Rozdiel medzi No Location Face a Location Not available

Zamysleli ste sa niekedy nad rozdielom medzi upozornením, že sa nenašla poloha a poloha nie je k dispozícii? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť

Niekoľko aplikácií sociálnych médií vám to umožňuje sledujte polohu svojich priateľov a rodín. Toto je užitočná funkcia na zobrazenie a aktualizáciu miesta ich pobytu. Niekedy sa však stáva, že táto funkcia nefunguje. Dve najčastejšie správy, keď táto funkcia nefunguje, sú Nenašla sa žiadna poloha a poloha nie je k dispozícii. Aký je však rozdiel? Je vôbec medzi týmito dvoma rozdielmi?

Jednoducho povedané, áno, je tam rozdiel. Keď sa zobrazí ikona aplikácii sociálnych médií sa nepodarilo nájsť zariadenie osoby, ktorú sledujete. Poloha telefónu je mimo dosahu alebo je vypnutá. Na druhej strane, Poloha nie je k dispozícii sa zobrazuje, keď je zariadenie lokalizované, ale odmietne aplikácii poskytnúť údaje o polohe. V tomto prípade používateľ mohol vypnúť zdieľanie polohy alebo to nepovolil.

V každom prípade, nebudete môcť získať potrebné informácie o polohe. Existuje niekoľko dôvodov na zobrazenie správy „Nenašla sa poloha a poloha nie je k dispozícii“. A tiež ich riešenia na to. Prečítajte si teda dopredu, aby ste pochopili rozdiel medzi nenajdenou polohou a nedostupnou polohou a príčinami a riešeniami týchto problémov.

Tablet Obsahu

Rozdiel medzi No Location Face a Location Not available

Existuje niekoľko aplikácií sociálnych médií, ako napr Nájsť môjho priateľa, iMessage, Snapchat a ďalšie ktoré môžete použiť na zobrazenie polohy vašich priateľov a rodiny. Zatiaľ čo niektoré aplikácie používajú poslednú známu polohu, iné používajú údaje o polohe v reálnom čase.

Ak chcete nájsť iného používateľa, aplikácia sociálnych médií musí najprv nadviazať spojenie so zariadením druhej osoby prostredníctvom rovnakej aplikácie nainštalovanej na ich zariadení. Napríklad. iMessage sa pokúsi pripojiť k zariadeniu iného používateľa prostredníctvom aplikácie iMessage.

Predpokladajme, že používateľ povolil svojej aplikácii iMessage sledovať svoju polohu a nevypol zdieľanie polohy. V takom prípade, iMessage aplikácia bude môcť úspešne získať informácie o polohe zo zariadenia a ukážte to vo svojej aplikácii.

V tomto procese však môžu existovať dva scenáre, tj. zariadenie nemožno nájsťa aj keď sa nachádza, existuje žiadne povolenie pre aplikáciu zdieľať informácie o polohe. Tu je každý zo scenárov zobrazený ako samostatný problém. Tak napríklad uvidíte Nenašla sa žiadna poloha ak zariadenie nemožno nájsť. A ak je zariadenie lokalizované, ale nedokázalo získať údaje o polohe, uvidíte Poloha nie je k dispozícii.

Takže keď nabudúce dostanete tieto chyby, budete presne vedieť, čo je s procesom zlé, a môžete sa to pokúsiť vyriešiť sami.

Aké sú teda spoločné príčiny oboch týchto problémov?

Aj keď sa oba problémy môžu líšiť, nemožno konkrétne povedať, čo tieto problémy spôsobuje. Problém môže byť napríklad vo vašom zariadení alebo zariadení vášho priateľa. Keďže príčiny nie sú isté, máme zoznam dôvodov a rozdielov medzi tým, že sa nenašlo miesto a poloha nie je k dispozícii.

Prečo sa hovorí, že sa nenašla poloha a poloha nie je k dispozícii?

Vždy, keď niektorá z aplikácií sociálnych médií povie Žiadna poloha nebola nájdená alebo Poloha nie je k dispozícii, hlavným problémom je buď, že aplikácia nemôže nájsť zariadenie, ku ktorému sa má pripojiť, alebo nemôže načítať údaje o polohe zo zariadenia. Príčinou môže byť aj vaše zariadenie, ktoré nie je správne nastavené. Nižšie sme zostavili zoznam bežných príčin týchto problémov a podrobne sme ho vysvetlili.

Čítať:  Ako presné je umiestnenie Snapchat 2024

1. Nie ste prihlásení do aplikácie

Aplikácie ako Find My alebo iMessage čelia týmto problémom, pretože sa spoliehajú na polohu v reálnom čase. Takže, keď sa pokúsite nájsť svojich priateľov pomocou týchto aplikácií, váš priateľ sa možno do aplikácie ani neprihlásilalebo najhoršie, on/ona dokonca ani nenainštalovali aplikáciu do svojho telefónu.

2. Žiadne internetové pripojenie

Ste pripojení na internet? Alebo možno váš priateľ nie je pripojený k internetu. Internetové pripojenie je spôsob, akým aplikácie sociálnych médií získavajú informácie z jedného zariadenia do druhého. A ak vaše zariadenie ani zariadenie vášho priateľa nie sú pripojené k internetu, nie je možné získať informácie o polohe.

3. Žiadny signál

Nie každý používa WiFi. Váš priateľ možno používa dátové pripojenie. A ak je na mieste s žiadny signál pre dátové pripojenie, aplikácia nemôže získať údaje o polohe od nich. Preto je dôležité, aby zariadenie malo aj sieťový signál v prípade, že na pripojenie k internetu používa mobilné dáta.

4. Telefón je vypnutý

Ich telefón môže byť vypnutý. Vypnutý telefón z dôvodu vybitie batérie alebo z iných príčin sa nemôže pripojiť k internetu, aj keď je internetové pripojenie dostupné v oblasti, v ktorej sa nachádza. Keďže údaje o polohe je potrebné prenášať v reálnom čase, zariadenie vášho priateľa musí byť zapnuté a musí dobre fungovať.

5. Režim Lietadlo

Je tiež možné, že váš priateľ zapol režim V lietadle. Keď je zariadenie v režime Lietadlo, všetky pripojenia sú vypnuté a zariadenie nemôže získať údaje o svojej polohe.

6. Zdieľanie polohy sa zastavilo

Každé zariadenie má možnosť vypnúť zdieľanie polohy. A ak to váš priateľ vypol vedome alebo nevedome, nemôžete získať údaje o polohe. Je to tiež otázka ochrany osobných údajov, pokiaľ ide o sledovanie polohy. Používateľ teda musí povoliť zdieľanie polohy zapnutím zdieľania polohy, aby ste ho mohli nájsť.

Čítať:  Typy kľúčových slov: Aký je rozdiel?

7. Aplikácia nemá povolenie

Každá aplikácia, či už sociálne médiá alebo akékoľvek iné, potrebuje prístup k polohe zariadenia používať ho. Vždy, keď si nainštalujete aplikáciu, budete požiadaní, aby ste povolili jej používanie rôzne funkcie, konkrétne úložisko, fotoaparát, mikrofón, polohu atď. V niektorých prípadoch používatelia nepovoľujú používanie určitých údajov. Je tiež možné, že váš priateľ má nemá prístup k polohe aplikácie.

Vyššie uvedené body môžu spôsobiť oboje „Nenašla sa žiadna poloha vs. poloha nie je k dispozícii“ problémy. Čo teda môžete urobiť, aby ste to vyriešili?

Nenašla sa žiadna poloha a poloha nie je k dispozícii [Fix]

Kým je nemôžete urobiť veľa, aby ste tieto problémy vyriešili pretože väčšinou problém spôsobuje zariadenie inej osoby. Ak ho však chcete vyriešiť, uviedli sme a opísali niektoré opatrenia, pomocou ktorých môžete problém vyriešiť.

1. Uistite sa, že obe zariadenia sú prihlásené do aplikácie, ktorú používate

Najprv musíte uistite sa, že aplikáciu, ktorú používate, používa aj osoba a je prihlásená do svojho telefónu. Aplikácie ako iMessage a Find My Friends sa spoliehajú na polohu v reálnom čase, takže pri sledovaní polohy musia byť oba vaše telefóny prihlásené do aplikácie.

2. Uistite sa, že sú obe zariadenia zapnuté a fungujú

Malo by tiež uistite sa, že váš telefón aj telefón vášho priateľa musia byť zapnuté a správne fungovať. Ak je batéria vybitá, pred použitím ju nabite a zapnite. Po zapnutí telefónu sa tiež uistite, že ste sa prihlásili do aplikácie.

3. Uistite sa, že je zapnuté zdieľanie polohy

Zdieľanie polohy je funkcia v systéme iOS, ktorá umožňuje rôznym aplikáciám používať polohu zariadenia. To tiež umožňuje aplikáciám zdieľať údaje o svojej polohe s priateľmi na internete. Takže je to životne dôležité Zdieľanie polohy je zapnuté aby aplikácia odoslala údaje o polohe.

Ak chcete zapnúť funkciu zdieľania polohy, postupujte podľa nižšie uvedených krokov.

Krok 1: Otvorte aplikáciu Nastavenia Na vašom iPhone.

Čítať:  Rozdiel medzi PPC a SEO: Čo potrebujete?

Krok 2: Prejdite nadol na možnosť ochrany osobných údajov a kliknite na ňu.

Krok 3: Klepnite na lokalizačné služby na obrazovke.

Krok 4: Tu môžete zapnite lokalizačné služby do poskytnúť prístup k vašej polohe aplikáciám v telefóne. Zobrazí sa vám aj možnosť „Zdieľať moju polohu.“ Kliknite naň.

Krok 5: Prepnutím prepínača v hornej časti zapnite zdieľanie polohy. Teraz môžete zdieľať svoju polohu v aplikácii s ostatnými priateľmi.

6. Uistite sa, že sú zariadenia pripojené k internetu

Tiež, dôležitou súčasťou je zabezpečenie pripojenia na internet na oboch telefónoch. Nezáleží na tom, či ide o WiFi alebo mobilné dátové pripojenie. Zapnite prístup na internet a môžete ísť.

Často kladené otázky (FAQ)

Niektoré často kladené otázky o rozdieloch medzi nezistenou polohou a nedostupnou polohou sú prevzaté z internetu.

1. Môže niekto vidieť, keď skontrolujete ich polohu na iPhone?

Nie. Keď skontrolujete jeho polohu, nikto sa to nedozvie ani neuvidí. Android a iOS neupozorňujú používateľa, keď niekto sleduje jeho polohu.

2. Mal by som mať zapnuté alebo vypnuté lokalizačné služby?

Z z hľadiska súkromia to nie je dobré keď zapnete lokalizačné služby. ale jej vypnutie vám tiež neumožní využívať veľa funkcií ktoré s tým prichádzajú. Musíte si teda vybrať, či si ceníte súkromie alebo viac funkcií. Tiež ho môžete kedykoľvek vypnúť = kedykoľvek chcete a tiež ho znova zapnúť.

3. Ako zabránim sledovaniu môjho iPhone?

Môžete zabrániť tomu, aby váš iPhone bol sledovať jednoduchým vypnutím lokalizačných služieb v nastaveniach>súkromie>polohové služby.

Záver

Preto je rozdiel medzi nenájdenou polohou a nedostupnou polohou takmer rovnaký, ale s jednoduchým rozdielom. Článok stručne vysvetľuje rozdiel medzi najbežnejšími príčinami problému a niektorými riešeniami, ktoré môžete použiť na jeho vyriešenie.

Dúfame, že sme odpovedali na vašu otázku týkajúcu sa rozdielu medzi tým, že sa nenašla poloha a poloha nie je k dispozícii, a tiež sme vám pomohli problém pochopiť a vyriešiť.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE