Recenzie Spark: Stojí za to jazdiť pre Spark v roku 2024?

Ak hľadáte koncert na doručovanie, máte na výber z mnohých aplikácií. Čo odlišuje Spark od konkurencie? Koľko si môžete zarobiť a aká je to vlastne práca?

V tomto článku odpovedáme na všetky tieto otázky a ďalšie. Tu je úplná recenzia, ktorá rozoberá, aké je konanie pre Spark a či je to užitočné postranný zhon alebo nie.

Tablet Obsahu

01. Klady a zápory jazdy pre Spark

Klady

 • Nie sú vyžadované žiadne skúsenosti

 • Pracujte podľa vlastného rozvrhu

 • Zarábajte prieskumom svojho mesta

 • Rýchle platobné možnosti

 • Žiadne počiatočné náklady

Nevýhody

 • Náklady na benzín a údržbu vozidiel

 • Zodpovednosť za vlastné dane

 • Glitchy aplikácie

 • Neužitočná podpora

 • Otvorené pozície vo vašej zóne môžu byť obmedzené

 • Bez garancie objednávok

 • Skromný plat

02. Čo je Spark a ako funguje?

Iskra je crowdsourcovaná doručovacia služba Walmartu pre jedlo, potraviny, domáce potreby a ďalší tovar.

Ako vodič pre Spark môžete byť požiadaní o vykonanie troch rôznych typov dodávok:

 • Nákupy a doručenie: Pri tomto type doručenia zákazník zadá objednávku online. Tovar nakupujete ua Walmart obchod (alebo niektoré pridružené obchody mimo Walmart pre objednávky „Walmart GoLocal“, ako je Sam's Club) a zájdite na miesto zákazníka, aby ste objednávku doručili.
 • Iba doručenie: Pri tomto type objednávky už boli všetky položky nakúpené. Stačí si objednávku vyzdvihnúť na predajni a doručiť zákazníkovi.
 • Návraty: Je to ako obrátené doručenie – dôjdete k zákazníkovi, vyzdvihnete si položku, ktorú chcú vrátiť, a doručíte ju do obchodu Walmart.

Tu je návod, ako to všetko podrobne funguje:

Prijímanie objednávok Spark

Potom, čo v aplikácii označíte, že máte k dispozícii dodávky, uvidíte objednávky v okolí, ktoré môžete nárokovať.

Hlavný panel v aplikácii Spark zobrazujúci jednu dostupnú ponuku.

Ponuky budú obsahovať náhľad, koľko zarobíte, ako dlho bude pravdepodobne nákup trvať, kedy je termín dodania a zoznam požadovaných položiek.

Ďalšie podrobnosti o objednávke v aplikácii Spark.Kliknutím na objednávku zobrazíte ďalšie podrobnosti o nej.

Akúkoľvek ponuku môžete slobodne prijať alebo odmietnuť; nie ste povinní vziať si nič, čo nechcete.

Nakupovanie

Keď dorazíte do obchodu a vybavíte objednávku, aplikácia vám pomôže nájsť všetky položky tým, že poskytne popisy a umiestnenie uličky.

Umiestnenie rôzneho tovaru v aplikácii Walmart Spark.Spark vám pomôže nájsť položky, ktoré zákazník požadoval.

Aby ste preukázali, že máte správne položky (a nič ste nezabudli), naskenujete každú položku telefónom, keď ju budete zbierať.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre objednávku „iba doručenie“ alebo „vyzdvihnutie vonku“, môžete tento krok preskočiť – do obchodu nemusíte vôbec vstupovať. Stačí zaparkovať a ukázať aplikáciu spolupracovníkovi obchodu, ako je znázornené nižšie.

Obrazovka vyzdvihnutia pri chodníku v aplikácii Spark.Pri objednávkach „vyzdvihnutie pri chodníku“ zaparkujete na určenom mieste a odovzdáte kód zamestnancovi Walmartu.

Náhrady

Ak je položka vypredaná a zákazník si túto funkciu zvolil, aplikácia navrhne porovnateľné položky, ktoré môžete nahradiť. Niekedy si zákazník tiež vyžiada konkrétnu náhradu.

Na tejto recenzii sme spolupracovali s Davidom Ferrellom, skúseným jazdcom Sparku, ktorý nám o substitúciách povedal podrobnejšie. Poznamenal, že niekedy Sparkove návrhy “nedávajú zmysel alebo sú oveľa drahšie ako originál, a áno, rozdiel zaplatí zákazník.”

Keď k tomu dôjde, môžete pomocou funkcie chatu v aplikácii Spark kontaktovať zákazníka a opýtať sa, čo by chcel, aby ste urobili. Ferrell dodal, že niekedy, keď nemôžete nájsť vhodnú položku, „najlepšia sub je žiadna sub“.

Odhlasovanie

Akonáhle zhromaždíte všetky položky v objednávke, prejdete do oblasti pokladne – a musíte prejsť k pokladni.

Vzhľadom na to, že zákazník už za svoju objednávku zaplatil, platbu na pokladni nevykonáte. Položky jednoducho zabaľte a naskenujte pomocou telefónu QR kód na obrazovke. Získate tak výstupný lístok, ktorý možno budete musieť pri odchode ukázať spolupracovníkovi obchodu.

Výzva na skenovanie QR kódu pri platení v aplikácii Spark.Spark vás zakaždým prevedie procesom pokladnice.

Objednávky môžu byť náhodne kontrolované

Občas vám aplikácia Spark pri platení oznámi, že ste boli vybraní na „náhodnú kontrolu košíka“.

Ferrell vysvetlil, ako tieto kontroly fungujú. “Príde spolupracovník a naskenuje tri náhodné položky, čo by malo vymazať váš šek,” povedal. “Niekedy sú kolegovia zaneprázdnení inde, v takom prípade asi po minúte vyprší časový limit a oznámi vám, že môžete ísť.”

Rada od odborníka: nenechajte spolupracovníkov skenovať substitúcie

Ferrell sa s nami podelil o zasvätený tip ohľadom týchto náhodných kontrol: „Uveďte, ktoré položky sú podriadené, a požiadajte spolupracovníka, aby ich neskenoval, pretože často kontrolou neprejde, aj keď je zaprotokolovaný ako legitímna položka.“ Ferrell nám povedal, že toto je jedna z mnohých porúch v aplikácii Spark – niečo, čo sa objavilo ako téma, keď sme vytvorili túto recenziu.

Doručovanie objednávok

Po odhlásení dôjdete na adresu zákazníka a doručíte objednávku. Ferrell dôrazne odporúča používať mapovú aplikáciu tretej strany, ako sú Mapy Google atď., namiesto funkcie navigácie v aplikácii Spark. “Mnohokrát vás zle nasmeruje alebo vám namiesto adresy poskytne iba súradnice GPS,” povedal.

Akonáhle dorazíte, Spark vám môže poskytnúť ďalšie pokyny. Môžete byť napríklad požiadaní, aby ste ako doklad o doručení vyzdvihli podpis alebo vyfotografovali objednávku.

“Niektoré položky, najmä alkohol a lieky na prechladnutie obsahujúce dextromethorfán (tlmiaci kašeľ), budú vyžadovať preukaz totožnosti s fotografiou a dátum narodenia,” povedal Ferrell. Ďalej poznamenal, že zákazník pre vás môže mať aj špeciálne pokyny, ako je napríklad neklepanie alebo zvonenie na zvonček (v takom prípade odporučil, aby ich namiesto toho poslal SMS).

Pre bezkontaktné doručenie odporučil umiestniť položky niekam, kde:

 • Nie je vystavené živlom
 • Neblokuje vyklápacie dvere
 • Je „dúfajme tam, kam sa zvieratá nedostanú“

Pokiaľ nie ste schopní správne zadať objednávku alebo získať od zákazníka požadovaný podpis, možno budete musieť vrátiť objednávku do obchodu. To je posledná možnosť a mali by ste to urobiť až potom, čo „všetky pokusy o nadviazanie kontaktu zlyhali“.

03. Koľko môžete zarobiť so Sparkom?

Vodiči Sparku môžu očakávať zárobky okolo 15–20 USD za hodinu. Tento odhad bol uvedený v niekoľkých online zdrojoch a Ferrell potvrdil, že je pomerne presný, aspoň v jeho oblasti. Predpokladá sa, že môžete dokončiť priemerne jednu objednávku za hodinu.

Ferrell dodal upozornenie, že zárobky Spark môžu byť značne premenlivé a silne závisia od toho, ako dlho trvá dokončenie vašich objednávok (čo v skutočnosti nemôžete vopred predvídať). “Jeden deň si môžete zarobiť 250 až 300 dolárov a druhý deň ťažko vystačíte s 30 dolármi,” povedal.

Ako sa počítajú zárobky Spark

Spark vám v skutočnosti nebude platiť každú hodinu – budete platení za objednávku. Koľko zarobíte za každú dokončenú objednávku závisí od vašej zárobky na výletoch, stimulya tipy.

Zárobky na zájazdoch

Vaše „zárobky za cestu“ tvoria základnú výplatu, ktorú dostanete za každú objednávku. Ovplyvňuje to niekoľko faktorov:

 • Vzdialenosť: Čím ďalej je cieľ doručenia, tým viac zarobíte.
 • Veľkosť: Objednávky s viacerými položkami platia viac.
 • Extra: Zarobíte si navyše za zložitejšie dodávky, ako sú tie, ktoré obsahujú ťažké predmety alebo vyžadujú zdolanie niekoľkých poschodí schodov.

Propagácia a stimuly

Niekedy sa vám tiež ponúknu príležitosti, ako zvýšiť svoj príjem:

 • Paušálne stimuly: S touto akciou môžete získať jednorazový bonus za dokončenie určitého počtu dodávok v určenom časovom období.
 • Viacúrovňové stimuly: Dokončíte rad výziev a získate rad stále väčších výplat. Každá úroveň, ktorú dokončíte, odomkne odmenu a príležitosť splniť väčšiu výzvu a získať väčšiu odmenu.
 • Zarábajte stimuly za cestu: Vytvorte pevnú čiastku navyše za každú cestu, ktorú absolvujete počas definovaného obdobia.
 • Stimul na zárobok za viac ciests: Dokončite stanovený počet ciest v danom časovom období. Pokiaľ nezarobíte vopred stanovenú celkovú čiastku, Spark uhradí rozdiel.

Príklad viacúrovňového stimulu môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie.

Vrstvený stimul v aplikácii Spark.Tento stimul ponúka postupne väčšie odmeny za dokončenie 12 a 16 ciest.

Tipy

Nakoniec vám zákazníci môžu nechať tipy na dobre odvedenú prácu. Toto je voliteľné a nie všetci zákazníci to urobia, ale rovnako ako u väčšiny aplikácií na doručovanie si môžete ponechať 100% sprepitného, ​​ktoré zarobíte.

Samostatne môžete tiež získať odmeny za odporúčanie ostatných, aby sa sami stali vodičmi Spark.

Ako dostanete zaplatené

Spark platí svojim vodičom prostredníctvom poskytovateľov tretích strán. V rámci procesu registrácie získate odkaz na stiahnutie aplikácie digitálnej peňaženky. Odtiaľ si môžete vybrať spôsob platby.

Nižšie uvedená tabuľka ukazuje rôzne možnosti platby:

Voľba Až dostanete výplatu Požiadavky Pridané výhody Pridružené poplatky Poznámky
Priamy vklad Týždenne každý utorok (pripísanie peňazí na váš účet môže trvať až 3 pracovné dni) K dispozícii iba v určitých zónach* Žiadny Žiadny Nepotvrdené, či je stále k dispozícii na niektorých trhoch
JEDEN Základná výplata spracovaná okamžite; tipy prichádzajú po 24 hodinách a stimuly sa vyplácajú každý utorok Musí podať žiadosť a byť schválený Bezplatný bežný účet a debetná karta

Cash back príležitosti

Žiadny Žiadna možnosť prevodu prostriedkov na debetnú kartu; je možné previesť iba na bankový účet (alebo smerovacie číslo/číslo účtu pripojené k debetnej karte)
Pobočková peňaženka Týždenne každý utorok (ale sprepitné získané v nedeľu bude zahrnuté do príjmov nasledujúceho týždňa) Musí podať žiadosť a byť schválený Bezplatná digitálna peňaženka a obchodná debetná karta

Cash back príležitosti

3,99–4,99 USD za okamžité prevody na debetné karty

Žiadne poplatky za bankové prevody (spracovanie približne 1 pracovný deň)

Menej cashback príležitostí ako s ONE

Na rozdiel od ONE umožňuje okamžitý prevod na debetnú kartu

*Hoci priame vklady áno uvedená ako spôsob platby na stránkach spoločnosti Spark nám Ferrell povedal, že neverí, že ich Spark už umožňuje, pokiaľ neexistuje trh „niekde, o ktorom nevie“, ktorý stále áno.

Kontaktovali sme Spark pre komentár, ale zatiaľ sme to u nich neboli schopní nezávisle potvrdiť.

Kde môžete pracovať pre Spark?

Spark pôsobí na viac ako 17 000 miestach vo všetkých 50 štátoch USA. Môžete vyhľadávať miesta doručenia vo vašej miestnej oblasti, nazývanej zóna, na Registračná stránka Spark.

Niekedy môže byť vaša miestna zóna plná, čo znamená, že Spark aktuálne nenajíma nových vodičov. Ak k tomu dôjde, môžete sa prihlásiť, aby ste boli informovaní o budúcich otvoreniach, ale môže trvať mesiace, kým sa niečo otvorí.

Ferrell nám povedal, že je to pomerne častý jav, a pokiaľ je váš trh nasýtený, nemožno to obísť inak ako čakať.

“Nenechajte sa oklamať nikým, kto vám povie niečo iné – najmä kvôli cene,” dodal.

Je možné zmeniť zónu, ak chcete ísť niekam novo

Svoju zónu môžete zmeniť (takmer) kedykoľvek – jedinou výnimkou je situácia, keď máte aktívnu rozpracovanú objednávku. Ak to chcete vykonať, stačí v aplikácii kliknúť na „Vaša zóna“, potom v pravom hornom rohu kliknúť na „Zmeniť“, zadať PSČ, kam chcete ísť, a zo zoznamu, ktorý sa objaví, vyberte požadovanú zónu.

04. Kto je spôsobilý riadiť pre Spark?

Aby ste mohli jazdiť pre Spark, budete musieť splniť niekoľko kľúčových požiadaviek:

 • Byť starší ako 18 rokov
 • Mať spoľahlivé vozidlo s dostatkom priestoru pre dodávky (všeobecne to musí byť osobný alebo nákladný automobil; motocykle, bicykle a skútre sú neprijateľné)
 • Mať mobilné zariadenia s fotoaparátom, bleskom a GPS (musí používať iOS alebo Android 11 alebo novší)
 • Byť oprávnený pracovať ako nezávislý dodávateľ v USA
 • Mať domáce telefónne číslo v USA
 • Mať auto poistenie

Nie všetky auto poistenie sa vzťahuje na Spark

Ferrell poukázal na to, že väčšina bežných autopoistení nepokrýva komerčné riadenie – čo znamená, že vás nepokryje, keď budete jazdiť pre Spark.

“Je vo vašom najlepšom záujme získať obchodnú politiku alebo dodatok k vašej súčasnej politike, ktorý vás pokryje pri realizácii dodávok,” povedal.

Pokiaľ musíte podať poistnú udalosť kvôli niečomu, čo sa stalo pri jazde pre Spark (a vaša poisťovňa to zistí), pravdepodobne váš nárok zamietne a zruší vašu poistku. Ferrell varoval, že „sú dobrí v zisťovaní“.

Ak chcete zistiť, ktoré poisťovne vás vo vašom okolí budú kryť, urobte si prieskum a nebojte sa do spoločností zavolať pre viac informácií. Ferrell nám povedal, že to počul Štátny statok často ponúka zásady, ktoré pokrývajú doručovacie koncerty bez toho, aby ste museli platiť za plné komerčné pokrytie, čo sa môže predražiť.

Spark vykoná kontrolu pozadia

Keď sa zaregistrujete do Sparku, budete musieť prejsť preverením, čo bude trvať jeden až sedem pracovných dní. To robí spoločnosť tretej strany a upozorňuje Spark na akúkoľvek kriminálnu minulosť alebo dopravné priestupky, ktorých by si mali byť vedomí.

Ak nemáte vo svojich záznamoch trestné činy alebo ste sa nedopustili závažných dopravných priestupkov (napr. DUI), pravdepodobne budete schopní touto kontrolou prejsť. Ferrell povedal, že tento proces považuje za relatívne ľahký a trval asi päť dní, aj keď dodal upozornenie, že to bolo pred viac ako dvoma rokmi a že „trhy sú teraz oveľa preplnenejšie“, takže proces mohol byť viac odvtedy bolesť hlavy.

05. Ako sa prihlásiť do Sparku

Za predpokladu, že spĺňate požiadavky, je ľahké začať ako vodič Sparku. Jednoducho:

 • Prejdite na webovú stránku Spark (odkaz vyššie).
 • Zadajte svoje PSČ a vyberte preferovanú zónu doručenia.
 • Vyplňte prihlasovací formulár.

Pri podávaní žiadosti majte po ruke tieto dokumenty:

 • Vodičský preukaz
 • Doklad o poistení auta
 • Číslo sociálneho poistenia

Opäť môže trvať tri až sedem pracovných dní, kým dostanete odpoveď. Stav svojej aplikácie môžete skontrolovať po prihlásení k účtu, ktorý ste vytvorili počas procesu registrácie.

Akonáhle bude vaša žiadosť schválená, dostanete uvítací e-mail a textovú správu s pokynmi, čo robiť ďalej, vrátane toho, ako sa do aplikácie prihlásiť.

Kde stiahnuť aplikáciu Spark Driver

Obchod s aplikáciami Google Play

06. Aké je vlastne konanie pre Spark?

Ak máte záujem zarábať peniaze navyše pomocou Spark, dáva zmysel, pokiaľ vás zaujíma, ako vlastne vyzerá každodenná jazda pre aplikáciu. Ako sa tento typ koncertnej práce porovnáva s prácou na normálnej práci?

Požiadali sme Ferrella, aby popísal výhody aj frustrácie vodičského oprávnenia Spark.

Výhody jazdy pre Spark

Tu je to, čo sa Ferrellovi na aplikácii páči:

Môžete si zarobiť vo svojom vlastnom čase

„Pravdepodobne jediná vec, ktorá ma drží pri šoférovaní pre Spark, je sloboda, ktorú mi ponúka pri práci,“ povedal Ferrell.

Povedal nám, že sa obvykle rozhodol začať riadiť relatívne skoro, okolo 7:00, a že obvykle pracuje, kým nesplní svoj denný cieľ zárobku 150–200 USD. Niekedy na to príde popoludní a povie to čoskoro; inokedy tento cieľ dosiahne, až keď sa vonku začne stmievať, a občas ho nesplní vôbec. Zvlášť keď sú veci frustrujúce, je veľkým fanúšikom flexibilnej povahy práce.

“Ak som celé dopoludnie makal a nezdalo sa mi, že dostávam rozkazy alebo sa nikam nepribližujem svojmu cieľu, môžem to zavolať o deň skôr,” povedal. „Urobte si poriadok, osviežte sa a vráťte sa ďalší deň, až to snáď bude lepšie. Jedna vec, ktorú som sa naučil, je, že sa pri tom môžete spáliť, pokiaľ si z času na čas nedáte pauzu alebo dovolenku.“

Môžete zarábať peniaze pri objavovaní vášho mesta

Jednou zo skrytých výhod postranného zhonu založeného na riadení je to, že si môžete zarobiť peniaze pri prehliadke pamiatok.

“Môžete objaviť nové veci, pretože často jazdíte do častí mesta, kam chodíte zriedka,” povedal Ferrell. „Nové reštaurácie, o ktorých ste ani nevedeli, že tam sú, parky, turistické chodníky, nákupy atď. … Raz som našiel pekný, odľahlý peší chodník pri potoku a cez prestávku som si vlastne zložil topánky a ponožky a nechal nohy hojdať sa vo vode za teplého letného dňa.”

Samozrejme, že jazda okolo nie je vždy taká idylická (budete sa musieť stretávať s prevádzkou, zlým počasím a ďalšími stresmi), ale ako povedal Ferrell: „Dokonca aj v zlých časoch je lepšie sedieť pri stole alebo otročiť. preč na nohách celé hodiny práce v továrni alebo maloobchode.“

Samotná práca je primerane príjemná

Žiadna z výhod, ktoré Ferrell popísal, by samozrejme nestála za moc, keby skutočná práca, ktorú Spark vyžaduje, bola mizerná.

Našťastie nie je. Väčšinu času samozrejme strávite riadením, počas ktorého môžete počúvať podcast, audioknihu alebo hudbu podľa vlastného výberu (Ferrell poznamenal, že dostať „Sirius XM do auta je naozaj dobré“). Môžete si tiež čítať knihu alebo sa venovať nejakému koníčku, kým čakáte na objednávky.

Ferrell dodal, že možno časom spoznáte svojich stálych zákazníkov, ktorí vám naozaj spríjemnia deň. Prinútil ľudí, aby pre neho vynechávali bezplatné občerstvenie a hrali sa s deťmi zákazníkov, keď sa pozerali, ako im nosia potraviny až k dverám.

“Niekedy sa mi stalo, že mi malé deti prišli a pomohli mi vyložiť a boli celé nadšené, keď videli, čo som im priniesol na večeru / raňajky / desiatu,” povedal. „Často najlepšie zo všetkých, [there are] priateľské psy, ktorým môžete dávať miláčikov a natierať brucho.“

Frustrácia z jazdy pre Spark

Samozrejme, žiadna koncertná aplikácia nie je dokonalá. Ferrell sa s nami tiež podelil o niektoré zo svojich hlavných sťažností so Sparkom:

Aplikácia je závadná a tím podpory je neužitočný

“Podpora je len malá pomoc okrem veľmi špecifických položiek,” povedal Ferrell. Vymenoval niekoľko úloh, pri ktorých dokončení sa môžete všeobecne spoľahnúť na podporu, ako je oprava nezrovnalostí v plate a uzavretie objednávok, ktoré majú poruchu v systéme, ale inak často „musíte prísť s vlastnými riešeniami problémov“.

Na tému závady nám povedal, že sú veľmi časté a môžu „úplne zastaviť akúkoľvek prácu na platforme na hodiny, niekedy aj celý deň“.

Niektoré dodávky sú zložité

Niekedy budete mať problémy s dokončením dodávok – nie preto, že by vám aplikácia Spark robila problémy, ale preto, že je ťažké dokonca dostať potraviny z bodu A do bodu B. Medzi ťažkosti, o ktorých sa Ferrell zmienil, patrili:

 • Hektická premávka a uzávierky ciest
 • Zle označené domy a byty (obzvlášť ťažké je nájsť v noci – zvážte nosenie baterky)
 • Uzavreté byty/komunity, ktorým zákazníci zabudli zanechať kódy alebo pokyny
 • Byty vo vyšších poschodiach, ktoré vyžadujú ťahanie ťažkých potravín hore
 • Agresívne psy, ktorí nie sú zabezpečení

Môže sa stať, že dostanete návnadu

Rovnako ako mnoho iných aplikácií na doručovanie, Spark umožňuje zákazníkom zanechať počiatočné sprepitné a potom ich upraviť spätne po dokončení objednávky. To vás necháva otvorené pre „tip baitery“ – ľudí, ktorí „nechávajú sprepitné len preto, aby získali rýchlejší servis, len aby ich odstránili po doručení“.

Ferrell nám povedal, že títo ľudia sú v jeho oblasti vzácni a že si vedie zoznam ľudí, ktorí to urobili, aby vedel, že už im to nemá dodávať, ale stále je to občasné sklamanie.

Niekedy jednoducho nebude žiadna práca

Prakticky všetky koncertné aplikácie majú občas pomalé obdobia. Spark nie je výnimkou.

„V pomalých dňoch môže byť sedenie hodinu alebo viac bez jediného príkazu ping frustrujúce a nudné,“ povedal Ferrell. “Obvykle, keď nemám šťastie v jednom obchode, prejdem do iného, ​​ale niekedy nájsť obchod, ktorý je zaneprázdnený a nie je preplnený inými vodičmi, môže byť otázkou šťastia.”

Zdôraznil, že žiadny z týchto problémov neprevažuje nad dobrými vecami na Sparku – sú to len kúsky skladačky.

“Ako veľa vecí, aj Spark má veľa dobrého, zlého a dokonca aj škaredého,” povedal. “Žiadne dva dni nie sú rovnaké a možnosť pohybovať sa a pracovať v rôznych zónach, ako uznáte za vhodné, môže skutočne zmeniť vaše skúsenosti, nehovoriac o potenciáli zárobku.”

07. Oplatí sa pracovať pre Spark?

Keď jazdíte pre Spark, nie ste zamestnanec. Ste nezávislý dodávateľ, klasifikácia, ktorá so sebou nesie niekoľko povinností, na ktoré ste možno zvyknutí.

Ako veľmi sa výdavky premietnu do vašich ziskov so Sparkom?

Ako dodávateľ budete musieť vziať do úvahy svoje náklady, keď budete rozhodovať, či sa vám tento koncert oplatí.

Povedzme, že váš priemerný zárobok ako vodiča Sparku je 20 dolárov za hodinu. Budete sa musieť vyhradiť 35% z týchto peňazí na obchodné výdavky. To vám zostane 65 % z pôvodnej čiastky, príp 13 dolárov za hodinu.

Aby ste získali lepšiu predstavu o tom, ako to funguje, rozdelíme vaše najväčšie kategórie výdavkov:

Palivo

Plánujte rozpočet: 10 % z vášho zárobku

Keď sa živíte autom, palivo je váš najdôležitejší zdroj. Spark vám bohužiaľ plyn nezaplatí, takže si ho budete musieť rozpočítať sami.

Ak chcete zohľadniť meniace sa ceny plynu a počet najazdených kilometrov, začnite tým venovať aspoň 10 % svojich príjmov na plyn.

Akonáhle nejaký čas idete a zistíte, ako často potrebujete tankovať, možno zistíte, že budete musieť dávať bokom ešte viac – alebo, ak máte vozidlo s nízkou spotrebou paliva, menej. (Ak uvažujete o jazde po boku a uvažujete o novom vozidle, vezmite si najazdené kilometre medzi svoje hlavné úvahy.)

Údržba

Plánujte rozpočet: 10 % z vášho zárobku

Už nikdy nechcete byť vo frustrujúce pozícii, kedy nemôžete pracovať, keď chcete (alebo potrebujete), pretože sa vám pokazilo auto. Zdravie vášho vozidla by preto malo byť prioritou, čo znamená, že musíte vynakladať peniaze na jeho údržbu.

Dobrým pravidlom je venujte ďalších 10 % svojho zárobku na údržbu vozidla. To zaisťuje, že môžete platiť za núdzové opravy aj bežnú údržbu, ako je napríklad plánovaná výmena oleja.

Dane

Plánujte rozpočet: 15 % z vášho zárobku

Ďalšou nešťastnou realitou samostatnej zárobkovej činnosti je riešenie vlastných daní. Spark ich nezadrží z vašej výplaty, čo znamená, že za ich nahlásenie a zaplatenie ste zodpovední sami.

Svetlou stránkou je, že vaše ďalšie nevyhnutné obchodné výdavky, ako sú poplatky za plyn a údržbu, o ktorých sme práve hovorili, sú daňovo odpočítateľné, čo zníži čiastku, ktorú dlhujete.

Dane môžu byť mätúce, takže pomáha mať číslo, na ktoré sa môžete zamerať. Keď práve začínate, dobrý základ je ušetriť 15 % alebo viac zo svojho hrubého zisku na daniach. Ak chcete získať jasnejší obrázok o svojej jedinečnej daňovej situácii a uistiť sa, že dostatočne šetríte, skúste použiť toto daňová kalkulačka zo samostatnej zárobkovej činnosti.

Čo vám zostane

Po vyčlenení 35 % zo svojich príjmov na výdavky – 10 % na plyn, 10 % na údržbu a 15 % na dane – vám zostane 65 %. To vychádza asi na 13 dolárov za každých 20 dolárov, ktoré zarobíte.

Rozdávať toľko zo svojich zárobkov môže znieť ako sklamanie, ale je dôležité si uvedomiť, že situácia sa nijako nelíši pri žiadnych iných koncertných aplikáciách založených na riadení. Všetci konkurenti Sparku majú takmer identické pomery nákladov.

13 dolárov za hodinu tiež nie je hrozná sadzba za prácu, ktorú môže robiť prakticky každý, najmä v porovnaní s federálnou minimálnou mzdou 7,25 dolára. (Mali by ste však poznamenať, že v 14 štátoch a District of Columbia je od decembra 2023 na úrovni alebo pod minimálnou mzdou.) 1

Oplatí sa jazdiť pre Spark za to efektívne? Môžeme stanoviť čísla, ale konečné rozhodnutie môžete urobiť iba vy. Úplne záleží na vašich finančných potrebách a na tom, ako zvážite výhody (a frustrácie), ktoré sme popísali vyššie.

Rada odborníka: kto by sa mal stať vodičom Sparku?

Spýtali sme sa Ferrella, pre koho je podľa neho Spark najlepšie. Povedal, že je to dobré pre ľudí, ktorí majú aspoň základné zručnosti v oblasti služieb zákazníkom. Povedal tiež, že najlepší vodiči Sparku sú schopní „prichádzať s kreatívnymi riešeniami s malým vedením, keď veci nejdú podľa plánu“, v narážke na nevýraznú podporu Spark pre vodičov.

Odporučil Spark tiež ľuďom, ktorí hľadajú skutočný vedľajší zhon (tj prácu na čiastočný úväzok vedľa hlavného zdroja príjmu) a nie ľuďom, ktorí majú záujem z toho urobiť koncert na plný úväzok.

„Nestabilita príjmu, opotrebenie vášho vozidla a nedostatok výhod alebo pracovných ochrán“ mu bráni odporučiť to ako prácu na plný úväzok, povedal.

08. Ako maximalizovať svoje zárobky na Sparku

Ferrell nám dal niekoľko rýchlych tipov, ako zarobiť viac so Sparkom. Dodržiavanie týchto pokynov vám pomôže zaistiť, že váš čas strávený v aplikácii stojí za to.

Odporučil vám:

Buďte trochu vyberaví v práci, ktorú prijímate

Pri aplikáciách, ako je Spark, je dobré mať predstavu, akú minimálnu sadzbu za prácu prijmete. Ferrell povedal, že jeho cieľom je hodinový zárobok 20-22 USD, aj keď je v poslednej dobe ťažšie to udržať (poznamenal, že základná mzda aj sprepitné v posledných mesiacoch klesli).

Na splnenie tohto cieľa obvykle hľadá výplatu aspoň 15 USD za každú objednávku, než ju prijme, aj keď povedal, že pôjde až na 11 USD, pokiaľ ide o objednávku, ktorú môže dokončiť rýchlo (do 15 až 20 minút). ).

Povedal, že venuje pozornosť veciam, ktoré bude mať za úlohu niesť, nielen vzdialenosti, ktorú bude musieť prejsť. Ak existuje mnoho veľkých a ťažkých predmetov, ako sú džbány s vodou alebo sódou alebo vrecia so psím žrádlom, bude hľadať vyššiu výplatu vo výške aspoň 25 USD, najmä ak bude objednávka vyžadovať vlečenie tohto tovaru nahor.

Poznamenal tiež, že sa vyhýba veľkým objednávkam, ktoré vyžadujú nazbieranie 50 alebo viac položiek, pokiaľ nejde o „skutočne dobrú výplatu, napríklad nad 40 dolárov“.

Venujte pozornosť počtu najazdených kilometrov objednávky, nielen jej výplate

Pri aplikáciách, ako je Spark, je počet kilometrov veľmi dôležitý. Ferrellovo pravidlo je, že chce vidieť výplatu vo výške aspoň 2-3 násobku počtu míľ, ktoré bude musieť prejsť. „Čím viac času strávim doručovaním, tým menšiu mám šancu, že to stihnem, než objednávka budúcu hodinu klesne,“ povedal.

Niektoré typy objednávok jednoducho nestoja za tie problémy

Ako už bolo spomenuté, Spark niekedy ponúkne „vrátenie“ objednávky (tj zaplatí vám za prevzatie položky zákazníka zadné do obchodu, kde to kúpili). Ferrell povedal, že sa od nich drží ďalej.

“Je s tým spojených mnoho problémov a dosť často sa veci pokazia pri pokuse o ich skenovanie alebo spracovanie, čo vedie k množstvu plytvania časom.”

Jazdite v špičke (a nebojte sa používať iné aplikácie)

Čas, kedy šoférujete, je veľkým faktorom v tom, koľko práce dostanete. Ferrell povedal, že na jeho trhu sú objednávky takmer vždy prvá vec ráno (7:00 až 8:00). Niekedy sú to zvyšky objednávok z predchádzajúceho večera.

Podľa jeho skúseností sa veci spomaľujú medzi 9:00 a 13:00, čo znamená, že je vhodný čas nahrať ďalšiu koncertnú aplikáciu, ako je DoorDash alebo Uber Eats. (Samozrejme si tiež môžete dať pauzu.)

Veci sa začnú znova zdvíhať okolo 14:00 a majú tendenciu vyvrcholiť okolo 17:00, keď ľudia odídu z práce a začnú plánovať večeru.

Objednávky tiež nie sú rovnomerne rozložené počas týždňa. Podľa Ferrellových skúseností sú víkendy (a najmä nedeľa) najrušnejšími časmi, aj keď je tu aj viac jazdcov, s ktorými je možné súťažiť.

“Zdá sa, že utorky a stredy sú najpomalšie časy, pokiaľ nie je v týždni dovolenka,” povedal.

09. Ako si stojí Spark v porovnaní s ostatnými postrannými problémami?

Spýtali sme sa Ferrella, prečo namiesto inej doručovacej aplikácie jazdí pre Spark. Upresnil, že niekedy jazdí aj pre Uber Eats a DoorDash.

Takéto „multi-apping“ je medzi vodičmi dodávok veľmi bežné a on to odporučil.

“[The other apps] prídu vhod v čase, keď je Spark pomalý, alebo keď môžem vkĺznuť do rýchlej objednávky DoorDash, zatiaľ čo čakám na čas vyzdvihnutia objednávky Spark pri chodníku,“ povedal.

Povedal nám však, že Spark je najlukratívnejšou aplikáciou v jeho zozname. Na jeho trhu ponúka vyššie výplaty a má tendenciu mať časy obratu, ktoré sú o niečo uvoľnenejšie ako pri aplikáciách na doručovanie jedla, ako je Uber Eats. Považuje to za menej stresujúce (a jeho vozidlo sa tým menej opotrebováva).

Spark vs. iné koncerty založené na aplikáciách

Riadenie dodávky samozrejme nie je jediná hra v meste. Existuje množstvo ďalších prístupných postranných problémov založených na aplikáciách, ktoré sme uviedli v tabuľke nižšie.

Bočný ruch Populárne aplikácie Základná mzda (hodinová)
Riadenie dodávky Uber Eats
DoorDash
Grubhub
Instacart
Postmates
20 dolárov
Ridesharing (poskytovanie taxislužieb) Uber
Lyft
20–44 USD
Pomáhať ľuďom pohybovať sa Dolly
Bellhops
Lugg
30 – 50 USD
Starostlivosť o trávnik LawnGuru
Šikovný
ÚlohaKrálik
40 – 50 USD
Mikrotasking (vykonávanie online prieskumov atď.) Swagbucks Pod minimálnou mzdou
Mystery shopping iSecretShop 15 dolárov
Stráženie maznáčikov Šprýmař!
Rover
Care.com
12–19 USD
Výučba alebo doučovanie online Wyzant
Preply
10–15 USD+
Venčenie psov Šprýmař!
Rover
10–17 USD

Ako ukazujú údaje o príjmoch v tabuľke, doručovacie a kuriérne koncerty (ako Spark) ponúkajú sadzby, ktoré sú zhruba v súlade s tým, čo môžete získať z iných typov koncertov založených na aplikáciách.

Mnoho ľudí porovnáva prácu s doručením so spolujazdou (tj jazdou pre Uber a Lyft). Výplaty Sparku bývajú o niečo nižšie ako tie, ktoré ponúkajú aplikácie na spolujazdu.

To je vyvážené tým, že práca na týchto aplikáciách je všeobecne menej odpočinková. Ak to chcete urobiť, musíte byť v poriadku s pozvaním cudzích ľudí do vášho vozidla a vyžaduje to viac sociálnej interakcie.

Nakoniec je len na vás, či sa jazda pre aplikáciu, ako je Spark, oplatí, rovnako ako či sa k nej najlepšie hodí, alebo či by pre vás bola lepšia iná postranný zhon. Pokiaľ si nie ste istí, môžete to vždy skúsiť – je to práca s nízkym nasadením, ktorú môžete kedykoľvek prestať robiť, a dobre zapadá do ostatných postranných zhonov.

Pokiaľ sa chcete zamerať na spolujazdu, ale dokončiť niekoľko objednávok pre Spark za deň (alebo naopak), je to veľmi jednoduché.

Čítať:  Tipy a triky, ktoré vám pomôžu naučiť sa používať kupóny

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE