Recenzie UrbanSitter od skutočného Sittera: Je UrbanSitter na niečo dobrý?

Pokiaľ zvažujete stráženie detí (alebo koncert na plný úväzok), potom by platforma ako UrbanSitter bola prirodzenou voľbou. Všetky najlepšie aplikácie a webové stránky na stráženie detí môžu zefektívniť proces marketingu a hľadania rodičov.

Ako si ale UrbanSitter vedie v porovnaní s konkurenciou a je to najlepšia pracovná platforma pre pestúnky a pestúnky? Prevedieme vás najlepšími a najhoršími funkciami webu, ako sa skutoční používatelia cítia pri práci pre UrbanSitter a ako začať.

01. Ako UrbanSitter funguje?

UrbanSitter je koncertná aplikácia a webová stránka, ktorá umožňuje pestúnkam a ďalším poskytovateľom starostlivosti nájsť prácu vo svojej oblasti.

Na UrbanSitter môžete získať zamestnanie dvoma spôsobmi:

 • Klienti vás požadujú: Potom, čo si vytvoríte svoj profil a nastavíte svoju dostupnosť, budete môcť vyhľadávať klienti, ktorí hľadajú pestúnky alebo opatrovateľa. Ak spĺňate ich vyhľadávacie kritériá, váš profil sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania a budú vás môcť požiadať o prácu.
 • Žiadate o zamestnanie: Klienti majú taktiež možnosť zverejňovať ponuky práce na nástenke UrbanSitter. Tieto zoznamy môžete prechádzať, a akonáhle nájdete ten, ktorý chcete, kliknite na „Mám záujem o.“ Klient potom skontroluje váš profil a bude vás kontaktovať, ak vás bude chcieť zamestnať.

Ako vysoko bude váš profil umiestnený vo výsledkoch vyhľadávania, bude závisieť od viacerých faktorov, vrátane vašich recenzií a úplnosti vášho profilu.

Úlohy, ktoré môžete robiť

UrbanSitter je primárne zameraný na pestúnky, ale to nie je jediný typ práce, ktorú môžete robiť. Platforma vám môže pomôcť nájsť širokú škálu opatrovateľských koncertov:

 • Stráženie detí
 • Pestúnky
 • Stráženie maznáčikov
 • Venčenie psa
 • Doučovanie
 • Starostlivosť o seniorov
 • Upratovanie
 • Práca osobného asistenta

Jedna pestúnka UrbanSitter, s ktorou sme hovorili, Sarah Matisse, povedala, že hoci UrbanSitter ponúka všetky tieto služby, videla hlavne starostlivosť o deti, upratovanie domácnosti, starostlivosť o domácich miláčikov a veľmi príležitostne starostlivosť o seniorov – nikdy nevidela žiadnu z ostatných zverejnených kategórií.

Náklady a poplatky

Ak chcete používať UrbanSitter, musíte zaplatiť členský poplatok. Je zvláštne, že UrbanSitter veľmi tají, aké sú ich členské príspevky. Matisse nám povedala, že jej členský poplatok je 34,95 $ ročne, a ona si myslí, že je to rovnaké pre všetkých sediacich. Tento poplatok je nevratný a na konci každého roka sa automaticky obnovuje.

Je pozoruhodné, že UrbanSitter neznižuje vašu mzdu a neexistujú žiadne ďalšie povinné poplatky, ktoré musíte platiť za používanie platformy. Vďaka tomu je to veľmi cenovo dostupná možnosť a môže vám umožniť zarobiť viac, než by ste zarobili na podobných aplikáciách.

Ak sa rozhodnete využiť možnosť okamžitej výplaty na platforme (ktorá vám umožní dostať zaplatené v priebehu niekoľkých minút), musíte zaplatiť 2 $ za transakciu.

Požiadavky na spôsobilosť

Ak chcete vytvoriť profil a začať prijímať zákazky na UrbanSitter, musíte splniť nasledujúce požiadavky:

 • Mať aspoň 18 rokov
 • Mať nárok na legálnu prácu v Spojených štátoch
 • Mať štátom vydaný preukaz totožnosti alebo číslo sociálneho zabezpečenia (SSN)
 • Mať aktívne členstvo
 • Mať vyplnený profil
 • Prejdite previerkou

Kontrola serióznosti

UrbanSitter vyžaduje, aby ste dokončili previerku, aby ste získali schválenie a začali prijímať zákazky. Kontrola serióznosti je s vašim členstvom v UrbanSitter zadarmo a je prevádzkovaná službou tretej strany, Checkr.

Kontrola pozadia UrbanSitter je 7 rokov stará a zahŕňa nasledujúce vyhľadávanie:

 • Okresné kriminálne pátranie
 • Celoštátne pátranie po zločinoch
 • Hľadanie sexuálnych delikventov
 • SSN trasovanie
 • Globálne vyhľadávanie v zozname sledovaných

Klienti majú možnosť za vás zakúpiť vylepšenú previerku. Preverenie serióznosti sa obvykle spracuje do 3–7 pracovných dní. Matisse povedala, že po prihlásení, zaplatení ročného poplatku a odoslaní svojho SSN a obrázku prednej a zadnej časti vodičského preukazu trvalo 3 dni, než bola spracovaná jej previerka.

02. Koľko môžete zarobiť s UrbanSitter?

Opatrovatelia a opatrovatelia si na UrbanSitter stanovujú svoje vlastné hodinové sadzby. Zatiaľ čo UrbanSitter tvrdí, že špičkové pestúnky vedia zarobiť 1 000 $ za týždeňváš skutočný zárobkový potenciál závisí od mnohých faktorov.

Je dobré sa pozrieť na priemerné sadzby za stráženie detí vo vašej oblasti, aby ste sa uistili, že vaše sadzby zodpovedajú tomu, čo si účtujú vaši konkurenti. Nižšie je uvedená snímka typických sadzieb pre pracovníkov UrbanSitter vo veľkých amerických mestách, podľa Matisse.

Typické sadzby UrbanSitter podľa mesta

Mesto Platobná sadzba
Seattle 25,70 $/hod
Los Angeles 25,50 $/hod
Chicago 20,00 $/hod
Portland 24,60 $/hod
New York 27,00 $/hod
San Francisco 29,00 $/hod
Dallas 24,00 $/hod

Skutoční užívatelia uvádzajú, že prekračujú národné priemery, že zarábajú v rozmedzí 15–25 USD za hodinu na UrbanSitter. Vyššie uvedené sadzby sú o niečo vyššie, pretože sa jedná o odhady pre veľké mestá, ale ak bývate mimo mesta, môžete zaznamenať nižšie čísla.

Faktory, ktoré ovplyvňujú váš potenciál zárobku

Aj keď si na UrbanSitter môžete nastaviť vlastné sadzby, neznamená to, že máte neobmedzený potenciál zárobku. Nastavenie príliš vysokých sadzieb by mohlo potenciálnych zamestnávateľov odradiť.

Koľko môžete nabíjať bude závisieť od viacerých faktorov:

 • Umiestnenie
 • Pracovné povinnosti
 • Vzdelanie
 • Stupeň skúseností
 • Počet detí (pre role starostlivosti o deti)
 • Miestny dopyt
 • Špeciálne zručnosti

Pri zisťovaní, koľko môžete zarobiť na UrbanSitter, budete tiež chcieť započítať ďalšie výdavky. Napríklad náklady na palivo a dopravu sa môžu skutočne sčítať.

Ako dostanete zaplatené

Existujú dva spôsoby, ako môžete dostať zaplatené za prácu na UrbanSitter:

 • Osobne: Klient vám zaplatí osobne v hotovosti, šekom alebo pomocou aplikácie na prevod platieb (napr. PayPal, Venmo alebo Zelle), akonáhle dokončíte rezerváciu.
 • Prostredníctvom aplikácie: Klient vykoná platbu prostredníctvom platformy UrbanSitter a potom vám UrbanSitter prevedie priamu zálohu po dokončení rezervácie a potvrdení počtu odpracovaných hodín. Klient je tiež požiadaný o potvrdenie a pridanie sprepitného, ​​ak si to praje.

Možnosť platby v hotovosti UrbanSitter ho odlišuje od podobných platforiem, z ktorých niektoré vyžadujú, aby boli všetky platby spracované prostredníctvom aplikácie. Máte tiež možnosť zvoliť, či chcete prijímať platby kreditnou kartou.

So štandardnou možnosťou výplaty dostanete peniaze za 3-5 pracovných dní. Môžete si tiež priplatiť 2 doláre za okamžitú výplatu a získať peniaze za pouhých pár minút.

03. Aké to je pracovať pre UrbanSitter

Mali by ste používať UrbanSitter? Ak sa chcete rozhodnúť, pomôže vám nahliadnuť dovnútra, aké to v skutočnosti je s používaním aplikácie UrbanSitter. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť, podľa skutočného používateľa UrbanSitter.

Veľké mestá majú najviac pracovných miest

Aj keď táto aplikácia nie je populárna vo všetkých mestách a mestách v USA, Maatisse povedal, že ak ste vo veľkom meste, je veľká šanca, že si na UrbanSitter zarobíte slušné peniaze. Dodala však, že je všeobecne lepšie rozvinutá a má viac pracovných miest na západnom pobreží ako na východnom pobreží. Na juhu má ešte menej miest aktívnych používateľov UrbanSitter.

Naproti tomu, ak žijete na vidieku alebo obzvlášť odľahlej oblasti, môže byť ponuka pracovných miest značne obmedzená. Počet pracovných príležitostí, ktoré máte, skutočne závisí od toho, ako populárna je aplikácia UrbanSitter u rodičov, kde žijete.

Okrem USA je UrbanSitter dostupný vo viac ako 60 krajinách. Keď sa zaregistrujete, budete môcť zistiť, či je UrbanSitter vo vašej oblasti aktívny.

Sarah rozpráva o svojich skúsenostiach s UrbanSitter v rôznych mestách

„Mám skúsenosti s prácou v dvoch mestách – Seattli a Los Angeles. Obaja (najmä Los Angeles) majú k dispozícii nepreberné množstvo pracovných miest pre sitterov, čo z neho robí skutočne nekonkurenčný trh pre pracovníkov UrbanSitter. Často vidím zverejnených 10 – 20 nových pracovných miest denne a moja úspešnosť so žiadosťou o zamestnanie je okolo 70 %.

„Keď som bol v škole, používal som UrbanSitter ako svoj hlavný zdroj príjmu, a pokiaľ som chcel pracovať, vždy som mohol. Los Angeles malo ešte viac príležitostí a bolo tam ľahko zverejňovaných 40-60 pracovných miest denne a moja úspešnosť sa pohybovala okolo 65 % (ale viac ponúk znamenalo, že som stále mohol pracovať, kedy som chcel).

Je to dobrý spôsob, ako získať pracovné skúsenosti

Veľkou výhodou používania UrbanSitter oproti niektorým iným aplikáciám je, že váš profil je viditeľný pre verejnosť. To znamená, že potenciálni zamestnávatelia môžu vidieť váš profil, aj keď nie sú v aplikácii zaregistrovaní.

Matisse hovorí, že váš profil UrbanSitter môže slúžiť ako životopis a vaše recenzie môžu slúžiť ako referencie. Aj pri iných typoch práce môže silný profil preukázať, že ste zodpovední, starostliví a profesionálni.

Musíte rýchlo reagovať na požiadavky

Ak na žiadosti o rezerváciu neodpoviete do 5 hodín, miera odpovedí na rezerváciu klesne. To je veľká bolesť pre Matisse, ktorá bola vo Francúzsku, keď sme s ňou hovorili. Vzhľadom na to, že Francúzsko je 9 hodín pred Seattľom, bolo pre ňu ťažké zabezpečiť včasné odpovede. “Často dostávam žiadosti o rezerváciu, keď spím,” povedala.

Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako vypnúť požiadavky na rezerváciu na UrbanSitter. To znamená, že akonáhle sa zaregistrujete, musíte byť pripravení potvrdiť alebo odmietnuť akékoľvek požiadavky, ktoré sa vám objavia.

Ak odmietnete žiadosť o rezerváciu, nebudete penalizovaný. Pokiaľ však neodpoviete úplne, UrbanSitter z vášho profilu odstráni odznak „rýchlo odpovedá na rezervácie“, vďaka čomu by ste mohli byť pre potenciálnych klientov a zamestnávateľov trochu menej príťažliví.

Klienti tiež získavajú recenzie

Jednou z funkcií, vďaka ktorej UrbanSitter vyčnieva od konkurencie, je to, že nie sú hodnotení iba opatrovatelia a poskytovatelia starostlivosti – pracovníci majú tiež možnosť hodnotiť klientov. Akonáhle budete pracovať pre rodinu, môžete ju ohodnotiť na základe nasledujúcich kategórií:

 • Rešpekt k vášmu času
 • Presnosť popisu práce
 • Dodržiavanie platobnej zmluvy

Tým sa zvyšuje úroveň ochrany pracovníkov a aplikácia UrbanSitter sa môže cítiť bezpečnejšie. Môže vám tiež dať určitú dôveru v rodiny, v ktorých sa rozhodnete prijať prácu.

Svoju dostupnosť musíte neustále aktualizovať

Svoju dostupnosť musíte na UrbanSitter aktualizovať každé 2 týždne, inak sa sekcia „aktualizácia kalendára“ na vašom profile zobrazí ako „problematická“. Pokiaľ k tomu dôjde, rozbalíte sa vo výsledkoch vyhľadávania rodičov a žiadateľov o starostlivosť, čo zníži pravdepodobnosť, že vás budú kontaktovať ohľadom práce.

04. Vyplatí sa UrbanSitter?

UrbanSitter je obľúbená aplikácia pre koncerty pre niektoré pestúnky a opatrovateľky, ale iní môžu zistiť, že nemá dostatok pracovných možností. Či sa vám to oplatí, do značnej miery závisí od toho, kde žijete, pretože jeho popularita medzi rodičmi vo vašom okolí určuje počet a kvalitu dostupných pracovných možností.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si mnoho ľudí, ktorí sedia, myslia, že UrbanSitter za to stojí, je to, ako málo účtujú. Každý rok musíte zaplatiť iba jeden paušálny poplatok, ktorý pokryje náklady na vašu previerku.

Potom už nemusíte zo svojich príjmov platiť žiadne rezervačné poplatky, poplatky za služby ani provízie. Vzhľadom na to, že by ste rovnako museli platiť za preverenie u mnohých iných spoločností, zdá sa to ako malá cena.

Výhody a nevýhody práce pre UrbanSitter

Ľudia môžu o UrbanSitter povedať dobré aj zlé veci. Tu je súhrn najčastejších pochvál a sťažností od opatrovateľov a opatrovateľov na UrbanSitter.

Klady

 • Žiadne provízne poplatky

 • Nastavte si vlastný rozvrh

 • Nastavte si vlastné sadzby

 • Použite svoj profil na získanie pracovných miest mimo aplikácie

Nevýhody

 • Nízka dostupnosť práce v niektorých lokalitách

 • Žiadna platba za zrušenie na poslednú chvíľu

 • Tlak reagovať na požiadavky do 5 hodín

UrbanSitter je najlepšie pre jednorazové koncerty

Podľa Matisse je „UrbanSitter skvelý pre jednorazové koncerty, pretože sa ľahko používa a koľko pracovných miest je k dispozícii, a najmä pre to, ako rýchlo rodičia vidia a zodpovedajú/prijímajú váš záujem o rezerváciu.“ To ju odlišuje od pracovných tabuliek a aplikácií zameraných na prepájanie strážcov s rodičmi pri dlhodobých koncertoch alebo koncertoch na plný úväzok.

Rodičia si väčšinou Matissinu žiadosť prezrú do 30 minút po jej odoslaní av prípade záujmu ju okamžite najmú. “To znamená, že môžete rýchlo naplniť svoj kalendár v dňoch, keď chcete pracovať,” dodala.

Za bezpečnostné prvky to stojí

Jedným z najväčších dôvodov, prečo UrbanSitter získal takú lojálnu užívateľskú základňu, je to, že sa pestúnky cítia bezpečnejšie pri používaní UrbanSitter ako na iných platformách – najmä pracovné dosky ako Care.com, ktoré sa príliš nezapájajú do interakcií medzi uchádzačmi o zamestnanie a zamestnávateľmi. To je veľký problém pre práce súvisiace so starostlivosťou, ktoré môžu byť náchylné k podvodom a obavám o bezpečnosť.

Matisse napríklad tiež používala Sittercity, ktoré popísala ako „skôr Craigslist stráženie detí“. V porovnaní s tým sa domnieva, že UrbanSitter ponúka lepšiu ochranu pre deti aj rodičov, pokiaľ ide o preverovanie užívateľov, vykonávanie kontrol na pozadí a zverejňovanie recenzií.

UrbanSitter má tiež výhody vyhradenej členskej podpory, voliteľného systému spracovania platieb a požadovaného procesu overenia identity pre rodičov. Všetky tieto funkcie vás môžu ochrániť pred podvodmi a zaistiť, že za vašu prácu dostanete spravodlivú odmenu.

Ako si UrbanSitter stojí v porovnaní s inými aplikáciami

UrbanSitter je len jednou z niekoľkých hlavných aplikácií na stráženie detí používaných v USA. Každá aplikácia má svoje klady a zápory, ale stojí za to preskúmať všetky možnosti, než začnete vyhadzovať peniaze na členské poplatky.

Matisse v súčasnej dobe používa iba UrbanSitter, ale predtým používala aj Sittercity, než sa rozhodla plne sa venovať UrbanSitter. Prečo vykonala zmenu? Pre začiatok, povedala UrbanSitter ponúka oveľa lepší plat. Poznamenala tiež, že UrbanSitter ponúka lepšiu ochranu pre strážcov a rodičov.

So všetkým, čo bolo povedané, niektoré platformy majú viac pracovných ponúk v určitých regiónoch a stojí za to vykonať prieskum najobľúbenejších aplikácií na stráženie detí, kde žijete, aby ste maximalizovali svoje možnosti zamestnania.

Alternatívne pracovné aplikácie pre opatrovateľov

Nie ste nastavení na používanie UrbanSitter a chcete porovnať svoje možnosti? Dobrým začiatkom je čítanie našich recenzií aplikácií súvisiacich s alternatívnou starostlivosťou:

 • Care.com
 • Sittercity
 • Rover
 • Šprýmař!

05. Ako sa prihlásiť do UrbanSitter

Môžete sa zaregistrovať a začať pracovať ako pestúnka alebo opatrovateľka na UrbanSitter pomocou online žiadosti alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie UrbanSitter, ktorá je dostupná v App Store aj Google Play Store.

Ak sa chcete stať strážcom pre UrbanSitter, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Ísť do UrbanSitter.com.
 2. Kliknite na „Začať” a potom “Požiadajte o zamestnanie“ v sekcii „Pre pestúnky, pestúnky a opatrovateľov“.
 3. Uveďte svoj dátum narodenia a telefónne číslo.
 4. Vytvorte si profil pomocou svojho účtu na Facebooku, účtu Google alebo e-mailovej adresy.
 5. Kúpte si členstvo.
 6. Počkajte na schválenie a overenie profilu.

Potvrdenie by ste mali obdržať do 3–7 pracovných dní. Potom sa budete môcť začať uchádzať o prácu na UrbanSitter.

Kde stiahnuť mobilnú aplikáciu UrbanSitter

Obchod s aplikáciami Google Play

06. Profesionálne tipy, ako sa stať najlepšie zarábajúcimi na UrbanSitter

Matisse získala viac ako tucet opakovaných rezervácií od rodín na UrbanSitter a podarilo sa jej udržať vysoké 5-hviezdičkové hodnotenie. Spýtali sme sa jej, aké je tajomstvo jej úspechu, a povedala nám svoje najlepšie tipy, ako získať prácu na UrbanSitter:

 • Nebuďte vyberaví pri prvých niekoľkých zákazkách: Akonáhle si nastavíte svoj účet, začnite so sadzbami na spodnom konci spektra a prijmite prvých pár ponúkaných pracovných miest. Akonáhle získate nejaké recenzie a skúsenosti, budete si môcť účtovať viac.
 • Zostaňte aktívny v aplikácii: Ak aplikáciu aktívne používate av posledných dňoch ste prijali prácu, váš profil sa zobrazí vyššie vo výsledkoch vyhľadávania pre rodičov v okolí. Matisse je „bombardovaná žiadosťami“, keď je aktívna v aplikácii, a dostáva oveľa menej žiadostí, keď v poslednej dobe v aplikácii nebola.
 • Prejsť nad rámec: Pri práci v domácnostiach iných ľudí buďte ohľaduplní a zodpovední a neurobte len to najnutnejšie, čo sa od vás požaduje. “Zistil som, že keď nechám ich domov bez poškvrny, umyjem im riad a celkovo veľmi rešpektujem ich priestor, mám tendenciu dostávať tipy a viac opakujúcich sa rodín,” povedal Matisse.
 • Rozšírte svoju obslužnú oblasť: Ak ste ochotní dochádzať, možno budete môcť získať oveľa viac pracovných ponúk od rodín žijúcich v menej centrálnych lokalitách. Mnohí sú dokonca ochotní si priplatiť, aby pokryli vaše náklady na palivo, pokiaľ o to požiadate.

Rovnako ako v prípade mnohých koncertných aplikácií môže chvíľu trvať, kým sa usadíte na UrbanSitter. Ale ak sa budete riadiť týmito radami, maximalizujete počet pracovných príležitostí, ktoré získate, a vykročíte správnou nohou.

Čítať:  Ako nastaviť virtuálny obchod

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE