Recenzie Wonolo: Je Wonolo legálne aplikácie pre dočasné práce?

Práca na smeny môže byť dobrým spôsobom, ako rýchlo zarobiť peniaze. To, čo pracovníci kedysi museli zvládnuť sami alebo prostredníctvom personálnej agentúry, môžu teraz odovzdať personálnu aplikáciu na vyžiadanie, ako je Wonolo, aby našli dostupné smeny vo svojej oblasti.

Ale je Wonolo všetko, čo je nalomené? V tejto recenzii sa pozrieme na to, ako aplikácia funguje, koľko môžete zarobiť a aké sú výhody a nevýhody používania aplikácie Wonolo na hľadanie brigád.

01. Čo je Wonolo?

Wonoloalebo “Work Niew hľacally,“ je jednou zo súčasných najlepších aplikácií na zdvihnutie smien. Poskytuje podnikom rýchly a nákladovo efektívny spôsob, ako nájsť a najať zamestnancov podľa potreby na smeny v rovnaký deň, dočasné a čiastočné smeny.

Aj keď Wonolo nemusí byť také veľké ako niektoré iné pracovné aplikácie, môže sa pochváliť pracovnou základňou viac ako 1 milióna „Wonoloerov“ a viac ako 3 miliónmi obsadených pracovných miest. Spoločnosť prvýkrát vstúpila na scénu už v roku 2014, ale odvtedy sa výrazne rozrástla. 1

Ako Wonolo funguje

Na rozdiel od niektorých konkurenčných aplikácií pre prácu na vyžiadanie sa Wonoloers nemôžu priamo uchádzať o smeny. Namiesto toho to funguje takto:

 1. Prihláste sa a staňte sa Wonoloerom.
 2. Získajte zoznam dostupných a relevantných pozícií každý deň.
 3. Vyberte si smeny, ktoré vás zaujímajú.
 4. Získajte výplatu krátko potom.

Čím viac času strávite prispôsobovaním svojho profilu a preferencií, tým lepšie bude vaša práca zodpovedať. Môžete prispôsobiť parametre vyhľadávania, ako je preferovaný čas začiatku, dĺžka smeny, miesto, hodnotenie zamestnávateľa, celková mzda za smenu a ďalšie.

Typy pracovných miest

Pracovné miesta Wonolo obvykle spadajú do širšej kategórie manuálnej práce a aplikácia je zameraná hlavne na pracovníkov v prvej línii. Nájdete smeny dostupné v oblastiach, ako je maloobchod, stravovacie služby a doručovanie, ale môžete tiež nájsť prácu v iných výklenkoch, v závislosti od dostupnosti práce tam, kde žijete.

Tu sú hlavné pracovné kategórie Wonolo:

 • Doručovacie práce
 • Výroba potravín
 • Všeobecná práca
 • Výroba a výroba
 • Merchandising
 • Skladovanie
 • Umývanie a čistenie

Niektoré z pracovných pozícií v týchto kategóriách sú kvalifikované pozície – napríklad vo výrobe potravín a marketingu –, ktoré môžu vyžadovať odborné skúsenosti a certifikáciu. Iní sú o niečo zhovievavejší, pokiaľ ide o kvalifikáciu.

Okrem vyhľadávania Wonolo na základe typu práce, ktorú chcete, môžete tiež hľadať práce, ktoré zodpovedajú vášmu rozvrhu. Môžete napríklad hľadať „práce cez víkend“, „práce na rovnaký deň“ alebo „nočné práce“.

Náklady a poplatky

Wonolo neúčtuje pracovníkom za registráciu a neplatia sa žiadne servisné poplatky. To znamená, že si budete môcť ponechať 100% uvedeného platu za akúkoľvek smenu, ktorú si nárokujete (bez daní, ktoré platíte).

To znamená, že možno budete musieť zaplatiť jeden poplatok: Poplatok za dôveru a bezpečnosť. Tento poplatok platí, pokiaľ ešte nemáte svoje vlastné poistenie pokrývajúce pracovné úrazy a úrazy. Výška poplatku je všeobecne inzerovaná za rôzne typy práce:

 • Práce, kde prevádzkujete vozidlo: 0,70 $ za hodinu.
 • Práca mimo vozidla: 0,65 $ za hodinu.

Tento poplatok pokrýva náklady na poistenie pracovného úrazu (OAI), ktoré musíte mať. S týmto poistením budete pokrytí všetkými nákladmi, ktoré vzniknú v dôsledku pracovného úrazu alebo úrazu.

Požiadavky na spôsobilosť

Aplikácia Wonolo má iba tri základné požiadavky:

 • Byť starší ako 18 rokov
 • Mať zákonné oprávnenie na prácu v USA
 • Mať šikovný telefón

Aby ste sa mohli zaregistrovať, budete tiež musieť súhlasiť s politikou Wonolo pre biometrické údaje a poplatkom za poistenie zamestnancov. Okrem týchto požiadaviek na registráciu Wonolo na vás môžu mať zamestnávatelia ďalšie požiadavky. Tie sa označujú ako „špecifikácia podmienenej ponuky“ a môžu zahŕňať veci ako certifikácia alebo previerky.

Miesta

Wonolo v súčasnosti pôsobí na viac ako 100 trhoch v Spojených štátoch. Ak chcete zistiť, či je Wonolo nastavené tam, kde žijete, pozrite sa na ich kompletný zoznam miest.

Aj keď Wonolo pôsobí vo vašom štáte, niektoré mestá budú mať viac pracovných miest ako iné. Podľa webových stránok sú tieto mestá najlepšie, kde je možné nájsť pracovné miesta Wonolo:

 • Atlanta, GA
 • Austin, TX
 • Chicago, IL
 • Columbus, Oh
 • Dallas, TX
 • Denver, CO
 • Detroit, MI
 • Houston, TX
 • Jacksonville, FL
 • Kansas City, MO
 • Miami, FL
 • New York, NY
 • Newark, NJ
 • Orlando, FL
 • Philadelphia, PA
 • Phoenix, AZ
 • Portland, OR
 • San Antonio, TX
 • Seattle, WA
 • Tampa, FL

Niektoré recenzie Wonolo hovoria, že je ťažké zohnať prácu, dokonca aj v miestach, ako je New York City. Rýchle vyhľadávanie, aby ste zistili, čo je aktuálne k dispozícii vo vašej oblasti, by vám malo poskytnúť predstavu o tom, či si na Wonolo budete môcť vyzdvihnúť relevantné smeny.

Kalifornskí Wonoloers môžu mať ešte ťažší čas nájsť prácu

V roku 2020, kedy bol schválený zákon o kalifornskom zhromaždení 5 (AB5), Wonolo plánoval urobiť krok stranou od trhu práce v Kalifornii. Aj keď firma stále pôsobí v Kalifornii, na aktuálnom zozname hlavných trhov Wonolo nie sú žiadne kalifornské mestá a pravdepodobne to má svoj dôvod.

02. Ako Wonolo platí pracovníkov?

Všetci pracovníci Wonolo dostávajú výplatu priamym vkladom. Stripe je najbežnejším spracovateľom platieb, aj keď Wonolo bude akceptovať aj iných. Platby Stripe sú však spracované najrýchlejšie.

Kedy platí Wonolo?

Podľa Wonolo je 98 % pracovných miest platených vo vnútri 2 pracovné dni. Môže však trvať kdekoľvek v rozsahu 1–5 pracovných dní (alebo niekedy dlhšie), aby ste dostali zaplatené za dokončenú smenu. Záleží na tom, kedy vám zamestnávateľ schváli pracovný výkaz.

Koľko môžete zarobiť s Wonolo?

Množstvo peňazí, ktoré na Wonolo zarobíte, závisí od typu koncertov, ktoré si rezervujete, na aktuálnych sadzbách vo vašej oblasti a od toho, koľko pracujete. Nebudete si stanovovať vlastné sadzby – namiesto toho spoločnosti zverejňujú plat za konkrétny koncert, ktorý budete môcť vidieť, než požiadate o smenu.

Niektoré zákazky môžu byť zverejnené s hodinovou sadzbou, zatiaľ čo iné budú zobrazovať paušálnu sadzbu. Akýkoľvek plat, ktorý vidíte, je čiastka, ktorú dostanete po dokončení smeny.

Nižšie uvedená tabuľka ukazuje odhadovaný priemerný zárobok pracovníkov Wonolo na základe informácií z rôznych online zdrojov.

Priemerná hodinová sadzba pre pracovníkov Wonolo

Práca Hodnotiť
Správca 35,38 $
Analytik prieskumu trhu 29,43 dolárov
Operačný špecialista 28,27 $
Mystery shopper 24,94 $
Vodič taxíka 19,67 $
Vodič dodávky 17,51 $
Expedičný a prijímací úradník 16,49 $
Obchodník 16,02 $
Skladník 15,85 $
Spracovateľ objednávky 15,48 $
Nezávislý dodávateľ 15,30 $
Vrátnik 15,04 USD
Zástupca značky 14,87 $

Pramene: Vskutku a Zippia.

Skúsenosti, umiestnenie a certifikácia môžu ovplyvniť, koľko zarobíte. Najlepším riešením je navštíviť miestne pracovné dosky na webe Wonolo. Uvidíte, koľko zamestnávatelia ponúkajú platiť za každú smenu a koľko hodín musíte odpracovať.

Len majte na pamäti, že keď budete pracovať pre Wonolo, budete klasifikovaní ako nezávislý dodávateľ. To znamená, že budete musieť platiť svoje vlastné dane. Faktor v nákladoch na dane pri posudzovaní, či sa práca Wonolo oplatí.

03. Je Wonolo legitímne a bezpečné pre pracovníkov?

Wonolo je legitímna aplikácia, ktorú môžete použiť, ak hľadáte dočasné alebo dokonca dočasné koncerty, a ponúka niektoré bezpečnostné funkcie na ochranu pracovníkov, ktorí používajú aplikáciu Wonolo na vyzdvihovanie krátkodobých brigád.

Wonolo má určité podobnosti s typickou personálnou agentúrou, pokiaľ ide o to, čo ponúka. Okrem toho, že Wonolo pomáha firmám ako Extended Stay America, Jimmy John's a Lyft obsadiť dočasné pozície, poskytuje zamestnancom kompenzáciu v prípade, že sa počas práce zraníte.

Mali by ste sa obávať súdneho sporu Wonolo?

Je tu ešte jedna vec, ktorá znepokojuje pracovníkov Wonolo a potenciálnych užívateľov ohľadom používania tejto aplikácie, a to je Súd Wonolo.

Technicky vzaté bola žaloba podaná proti Amazon Web Services (AWS). Je to však kvôli technológii rozpoznávania tváre, ktorú používa Wonolo.

Keď prvýkrát vytvoríte profil Wonolo, musíte zahrnúť obrázok svojej tváre. Keď sa prihlásite do práce, naskenujete svoju tvár na zariadení Wonolo, aby ste potvrdili svoju identitu.

Skene tváre sú uložené v databáze Wonolo na serveroch AWS. AWS údajne predávala tieto biometrické údaje ďalším subjektom, ako sú orgány presadzovania práva a podniky. Vieš čítať Zásady biometrických údajov Wonolo tu.

04. Ako sa prihlásiť do Wonolo

Aj keď môžete začať proces registrácie na Wonolo.com, presmeruje vás do mobilnej aplikácie, kde proces dokončíte. Mali by ste teda začať stiahnutím aplikácie Wonolo do telefónu alebo mobilného zariadenia.

Prvá vec, ktorú vás požiadajú, je zadať svoje telefónne číslo a súhlasiť so všetkými podmienkami služby, vrátane zásad biometrických údajov.

Potom vyplníte formulár a poskytnete im nasledujúce informácie:

 • Vaše celé meno, ako je uvedené na vašom oficiálnom preukaze totožnosti
 • Vaša emailová adresa
 • Heslo
 • Jasná fotka vašej tváre
 • Vaše PSČ

Až budete hotoví, budete si môcť vytvoriť profil a nastaviť svoje pracovné preferencie a špecifikácie.

Kde stiahnuť aplikáciu Wonolo

Obchod s aplikáciami Google Play

05. Aké to naozaj je s používaním aplikácie Wonolo?

Je Wonolo jednou z najlepších aplikácií na dočasné práce? Podľa niektorých jeho užívateľov je to dobrý zdroj na rýchle zarábanie peňazí ak dispozícii je široká škála pracovných miest.

Tiež nemusíte tráviť veľa času prehľadávaním ponúk práce, ktoré sa nehodia. Vďaka rozsiahlym parametrom vyhľadávania uľahčuje aplikácia Wonolo hľadanie smien, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Avšak, rovnako ako iné koncertné aplikácie, Wonolo dostal zmiešané recenzie. Nižšie sme zhrnuli ako pozitíva, tak aj negatíva, ktoré sa často objavujú v recenziách online aplikácií, aby sme vám poskytli pohľad na to, aké to naozaj je nájsť prácu s Wonolo.

Platby

Jednou z najväčších výhod Wonolo je platba v rovnaký deň. Zatiaľ čo niektorí používatelia tvrdia, že môže trvať niekoľko dní, kým platby skutočne pristanú na vašom bankovom účte, iní blúzňujú o tom, ako rýchlo sú platby odosielané.

Na druhú stranu sa mnoho používateľov sťažuje, že nedostávajú zaplatené, hoci pracujú na celú smenu. Znie to tak, že v mnohých prípadoch je to preto, že zamestnávatelia sú nečestní a nechcú platiť. Iní si všimli, aký chybný je proces zavádzania hodín.

Užívateľské recenzie:

“Keď nájdem prácu, dostanem zaplatené za menej ako 6 hodín.” (Google Play, január 2024)

“Wonolo je aplikácia, do ktorej prejdete, ak chcete platiť v rovnaký deň.” (Google Play, január 2024)

„Dostanete výplatu včas. Obvykle v rovnaký deň po vašej smene. Nasledujúce ráno môže byť odoslaná na váš účet.“ (Google Play, september 2022)

“Táto spoločnosť robí dobro, kým vám nedlhuje peniaze.” Vo svojej vlastnej spoločnosti s nimi zle komunikujú. Otočil by som časový list miss. Objavilo sa to v mojej aplikácii a potom to zamietlo s tým, že to nedostali. Trvalo im 7 mesiacov, kým to získali. Musel som zuby nechty bojovať o peniaze, ktoré mi boli dlžené.” (Google Play, september 2024)

Pracovná dostupnosť

Jednou z najväčších nevýhod Wonolo sa zdá byť nedostatok pracovných miest v niektorých oblastiach. Mnoho frustrovaných používateľov hlási, že prechádzajú náročným registračným procesom, len aby zistili, že v ich štáte nie sú žiadne pracovné miesta.

Hlavnou témou sa zdá byť klesajúci trend v počte dostupných koncertov. Niektorí pracovníci Wonolo, ktorí aplikáciu používajú roky, hovoria, že predtým mala veľa koncertov, ale teraz sú možnosti oveľa obmedzenejšie.

Užívateľské recenzie:

“Wonolo má v mojej oblasti veľa práce.” (Redditjúl 2022)

“Túto aplikáciu mám roky a koncerty sa zhoršili/neexistovali.” (Google Play, február 2024)

“Zriedkakedy dostanem oznámenie o práci av zriedkavých prípadoch, keď dostanem oznámenie o práci, bude uvedené, že úloha 'už nie je k dispozícii' počas ani nie celých desiatich sekúnd od obdržania oznámenia.” (Google Play, apríl 2024)

Rokovania so zamestnávateľmi

Vzhľadom na to, že v skutočnosti nepracujete pre Wonolo ako Wonoloer, je ťažké vedieť, či skončíte u spoľahlivého alebo komunikatívneho zamestnávateľa. Niektorí pracovníci sa sťažujú na zamestnávateľov, ktorí rušia smeny na poslednú chvíľu, omylom ich označujú ako neskoré alebo uvádzajú nepresné či nesprávne informácie v pracovných ponukách (napr. miesto práce, popis alebo dress code).

Na druhej strane sa zdá, že koncerty Wonolo môžu viesť k stálym a trvalým pracovným príležitostiam v jednotlivých spoločnostiach. Pokiaľ vás má zamestnávateľ rád, môže vás uprednostniť pri vypisovaní ponuky. To je dobrá správa pre pracovníkov, ktorí sa už dostali do dverí, ale novým používateľom to môže sťažiť preniknutie na trh.

Užívateľské recenzie:

“Bol som zrušený pri viacerých zákazkách, než som dokončil.” (Google Play, december 2024)

“Akonáhle som dorazil na miesto, po vyčerpaní času a peňazí z vrecka zrušili môj rezervovaný koncert POL HODINY PRED ČASOM ŠTARTU.” (Google Play, júl 2024)

„V piatok som mal prácu, do ktorej som šiel, prišiel som do práce o hodinu a pol skôr, dostal som rôzne informácie o oblečení, s ktorým som si s nimi dopisoval, označili ma ako nedostavenie sa, keď som sa skutočne ukázal a moja účet bol dnes deaktivovaný.” (Google Play, jún 2024)

„Zamestnávatelia pokazia Wonoloers tým, že zmenia hodiny, ktoré boli pôvodne vybrané a odsúhlasené bez súhlasu, a zarobia menej peňazí, než bolo dohodnuté. Ak potom odstúpite z viacdennej práce, Wonolo vás potrestá a zablokuje vás v práci.“ (Google Play, jún 2024)

Užívateľská podpora

Pretože pre podporu Wonolo neexistuje žiadne telefónne číslo ani živý chat, používatelia sa snažia problémy vyriešiť. V niektorých prípadoch sú pracovníci nútení poskytnúť rozsiahle dôkazy o probléme, ako sú fotografie alebo snímky obrazovky, ktoré ukazujú, že boli na mieste potom. Ak používate Wonolo na vyzdvihnutie koncertov, oplatí sa zdokumentovať každú prácu.

Užívateľské recenzie:

“Kontaktné informácie, ktoré majú, sú automatizované, nikto sa vám neozve.” (Google Play, január 2024)

“Nemôžem získať pomoc od podpory len rovnaký zbytočný e-mail znova a znova.” (Google Play, máj 2024)

06. Stojí Wonolo za to?

Spoločnosť Wonolo bola založená už v roku 2014. S viac ako desaťročným pôsobením na trhu sa zdá, že spoločnosť nevyriešila všetky problémy. Aj keď web vykresľuje ružový obrázok o tom, aké ľahké je vyberať smeny a rýchlo dostávať výplatu, pre niektorých užívateľov je to ďaleko od reality.

Vďaka tomu, ak máte to šťastie, že žijete v oblasti s množstvom pracovných miest Wonolo, aplikácia vám uľahčí rýchle zarábanie peňazí tým, že budete vo vašej oblasti vyberať smeny. Než sa rozhodnete, zvážte hlavné klady a zápory Wonolo.

Klady

 • Žiadny registračný poplatok

 • Flexibilita pracovať, kedy a kde chcete

 • Vyzdvihnite si smeny v rovnaký deň

 • Rýchla platba

Nevýhody

 • Úlohy sú k dispozícii iba vo vybraných lokalitách

 • Zamestnávatelia nie sú vždy spoľahliví

 • Poplatok za dôveru a bezpečnosť účtovaný pracovníkom bez poistenia

 • Žiadne telefónne číslo alebo živý chat pre podporu Wonolo

Pokiaľ uvažujete o použití Wonolo, urobte si prieskum. Pozrite sa na miestne úlohy dostupné v aplikácii. Pozrite sa, koľko ich je k dispozícii, koľko platí a čo je súčasťou práce. Možno by stálo za to sa iba prihlásiť.

Akonáhle budete mať profil a začnete prijímať zákazky, zhodnoťte aplikáciu ešte raz. Pokiaľ dokážete nájsť smeny u vysoko kvalitných a spoľahlivých zamestnávateľov, ktorým dôverujete, potom by Wonolo mohlo byť skvelým zdrojom pracovných miest.

Čítať:  Kontrolný zoznam Ultimate Magento 2 pre výkon

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE