Recenzie Uberu: Oplatí sa jazdiť pre Uber v roku 2024?

Uber používajú milióny ľudí, čo z neho robí jednu z najobľúbenejších aplikácií na zdieľanie jázd na trhu. Či už ste si jazdu pomocou aplikácie rezervovali alebo nie, možno vás napadlo, aké to je byť vodičom Uberu.

Ako to funguje? Koľko dostávajú vodiči zaplatené? Naozaj stojí za to si privyrobiť (alebo sa dokonca živiť na plný úväzok)? Odpovieme na tieto a ďalšie otázky, takže pokračujte v čítaní.

Všimnite si, že zatiaľ čo Uber ponúka aj ďalšie služby (ako je rozvoz jedla prostredníctvom Uber Eats), v tejto recenzii sa zameriame na jeho službu spolujazdy.

Tablet Obsahu

01. Čo je Uber a ako funguje?

Uber je aplikácia pre spolujazdu (taxi). Užívatelia môžu požiadať o jazdu zo svojej aktuálnej polohy kamkoľvek chcú ísť. Pri rezervácii jázd si cestujúci vyberú cieľ, požadovanú veľkosť vozidla a čas vyzdvihnutia (ak si cestu plánujú vopred).

Pretože Uber spolieha na sieť nezávislých vodičov, jazdy sú k dispozícii na vyžiadanie prakticky kdekoľvek, v ktorýkoľvek deň a kedykoľvek.

Ako prijímanie jázd funguje ako vodič Uberu

Keď sa zaregistrujete do Uberu, budete v aplikácii dostávať žiadosti o jazdu v okolí. Uber označuje rozhrania, ktoré používate na prijímanie ponúk, ako ich „Trip Radar“.

Uber zobrazí zoznam aktuálne dostupných jázd (a tiež ďalších, ktoré nedávno uplatnili iní vodiči).

Navigácia do cieľa

Akonáhle prijmete cestu, aplikácia vám poskytne pokyny k miestu zákazníka. Vyzdvihnete ich, budete postupovať podľa pokynov aplikácie do cieľa a odovzdáte ich. Je to také jednoduché.

Snímka obrazovky mapy v aplikácii Uberu.Uber zobrazí v aplikácii mapu, ktorá vás dovedie k cieľu.

Záver jazdy

Jazdci aj vodiči sú požiadaní, aby po každej ceste poskytli anonymné hodnotenie a spätnú väzbu.

Výzva v aplikácii Uber so žiadosťou o hodnotenie cestujúceho.Pokiaľ dáte cestujúcemu skóre pod 5, Uber vás požiada, aby ste uviedli, aké problémy ste s ním mali.

„Predvolené“ hodnotenie je 5 z 5, takže skóre v aplikácii má tendenciu byť pomerne vysoké. Vaše priemerné hodnotenie sa skladá z posledných 500 bodov, ktoré ste dostali.

K tomu, aby ste boli vodičom Uberu, nepotrebujete nutne vlastné auto

Uber spolupracuje s niekoľkými spoločnosťami a ponúka prenájom áut v mnohých mestách. Prenájmy sú k dispozícii na hodinu alebo na týždeň a zahŕňajú poistenie a údržbu. To znamená, že táto služba nie je zadarmo; budete musieť platiť poplatky za prenájom, ktoré môžu byť značné, takže väčšina vodičov radšej riadia vlastné vozidlá.

Kde môžete pracovať pre Uber?

Uber je najväčšou spoločnosťou na zdieľanie jázd v USA a môžete pre neho jazdiť vo väčšine miest v krajine (je k dispozícii aj v ďalších 70 krajinách sveta).

Môžete si pozrieť zoznam viac ako 10 000 miest a 700+ letísk ktoré Uber prevádzkuje na ich webe.

Uvedomte si, že tieto zoznamy nie sú vyčerpávajúce. Ak bývate v menšom meste alebo predmestí a nevidíte to tam, jediný spôsob, ako mať istotu, je skúsiť sa prihlásiť.

02. Klady a zápory práce pre Uber

Dostať zaplatené za riadenie môže byť skvelý koncert, ale má to aj svoje tienisté stránky. Pozrime sa na výhody a nevýhody toho, že ste vodičom Uberu:

Klady

 • Vytvorte si vlastný rozvrh

 • Rýchle platobné možnosti

 • Skvelé pre doplnkový príjem

Nevýhody

 • Náklady na benzín a údržbu vozidiel

 • Zodpovednosť za vlastné dane

 • Počet dostupných ciest sa môže líšiť

 • Chatovanie s cestujúcimi môže byť únavné

03. Koľko môžete zarobiť s Uberom?

Vodiči Uberu v priemere zarábajú okolo 20–30 USD za hodinu. Na tomto článku sme spolupracovali s Matthewom Millerom, skúseným vodičom Uberu, ktorý v aplikácii absolvoval cez 12 000 jázd, a keď sme toto číslo vykonali, povedal, že je to „rozumné a presné“.

Povedal, že jeho obvyklý cieľ je 30 dolárov za hodinu. Splnenie tohto znamená neakceptovať žiadne jazdy, ktoré platia menej ako 10 $, pretože jeho skúsenosť je taká, že obvykle môže absolvovať asi 3 jazdy tejto veľkosti za hodinu.

Tiež poznamenal, že 30 dolárov je jeho Hrubý zisk, čo znamená, že je to to, čo zarobí pred zaúčtovaním výdavkov. O tom, aký bude váš pomer nákladov s Uberom, si podrobne povieme v tomto článku.

Ako Uber počíta vaše zárobky

Zarobíš a základné cestovné pre každú cestu, ktorá sa môže zobraziť vopred alebo vypočítať na konci, v závislosti od toho, kam idete (v žargóne Uberu sa vaša poloha označuje ako váš „trh“).

Aaron Lawrence, ďalší skúsený vodič, s ktorým sme hovorili, poznamenal, že aj keď sa vaše základné veľtrh zobrazí s predstihom, môže sa to zmeniť, ak vaša jazda trvá výrazne dlhšie, než predpokladal algoritmus Uberu. (Tiež varoval pred jazdou po kruhových objazdoch alebo pomalou jazdou, aby ste to využili, a povedal nám, že Uber „dokáže zistiť, či existuje prevádzka“ a „odhalí potenciálnu podvodnú aktivitu, ak doba jazdy bežne trvá dlhšie, než sa odhaduje“.

Prepitné

Po každej jazde budú vaši cestujúci tiež vyzvaní, aby vám dali sprepitné. Toto je voliteľné, ale ak áno, ponecháte si 100% toho, čo vám dajú.

Mýto

Pokiaľ vás vaša trasa zavedie na akékoľvek spoplatnené cesty, bude mýto platiť zákazník, nie vy. Rovnako vám bude zaplatený storno poplatok, pokiaľ jazdec zruší cestu potom, čo ste už na ceste.

Faktory, ktoré môžu zvýšiť vaše zárobky na Ubere

Uber ponúka niekoľko spôsobov, ako zvýšiť svoje zárobky nad rámec štandardného cestovného. Viac peňazí môžete zarobiť s:

 • Navýšenie cien: Keď je v oblasti vysoký dopyt po vodičoch, ceny sa môžu dočasne zvýšiť. Budete mať väčšiu šancu využiť „Surges“, keď budete k dispozícii v rušných časoch, ako je dopravná špička alebo jedlo.
 • Propagačná akcia: Občas vám bude ponúknutá možnosť získať bonusy dokončením určitého počtu ciest v určitom časovom období alebo v určitej oblasti. Tieto propagačné akcie sa nazývajú „Úlohy“ a „Posilňovanie“.
 • Rezervácia: Prijatie jázd, ktoré sú naplánované vopred, vám často zarobí viac.
 • Výlety chrbtom k sebe as viacerými zastávkami: Môžete prijať novú cestu, zatiaľ čo stále dokončujete svoju aktuálnu cestu, čo skráti vašu čakaciu dobu medzi koncertmi. Niektorí jazdci tiež požiadajú o viac zastávok počas svojej cesty a vám bude zaplatený čas navyše.

Ako vyzerá cena Surge na Ubere

Snímka obrazovky nižšie ukazuje, ako Uber zobrazuje prepätie na svojej mape. Jazda do jednej z oblastí so zvýšeným tarifom môže výrazne zvýšiť vaše zárobky, ale je tu cena obetovanej príležitosti – bude chvíľu trvať, než sa tam dostanete, a ako môžete vidieť, táto obrazovka neuvádza, ako dlho bude Surge trvať.

Snímka obrazovky cenovej funkcie Uber Surge.Červené škvrny na mape označujú oblasti s prepätím.

Úlohy na Ubere

Na rozdiel od Surges sa ďalšie akcie Uberu nezobrazujú na mape susedstva. V aplikácii si môžete prezrieť ich zoznam (ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie) a vybrať propagáciu, pre ktorú by ste chceli strieľať.

Snímka obrazovky s akciami Uber's Quest.Na dokončenie každej úlohy a získanie odmien máte obmedzený čas.

Ako dostanete zaplatené ako vodič Uberu

Uber ponúka rýchle a flexibilné možnosti platby. Podrobnosti o tom, ako dostať zaplatené, nájdete v tabuľke nižšie:

Voľba Až dostanete výplatu Požiadavky Pridružené poplatky
bankový prevod Týždenne v pondelok (zobrazenie na vašom účte môže trvať niekoľko dní) bankový účet Žiadny
Okamžitá platba Okamžite, až šesťkrát denne Akákoľvek debetná karta 0,85 USD za transakciu
Karta Uber Pro Po každej ceste (na vašu debetnú kartu Uber Pro) Uber Pro Žiadny

Spýtali sme sa Millera na poslednú možnosť. Ak chcete získať prístup k tejto platobnej metóde, musíte sa zaregistrovať do programu Uber Pro, ktorý popíšeme nižšie.

Miller povedal, že sám kartu Uber Pro nemá, ale že mu kolegovia vodiči povedali, že je vhodné nechať si na ňu po každej jazde uložiť svoje zárobky priamo. Povedal však tiež, že niektorí z nich mali aj problémy s prevodom peňazí z nej na svoj hlavný bankový účet, takže je najlepšie používať kartu samostatne, než konsolidovať svoje financie.

Výber spôsobu platby v aplikácii

Aplikácia Uber ponúka jednoduché rozhranie, kde môžete prepojiť svoj bankový účet a vybrať preferovaný spôsob platby.

Snímka obrazovky platobných možností Uberu.Môžete si ľubovoľne vybrať medzi tromi platobnými metódami Uberu.

Aké výhody získate ako vodič Uberu?

Uber ponúka program výhod, Uber Pro, Ktorá vám poskytuje prístup k rôznym výhodám, vrátane cash back a zliav na palivo. Tým sa priamo nezvýši váš príjem, ale znížia sa vaše výdavky a zvýši sa vaša výplata domov.

Miller popísal, ako program funguje, a povedal nám, že existujú štyri „úrovne“, ktoré môžete ako vodič na Uber Pro dosiahnuť: Modrá, zlatá, platinová a diamantová. Všetci začínajú na najnižšej úrovni, Blue.

“Dostanete určitý počet bodov za každú jazdu, ktorú dokončíte, obvykle 3 za jazdu,” povedal. “Akumulácia bodov začína každé 3 mesiace.”

Ak chcete získať výhody programu, musíte tiež ako vodič udržiavať trvalo vysoké štatistiky:

 • 4,85hviezdičkové hodnotenie alebo vyššia
 • 85% miera prijatia jazdy alebo vyššia
 • 4% miera zrušenia alebo nižšie

Miller povedal, že udržanie miery zrušenia je obzvlášť zložité, pretože existuje mnoho legitímnych a nevyhnutných dôvodov na zrušenie jázd, ako je uzavretie cesty. Povedal nám však tiež, že výhody Uber Pro boli dostatočne cenné, aby stáli za to.

Okrem zliav na palivo môžete s Uber Pro získať aj ďalšie výhody

Výhody Uber Pro sú pomerne rozmanité a môžu byť prekvapivo lukratívne. Miller nám napríklad povedal, že na jeho trhu dosiahnutie zlatej úrovne odomklo bezplatné školné pre online kurzy na Arizona State University (ASU) a že Diamond odomkol jednorazový peňažný bonus vo výške 300$. Upozorňujeme, že tieto výhody sa môžu pravidelne striedať a líšiť sa trh od trhu.

04. Kto môže pracovať pre Uber?

Stať sa vodičom Uberu nie je ťažké, ale tiež sa neotvorí len tak niekomu. Aby ste sa mohli zaregistrovať, musíte splniť požiadavky Uberu:

 • Byť starší ako 25 rokov (vodiči mladší ako 25 rokov, ktorí sa zaregistrovali pred 23. augustom 2023, môžu naďalej riadiť)
 • Mať aspoň 1 rok vodičskej praxe v USA (3 roky, ak máte menej ako 25 rokov)
 • Mať platný, štátny vodičský preukaz
 • Použite vhodné 4-dverové vozidlo (špecifikácia vozidiel Uber sa mierne líši podľa miesta)

Potrebné informácie a dokumenty

Pri registrácii si pripravte nasledujúce dokumenty:

 • Váš vodičský preukaz
 • Doklad o trvalom pobyte vo vašom meste, štáte alebo provincii
 • Doklad o poistení vozidla a registrácii vozidla (ak plánujete riadiť vlastné auto)
 • Prejazdná prehliadka vozidla vykonávaná certifikovaným mechanikom

Budete tiež požiadaní, aby ste si urobili „živou fotku“ (selfia), ktorú Uber použije ako váš profilový obrázok. (Zaujímavé je, že Miller nám povedal, že mu Uber pravidelne posiela živé selfie, aby sa ubezpečil, že je jediný, kto používa jeho účet.)

Kontrola serióznosti Uberu

Mali by ste byť tiež pripravení poskytnúť svoje osobné údaje, vrátane mena, dátumu narodenia a čísla sociálneho zabezpečenia. Uber to použije na vykonanie previerky, ktorá preskúma vaše záznamy o riadení a kriminálnu minulosť.

To bude vykonávať spoločnosť tretej strany s názvom Checkr, ktorá tiež vykonáva previerky mnohých konkurentov Uberu.

Všeobecne môžete očakávať, že prejdete, pokiaľ nemáte vo svojich záznamoch vážne čierne škvrny (ako je odsúdenie za ťažký zločin alebo nedávne DUI).

Táto previerka nie je jednorazová; Uber to bude prerábať na ročnej báze.

Ako dlho to bude trvať: Miller nám povedal, že preverenie pozadia Uberu väčšinou trvá približne 1-3 dni. Povedal však tiež, že občas narazil na problémy, ktoré proces zdržali, ako napríklad, že Checkr neodovzdal skríning Uberu. Čítali sme podobné sťažnosti z iných online zdrojov, čo naznačuje, že to môže byť relatívne bežné. Miller povedal, že problém bol vyriešený po „telefonickom hovore alebo dvoch na podporu Uberu“.

05. Ako sa prihlásiť do Uberu

Môžete sa stať vodičom tým, že pôjdete do Web spoločnosti Uber a kliknutím na „Zaregistrujte sa teraz.“

Ak už máte aplikáciu Uber pre cestujúcich, môžete sa tam tiež prihlásiť ako vodič. V aplikácii prejdite na „Účet” a potom “Zarábajte jazdou alebo rozvozom.“

Ak chcete dokončiť svoju aplikáciu, stiahnite si samostatnú aplikáciu Uber Driver pomocou príslušného tlačidla nižšie:

Získanie aplikácie pre vodiča Uber

Obchod s aplikáciami Google Play

V rámci procesu registrácie budete odpovedať na otázky týkajúce sa vás a vášho vozidla. Opäť majte po ruke kópie požadovaných dokumentov; budete musieť zaobstarať snímky a nahrať ich.

Akonáhle budete schválení, môžete začať voziť ľudí okolo seba a zarábať peniaze.

06. Aké je vlastne konanie pre Uber?

Na papieri je Uber veľmi jednoduchý koncert: prihlásite sa do aplikácie, kedykoľvek chcete, prijímate jazdy, ktoré vás zaujímajú, vyzdvihnete cestujúcich a vysadíte ich.

Samozrejme, že ide o zamestnanie jednoduchý nutne neznamená, že je ľahký. Ako stresujúce je práca pre Uber? Existujú jednoduchšie spôsoby, ako zarobiť 20-30 $ za hodinu?

Vzostupy a pády spolujazdy

Túto otázku sme položili Millerovi, ktorý bol vo svojej odpovedi pomerne istý. „Vždy som rád jazdil pre Uber,“ povedal.

Uviedol flexibilitu koncertu ako jednu z jeho najväčších výhod – „Môžete pracovať toľko alebo tak málo, ako chcete, čo samozrejme znamená, že môžete zarobiť tak málo alebo toľko, koľko chcete.“

Miller uznal, že „v závislosti na tom, ako sa na to pozeráte, je mať vo svojom aute tisíce cudzích ľudí buď dobrá vec, alebo zlá vec.“ Aj keď sa stretol s ťažkými zákazníkmi, povedal, že boli v menšine a že „ budete mať príležitosť stretnúť sa a porozprávať sa s niekoľkými úžasnými ľuďmi“.

“Vždy som sa cítil ako vodič extrémne spätý so svojim mestom,” povedal. Je obzvlášť vzrušujúce, keď „brzdí ulice na veľké akcie, ako sú zápasy a koncerty NFL“, a že len vidieť davy ľudí na futbalovom štadióne alebo začuť koncert, keď odchádza preč, robí koncert zábavným.

Z toho, že ste si to prečítali, máte pravdepodobne celkom dobrú predstavu o tom, či je pre vás Uber vhodný alebo nie, v závislosti od toho, či vás svrbelo skočiť do auta a skúsiť si ruku, alebo či vás pálila záha spôsobená stresom. (Ak je to to druhé, zvážte namiesto toho vyskúšať domáci postranný zhon pre introvertov.)

Niektoré dlhšie cesty Uberom vás môžu zaviesť mimo vášho mesta

Hoci Miller povedal, že mnoho z najziskovejších časov pre riadenie bolo počas alebo po veľkých akciách, ako sú koncerty, povedal nám tiež, že niektoré z jeho obľúbených ciest boli tie, ktoré ho zaviedli „2 alebo 3 hodiny do krajského mesta“, do ktorého boli „skvelou príležitosťou dostať zaplatené za malý výlet“.

Aké sú hlavné frustrácie jazdy pre Uber?

Spýtali sme sa Millera, aké má najväčšie sťažnosti na svoju prácu. Už sme spomenuli niekoľko z tých, ktoré citoval, ako sú uzávierky ciest, obtiažni zákazníci (vzácnosť, ale existujú) a nutnosť vykonávať častú údržbu auta.

Millerovou najväčšou sťažnosťou však bola „úzkosť, ktorá prichádza každý rok, keď sú splatné dane“, pretože ako nezávislý pracovník je za ne zodpovedný sám a vo všeobecnosti si nie je istý, koľko (ak vôbec niečo) bude dlhovať.

V nižšie uvedenej časti si podrobne porozprávame o utrpení z daní ako pracovník na koncertoch, čo je niečo, čo je spoločné všetkým koncertným aplikáciám, nielen Uberu.

07. Oplatí sa pracovať pre Uber?

Teraz, keď máte predstavu o tom, aké je konanie pre Uber, je veľkou otázkou, či sa to skutočne oplatí. Odpoveď na to sa bude líšiť od človeka k človeku, ale môžeme upozorniť na niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť.

Ako veľmi sa výdavky premietnu do vašich ziskov s Uberom?

Pracovníci koncertov nie sú zamestnancami; sú nezávislí dodávatelia. Keď jazdíte pre Uber (aj keď malý s jedným zamestnancom), v podstate prevádzkujete svoj vlastný podnik, a to so sebou nesie určité finančné povinnosti, ktoré by ste inak nemali.

Povedzme, že rovnako ako Miller dokážete zarobiť okolo 30 dolárov za hodinu, keď šoférujete. Kľúčová vec, ktorú si treba zapamätať, je to hrubá čiastkačo znamená, že je to to, čo zarobíte pred prípadnými výdavkami.

Váš čistý príjem, čiže čiastka, ktorú si skutočne odnesiete domov, bude len zhruba 65 % hrubého. Je to preto, že okolo 35 % pôjde na výdavky. V skutočnosti skončíte s asi 20 dolárov (niekedy trochu viac a niekedy menej – jedná sa o guľové figúry, nie presné).

Poďme sa pozrieť na niektoré z najväčších výdavkov, s ktorými sa ako vodič Uberu stretnete:

Palivo

Plánujte rozpočet: 10 % z vášho zárobku

Jazda na živobytie – alebo dokonca ako vedľajší zhon – vyžaduje veľa benzínu a Uber vám za to nepomôže.

Koľko miniete za palivo sa bude líšiť v závislosti na vašej polohe, aktuálnych cenách benzínu a typu auta. Väčšina koncertných vodičov však odporúča dať bokom aspoň 10% vášho príjmu za plyn.

Maximalizujte svoju spotrebu paliva jazdou s elektrickým alebo hybridným vozidlom

Keď máte bočný zhon založený na riadení, je dôležité použiť vhodné vozidlo. Spotreba paliva by mala byť jedným z vašich hlavných záujmov – ak vaše auto najazdí málo kilometrov, spálite peniaze takmer rovnako rýchlo, ako ich zarobíte. Miller povedal, že riadi Ford Fusion Hybrid, ktorý má priemer 41-44 míľ na galón a má dojazd 500-615 míľ na plnú nádrž.

Údržba

Plánujte rozpočet: 10 % z vášho zárobku

Základná údržba je zahrnutá, ak si prenajmete auto prostredníctvom niektorého z partnerov Uberu, ale pokiaľ používate vlastné vozidlo, je všetko na vás.

Nemôžete nikam ísť, pokiaľ vaše auto nie je riadne udržiavané, takže pravidelné kontroly a výmeny oleja priamo ovplyvňujú váš potenciál zárobku.

Aby ste sa uistili, že máte dostatok na bežnú údržbu a prípadné neočakávané opravy, naplánujte si výdavky 10% vašich príjmov na údržbu.

Dane

Plánujte rozpočet: 15 % z vášho zárobku

Ďalšou realitou toho, že ste svojim vlastným šéfom, je platenie vlastných daní. Pretože nie ste zamestnanec, Uber vám ich nebude strhávať z výplaty. Ste zodpovední za ich nahlásenie a zaplatenie sami.

Odpočítaním obchodných nákladov, ako je palivo a údržba, môžete znížiť daňové zaťaženie, ale nezbavíte sa ho úplne. Začnite uložením aspoň 15 % z každej výplaty na daniach.

To je minimum a možno budete chcieť ušetriť ešte viac. Miller nám povedal, že sa snaží odložiť celých 25 % toho, čo vyrobí.

Pomocou tohto môžete získať presnejší obrázok o tom, čo budete dlhovať daňová kalkulačka zo samostatnej zárobkovej činnosti.

Čo vám zostane

Opäť, ak plyn vezme 10 % z toho, čo vyrobíte, údržba zaberie ďalších 10 % a dane prehltnú ďalších 15 %, takže vám zostane 65 %. To, čo ste si mysleli, že je 30 USD za hodinu, sa blíži 20 USD.

To je sklamanie – ale než sa necháte príliš odradiť, pamätajte, že 20 dolárov za hodinu je stále celkom dobrých. Je to oveľa vyššia ako federálna minimálna mzda 7,25 $ a výrazne vyššia ako minimálna mzda, ktorú nájdete v akomkoľvek štáte alebo regióne krajiny. (Od novembra 2024 má Washington, DC najvyššiu minimálnu mzdu v USA, 17 $ za hodinu). 1

Uber tu navyše nie je žiadnou anomáliou – väčšina vodičských aplikácií má podobné sadzby a náklady.

Vzhľadom na to všetko je nakoniec na vás, či jazda pre Uber stojí za to využiť váš čas a energiu. To nie je otázka, ktorá má jasnú správnu odpoveď – je to na vás.

Rada odborníka: pre koho je Uber najlepšie?

Millera sme sa priamo spýtali, komu Uber odporučil. Povedal nám, že “práca pre túto aplikáciu je pre väčšinu ľudí, ale nie pre všetkých.”

Miller povedal, že vodiči by mali byť:

 • Za volantom pokoj: “Musíte mať radi riadenie, alebo to aspoň vedieť tolerovať,” povedal nám. “Myslím, že všetci z času na čas zažijeme nádych cestnej hnevu, ale ak sa to deje každý deň, Uber nemusí byť dobrá voľba.”
 • Ochota skrátiť životnosť vášho vozidla: Opäť platí, že akýkoľvek bočný ruch spôsobený jazdou spôsobí značné opotrebenie vášho vozidla. Pokiaľ je vaše auto vaše dieťa, zvážte nájdenie iného typu koncertnej práce (alebo len jazda v požičovni, aj keď sa to môže rýchlo predražiť).
 • Pohodlné rozprávanie s cudzími ľuďmi: Uber sa opäť nehodí, ak ste hanbliví alebo úzkostliví medzi ľuďmi. Miller zdôraznil, že pre túto prácu nemusíte byť „extrémne extrovertní“, ale že ak nie ste ochotní mať vo svojom aute desiatky ľudí denne, je to iný zhon (ako je práca pre aplikáciu na riadenie dodávky) môže byť lepší. (Všimol si, že ak ste tichší, možno budete chcieť riadiť skôr ráno ako večer, pretože ľudia majú tendenciu menej sa rozprávať, keď je čoskoro.)
 • Vedieť tolerovať neistotu: “Netreba dodávať, že to nie je tradičná práca od 9 do 5, kde viete, koľko hodín budete pracovať,” povedal Miller. Aj keď budete dodržiavať pravidelný rozvrh, vaša výplata sa bude týždeň od týždňa líšiť v závislosti od toho, čo vám Uber ponúka. Ak vaša osobnosť a rozpočet vyžadujú pravidelné, predvídateľné zárobky, Uber (a koncertné práce všeobecne) nemusí byť pre vás.

Výsledkom je, že Uber je najlepší ako vedľajší zhon (alebo koncert na plný úväzok) pre ľudí, ktorí dokážu hádzať údery a nevadí im, keď sú veci chaotické.

Pokiaľ si nie ste istí, ako budete reagovať na to, čo vám Uber prinesie, vždy to môžete skúsiť. Robiť túto prácu nevyžaduje dlhodobý záväzok, takže stiahnutím aplikácie a sledovaním, či sa vám páči alebo nie, nemáte čo stratiť.

08. Ako zvýšiť svoje zárobky na Ubere

Miller nám dal niekoľko tipov, ako zarobiť viac peňazí s Uberom. Najlepšie postupy pre spolujazdu sa líšia trh od trhu, takže zapojte svoj mozog, keď ich skúšate, a nebojte sa experimentovať.

1. Jazdite v správnu dennú dobu

Ako už bolo spomenuté, jedny z najlukratívnejších časov pre riadenie Uberu sú počas veľkých akcií, ako sú koncerty a futbalové zápasy.

Miller nám tiež povedal, že najlepší čas v týždni na šoférovanie je medzi 18:00 a 3:00 v piatok a sobotu. Poznamenal, že ide o zovšeobecnenie, ale že sa môžete „spoliehať na to, že tieto dve noci budú najviac rušné“.

Vybral niekoľko ďalších ziskových časov na riadenie:

 • Od 7:00 do 9:00 vo všedné dni (ranná špička na jeho trhu)
 • Od 15:30 do 17:30 vo všedné dni (popoludňajšia špička)

Najmenej vyťažené obdobie bolo podľa neho pondelok až piatok od 10:00 do 14:00.

2. Buďte (trochu) vyberaví ohľadom cestujúcich, ktorých prijímate

Ako sme už uviedli, hodnotenie na Ubere prebieha oboma spôsobmi – cestujúci môžu hodnotiť svojich vodičov a vodiči tiež môžu hodnotiť svojich cestujúcich.

Hodnotenie má tendenciu byť skreslené pomerne vysoko, pretože väčšina ľudí štandardne ponechá hodnotenie 5 hviezdičiek. Skóre podstatne nižšie ako červené vlajky.

„Dvakrát by som si rozmyslel, než prijmem žiadosť o jazdu od niekoho, kto má hodnotenie nižšie ako 4,85,“ povedal Miller. Povedal, že zákazníci pod touto hranicou možno dôsledne robili niečo pre to, aby dostali zlé skóre, a že pokiaľ nie sú jazdy na zemi obzvlášť tenké, radšej by jednoducho vyzdvihol niekoho iného.

Pridal niekoľko upozornení. Posudzovanie cestujúcich podľa ich hodnotenia nie je exaktná veda a on zobral ľudí so skóre 4,12 a menej a nemal s nimi žiadne problémy.

Pozor na zákazníkov s perfektným hodnotením

Miller povedal, že – prekvapivo – perfektné hodnotenie 5,0 môže byť v skutočnosti aj červenou vlajkou.

“Je nemožné poznať veľkosť vzorky,” povedal s odkazom na to, koľko ciest cestujúci v minulosti podnikol. “Hodnotenie 5,0 môže často znamenať, že toto je jazdcov prvý výlet.”

Poznamenal, že to môže buď znamenať, že sú v aplikácii úplne noví (v takom prípade o nich ich hodnotenie neposkytuje žiadne informácie), alebo že si vytvorili nový účet po tom, čo opustili starý (zlé znamenie).

To neznamená, že by ste nemali vyberať ľudí s 5-hviezdičkovým hodnotením. Millerovými slovami, mali by ste „možno postupovať opatrne“.

3. Podniknite rozumné kroky, aby ste zvýšili svoje tipy

Miller sa tiež dotkol niečoho, čo sme počuli od niekoľkých ďalších vodičov Uberu: čo najviac času stráveného Uberom sa scvrkáva na zber ďalších (a lepších) tipov.

Ponúkol niekoľko tipov, ako to urobiť:

 • Prečítajte si miestnosť: Niektorí cestujúci budú chcieť hovoriť a iní nie. Súčasťou vašej práce je uvažovanie, čo je tento prípad. “Pri vyzdvihnutí každého cestujúceho overím jeho meno a miesto vysadenia,” povedal Miller. “Väčšinou len podľa toho, ako odpovedajú na tieto dve otázky, poznám, či by som sa mal vôbec obťažovať s rečami… niekedy je zrejmé, že jazdec hovoriť nechce a ja ich prianie určite rešpektujem.”
 • Ponuka drobného vybavenia: Mnoho vodičov zásobuje svoje autá vybavením pre cestujúcich, ako sú žuvačky, voda a nabíjačky telefónov. Je možné to preháňať, ale Miller vybral fľaše vody zadarmo v horúcich dňoch ako lacné gesto, ktoré môže podstatne zvýšiť vaše sprepitné.
 • Udržujte svoje auto čisté: “Nikto sa nechce dostať do cudzieho špinavého auta,” povedal Miller. “Nepotrebujete profesionálne umývať svoje auto každý deň, len sa snažte, aby ste ukázali, že sa snažíte udržovať ho čisté.” Povedal, že chodí do umývačky áut a vysáva svoje auto asi raz týždenne a na začiatku každej smeny zo seba zotrie koberčeky a na sedadlá a ďalšie povrchy používa dezinfekčný obrúsok.

Okrem toho Miller povedal, že tiež vždy ponúka, že vystúpi z auta a pomôže zákazníkom s batožinou alebo potravinami. Pôvodne to urobil bez očakávania, že to posilní jeho tipy, ale „zistil, že to má rozhodne pozitívny efekt“.

Netrápte sa príliš svojimi sprepitnými – niektorí zákazníci jednoducho nie sú ochotní platiť peniaze navyše, bez ohľadu na to, čo robíte. Zamerajte sa iba na prijímanie malých, rozumných opatrení na zvýšenie sadzby sprepitného v priebehu času.

09. Ako si stojí Uber v porovnaní s ostatnými vedľajšími zhon?

Pokiaľ premýšľate o jazde pre Uber, oplatí sa to porovnať s tým, čo ešte existuje. Ako si stojí Uber v porovnaní s konkurenciou?

Uber vs. Lyft

Hlavným konkurentom Uberu v priestore spolujazdy je Lyft. Spýtali sme sa Millera, ktorú aplikáciu preferuje, a on vyjadril jednoznačnú preferenciu Uberu, aj keď jazdí pre obe. “Urobil som asi 12 000 jázd na Ubere a asi 2 000 jázd na Lyfte,” povedal.

Čiastočne to súvisí so zvykom – Miller sa najprv zaregistroval do Uberu a je to to, na čo je zvyknutý – ale tiež povedal, že podľa jeho skúseností má aplikácia Uber menej závad ako Lyft a zákaznícky servis Uberu je užitočnejší (aj keď povedal zistil, že po telefóne reagujú o niečo lepšie ako v chate v aplikácii).

Aaron Lawrence to potvrdil a poznamenal, že podpora Lyftu je v porovnaní s Uberom „úplne priepastná“. To je významný bod v prospech Uberu vzhľadom na to, že pri koncerte, ktorý je zameraný na zákazníkov, ako je spolujazda, možno budete niekedy potrebovať naliehavo kontaktovať podporu.

„Oddelenie podpory Lyftu robilo kruhy okolo Uberu,“ povedal Lawrence. “Pandémia ich prinútila preradiť.”

Má Uber alebo Lyft viac jázd?

Povedal tiež, že na svojom trhu (Pittsburgh, PA) má Uber k dispozícii podstatne viac jázd. To môže, ale nemusí byť prípad vášho trhu, takže ak ste sa rozhodli, že chcete spolujazdu vyskúšať, premýšľajte o stiahnutí oboch aplikácií a zostaňte pri tej, ktorá sa vám zdá aktívnejšia.

Uber a Lyft je možné používať spoločne po neobmedzenú dobu

Všeobecne platí, že Uber a Lyft ponúkajú porovnateľné sadzby a niektorí vodiči si ich v skutočnosti nechávajú na svojich telefónoch a používajú ich v tandeme. To môže stáť za to, ak obaja ponúkajú dostatok jázd vo vašej oblasti, aby ospravedlnili úsilie, hoci Miller povedal, že to považuje za príliš mätúce a hektické. “Nakoniec vám chýba niekoľko dobrých požiadaviek, pretože sa snažíte splniť oboje,” povedal.

Uber vs. práca na koncertoch založených na iných aplikáciách

Ridesharing nie je jediná hra v meste. Existujú ďalšie postranné problémy založené na aplikáciách, s ktorými môžete experimentovať.

V nižšie uvedenej tabuľke sme uviedli niekoľko najpozoruhodnejších z nich spolu s hrubými odhadmi, koľko s nimi môžete zarobiť.

Ako sa Uber porovnáva s inými koncertmi založenými na aplikáciách

Bočný ruch Populárne aplikácie Základná mzda (hodinová)
Riadenie dodávky Uber Eats
DoorDash
Grubhub
Instacart
Postmates
20 dolárov
Ridesharing (poskytovanie taxislužieb) Uber
Lyft
20–44 USD
Pomáhať ľuďom pohybovať sa Dolly
Bellhops
Lugg
30 – 50 USD
Starostlivosť o trávnik LawnGuru
Šikovný
ÚlohaKrálik
40 – 50 USD
Mikrotasking (vykonávanie online prieskumov atď.) Swagbucks Pod minimálnou mzdou
Mystery shopping iSecretShop 15 dolárov
Stráženie maznáčikov Šprýmař!
Rover
Care.com
12–19 USD
Výučba alebo doučovanie online Wyzant
Preply
10–15 USD+
Venčenie psov Šprýmař!
Rover
10–17 USD

Ako môžete vidieť, platformy na zdieľanie jázd, ako je Uber, sú niektoré z lepšie platených možností v priestore koncertných aplikácií. Je pozoruhodné, že ponúkajú vyššiu kompenzáciu (ako za hodinu, tak za jazdu) ako aplikácie pre doručovanie, ďalší hlavný zdroj práce založenej na riadení.

Porovnanie spolujazdy a rozvozu

Miera spolujazdy je pomerne vysoká, pretože nie každý je ochotný robiť tento druh práce. Niektorým ľuďom jednoducho nevyhovuje pozývať cudzích ľudí do svojich vozidiel alebo na pracovné koncerty, ktoré vyžadujú veľa sociálnej interakcie.

Spýtali sme sa na to Millera a on povedal, že aj keď v minulosti jazdil s rozvozom, preferoval spolujazdu. Spomenul niekoľko dôvodov:

 • Ridesharing je menej závislý na tipe: Vzhľadom na to, že základné tarify sú so spolujazdou vyššie, ste menej závislí na sprepitnom, aby ste si zarobili mzdu, za ktorú by sa dalo žiť, čo Miller povedal, že silne preferuje.
 • Pracovný postup je plynulejšíMiller nám tiež povedal, že je pre neho jednoduchšie dostať sa do rytmu spolujazdy, pretože nikdy nemusí vyliezť z auta. Naopak kuriérske a doručovacie práce vyžadujú parkovanie a zabiehanie do reštaurácií alebo obchodov na vyzdvihnutie objednávok.

Možno zistíte, že rovnako ako Miller dávate prednosť preprave cestujúcich – alebo možno zistíte, že nevýhody Uberu prevažujú nad výhodami pre vás. Nakoniec záleží na vašej osobnosti a preferenciách.

Dobrou správou je, že Uber ponúka aj doručovaciu službu (Uber Eats), ktorá je dostupná prostredníctvom rovnakej aplikácie. Pokiaľ by ste chceli experimentovať s oboma a zistiť, čo vám vyhovuje, môžete to ľahko urobiť.

Čítať:  Squarespace vs WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE