, clonu a mnoho ďalšieho hneď po vybalení. Iste, mnoho ľudí asi zostane pri automatickom nastavení, ale je dobré mať na takto prémiovom zariadení ultraúrovňové ovládanie. Pokiaľ chcete ešte väčšiu kontrolu a upraviteľnosť, je tu aj Expert RAW. Pripája sa k plnému 200MP snímaču Galaxy S23 Ultra s mnohými vyššie spomínanými ovládacími prvkami na profesionálnej úrovni a zároveň umožňuje exportovať do formátu RAW (dostupný aj prostredníctvom bežného režimu „Pro“ na použitie s pokročilými aplikáciami na úpravu fotografií.

Harley Maranan / Android Authority

Ako nové dieťa v inak známom dave som väčšinu času trávil tým, že som 200MP primárny fotoaparát Galaxy S23 Ultra testoval. V Pensylvánii nie je v tomto ročnom období príliš veľa slnečných dní, ale to nezabránilo Galaxy S23 Ultra znova a znova podávať vynikajúce výsledky. Obrazy zložené z pixelov si výnimočne zachovali detaily a farebný profil spoločnosti Samsung je väčšinou presný, aj keď stále rád zvýrazňuje červenú a zelenú.

Napríklad kabína vpravo dole je červená, to sa nedá poprieť, ale v zamračenom dni nebola tak žiarivá, že som ju odfotil. Tehlový múr vedľa nástennej maľby je tiež o niečo výraznejší ako realita, hoci tento obrázok je dobrým príkladom jemnejších detailov Galaxy S23 Ultra. Môžete sa zarezávať do jamiek v betóne alebo častiach kríka bez toho, aby sa detaily ponáhľali. Prirodzený pokles Samsungu je tiež dobrý, ako je vidieť za žiarovkou uprostred dole.

S23 Ultra StandardS23 Ultra StandardGalaxy S23 Ultra Standard

Napriek tomu, že sa Samsung do značnej miery naučil ovládať svoje farby na primárnom fotoaparáte Galaxy S23 Ultra, ultraširokouhlý fotoaparát rozpráva iný príbeh. Detaily sú dobré a skreslenie je minimálne pri 0,6násobnom zoome, ale červená a zelená sú posunuté o ďalší stupeň. Rovnaká kabína a stena z červených tehál sú ešte sýtejšie, zatiaľ čo ker pred nástennou maľbou je oveľa tmavšia zelená. Napriek širšiemu zornému poľu zostávajú malé detaily, ako sú vetvy stromov, vpravo dole zreteľné a graffiti na plášti kapely je možné ľahko rozoznať.

Čo sa týka zoomu, Galaxy S23 Ultra je tak dobrý, ako bolo inzerované. Ponúka predvolené možnosti 1x, 3x a 10x zoom a funguje bezchybne vo všetkých troch. Nič z toho by nemalo byť prekvapením, vzhľadom na to, že teleobjektívy sa oproti Galaxy S22 Ultra nezmenili, hoci pri približovaní nad východiskovú dĺžku dochádza k miernemu posunu vo farebnom profile. Obe vzorky 30x a 100x nižšie sú tmavšie a mierne modrejšie, ale stále slušne použiteľné. V kameni okolo písmena L môžete rozoznať drobné škvrny a slová Franklin & Marshall majú viditeľné ťahy štetcom po premaľovaní.

Stabilizácia obrazu Galaxy S23 Ultra je tiež vynikajúca. Nie je ľahké ovládať fotoaparát so 100x priblížením, ale stabilizácia vynahrádza roztrasené ruky v chladnom februárovom počasí. Vážne, taká úroveň detailov na fotografii zhotovené smartfónom tak ďaleko? Ťažko nájsť lepšiu stávku.

Samsung Galaxy S23 Ultra – štandardný 3x zoom10x zoom 30x zoom

Sémantická segmentácia telefónu Galaxy S23 Ultra založená na umelej inteligencii tiež jasne žiari v režime na výšku. Ľahko identifikoval tvary, ako je hodinová veža a koruna stromu, pribil každú hranu a aplikoval len toľko bokehu na príjemný výsledok. Iste, identifikácia Benjamina Franklina a jeho ľudskej podoby je o niečo jednoduchšia, ale ani Galaxy S23 Ultra sa nezadrhával smerom k spodnej časti rámu, kde končia jeho ramená. Galaxy S23 Ultra má v predvolenom nastavení 3x priblíženie na výšku, ale v prípade potreby môžete vyskočiť na 1x.

Boli sme obzvlášť zvedaví, ako si Galaxy S23 Ultra poradí so zlým osvetlením a nočnými snímkami s jeho monštruóznym počtom megapixelov. Odpoveď znie: s ľahkosťou. Môžete buď prepnúť do nočného režimu, alebo ho nechať spustiť automaticky. Farby a detaily sú bližšie k realite na tehlovej budove a krčme pod nimi, aj keď stále narážate na občasný problém s rozmazanými detailmi. Napríklad muž, ktorý venčil svojho psa, nebol práve ochotný stáť na mieste prostredníctvom časovača nočného režimu, rovnako ako stromy nad kostolom v spodnom rade.

Tiež som si všimol, že zatiaľ čo Galaxy S23 Ultra vyvažuje svetlá a expozíciu pomocou žiaroviek na obrázku vpravo, nezmenšil fialovú žiaru okolo nich. Nočný režim sa tiež týka iba ultraširokouhlého fotoaparátu a primárneho snímača, takže možno budete musieť vykonať nejaké priblíženie nohami, ak chcete snímku zblízka za šera.

S23 Ultra Night ModeS23 Ultra Night Mode

S istotou možno tiež povedať, že odchádzajúca 40MP selfie kamera nebude príliš chýbať. Nová možnosť 12MP od spoločnosti Samsung je rovnako dobrá, ak nie lepšia, pretože má väčšie pixely, ktoré nie je nutné porovnávať. Farby a detaily na mojej tvári sú na mieste a detekcia hrán je na vzorke portrétu väčšinou presná. Chýbalo mi pár chĺpkov (niečo, na čo som zvyknutá), ale zvyšok môjho oblečenia je úhľadne zakrytý. Občas som si všimol, že selfie fotoaparátu pri ramene občas chýba spracovanie, ale nebolo ľahké výsledky zopakovať.

S23 Ultra selfie

A nakoniec video. Galaxy S23 Ultra je pripravený na nahrávanie s niektorými možnosťami vo vysokom rozlíšení, aby sprevádzal svoje obrovské megapixely. Vrcholom je 8K video pri 30 fps zo zadnej kamery alebo 4K až 60 fps. Ak potrebujete vysokú snímkovú frekvenciu, môžete využiť rozlíšenie 1080p až 240 snímok za sekundu. Selfie kamera tiež dosahuje veľmi slušný 4K pri 60 snímkach za sekundu. Celkovo sú výsledky videa skvelé a predvolená stabilizácia pre väčšinu prípadov použitia stačí. Len si uvedomte, že ak plánujete nahrávať vo vyššom rozlíšení, možno budete chcieť do nákupu zahrnúť upgrade úložiska, pretože 8K video rýchlo zaberie všetok váš priestor.

Čítať:  Čo je Beaver Builder Page Builder?

Ak sa chcete pozrieť na verzie týchto obrázkov v plnej veľkosti (a veľa ďalších), môžete tak urobiť tu Odkaz na Disk Google.

Niečo ďalšie?

Harley Maranan / Android Authority

 • Zobraziť: Ohromnú stopu Galaxy S23 Ultra završuje 6,8-palcový Quad HD+ (3 088 x 1 440) AMOLED panel spoločnosti Samsung, ktorý nestratil ani štipku kvality. Panel dosahuje maximálny jas 1 750 nitov a farebná rekreácia je vynikajúca v celom spektre. Jeho 120Hz premenná obnovovacia frekvencia sa v prípade potreby prepadne až na 1 Hz a každodenné úlohy zvládne hladko. Pokiaľ chcete nehnuteľnosť s obrazovkou, ťažko budete hľadať telefón s väčším množstvom alebo s toľkými leskom.
 • Softvér: Samsung Galaxy S23 Ultra dorazil s Androidom 13 hneď po vybalení a navrchu mal vzhľad One UI 5.1. Na prvý pohľad One UI 5.1 neprináša príliš veľa zmien, ale musíte sa pozrieť hlbšie do určitých aplikácií, aby ste našli aktualizácie. Napríklad aplikácia fotoaparátu teraz obsahuje možnosť Expert RAW v ponuke Pokročilé, ktorá potom prejde do vyhradenej aplikácie. Môžete si tiež nastaviť rôzne tapety pre vašu domovskú a zamykaciu obrazovku v závislosti od vašej aktuálnej aktivity (práca, šport atď.). Samsung sa tiež snaží sprístupniť proces nastavenia pomocou jednoduchého QR kódu pri nastavení, ktorý sa okamžite prihlási do vašich sietí Wi-Fi, účtu Samsung a účtu Google. Niektoré nové widgety zahŕňajú aktualizovaný widget batérie pre všetky vaše zariadenia a intuitívne widget počasie, ktorý upravuje štýl obrázka a pridáva súhrn aktuálnych podmienok. K dispozícii je tiež vždy Good Lock, pokiaľ si chcete ďalej prispôsobiť svoj zážitok z Galaxy. Samsung odvtedy zaviedol do telefónu aktualizáciu One UI 6 založenú na Androide 14.
 • Ekosystém: Vláda Applu ako kráľa ekosystému nie je taká istá, ako kedysi. Samsung Galaxy má veľkosť galaxie a zahŕňa chytré telefóny, tablety, nositeľné zariadenia, slúchadlá a notebooky so systémom Windows. Jo a Chromebooky. A všetky sa navzájom prepájajú prostredníctvom radu aplikácií na prehrávanie, zdieľanie súborov a mnoho ďalšieho. Galaxy S23 Ultra nebol uvedený na trh spolu s novými hodinkami alebo párom Galaxy Buds, ale prišiel s radom Galaxy Book 3, vrátane masívneho a výkonného Galaxy Book 3 Ultra. Smartfóny sa pre väčšinu kupujúcich stále viac stávajú dôležitým ústredným prvkom rozsiahlejšej technickej skladačky a sloty vlajkovej lode Samsungu sú naozaj veľmi pekné.
 • Biometria: Keď Samsung nájde funkciu, ktorá sa mu páči, máme tendenciu ju na chvíľu vidieť. Ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov na displeji Galaxy S23 Ultra je klasickým príkladom. Je stále rýchly a presný a proces nastavenia odtlačku prsta je v One UI 5.1 rýchlejší a jednoduchší. Okrem spoľahlivej čítačky odtlačkov prstov podporuje Galaxy S23 Ultra aj rozpoznávanie tváre. Nie je to tak bezpečné ako Face ID od Apple, pretože riešenie Samsungu sa nespolieha na žiadny extra biometrický hardvér, ale funguje dostatočne dobre na odomykanie telefónu, pokiaľ máte špinavé ruky.
 • S Pen: Dizajn Samsungu podobný Note by nebol úplný bez jeho charakteristického pera S Pen. Vstavaný stylus je späť vo svojom známom domove na spodnom okraji, doplnený známou sadou funkcií. Podporuje sadu leteckých akcií pre médiá, ktoré zahŕňajú jednoduché a dvojité stlačenie pre prehranie alebo preskočenie skladieb. Inak stále máte možnosti, ako je vytvorenie novej poznámky, písanie na snímku obrazovky a vytvorenie AR Doodle, čo je niečo ako 3D poznámka, ktorá žije vo vašom fotoaparáte.
 • 5G: Samsung Galaxy S23 Ultra podporuje v USA mmWave aj sub-6GHz 5G a nemal som žiadne problémy zostať pripojený. Počas testovania nám bola poskytnutá SIM karta T-Mobile a takmer všetok čas som strávil pripojený k rýchlejšej sieti 5G UC.
 • Zvuk: Reproduktory Galaxy S23 Ultra nie sú ničím výnimočným. Toto je ľahko jeden z najhlasnejších telefónov, aké som kedy použil, dosahujúce vynikajúcu hlasitosť zo slúchadla a jednotky smerujúce dole bez skreslenia, a to aj pri najvyššom nastavení. Vyššie výšky, ako je ľudský hlas a tóny piana, stále prechádzajú čistejšími tónmi ako basy, čo je pre smartfón typické. Stále tu nie je – a pravdepodobne nikdy nebude – konektor pre slúchadlá, takže sa musíte spoľahnúť na robustné Bluetooth pripojenie Samsung, ktoré zahŕňa podporu Bluetooth LE s kompatibilnými zariadeniami.
 • Konektivita: Samsung Galaxy S23 Ultra ponúka skutočné možnosti pripojenia, kto je kto. Podporuje Wi-Fi 6E (nie tak celkom Wi-Fi 7, ale veľa perspektívne), Bluetooth 5.3, čip NFC pre bezdrôtové platby a čip ultraširokopásmového pripojenia (UWB), ktorý je možné použiť s Samsung Galaxy SmartTags Plus Bluetooth. stopári.
 • Aktualizácia: Zásady aktualizácií systému Android spoločnosti Samsung zostávajú jednou z najlepších a najjasnejších na scéne Android. Je ťažké poškriabať štyri roky aktualizácií verzií Androidu a päť rokov bezpečnostných záplat, najmä keď Galaxy S23 Ultra prišiel s Androidom 13 a najnovším skinom One UI 5.1 hneď po vybalení. Ostatné značky začali zlepšovať svoje záväzky, aby sa vyrovnali Samsungu, ale Galaxy S23 Ultra aj naďalej určuje štandard vďaka svojej silnej povesti včasnosti aktualizácií. Doposiaľ sme videli niekoľko opráv, ktoré zasiahli Galaxy S23 Ultra, pričom naša jednotka aktuálne využíva bezpečnostnú aktualizáciu z 1. novembra 2024 a má Android 14.

Špecifikácia Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

Zobraziť

6,8-palcový Dynamic AMOLED
Okrajový displej (zakrivený)
Rozlíšenie QHD+ (3 088 x 1 440)
Pomer strán 19,3:9
120Hz adaptívna obnovovacia frekvencia (1Hz až 120Hz)

Procesor

Snapdragon 8 Gen 2

RAM

8GB alebo 12GB

Úložný priestor

256 GB, 512 GB alebo 1 TB
Žiadna podpora microSD kariet

Napájanie

5 000 mAh batéria
45W káblové nabíjanie
15W bezdrôtové nabíjanie
Bez nabíjačky v krabici

Kamery

Zadné:
– 200MP široký hlavný snímač (f/1.7, OIS)
– 12MP ultraširokouhlý (f/2.2)
– 10MP 3x teleobjektív (f/2.4, OIS)
– 10MP 10x teleobjektív (f/4,9, OIS)

Predné:
– 12MP širokouhlý (f/2.2)

Softvér

Android 13
Jedno používateľské rozhranie 5.1
4 aktualizácie systému Android
5 rokov bezpečnostných aktualizácií

Podpora pera S Pen

Áno, vstavaný s úložným slotom

IP hodnotenie

Certifikácia IP68

Rozmery

163,3 x 77,9 x 8,9 mm

Hmotnosť

233 g

Materiály

Gorilla Glass Victus 2 vpredu aj vzadu
Armor Hliníkový rám

Farby

Fantómová čierna, zelená, krémová, levanduľa

červená, nebesky modrá, grafitová, limetkovo zelená (Samsung Exclusives)

Samsung Galaxy S23 Ultra cena: Hodnota a konkurencia

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

Nový 200MP hlavný fotoaparát • Krásny displej • Funkcia S Pen

Ultra vydanie vlajkového radu Samsung pre rok 2024

Samsung Galaxy S23 Ultra, poháňaný rovnakým Snapdragonom 8 Gen 2 ako menšie modely tohto radu, ponúka väčšie úložné kapacity a ohromný 200MP fotoaparát. Vďaka podpore pera S Pen a 6,8-palcovému displeju je Ultra ideálny pre poznámky na cestách.

Samsung Galaxy S23 Ultra je telefón, ktorý vie, kde je na preplnenom trhu. Ponúkne vám veľa výkonu v prémiovom balíčku, ale bude vyžadovať prémiovú cenu. Aj keď sa cena v USA generačne nezvýšila, prekročíte hranicu 1 000 dolárov, aby ste to strčili do vrecka. Táto hodnotová rovnica je trochu zložitejšia na kľúčových trhoch, ako je Európa, kde bol Galaxy S23 Ultra zasiahnutý pomerne prudkým zvýšením ceny v porovnaní s Galaxy S22 Ultra.

Okrem diskutabilných 8 GB pamäte RAM pri základnom modeli budete len ťažko hľadať do očí bijúce opomenutie alebo dokonca ľahkú vadu na technickom liste, takže určite dostávate to, za čo platíte. Zvyšok balíčka – Android aj iOS – však doháňa dostatočne výkonných konkurentov, ktorých by ste mohli nájsť niekde inde, kde môžete minúť svoje peniaze.

Ku cti Samsungu patrí, že niektoré z najlepších alternatív Galaxy S23 Ultra pochádzajú z jeho vlastného ekosystému Galaxy. V prvom rade nový Galaxy S24 Ultra (1419,99 $ na Amazone) je zrejmé priame porovnanie. Od osvedčeného vzorca svojho predchodcu príliš nevybočuje. Napriek tomu prináša rýchlejšiu čipovú sadu Snapdragon 8 Gen 3 pre Galaxy, viac nástrojov a funkcií AI a softvérovú politiku, ktorá posúva záväzok spoločnosti Samsung do 30. rokov 20. storočia. Je však o 100 dolárov drahšie ako Galaxy S23 Ultra. Pokiaľ sa jedná o problém, Galaxy S24 Plus (1119,99 $ na Amazone) a Galaxy S24 (859,99 $ na Amazone) zostávajú na zozname a ponúkajú lacnejšie, menšie alternatívy s podobnou základnou skúsenosťou.

Čítať:  Samsung Galaxy Fold 4 vs Fold 3; Oplatí sa tá novšia verzia?

Ak kupujete telefón Samsung z vlastnej rodiny S23 Ultra, Galaxy S23 Plus (999,99 $ pri Samsunge) je milé prostredné dieťa, ktoré sa v malých ohľadoch stále zlepšuje. Rovnako ako Galaxy S23 Ultra sa dizajn ani tony nezmenil, aj keď nerovnosti fotoaparátu Contour Cut sú minulosťou. Neponúka rovnakú sadu fotoaparátov elitnej úrovne, ale zodpovedá svojmu špičkovému partnerovi s čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 2, 45W káblovým nabíjaním a množstvom úložiska bez úbohého 128GB základného modelu. Niektorí ľudia by tiež mohli uprednostňovať plochý displej a boky, ktoré sa v ruke cítia skvele – a trochu lepšie ovládateľné.

Robert Triggs / Android Authority

To znamená, že ak sa obávate o Galaxy S23 Ultra a dokonca aj o veľkosť Plus, vanilkový Galaxy S23 (799 dolárov na Amazone) môže byť pre vás. Prináša určité obete – 25W káblové nabíjanie a 128GB úložisko pri základnom modeli – ale 6,1-palcový AMOLED displej je dokonale vreckový a pohodlne sa drží. Veľa softvérových vylepšení a vrások je tiež rovnakých, takže tento telefón možno ľahko odporučiť, ak chcete prémiový zážitok od Samsungu v oveľa, oveľa prenosnejšom balení.

Ak sa toľko nebojíte o cenu, skladacie zariadenie Samsung by tiež mohlo stačiť. Galaxy Z Flip 5 (999,99 $ pri Samsunge) je najprepracovanejšie véčko a konečne vylepšuje niektoré z našich klasických sťažností. Batéria má rovnakú veľkosť ako u predchodcu, rovnako ako fotoaparáty, ale Galaxy Z Flip 5 má konečne novú kryciu obrazovku. Samsung svoje aktualizované prostredie nazýva Flex Window a teraz ponúka dostatok priestoru pre aplikácie v plnej veľkosti a oveľa lepšie rozhranie náhľadu fotoaparátu. Tam, kde Galaxy S23 Ultra zahŕňa výkonnú mentalitu do-it-all, je Galaxy Z Flip 5 štýlovým kúskom, ktorý vyvažuje nostalgiu a to, čo budúcnosť smartfónov prichystá.

Samsung Galaxy Z Fold 5 (1799,99 $ pri Samsunge) sedí ako ultra-vrstva skladacia, doplnená veľkou starou cenovkou, ktorá prevyšuje aj Galaxy S23 Ultra. Prináša jedinečne prispôsobenú verziu Androidu s panelom nástrojov a ďalšími vychytávkami a ponúka podporu S Pen pre užívateľov so sklonom k ​​stylusu. Samsung tiež posilnil nastavenia fotoaparátu a priblížil ho trojicu, ktorá sa nachádza na štandardných Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus, aj keď stále za Galaxy S23 Ultra pre veľmi dôležitý hlavný fotoaparát. Nenájdete lepší zážitok z viacerých aplikácií s možnosťou otvoriť až tri naraz na vnútornom displeji. Tento 7,6-palcový panel svojou rozlohou konkuruje malému tabletu, zatiaľ čo 6,2-palcový externý displej je viac než dostatočne priestranný pre každodenné úlohy.

Akonáhle sa dostanete mimo radu Galaxy, vaše možnosti sa otvoria ešte ďalej. Možno najlepším príkladom je Pixel 8 Pro od Googlu (999 dolárov na Amazone), s ľahkým, rýchlym vzhľadom Androidu, neuveriteľným spracovaním obrazu a nižšou cenou. Dizajn vylepšený, skôr než znovuobjavený predchádzajúci Pixely, ale Pixel 8 Pro teraz nesie pod kapotou vlastný Tensor G3, posúva jeho schopnosti strojového učenia a AI len o niečo ďalej a zároveň zlepšuje tepelný výkon prvého dua čipov Tensor. Tam, kde sa Pixel 7 Pro opiera o Google, aby urobil veľkú časť premýšľania za vás, Galaxy S23 Ultra dáva prednosť tomu, aby ste mali plnú kontrolu.

Hoci to nie je najnovšie a najlepšie od Googlu, Pixel 7 Pro (510,41 $ na Amazone) tiež predstavuje vynikajúcu alternatívu. Tensor G2 má svoje chyby, ale Pixel 7 Pro výrazne podhodnotí Galaxy S23 Ultra v cene bez toho, aby obetoval mnoho z celkového zážitku.

Môžete tiež ušetriť nejaké peniaze a vyskúšať Motorola Edge Plus (2024) (699 dolárov na Amazone). Je výrazne lacnejšie ako Galaxy S23 Ultra – a Galaxy S23 Plus, keď na to príde – ale prináša niekoľko prémiových špecifikácií. Na začiatok by ste sa nikdy nemali starať o úložisko s 512 GB po vybalení. Tiež sme si zamilovali 67W TurboPower nabíjania Motoroly, ktoré je najrýchlejšie, aké nájdete v USA na telefóne bez označenia OnePlus. Motorola pomaly doháňa aj softvérové ​​aktualizácie, Edge Plus je konečne naplánovaný na tri plné verzie Androidu. Musíme spoločnosti Motorola pochváliť, pretože jej My UX zostáva ľahké a plynulé, skôr než pridávanie ďalších funkcií a nadúvanie.

Ak ste ochotní pustiť sa za hranice pohodlia a prispôsobenia Androidu, Apple iPhone 15 Pro (999 dolárov na Amazone) a Pre Max (1199 dolárov na Amazone) sú tak dobré, ako nikdy neboli. Cenovo sa najviac blíži Galaxy S23 Ultra a vykonávajú len toľko zmien, aby vyvolali záujem. Kupujúci teraz dostanú programovateľné akčné tlačidlo, nabíjací port USB-C, aktualizovanú čipovú sadu A17 a novú možnosť ružovej farby.

Recenzie Samsung Galaxy S23 Ultra: Verdikt

Harley Maranan / Android Authority

Galaxy S23 Ultra je „Born in the USA“ spoločnosti Samsung – jedinečná ponuka v rade výnimočných ponúk, ktorú ľudia poznajú z úvodnej poznámky. Nevyhýba sa ničomu a radšej súperí s najlepšími na trhu tým, že ich prekonáva, než aby nachádzala starostlivú rovnováhu. Kvarteto zadných fotoaparátov Samsung je stále sila, s ktorou treba počítať, či už niekedy vytvoríte 200MP snímku alebo nie. Venujte pozornosť prvotriednemu – aj keď známemu – dizajnu, vynikajúcemu výkonu a výdrži batérie na niekoľko dní a je ľahké pochopiť, prečo si Galaxy S23 Ultra zaslúži svoje miesto na vrchole.

Samsung Galaxy S23 Ultra je vysoko výkonná a nákladná vlajková loď, ktorá odmeňuje tých, ktorí ju posúvajú na hranici svojich možností.

Galaxy S23 Ultra teraz nechce len miesto hore; očakáva, že tam zostane. Vynikajúce aktualizácie a štandardy konektivity spoločnosti Samsung udržia jej vlajkovú loď sviežu po mnoho rokov a špičkové materiály znesú viac, než len ich podiel na opotrebovaní. Môže to byť viac, než väčšina používateľov potrebuje, pokiaľ ide o veľkosť, výkon a cenu, ale len ťažko budete hľadať do očí bijúce slabinu.

Pokiaľ sa dá príliš veľa dobrej veci považovať za problém, je dobré mať problém. Samsung Galaxy S23 Ultra sa znova neobjavuje, ale ani nemusí. Jeho kombinácia veľkosti, výkonu a flexibility naďalej nastavuje zlatý štandard Androidu pre vlajkovú loď, ktorá zvládne všetko, bez ohľadu na cenu.

Najlepšie otázky a odpovede pre Samsung Galaxy S23 Ultra

Aký je rozdiel medzi Samsung Galaxy S22 Ultra a Galaxy S23 Ultra?

Samsung Galaxy S23 Ultra ponúka čipset vlajkovej lodi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 v porovnaní s Galaxy S22 Ultra Snapdragon 8 Gen 1. Tiež využíva 200MP primárny fotoaparát namiesto 108MP fotoaparátu na Galaxy S22 Ultra. Pozrite sa na naše špecializované porovnanie Galaxy S22 Ultra vs Galaxy S23 Ultra, kde nájdete úplný zoznam všetkých rozdielov.

Aký je rozdiel medzi Samsung Galaxy S24 Ultra a Galaxy S23 Ultra?

Galaxy S24 Ultra obsahuje rýchlejšiu čipovú sadu Snapdragon 8 Gen 3, viac funkcií AI v podobe sady nástrojov Galaxy AI a prémiovú cenu 100$. Dodáva sa tiež s prísľubom aktualizácie softvéru na sedem rokov.

Potrebuje Samsung Galaxy S23 Ultra puzdro?

Galaxy S23 Ultra je vyrobený z pomerne odolných materiálov, ale rovnako ako pri každej drahej vlajkovej lodi vždy odporúčame zakúpiť puzdro, ktoré ochráni vašu investíciu. Pozrite sa na náš zoznam najlepších puzdier pre Galaxy S23 Ultra, kde nájdete naše odporúčania.

Je Samsung Galaxy S23 Ultra vodeodolný?

Galaxy S23 Ultra nie je technicky vodotesný, ale hodnotenie IP68 znamená, že Galaxy S23 Ultra môže byť ponorený až do 1,5 metra vody po dobu 30 minút.

Má Samsung Galaxy S23 Ultra slot na SIM?

Áno, Samsung Galaxy S23 Ultra má v spodnej časti držiak SIM pre jednu fyzickú nano-SIM. Môžete si však tiež stiahnuť eSIM, pokiaľ ju váš operátor podporuje pre funkciu dvoch SIM kariet.

Má Samsung Galaxy S23 Ultra slot na SD kartu?

Nie, Samsung Galaxy S23 Ultra má iba slot na SIM. Pokiaľ sa obávate, že vám dôjde úložisko, môžete si vybrať až 1TB model.

Je Galaxy S23 Ultra dodávaný s perom S Pen?

Áno, Samsung Galaxy S23 Ultra sa dodáva s perom S Pen a má garáž na skladovanie.

Podporuje Samsung Galaxy S23 Ultra eSIM?

Áno, Galaxy S23 Ultra podporuje eSIM. Disponuje slotom pre dve SIM karty, ktorý umožňuje používať dve fyzické SIM karty alebo jednu eSIM a jednu fyzickú SIM súčasne.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE