Recenzie WriterAccess: Oplatí sa písať pre WriterAccess v roku 2024?

WriterAccess je platforma na písanie na voľnej nohe, niekedy označovaná ako „mlyn obsahu“. Týchto webov sú desiatky a WriterAccess je jeden z najväčších a najuznávanejších. Existuje od roku 2010 as viac ako 20 000 spisovateľmi sa stal obľúbeným miestom pre spisovateľov hľadajúcich prácu a podniky hľadajúce kópie.

Ak ste začínajúci spisovateľ na voľnej nohe (alebo etablovaný, ktorý hľadá miesto pre koncerty), dáva zmysel, ak je na vašom radare WriterAccess. Oplatí sa písať pre túto platformu v roku 2024? Ako veľmi je práca a aký je plat? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Prečo môžete veriť našej recenziu WriterAccess

Tím SideHustles vytvoril túto recenziu v spolupráci s Venus Lockett, spisovateľkou na voľnej nohe, ktorá dokončila viac ako 2 000 zákaziek a zarobila viac ako 3 000 $ na WriterAccess.

Nie sme spojení s WriterAccess, takže to, čo sa chystáte čítať, je nezaujatá správa založená na tvrdých dátach, napísaná niekým, kto široko používal platformu a je dôverne oboznámený s jej kladmi a zápormi.

01. Čo je to WriterAccess a ako funguje?

Ako už bolo spomenuté, WriterAccess je mlyn obsahu. Inými slovami, je to platforma tretej strany, ktorá spája nezávislých spisovateľov a editorov s klientmi, ktorí potrebujú písaný obsah.

Výmenou za poskytovanie tejto služby (čo tiež zahŕňa údržbu softvéru, ktorý autori používajú na odoslanie svojej práce, sprostredkovanie obchodov medzi autormi a klientmi, spracovanie platieb atď.), si WriterAccess berie percento peňazí, ktoré autori zarobia.

Ako spisovateľ je výhodou používania WriterAccess to, že je ľahké nájsť prácu a dostať za ne zaplatené.

Nevýhodou je, že musíte hrať podľa pravidiel WriterAccess – ste uzamknutí na sadzby, ktoré ponúkajú (ktoré môžu byť nižšie ako tie, ktoré by ste mohli zarobiť samostatnou prácou), a budete súťažiť o prácu s 20 000 ďalšími spisovateľmi na webe. plošina.

Aké druhy pracovných miest môžete nájsť na WriterAccess?

Na WriterAccess existuje mnoho rôznych druhov pracovných miest. Môžete napríklad dostať zaplatené za vytvorenie:

 • SEO blogové príspevky
 • Iné typy článkov
 • tlačové správy
 • Skripty
 • Prepisy
 • Kópia webu
 • biele papiere
 • Manuály a návody
 • E-knihy
 • Text inzerátu
 • Prepisuje a upravuje
 • Prejavy
 • Osobné vyhlásenie

Toto je neúplný zoznam – v aplikácii nájdete ďalšie typy úloh.

Aké sú najobľúbenejšie pracovné pozície na WriterAccess?

V súčasnej dobe (od roku 2024) sú niektoré z najžiadanejších typov obsahu na WriterAccess dlhé sprievodca a blogové príspevky.

Hoci mnoho platforiem na písanie bolo narušených umelou inteligenciou a práca sa od nástupu ChatGPT stala vzácnejšou, v poslednej dobe došlo k nárastu klientov hľadajúcich tento typ obsahu, pretože sa zdá, že AI pri jeho generovaní zaostáva.

Výhody a nevýhody práce pre WriterAccess

Rovnako ako u všetkých obsahových mlynov existujú výhody a nevýhody, na ktoré si treba uvedomiť, keď pracujete pre WriterAccess.

Klady

 • Práca na diaľku: WriterAccess vám umožňuje pracovať na diaľku z ľubovoľného miesta, ktoré si vyberiete. Prijímajú nezávislých pracovníkov z USA, Austrálie, Kanady, Veľkej Británie, Írska, Južnej Afriky a Nového Zélandu, a pokiaľ cestujete alebo sa presťahujete do zahraničia, môžete si vziať svoju prácu so sebou.
 • Konkurenčný plat: Plat WriterAccess je relatívne vysoký v porovnaní s inými podobnými platformami (hoci v absolútnych číslach nie je nijako zvlášť vysoký).
 • Potenciál k postupu: Spisovatelia na platforme sú rozdelení podľa úrovne zručností a sú hodnotení 3 až 6 hviezdičkami. Spisovatelia získavajú vyššie sadzby a získavajú prístup k viacerým projektom, keď postupujú cez úrovne.
 • Možnosti učenia: WriterAccess ponúka rôzne webináre, kurzy a ďalšie zdroje, ktoré vám pomôžu zdokonaliť vaše remeslo a rozvíjať sa ako spisovateľ a nezávislý pracovník.

Nevýhody

 • Jednorazové hodnotenie: Keď sa zaregistrujete, WriterAccess vyžaduje, aby ste vykonali hodnotenie, ktoré použije na priradenie do úrovne. Nemôžete to opakovať, takže ak podáte zlý výkon, na nejaký čas zostanete na svojej pôvodnej úrovni.
 • Strata zamestnania kvôli AI: Rovnako ako u mnohých iných platforiem na písanie na voľnej nohe, umelá inteligencia značne narušila WriterAccess. Pracovné miesta na platforme vyschli mesiace v roku 2024 po vydaní ChatGPT 3 a objem práce sa ešte neobnovil.
 • Tvrdá konkurencia: V súvislosti s tým, hoci predtým bolo práce viac ako dosť, teraz je na platforme pomerne málo autorov, ktorí súťažia o relatívne málo pracovných miest, čo vedie k tvrdej konkurencii.
 • Nedostatok spätnej väzby: Keď sa uchádzate o pracovné miesta na WriterAccess, zvyčajne nedostanete odpoveď, ak nie ste najatí. To znamená, že nebudete dostávať žiadnu spätnú väzbu na svoje ihriská, takže je ťažké vedieť, čo zlepšiť.

02. Koľko môžete zarobiť na WriterAccess?

Stručne povedané, práca na WriterAccess často platí medzi 0,028 $ a 0,07 $ za slovo.

To je však zjednodušenie pomerne zložitého platobného systému. Množstvo peňazí, ktoré môžete na WriterAccess zarobiť, závisí od viacerých faktorov, vrátane:

 • Vaša spisovateľská úroveň
 • Koľko práce pristanete
 • Ako rýchlo píšeš
 • Ako sú platené práce, ktoré prijímate

Niektorí etablovaní nezávislí pracovníci na WriterAccess zarábajú tisíce dolárov mesačne, zatiaľ čo iní sa snažia zarobiť nejaké peniaze.

Ako WriterAccess počíta platby

Nezávislí pracovníci na WriterAccess sú často platení slovom. Sadzba, na ktorú máte nárok, závisí od toho, na akej „vrstve“ ste na platforme. Ako už bolo spomenuté, úrovne sa pohybujú od 3 do 6 hviezdičiek. Nižšie uvádzame zodpovedajúce sadzby:

 • 3 hviezdičky: 2,8 centu za slovo
 • 4 hviezdičky: 4,2 centov za slovo
 • 5 hviezdičiek: 5,6 centov za slovo
 • 6 hviezdičiek: Najmenej 7,0 centov, ale až 150 $ za slovo (potvrdené Najčastejšie otázky k programu WriterAccessaj keď je veľmi nepravdepodobné, že získate projekty, ktoré sú platené touto sadzbou)

Ako sa tieto sadzby merajú: Najmä pre spisovateľov nižšej úrovne nie sú tieto sadzby skvelé. Ak ste na najnižšej úrovni (3 hviezdičky), zarobíte 28 $ za 1 000 slov. V závislosti na tom, ako rýchlo píšete, sa to môže premietnuť do hodinovej sadzby 5–14 $ alebo menej.

Pre kontext, Redakčné združenie nezávislých pracovníkov (EFA), profesijné združenie spisovateľov a redaktorov, vedie zoznam štandardných sadzieb pre nezávislých pracovníkov. Najnižšia sadzba, ktorú odporúčajú, je 0,09 $ za slovoalebo 51–60 USD za hodinu.

To znamená, že tvrdá pravda je, že obzvlášť keď začínate, je ťažké sa na takéto sadzby kvalifikovať. Sadzby EFA sú pre začiatočníkov trochu optimistické a neboli upravené tak, aby zohľadňovali dopad AI na odvetvie písania na voľnej nohe.

Sadzby WriterAccess sú porovnateľné s tými, ktoré ponúkajú iné obsahové mlyny, ako napr. Návrha nad tým, čo nájdete na mnohých pozíciách na populárnych platformách, ako je napr. Upwork.

Ako spisovateľ na nižšej úrovni vyberajte svoje projekty s ohľadom na efektivitu

Čím nižšia je vaša úroveň, tým viac si vyberiete tému, o ktorej budete písať. Ak si vyberiete témy, ktoré poznáte lepšie, môžete svoje objednávky dokončiť rýchlejšie, čo znamená zarobiť viac peňazí.

Ďalšie platobné štruktúry na WriterAccess

Nie všetky projekty sú platené za slovo. Nájdete tu aj projekty, ktoré:

 • Zaplaťte paušálne: Niektorí klienti WriterAccess dávajú prednosť platbe podľa projektu. Keď tie práce hodnotíte, je len na vás, či sa vám tá práca za tú cenu oplatí. Dostanete rovnakú čiastku bez ohľadu na to, ako málo alebo koľko napíšete.
 • Nechajte si nastaviť vlastnú sadzbu: Na WriterAccess si tiež môžete nastaviť vlastné sadzby, ale iba pri určitých projektoch: „casting calls“, čo sú otvorené ponuky, na ktoré sa môže prihlásiť ktokoľvek, a „sólo“, čo sú ponuky určené konkrétne vám. Ak si nie ste istí, aké sadzby nastaviť, opýtajte sa svojich kolegov autorov, obráťte sa na tím podpory WriterAccess alebo si urobte prieskum, aby ste zistili, akú cenu majú tieto typy pracovných miest na iných platformách.

Môžete dostávať tipy na WriterAccess?

Klienti, ktorí sú obzvlášť ohromení vašim písaním, môžu posielať tipy k vašim pravidelným zárobkom. Sprepitné je však voliteľné a nie všetci klienti to urobia.

Pri projektoch na slovo sa klienti tiež môžu rozhodnúť, že vám zaplatia za maximálny počet slov, aj keď ste napísali menej. To sa tiež deje podľa ich uváženia.

Akú províziu berie WriterAccess?

Bez ohľadu na to, koľko zarobíte, WriterAccess si vezme 30% z výťažku.

Prakticky všetky obsahové mlyny uberajú vaše zisky, ale provízia WriterAccess je pomerne vysoká (napríklad Upwork zaberá iba 10 %).

Ako dostanete zaplatené na WriterAccess

WriterAccess ponúka rýchly a spoľahlivý platobný systém. Keď klient zadá objednávku, finančné prostriedky sú držané v úschove (tj WriterAccess ich drží až do súťaže o projekt).

Klienti majú stanovený časový rámec, počas ktorého môžu požadovať revízie projektu; akonáhle vyprší, musí objednávku schváliť. Akonáhle tak urobia, prostriedky budú pridané k vášmu zostatku.

WriterAccess je renomovaná spoločnosť a tento proces je všeobecne rýchly a prebieha bez akýchkoľvek problémov.

Spôsob platby: Vyplatí sa vám cez PayPal. To znamená, že budete potrebovať účet PayPal (a musíte byť ochotní ho poskytnúť WriterAccess).

Ako často dostanete zaplatené: V predvolenom nastavení vám budú vyplácané dvakrát mesačne, medzi 4. a 7 a potom znova medzi 22. a 26. S týmito pravidelnými platbami nie sú spojené žiadne poplatky.

WriterAccess však tiež pred niekoľkými rokmi vytvoril platobný systém na vyžiadanie, ktorý vám umožňuje vyberať hotovosť podľa ľubovôle za malý poplatok (v súčasnosti 7 USD).

Ponúka WriterAccess nejaké bonusy?

Jednou z výhod písania pre WriterAccess je, že majú systém odmien založený na tom, koľko slov dokončíte.

Môžete si vybrať, či odmeny preplatíte za kredit v obchode WriterAccess, kde predávajú tematický tovar svojim autorom alebo v hotovosti. (Toto je voľba buď-alebo – nemôžete dostať oboje.)

Úrovne odmien sú nasledujúce:

Tier Vyžadované slová Odmena (kredit obchodu) Odmena (hotovosť)
Stúpajúca hviezda 100 000 25 dolárov 15 dolárov
Majster 500 000 50 dolárov 35 dolárov
Majster 1 000 000 75 dolárov 50 dolárov
Guru 2 000 000 100 dolárov 70 dolárov

Ako vyzerajú úrovne odmien na platforme, môžete vidieť na nižšie uvedenej snímke obrazovky:

WriterAccess vám udelí farebný odznak, keď dosiahnete novú úroveň a získate peňažnú odmenu.

03. Ako nájsť a uchádzať sa o prácu písania na WriterAccess

Hľadanie práce na WriterAccess je jednoduché. Jedinou komplikovanou časťou je preosievanie typov úloh na platforme; WriterAccess obsahuje niekoľko rôznych „štýlov objednávok“, ktoré majú farebné (ale trochu neinformatívne) názvy.

Objednávajte štýly na WriterAccess

WriterAccess ponúka štyri typy úloh, ktoré sú uvedené v tabuľke nižšie.

Typ objednávky K dispozícii pre… Proces aplikácie
Odosielanie hovoru Všetci nezávislí Pošlite klientovi krátky návrh a počkajte
Davový poriadok Nezávislí pracovníci na určitej úrovni a vyššie Okamžite reklamujte projekt
Poradie zoznamu lásky Nezávislí pracovníci na zozname preferovaných autorov klienta („zoznam lásky“) Okamžite reklamujte projekt
Sólová objednávka Jeden konkrétny spisovateľ (vybraný klientom) Okamžite reklamujte projekt

Keď skontrolujete zákazku akéhokoľvek typu, uvidíte jej počet slov, časovú náročnosť a platbu, než o ňu požiadate alebo o ňu požiadate.

Zobrazenie úloh na platforme

Na riadiacom paneli aplikácie WriterAccess môžete zobraziť, koľko úloh každého typu máte aktuálne k dispozícii.

Obrazovka aktuálnej objednávky aplikácie WriterAccess.V čase vytvorenia tejto snímky obrazovky neboli k dispozícii žiadne otvorené úlohy.

Keď sú otvorené úlohy, môžete kliknúť na ďalšiu obrazovku a prezrieť si ich. Ako to vyzerá, môžete vidieť na nižšie uvedenej snímke obrazovky, ktorý ukazuje štyri otvorené hovory (obrázok sme anonymizovali kvôli súkromiu klientov).

Obrazovka odosielania hovorov aplikácie WriterAccess zobrazujúca štyri otvorené úlohy.Kliknutím na každú úlohu na tejto obrazovke zobrazíte ďalšie podrobnosti.

Na začiatku získate väčšinu svojich pracovných miest tým, že sa budete prezentovať klientom, ktorí rozosielali castingové hovory alebo hromadné objednávky.

Akonáhle strávite chvíľu na platforme a nadviažete vzťahy s niekoľkými klientmi, dúfajme, že prejdete k tomu, že väčšinu svojej práce budete získavať z milostných zoznamov a sól. To je kľúč k úspechu na WriterAccess – umožňuje vám preraziť obvyklú konkurenciu a získať pracovné miesta bez toho, aby ste o ne museli bojovať.

Všimnite si, že klienti môžu tiež objaviť váš profil na trhovisku WriterAccess a osloviť vás, chatovať s vami a ponúkať vám projekty priamo, hoci s 20 000 spisovateľmi na platforme sa to pravdepodobne nestane príliš často.

Ako funguje dokončovacia práca

Akonáhle prijmete zákazku, obvykle budete mať na jej dokončenie niekoľko dní až týždeň.

Je na vás, aby ste položili akékoľvek otázky potrebné na rýchle dokončenie objednávky. Svoju prácu odošlete cez redakčný systém WriterAccess, a pokiaľ všetko pôjde dobre, klient to schváli a dostanete zaplatené.

Pokiaľ však klient nie je spokojný s vaším prvým návrhom, môže požiadať o revíziu. Opäť je na vás, aby ste dokončili akékoľvek revízie počas zadaného časového obdobia, ktoré sa líšia od úlohy k zákazke, ale v predvolenom nastavení je 10 dní.

Po dokončení každej revízie má klient určený počet dní na schválenie objednávky. Pokiaľ neodpovie alebo nepožiadajú o revíziu, ich peniaze budú uvoľnené z úschovy a vy budete vyplatení, akonáhle tento časový rámec skončí.

Obrazovka "kompletná objednávka" na WriterAccess.Prostredníctvom webového rozhrania aplikácie WriterAccess môžete skontrolovať správy od klienta, skontrolovať podrobnosti o zákazke a odoslať svoju prácu.

Postup cez systém úrovní aplikácie WriterAccess

Akonáhle dokončíte objednávky, aplikácia WriterAccess vás prevedie svojím systémom úrovní na základe vášho výkonu. Vaša úroveň je veľmi dôležitá – určuje, aké objednávky si môžete nárokovať, a lezenie na ďalšiu úroveň vám umožní zarobiť viac za menej práce.

Pri vyhodnocovaní, či vás povýšiť na ďalšiu úroveň, alebo nie, sa WriterAccess pozrie na:

 • Koľko objednávok dokončíte
 • Vaša recenzia a hodnotenie
 • Ako často klienti požadujú revíziu vašej práce
 • Ako často žiadate o rozšírenie

Vaše hodnotenia budú z veľkej časti automatizované, vykonávané algoritmom WriterAccess. Môžete však tiež požiadať o ručnú kontrolu, ak si myslíte, že si zaslúžite povýšenie na ďalšiu úroveň.

Aké ťažké je vyšplhať sa v rebríčku na WriterAccess?

Lezenie z jednej úrovne do druhej často trvá mesiace a môže trvať aj rok. Pretože sa jedná o časovo náročný proces, je veľmi dôležité brať počiatočné hodnotenie vážne; ovplyvní to váš zárobok na dlhú dobu.

To znamená, že to, aké ťažké alebo ľahké je postúpiť, do značnej miery závisí na vašej úrovni zručností a tiež na tom, aké šťastie máte s klientmi, ktorých získate. Ak dostávate negatívne hodnotenie, platformu používate zriedka alebo pravidelne požadujete rozšírenie svojich úloh, váš postup vo WriterAccess bude pomalší.

WriterAccess má tiež rozsiahly systém sankcií, ktorý udeľuje sankcie na základe závažnosti a frekvencie porušenia.

Ak dostanete príliš veľa hodnotení „Nespĺňam požiadavky“, neodošlete úlohy alebo požiadate o príliš veľa rozšírení v krátkom časovom období, môže vám byť tiež znížené hodnotenie alebo vám môže byť dokonca pozastavený prístup z platformy.

04. Aké ťažké je začať pracovať na WriterAccess?

Práca na pristátí na WriterAccess môže byť jednoduchá alebo náročná v závislosti na tom, ako ste zavedení. Ako pravdepodobne viete, kľúčom je dosiahnuť vysokú úroveň a vybudovať silné vzťahy s čo najväčším počtom klientov.

Ak sa vám podarí pridať sa do niekoľkých zoznamov lásky alebo dostanete mnoho samostatných objednávok, dostanete množstvo ponúk na prácu.

Na druhú stranu, ak sa spoliehate iba na davové objednávky, budete to mať oveľa ťažšie. Tieto objednávky majú tendenciu ísť extrémne rýchlo, pretože mnoho ľudí tvrdí, že ich je naraz niekoľko a slovo o nich sa šíri rýchlo.

Vplyv AI na WriterAccess

Bohužiaľ s nárastom obsahu generovaného umelou inteligenciou je práca na WriterAccess oveľa vzácnejšia, než tomu bolo predtým, a autori sú nútení vyjsť v ústrety klientom, ktorí môžu spochybniť ich prácu a integritu na základe chybných detektorov umelej inteligencie.

Napriek tomu má WriterAccess stále k dispozícii viac voľnej práce ako iné platformy, ako je Draft, a často ponúka lepšie platené pracovné miesta ako Upwork a CrowdContent. V závislosti na vašich výklenkoch a schopnosti sa podľa potreby otáčať môžete na platforme stále zarábať slušné živobytie.

05. Ako sa prihlásiť k programu WriterAccess

Registrácia do WriterAccess je pomerne jednoduchý proces. Prihlásite sa pomocou e-mailu podľa vlastného výberu, odošlete vzorku písania a vykonáte písomné hodnotenie. Ide o relatívne krátky kvíz (približne 15–20 minút), ktorý zahŕňa otázky týkajúce sa gramatiky, pravopisu, štylistických problémov a SEO.

Odtiaľ bude váš príspevok skontrolovaný a budete buď prijatí, alebo odmietnutí. Opäť na to máte len jednu šancu, takže je dobré s aplikáciou začať, keď ste v najlepšom a máte čas sa sústrediť. Neexistujú žiadne prevraty.

Pokiaľ budete prijatí, bude vám pridelené hodnotenie hviezdičkami na základe vášho výkonu a bude vám udelený prístup k platforme.

Akonáhle budete, musíte vyplniť svoj profil. Budete musieť pridať:

 • Záber do hlavy
 • Odkazy na vzorky písania
 • Akékoľvek poverenie, ktoré máte (tituly, certifikácia atď.)
 • Vaše odborné znalosti (aby klienti vedeli, pre ktoré projekty sa hodíte)

Budete tiež musieť pridať svoj e-mail PayPal, aby ste mohli dostať zaplatené. Nemusí to byť rovnaký e-mail, ktorý ste použili pri registrácii.

06. Oplatí sa pracovať pre WriterAccess?

Či táto platforma stojí za váš čas a úsilie, závisí na vašich pracovných preferenciách, úrovni zručností a okolnostiach.

WriterAccess je platforma s dobrou povesťou, ktorá existuje už viac ako desať rokov. Plat na platforme nie je úžasný, ale je konkurencieschopný s inými mlynmi obsahu.

Akonáhle si založíte a vybudujete vzťahy s niekoľkými klientmi na WriterAccess, môžete si svojou prácou zarobiť slušný príjem, aj keď to môže nejaký čas trvať, než sa k tomu dostanete.

Pre koho je WriterAccess najlepšie?

WriterAccess je solídna platforma pre spisovateľov všetkých úrovní zručností, ktorí si chcú doplniť svoj príjem a získať písomné zručnosti a skúsenosti.

Najlepšie je však nedávať všetky vajcia do jedného košíka. Vďaka vzostupu umelej inteligencie sú obsahové mlyny volatilnejšie ako inokedy; nemožno povedať, či práca na WriterAccess zostane konštantná alebo vyschne.

Môžete prejsť z prosperujúcej a zarábať tisíce dolárov za mesiac na zarábaní málo alebo nič veľmi rýchlo.

Inými slovami, táto platforma je najlepšia pre tých, ktorí chcú svojim písaním zarobiť trochu peňazí navyše – ale ak dúfate, že budete používať WriterAccess ako jediný zdroj práce a príjmu, buďte opatrní. To je riskantný návrh a je lepšie rozšíriť svoju prácu na viac webových stránok, aby ste sa ochránili.

Čítať:  Bitwarden vs 1Password: Aké sú porovnania v roku 2024?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE