Recenzie Zerys: Stojí za to pracovať pre Zerys v roku 2024?

Zerys je platforma na voľnej nohe, kde sa autori môžu spojiť s klientmi. Bola založená v roku 2008 a je to jedna z najstarších platforiem na písanie na voľnej nohe, ktorá je v súčasnej dobe aktívna.

Stojí však Zerys stále za to? Je to stále dobré miesto na hľadanie koncertov na písanie, alebo práca na platforme do značnej miery vyschla od nástupu pokročilých modelov umelej inteligencie, ako je ChatGPT?

V tejto recenzii vám poskytneme zasvätený pohľad na to, aká je práca pre Zerys v roku 2024.

01. Čo je Zerys a ako funguje?

Zerys je jedným z niekoľkých nezávislých trhovísk s písaním alebo „mlynmi obsahu“

Zerys je webová stránka, kde môžu nezávislí pracovníci nájsť prácu v oblasti písania a úpravy. Konkrétne sa jedná o typ webu známy ako a mlyn obsahučo znamená, že sa jedná o platformu, kde sa od autorov očakáva, že produkujú veľké množstvo obsahu rýchlym tempom.

Zerys je platforma, ktorú môžu klienti a spisovatelia na voľnej nohe používať na vzájomné nájdenie.

Obsahové mlyny ako Zerys majú zlú povesť, pretože vo všeobecnosti ponúkajú pomerne nízke sadzby, ale môžu byť cenným zdrojom pracovných miest pre nových nezávislých pracovníkov. Keď práve začínate, čakanie na lukratívnu prácu sa ľahšie povie, ako urobí, a weby ako Zerys zapĺňajú medzeru pre začiatočníkov a stredne pokročilých freelancerov, ktorí sú ochotní vymrštiť články za mierny plat.

Ako idú mlyny na obsah, hoci Zerys nie je dokonalý, je to jedna z lepších možností. V nižšie uvedenom zozname nájdete rýchle zhrnutie jeho výhod a nevýhod; tieto body rozvedieme vo zvyšku tejto recenzie.

Výhody a nevýhody práce pre Zerys

Klady

 • Lepšie ceny ako mnoho mlynov na obsah

 • Rozumné termíny úloh

 • Termíny je možné predĺžiť

 • Rýchla a plynulá podpora pre autorov (komunikácia je priama s CEO)

Nevýhody

 • Relatívne nízky plat v absolútnom vyjadrení

 • Nedostatok stálej práce

 • Potenciálne dlhé oneskorenia medzi odoslaním úlohy a schválením

 • Obmedzené možnosti platby (povoľuje iba PayPal, nie priamy vklad)

Akým spôsobom Zerys účinkuje?

Zerys ponúka niekoľko násteniek, kde môžu klienti zverejňovať ponuky, o ktoré sa môžu nezávislí pracovníci uchádzať. Ak ste najatí, odošlite svoju prácu do rozhrania Zerys a obdržíte platbu z platformy (uloženú na účet PayPal, ktorý prepojíte zo svojho profilu).

Výmenou za toto všetko vám Zerys odoberie 30% zníženie z toho, čo vám klient platí, čo je spôsob, akým zarábajú peniaze. Toto je hlavná nevýhoda obsahových mlynov; takmer všetky berú províziu, čo znamená, že na nich zarobíte menej, než by ste boli schopní zarobiť, keby ste klientov oslovili sami.

Aké druhy pracovných miest môžete na Zerys nájsť?

Zerys ponúka ako písanie, tak aj editáciu, hoci väčšina dostupných úloh súvisí s písaním.

Môžete dostať zaplatené za písanie najrôznejšieho obsahu, vrátane SEO blogových príspevkov, tlačových správ, bielych kníh, e-kníh a ďalších. Rovnako ako pri väčšine obsahových mlynov predstavuje obsah blogu SEO a obsah webových stránok väčšinu práce na platforme.

Nájdeš na Zerys prácu mimo písania?

Ako ukazuje snímka obrazovky nižšie, Zerys plánuje v budúcnosti pridať ďalšie typy práce, ako je projektový manažment a výskum kľúčových slov. Od januára 2024 sú však k dispozícii iba projekty na písanie a úpravy, pričom väčšina dostupných úloh súvisí s písaním.

Snímka obrazovky typov služieb dostupných na Zerys.Aj keď má Zerys ambiciózne plány na rozšírenie ponuky pracovných miest, v súčasnej dobe môžete platformu používať iba na hľadanie písania a úprav.

02. Koľko peňazí môžete zarobiť na Zerys?

Zerys môže byť solídnym zdrojom doplnkového príjmu, ale neočakávajte, že v dohľadnej dobe nahradí vašu prácu

Zerys platí svojim autorom slovne (skôr než za projekt alebo za hodinu).

Sadzby na platforme nie sú štandardizované. Klienti si volia, koľko sú ochotní zaplatiť za každý projekt. Ako spisovateľ sa musíte pri hodnotení práce rozhodnúť, či ste ochotní prijať uvedenú sadzbu. Pokiaľ pre vás sadzba nie je prijateľná, nemusíte žiadať.

Svoje sadzby môžete znova vyjednať s opakujúcimi sa klientmi a tiež máte možnosť nastaviť na svojom profile sadzbu „priameho pridelenia“ pre klientov, ktorí vás kontaktujú priamo (na rozdiel od klientov, ktorých oslovíte, keď sa uchádzate o zamestnanie).

Koľko obvykle platia úlohy na Zerys?

Zárobky na slovo na Zerys sa môžu líšiť. Niektoré projekty sa môžu vyplatiť 0,03 USD za slovozatiaľ čo ostatní môžu platiť 0,07 $ za slovo alebo vyššia.

To sú relatívne nízke sadzby. Pre kontext je 0,10 dolára obvykle považované za vstupnú mzdu v obore písania na voľnej nohe.

To znamená, že platy za obsahové mlyny sú vždy nízke a Zerys ponúka lepšie sadzby ako mnoho jej konkurentov. Väčšina článkov na webe sa pohybuje medzi 1 500 a 3 000 slovami a môžete očakávať, že medzi 40 až 175 dolármi za článok. Na porovnateľných weboch sú bežné sadzby 10 až 30 USD za článok.

Navyše úlohy na Zerys bývajú relatívne priamočiare. Aj keď obvykle vyžadujú výskum, zvyčajne to nie je prehnané a väčšina projektov môže byť vyradená za 3 až 6 hodín.

Samozrejmosťou je, že aj keď Zerys nie je nijako zvlášť lukratívny, v porovnaní so svojimi konkurentmi je na slušnom mieste. Môžete reálne očakávať, že na platforme zarobíte niekoľko stoviek dolárov mesačne, ale nemali by ste sa spoliehať na to, že zaplatíte svoje účty.

Ako dostanete zaplatené na Zerys

Zerys platí cez PayPal. Vyplatí sa vám dvakrát mesačne, obvykle 1. a 15. dňa, aj keď vaše platby môžu doraziť až o 3 pracovné dni neskôr.

PayPal je vaša jediná možnosť platby. Na rozdiel od niektorých platforiem nemôžete prepojiť svoj bankový účet, aby ste mohli prijímať priame vklady. To je nevýhoda, ak ste mali v minulosti problémy s PayPal alebo ho radšej nepoužívate.

Platby sú odosielané automaticky po schválení každého článku klientom. Hneď ako podpíšu vašu prácu a potvrdia, že nechcú požadovať žiadne revízie, obdržíte platbu na konci aktuálneho dvojtýždňového fakturačného cyklu.

03. Ako nájsť a požiadať o písanie práce na Zerys

Väčšina vašej práce na Zerys bude pochádzať od opakovaných klientov

Existujú dve samostatné pracovné dosky, ktoré môžete použiť na nájdenie práce na Zerys. Obaja ich nájdete z Moje centrum práce časti webu, ktorú nájdete na portáli pisateľa (hlavná obrazovka, ktorú uvidíte, akonáhle sa prihlásite).

Snímka obrazovky zobrazujúca sekciu My Job Center na webe Zerys.Zerys uvádza úlohy na dvoch samostatných pracovných doskách (pre nových a opakovaných klientov).

Ak chcete nájsť prácu, prejdite na úrad práce a kliknite na jednu z nasledujúcich možností:

 • Pracovná rada pre nových klientov: Každý pisateľ na Zerys sa môže uchádzať o pracovné miesta tu zverejnené. Táto pracovná doska je však v dnešnej dobe väčšinou prázdne a platené pracovné miesta, ktoré sú zverejňované, sa obvykle veľmi rýchlo zachytia. Toto nie je primárny zdroj práce na Zerys; namiesto toho ho klienti používajú na zverejňovanie „auditov“, aby našli nových autorov, ktorí sa pripoja k ich tímom. Konkurzy sú niekedy (ale nie vždy) neplatené.
 • My Client Assignments and Job Board: Ak sa klientovi váš článok o konkurze páči, pozve vás do svojho „tímu“ a budete si môcť nárokovať ponuky, ktoré tu zverejnia. Akonáhle sa etablujete na platforme a dokončíte niekoľko konkurzov, bude táto pracovná doska vašim primárnym zdrojom práce.

Na prijatie alebo odmietnutie priamej úlohy budete mať obvykle niekoľko dní, kým ju Zerys automaticky odmietne.

Termíny pridelenia na Zerys

Akonáhle úlohu prijmete, bude vám uvedený termín, do ktorého ho musíte dokončiť. To sa líši v závislosti od klienta, ale všeobecne sa dostanete od 3 do 10 dní, pričom väčšina termínov sa pohybuje v priemere okolo 5–7 dní.

To je podstatne viac času, než umožňuje mnoho mlynov na obsah. U niektorých konkurentov Zerys, ako sú Textbroker, Steady Content a WordAgents, sú úlohy často splatné 24 až 72 hodín po tom, čo ich prijmete.

Okrem toho sú termíny na Zerys trochu flexibilné. Pokiaľ na dokončenie článku potrebujete viac času, je možné požiadať klienta o predĺženie, aj keď by ste sa o to mali snažiť čo najmenej.

Zobrazenie termínov úloh na pracovnej doske Zerys.Zerys vám povie, koľko hodín budete mať na dokončenie každej úlohy.

Dokončenie úloh na Zerys

Keď získate prácu u Zerys, nezabudnite si prečítať pokyny klienta a zoznámiť sa s jeho požiadavkami a preferovaným štýlom písania, než začnete písať.

Môžete pracovať kdekoľvek (napr. Microsoft Word, Dokumenty Google atď.). Nemusíte písať svoje skutočné písanie v rozhraní Zerys. Akonáhle však skončíte, budete musieť svoju prácu odoslať do textového poľa na webe.

Pred odoslaním každého dielu na kontrolu ho musíte prejsť aplikáciou Copyscape, ktorá spustí kontrolu plagiátorstva. Táto funkcia je integrovaná do platformy Zerys a nič nestojí.

Recenzie a revízie

Po odoslaní článok vstúpi do stavu „čaká na kontrolu“. Ak klient (alebo agentúra) nie je s článkom spokojný, môže zanechať spätnú väzbu a požiadať o revíziu. Ak do termínu schválenia nepodniknú žiadnu akciu, bude projekt automaticky schválený.

Klienti majú obvykle až sedem dní na preskúmanie každého článku, ale to neplatí všeobecne. Pokiaľ píšete článok pre agentúru, ktorá spravuje viac klientov, môže proces kontroly trvať až tri týždne. Po prvé, agentúra dostane dva týždne na to, aby to preskúmala; potom ho odovzdajú klientovi, ktorý bude mať obvyklú sedemdňovú lehotu na vykonanie vlastnej kontroly.

To znamená, že sa niekedy môže stať, že budete čakať dlhšie, než by ste chceli, aby ste zistili, či ste s úlohou hotoví.

Aj keď to nie je ideálny, spôsob, akým to Zerys rieši, je v súlade s tým, ako fungujú iné obsahové mlyny, a ich systém je výrazne lepší ako u niektorých ich konkurentov. (Napríklad Verblio, ďalšia platforma na písanie, vôbec neukladá klientom lehotu, čo znamená, že články sa môžu po odoslaní na neurčito zastaviť.)

Ako funguje systém hodnotenia a skríningu Zerys

Keď budete prijatí na Zerys, bude vám pridelené hodnotenie spisovateľa na päťhviezdičkovej škále na základe vzorového článku, ktorý odošlete spolu s prihláškou.

Od tohto okamihu sa bude vaše skóre meniť podľa toho, ako vás hodnotia klienti. Dostanú na to príležitosť po každom projekte, ktorý dokončíte.

Vaše hodnotenie spisovateľa a skóre aktivity (ktoré ukazuje, ako ste aktívny na Zerys) sú uvedené vo vašom verejnom profile a klienti ich môžu použiť pri filtrovaní potenciálnych spisovateľov, aby sa pripojili k ich tímom.

Existujú aj ďalšie nastavenia, ktoré môžete prepínať, aby vás klienti ľahšie našli. Môžete napríklad povoliť funkciu geografického zacielenia, ktorá vás zobrazí klientom, ktorí filtrujú autorov vo svojej oblasti (ak majú projekt, ktorý vyžaduje miestne znalosti alebo chcú pracovať s niekým v ich časovom pásme atď.)

Snímka obrazovky profilu spisovateľa na Zerys.Váš profil na Zerys zobrazuje kľúčové informácie o vás, vrátane toho, ako aktívny ste na platforme a kde sa nachádzate.

Svoje skóre môžete zvýšiť tým, že budete strategicky rokovať o úlohách, ktoré prijímate. Uprednostňovanie projektov od klientov, ktorí vás pozvali do svojich tímov, vo všeobecnosti vedie k lepšiemu hodnoteniu ako prijímanie práce od nových klientov (pretože väčšinou sa budú opakujúcimi klientmi páčiť váš štýl písania).

04. Koľko práce je na Zerys k dispozícii v roku 2024?

Práce na Zerys sa výrazne stenčili kvôli nárastu obsahu generovaného AI

Bohužiaľ nájsť koncerty na Zerys nie je tak ľahké, ako to bývalo. Množstvo práce na obsahových mlynoch sa od vydania ChatGPT 3 na konci roka 2022 výrazne znížilo a Zerys nie je výnimkou.

Ako už bolo spomenuté, na Zerysovej otvorenej pracovnej rade je v dnešnej dobe veľmi málo platenej práce. Mnoho klientov však stále pravidelne vypisuje „konkurzy“, aby našli nových spisovateľov, a pokiaľ sa klientovi váš konkurz páči, môže vás pozvať do svojho „tímu“ a pravidelne vám posielať prácu.

Počet úloh, ktoré dostanete, bude závisieť od klienta, od toho, s koľkými autormi už pracuje a ako veľmi sa im páči váš štýl písania. Frekvencia môže byť značne variabilná; niekedy vám klient môže poslať len niekoľko priamych úloh za mesiac, ale inokedy môžete dostať niekoľko článkov za jediný deň.

Ako bolo spomenuté, Zerys takmer určite neposkytne dostatok práce, aby slúžil ako spoľahlivý zdroj príjmov. Pokiaľ vás však do svojich tímov prijmú dvaja alebo viac klientov, môžete sa obvykle spoľahnúť na minimálne pár článkov za mesiac, vďaka čomu je Zerys dostatočne slušná vedľajšia záležitosť.

Ako sa prihlásiť do Zerys

Pretože práca na Zerys je pomerne vzácna, platforma v súčasnej dobe neprijíma nových nezávislých pracovníkov. Majú však čakaciu listinu, do ktorej sa môžete pripojiť kliknutím na tlačidlo nižšie.

Pridajte sa do poradovníka Zerys

Zerys vás vyzve na zadanie vášho e-mailu. Keď znova otvoria aplikácie, budú vás kontaktovať, aby vám dali vedieť.

Zerysov počiatočný test a vzorka

Keď sa s vami Zerys spojí, budete musieť prejsť niekoľkými obručami, aby ste dokončili proces registrácie. Budete musieť:

 • Urobte si test písania a úprav: Zvyčajne to trvá približne 20–30 minút a skladá sa zo série otázok s možnosťou výberu z gramatiky, pravopisu atď.
 • Odošlite ukážku písania: Zerys vás vyzve na pripojenie ukážky vašej práce. Môže to byť originálny kus alebo kus predtým publikovaného diela – čokoľvek, o čom si myslíte, že verne reprezentuje vaše písanie.

Ako už bolo spomenuté, redaktori Zerysu použijú vašu vzorku na pridelenie počiatočného skóre na platforme, ktoré klienti uvidia, keď vás ohodnotia.

05. Oplatí sa pracovať pre Zerys?

Zerys môže stáť za to pre nových a stredne pokročilých freelancerov

Práca pre Zerys sa môže vyplatiť, aj keď je dôležité ísť do toho s jasnými a realistickými očakávaniami.

Písanie pre web ako je tento nikdy nebude idylický koncert. Písanie na voľnej nohe je konkurenčný odbor a písanie pre obsahové mlyny – ktoré, ako už bolo spomenuté, platia relatívne nízke sadzby v porovnaní s tým, čo môžete zarobiť priamou prácou s klientmi – môže byť obzvlášť vyčerpávajúce.

To znamená, že ak ste sa rozhodli, že ste ochotní prijať spokojné priemerné sadzby výmenou za podporu, ktorú vám poskytnú pri hľadaní práce, Zerys nie je zďaleka tou najhoršou možnosťou. Je to dobré miesto pre začínajúcich a stredných autorov, kde si môžu mesačne vyzdvihnúť pár článkov navyše. Pretože jej projekty majú relatívne dlhé termíny, môžete ich prijať, keď prídu, a pracovať na nich, keď máte pomalšie dni.

Len si pamätajte, že pokiaľ to s písaním myslíte vážne, Zerys nemôže byť vaším jediným zdrojom práce. Pozrite sa na ďalšie populárne webové stránky pre písanie na voľnej nohe a zvážte registráciu na viac ako jednu, aby ste neboli úplne závislí na žiadnej platforme.

Čítať:  17 online pracovných miest pre dospievajúcich, aby zarobili peniaze

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE