Roku nefunguje? Takto sa to dá opraviť

Adam Birney / Android Authority

Roku je obrovské meno vo svete domáceho streamovania. Spoločnosť ponúka množstvo streamovacích tyčiniek a šikovných televízorov a má okolo seba 70 miliónov aktívnych užívateľov mesačne v USA od roku 2024. Veľa z vás používa platformu, takže môžeme pochopiť, aký veľký obchod to môže byť, keď Roku nefunguje. Čo robiť, keď váš Roku nefunguje? Môžeme vám poskytnúť veľa tipov na riešenie problémov. Tu sú najčastejšie problémy Roku a ako ich opraviť.

Je Roku dole?

Adam Birney / Android Authority

Nie je to bežné, ale niekedy služby Roku idú dole. Najprv by ste mali skontrolovať, či servery alebo služby Roku nemajú problémy. Môžete použiť webovú stránku ako DownDetector.com, ktorá zhromažďuje hlásenia užívateľov, aby zistila, či služba nefunguje alebo nie. Má dokonca funkciu mapy, ktorá určuje, či je výpadok miestny alebo rozšírený.

Skúste jednoduchý reštart

Edgar Cervantes / Android Authority

Existuje mnoho dôvodov, prečo váš Roku nemusí fungovať. Nie vždy sa nám podarí nájsť priamy problém, ale môžeme vám povedať, že väčšina malých problémov je obvykle vyriešená jednoduchým reštartom. Pokúsiť sa!

Reštartujte diaľkovým ovládačom:

 1. stlač Domov tlačidlo na diaľkovom ovládači.
 2. Vybrať Nastavenia.
 3. Ísť do Systém.
 4. Ísť do Napájanie.
 5. Kliknite na Reštart systému.
 6. Udrel Reštartujte.

Reštartujte pri zmrazení:

 1. stlač Domov tlačidlo päťkrát.
 2. Vybrať Hore šípka raz.
 3. stlač Pretočiť tlačidlo dvakrát.
 4. stlač Rýchlo vpred tlačidlo dvakrát.

Prehrieva sa vaše zariadenie?

Adam Birney / Android Authority

Ak umiestnite Roku na iné zariadenie alebo do obmedzeného priestoru, môže sa prehriať. Nemalo by to byť bežné, ale na obrazovke sa zobrazí varovanie, pokiaľ sa váš Roku prehrieva. Niektoré zariadenia Roku majú tiež LED svetlo, ktoré sa pri prehriatí rozsvieti jasne červeno.

Čítať:  10 najlepších miest, kde nájdete skvelé doplnky WordPress

Keď sa na obrazovke zobrazí varovanie alebo kontrolka LED, okamžite vypnite Roku a odpojte ho. Počkajte desať minút alebo dlhšie, kým zariadenie znovu pripojíte a znovu zapnite. Ak problém pretrváva, vypnite Roku a odpojte ho. Ak nemôžete nájsť spôsob, ako svoje zariadenie vychladiť, možno budete musieť kontaktovať Roku, čo môže znamenať závažnejšie problémy s hardvérom.

Hľadajte červené svetlo

Keď hovoríme o červenom svetle, môže identifikovať viac ako problémy s prehrievaním. Môžete tiež naraziť na problém, kedy váš Roku nedostáva dostatok energie, čo je indikované červenou LED alebo varovaním na obrazovke. Ak ste pripojili zariadenie Roku napájané cez USB k televízoru v uzavretej slučke, môže to spôsobiť váš problém. Niektoré televízory sú dodávané so zásuvkami USB, ktoré poskytujú menej energie ako iné, a niektoré nie sú určené na napájanie vôbec.

Najjednoduchší spôsob, ako vyriešiť tento problém Roku, je zapojiť USB do napájacieho adaptéra, ktorý by mal byť dodávaný v originálnej krabici. Roku navrhol svoj adaptér tak, aby poskytoval správnu úroveň výkonu, takže dôverujte hardvéru! Ak problémy pretrvávajú, skúste premiestniť napájací adaptér do inej zásuvky alebo predlžovacieho kábla.

Skontrolujte diaľkové ovládanie

Edgar Cervantes / Android Authority

Väčšina produktov Roku sa dodáva s jednoduchými IR diaľkovými ovládačmi, ale novšie jednotky môžu získať modely Wi-Fi. Tie sú pravdepodobne lepšie, ale aj veci môžu trochu skomplikovať. Iste, umožňujú vám ukázať kamkoľvek s dobrými výsledkami, ale môžete mať problémy s pripojením. Väčšinu týchto problémov by malo byť ľahké opraviť pri nastavení, ale ak nie, môžete skúsiť nasledujúce.

IR diaľkové ovládanie Roku

Bohužiaľ IR diaľkové ovládanie stále vyžadujú priamy výhľad na vaše streamovacie zariadenia. Budete musieť presunúť všetky prekážky medzi sebou a vašim streamovacím zariadením. Uistite sa, že máte zorný uhol odkiaľkoľvek, kde chcete sedieť pred televízorom.

Môžete tiež vymeniť batérie v IR diaľkovom ovládači pre silnejšie pripojenie. IR blaster funguje ako baterka a je len tak dobrý, ako dobrý je jeho lúč. Nová sada batérií by mala pomôcť vyriešiť tento typ problému Roku.

Diaľkové ovládače Roku Wi-Fi

Diaľkové ovládače Wi-Fi od Roku sú o niečo zložitejšie, ale sú tiež výrazne výkonnejšie. Môžete vyskúšať trik s batériou, ktorý sme spomenuli vyššie, ale môže tiež pomôcť reštartovať alebo znova spárovať vzdialené a streamovacie zariadenia.

Čítať:  StoreBuilder vs. WooCommerce

Vynútiť reštart diaľkového ovládania a zariadenia Roku:

 1. Odpojte zariadenie Roku.
 2. Vyberte batérie z diaľkového ovládania.
 3. Znovu pripojte zariadenie Roku k napájaniu a počkajte, až sa spustí.
 4. Vložte batérie späť do diaľkového ovládača a počkajte 30 sekúnd až jednu minútu.

To by malo reštartovať obe súčasti, ale môže tiež spôsobiť stratu spojenia so zariadením. Tu je to, čo môžete urobiť, pokiaľ k tomu dôjde.

Ako znova spárovať ovládač Roku:

 1. Opakujte prvé štyri kroky vyššie, ale nenasadzujte kryt batérie.
 2. Stlačte a po dobu troch sekúnd podržte tlačidlo párovania, ktoré sa nachádza vo vnútri priehradky. Potom by ste mali vidieť, ako na diaľkovom ovládaní začne blikať kontrolka párovania.
 3. Počkajte 30 sekúnd, kým váš diaľkový ovládač dokončí proces párovania.
 4. Postupujte podľa pokynov pre párovanie na obrazovke televízora.

Poznámka: Ak si nie ste istí, ktoré diaľkové ovládanie máte, snímte kryt batérie. Pokiaľ máte diaľkový ovládač Wi-Fi, uvidíte malé párovacie tlačidlo, ktoré na IR diaľkových ovládačoch nebude chýbať.

Môže to byť vaše pripojenie k internetu

Edgar Cervantes / Android Authority

Máte stále problémy s tým, že Roku nefunguje? Možno je čas začať hľadať mimo vášho hardvéru Roku. Možno máte problémy s internetom. Ak to chcete zistiť, vezmite ďalšie pripojené zariadenie pomocou rovnakej siete Wi-Fi. Môže to byť smartfón, tablet alebo počítač. Skontrolujte, či váš internet funguje na iných zariadeniach. Ak ostatné zariadenia nefungujú, viete, v čom je problém.

Skontrolujte, či váš router a modem fungujú správne. Môžete ich skúsiť resetovať. Obvykle je na nich vyhradené tlačidlo reštartu, ale môžete tiež použiť univerzálnu metódu odpojenia routera, asi minútu počkať a potom ho znova zapojiť. Ak jednoduchá metóda opravy internetu nefunguje, mali by ste pravdepodobne zavolajte svojho poskytovateľa internetových služieb o pomoc.

Roku má tiež vyhradený nástroj na kontrolu vášho internetového pripojenia.

Ako skontrolovať pripojenie k internetu zo zariadenia Roku:

 1. Choďte do Nastavenia.
 2. Zamierte do Sieť.
 3. Vybrať Skontrolujte pripojenie.

Mali by ste vidieť indikátory Výborný, Dobrý, Slušný alebo Zlý O sekcia. Pokiaľ máte dobré alebo zlé pripojenie, možno budete chcieť svoje pripojenie vylepšiť.

Ak má vaše zariadenie Roku ethernetový port, skúste sa týmto spôsobom pripojiť k internetu a otestovať, či problém pochádza z vašej Wi-Fi. To môže znamenať, že budete musieť resetovať smerovač alebo budete chcieť premiestniť Roku. Nie je to vždy možné, najmä ak máte streamovací palicu, ale môžete tiež skúsiť presunúť televízor. Kód chyby 009 na vašom Roku znamená, že je pripojený k vášmu routeru, len bez internetu. Pokiaľ k tomu dôjde, reštartujte Roku a router, aby ste zistili, či to pomôže. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete sa tiež pozrieť na našu príručku na riešenie problémov s Wi-Fi.

Čítať:  Prečo sa môj Roku prehrieva?

Udržujte svoj Roku aktuálne

Edgar Cervantes / Android Authority

Väčšina aktualizácií Roku má prebiehať automaticky na pozadí, ale nikto nie je dokonalý. Občas si možno budete musieť vyhrnúť rukávy a vykonať aktualizáciu sami.

Ako aktualizovať zariadenie Roku:

 1. stlač Domov tlačidlo na diaľkovom ovládaní.
 2. Choďte do Nastavenia.
 3. Vybrať Systém.
 4. Vyber Aktualizácia softvéru voľba.
 5. lis Skontrolovať teraz pre ručné vyhľadávanie aktualizácií.
 6. Ak je k dispozícii aktualizácia, váš Roku by mal proces začať automaticky. Počas inštalácie aktualizácie ho neprerušujte.

Problémy so zvukom a videom

Ryan Haines / Android Authority

Problémy so zvukom a videom na vašom Roku môžu pochádzať z niekoľkých problémov. Môže to byť problém s vašimi aplikáciami alebo nastavením softvéru, ale môže to byť aj problém s hardvérom, ak je niečo odpojené.

Než vyskúšate niektoré z týchto zložitejších riešení, skúste najskôr reštartovať Roku. Potom ho odpojte od napájania a počkajte niekoľko sekúnd, kým ho znovu zapnete. Možno to znie ako hlúpa odpoveď, ale často to robí zázraky.

Máte stále problémy? Tu je niekoľko potenciálnych riešení:

Skontrolujte pripojenie a vstupy

Ak máte set-top Roku, skontrolujte vstup HDMI na oboch koncoch. Vaše káble by mali byť pevne pripojené k televízoru a vášmu streamovaciemu zariadeniu. Môžete tiež skontrolovať, či ste pripojení k správnemu zvukovému vstupu. Nakoniec sa uistite, že je vypnutá funkcia stlmenia, a skúste upraviť hlasitosť televízora.

Skontrolujte nastavenie zariadenia Roku

Na úpravu zvukového vstupu môžete použiť ponuku Nastavenie. stlač Domov tlačidlo na diaľkovom ovládači a zamierte Nastaveniakde by ste mali nájsť Zvuk voľba. Ak ste pripojení cez HDMI, upravte nastavenie na Stereo a zmeňte HDMI na PCM-stereo.

Upravte nastavenie zvuku na Roku:

 1. stlač Domov gombík.
 2. Ísť do Nastavenia.
 3. Udrel Zvuk.
 4. Ísť do Formát digitálneho výstupu.
 5. Upravte nastavenia na Stereo ak používate HDMI.

Problémy so synchronizáciou zvuku a obrazu

Môžete si všimnúť, že prehrávanie zvuku a obrazu nie je synchronizované. V takom prípade sa možno budete musieť pohrať s nastavením obnovy videa.

Upraviť nastavenia obnovenia videa Roku:

 1. stlač Domov tlačidlo na diaľkovom ovládači.
 2. Zadajte Nastavenia Jedálny lístok.
 3. Vybrať Systém a potom Pokročilé systémové nastavenie.
 4. Kliknite na Pokročilé nastavenie zobrazenia.
 5. Vybrať Automatické nastavenie obnovovacej frekvencie displeja a vyberte Vypnuté.
Čítať:  Čo je Hello Mobile? Hello Mobile plány, ceny a ďalšie

Bežné problémy s aplikáciou Roku

Edgar Cervantes / Android Authority

Sprievodná aplikácia Roku je nevyhnutným doplnkom pre Android a iOS užívateľov, ale môže to byť zdrojom niektorých bežných problémov. Aplikáciu môžete použiť ako diaľkové ovládanie a je to najjednoduchší spôsob, ako pridať obsah do vášho streamovacieho zariadenia. Najprv sa však musíte uistiť, že nastavenie pripojenia je správne. Ako väčšina problémov je hlavnou príčinou pravdepodobne vaše pripojenie Wi-Fi, takže tu sú niektoré riešenia.

Pripojte obe zariadenia k rovnakej sieti

Moderné smerovače Wi-Fi často prichádzajú s dvoma rôznymi sieťami – možnosťou 2,4 GHz a 5 GHz. Pre istotu by ste mali zaistiť, aby váš telefón aj streamovacie zariadenia boli pripojené k rovnakej sieti. Tieto dve siete by spolu mali hovoriť, ale niekedy pomôže byť extra opatrný.

Opravte problém so sieťou vášho Roku

 1. stlač Domov tlačidlo na diaľkovom ovládači.
 2. Zadajte Nastavenia menu a choďte do Systémpotom Pokročilé systémové nastavenie.
 3. Otvor Ovládanie pomocou mobilných aplikácií voľba.
 4. Teraz choďte na Prístup k sieti.
 5. Skúste zmeniť nastavenie z Predvolené na Povoľný.

Skúste obnoviť továrenské dáta

Edgar Cervantes / Android Authority

Obnovenie továrenského nastavenia je najextrémnejším spôsobom, ako vyriešiť väčšinu problémov s Roku. Ako názov napovedá, vráti vaše streamovacie zariadenie do východiskového nastavenia. Budete si musieť znova stiahnuť a prihlásiť všetky svoje aplikácie znova, ale malo by to pomôcť opraviť bežné chyby.

Ako resetovať zariadenie Roku:

 1. stlač Domov tlačidlo na diaľkovom ovládači.
 2. Zadajte Nastavenia Jedálny lístok.
 3. Vybrať Systém.
 4. Kliknite na Pokročilé systémové nastavenie.
 5. Ísť do Obnovenie továrenského nastavenia
 6. Potvrďte zadaním kódu zobrazeného na obrazovke.
 7. Vybrať OK.
 8. Kliknite na Spustite továrenský reset.

Na preskočenie krokov ponuky môžete tiež použiť tlačidlo fyzického resetu vášho Roku. Niektoré zariadenia majú veľké tlačidlá, ktoré môžete stlačiť prstom, aj keď na stlačenie tlačidla resetovania dierky na Roku Ultra budete potrebovať kancelársku sponku alebo niečo podobné.

Dúfame, že sme vám pomohli nájsť riešenie vašich najčastejších problémov s Roku. Ak žiadny z vyššie uvedených trikov nefungoval, možno je čas vymeniť streamovacie zariadenie. Našťastie máme veľa obľúbených, ktoré môžeme odporučiť, takže sa pozrite na náš zoznam najlepších streamovacích zariadení v okolí, aby ste zistili, či sa vám páčia nejaké alternatívy. Máme aj zoznam najlepších zariadení Roku, pre prípad, že by ste sa chceli držať rovnakej platformy.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE