Rozsiahla aktualizácia funkcií – konkurenti, cieľové kľúčové slová, plánovanie a ďalšie

Od spustenia nášho Tabuľa so žiadosťou o funkciu v roku 2020 sme boli zaneprázdnení počúvaním našich vážených zákazníkov, vytváraním nových funkcií a funkcií, aby sme neustále zlepšovali Ahrefs. Tento mesiac uvádzame na trh šesť obrovských nových funkcií, o ktorých vieme, že ste na ne čakali:

Všetky aktualizácie boli zverejnené pre všetkých zákazníkov s relevantnými plánmi.

1. Pridajte konkurentov do správ o audite

Možnosť pridávať konkurentov do kontrolných správ s bielym štítkom bola najžiadanejšou a najhlasovanejšou funkciou na našom paneli požiadaviek na funkcie. Preto sme veľmi radi, že túto funkciu spúšťame.

Keď spustíte správu o audite, teraz môžete zadať až 2 adresy URL konkurentov. Títo konkurenti budú potom hodnotení podľa všetkých kritérií v správe. Počnúc od vrchu uvidíte porovnanie celkového skóre a pri posúvaní nadol uvidíte porovnanie konkurentov pre každú jednotlivú kontrolu.

Všimnete si, že číselník skóre pre hlavnú adresu URL a 2 číselníky skóre pre webové adresy konkurentov sú zafarbené odlišne. Tieto farby sa zhodujú so značkami v hornom paneli a prenášajú sa do celej zostavy pri každej kontrole, takže môžete jednoducho vizuálne vidieť rozdiel pre každú adresu URL.

Každá jednotlivá kontrola SEO obsiahnutá v správe o audite sa porovnáva s vašimi špecifikovanými konkurenčnými stránkami, takže je úplne jasné, kde sú konkurenčné silné a slabé stránky vašej stránky:

Väčšie číselníky a obrázky sú pre adresy URL konkurentov menšie, aby neznižovali pozornosť hlavného prehľadu a dajú sa jednoducho zobraziť/skryť pomocou príslušných prepínacích tlačidiel:

Ak chcete pridať konkurentov do svojej ďalšej správy o audite, kliknite na kartu Prehľady bieleho štítku, zadajte adresu URL stránky, ktorú chcete skontrolovať, a potom kliknite na nové tlačidlo „Možnosti“, kde môžete určiť až 2 konkurentov:

Konkurentov môžete pridať aj pri spustení rýchleho auditu z vyhľadávacieho panela v hlavičke. Ak to chcete urobiť, jednoducho spustite rýchly audit a po jeho spustení podobne uvidíte tlačidlo „Možnosti“ v hornej časti auditu, kde môžete pridať až 2 konkurentov.

2. Pridajte cieľové kľúčové slová do audítorských správ

Druhou najžiadanejšou a najviac ocenenou funkciou na našej nástenke Feature Request je možnosť pridávať cieľové kľúčové slová do audítorských správ.

Táto funkcia vám umožňuje určiť cieľové kľúčové slovo pre každý prehľad. V nižšie uvedenom príklade sme zadali cieľové kľúčové slovo ako „vináreň“. Audit potom skontroluje 4 polia: Title Tag, Meta Description Tag, H1 Tag a Image Alt Tags na prítomnosť vášho cieľového kľúčového slova:

Ak chcete nastaviť cieľové kľúčové slovo pre ďalšiu správu o audite, stlačte pri vytváraní správy nové tlačidlo „Možnosti“ v oblasti Správy s bielym štítkom a definujte svoje cieľové kľúčové slovo:

Táto funkcia funguje aj v spojení s konkurenciou, takže môžete vygenerovať správu o audite na základe cieľového kľúčového slova A konkurenta (konkurentov).

3. Naplánujte indexové prehľadávanie správ o audite

Pridali sme možnosť plánovať prehľady bielej značky a indexové prehľadávanie webových stránok. Môžete naplánovať jednorazový prehľad alebo vytvoriť opakujúce sa plánované prehľady – napríklad mesačný prehľad:

Ak chcete nastaviť plánovanú správu o audite, najskôr vytvorte správu, potom kliknite na nové tlačidlo „Viac“ v tabuľke a vyberte „Plán“:

Potom môžete definovať, či si nastavíte jednorazový prehľad alebo si vyberiete z pravidelného týždenného alebo opakovaného mesačného prehľadu. Potom definujte dátum a čas, kedy chcete prehľad spustiť. Môžete tiež určiť svoje časové pásmo. V príklade nižšie je tento prehľad naplánovaný na 1. júla o 8:00 losangeleského času (GMT -7). Nakoniec zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa má správa odoslať:

Plánované indexové prehľadávanie funguje rovnako:

4. E-mailové správy o audite

Počuli sme, že veľa agentúr miluje poskytovanie audítorských správ počas rozhovoru s klientom alebo stretnutí s potenciálnym klientom. Je bežné, že agentúry hovoria s klientom po telefóne a počas hovoru mu posielajú audítorské správy, aby ich otvorili a prediskutovali.

Aby bol tento proces pre vás bezproblémový a jednoduchý, pridali sme možnosť posielať správy o audite e-mailom priamo zo stránky Správy o bielej nálepke. Jednoducho kliknite na tlačidlo „Viac“ vedľa správy, ktorú chcete odoslať, a vyberte možnosť „Správa e-mailom“. Vyplňte e-mailovú adresu a stlačte odoslať. V priebehu niekoľkých okamihov klient dostane svoj prehľad zo všeobecnej e-mailovej adresy, ktorá nie je Ahrefs, a môžete s ním chatovať prostredníctvom jeho výsledkov.

5. Nové prispôsobenia formulára na vloženie

Pre zákazníkov s naším White Label a Embedding Plan sme do predvoleného vkladacieho formulára pridali niekoľko šikovných vizuálnych úprav:

  • Schopnosť zobraziť / skryť názov vloženého formulára a prispôsobiť text
  • Schopnosť zobraziť/skryť úvodný odsek formulára na vloženie a prispôsobiť text
  • Schopnosť prispôsobiť označenie tlačidla Odoslať
  • Schopnosť zobraziť/skryť nové rozloženie v rámčeku a prispôsobiť farbu pozadia a štýl okrajov
  • Schopnosť pridať zaoblené hrany na vytvorenie polí

Pre tých zákazníkov, ktorí si už na webe svojej agentúry nastavili formulár na vloženie, budú všetky tieto nové možnosti predvolene vypnuté. Ak by ste chceli niektorý z nich použiť, stačí navštíviť stránku Nastavenia vkladania, vykonať požadované zmeny a vygenerovať aktualizovaný kód na vloženie.

6. Vylepšenia UX v audítorských správach

Vypočuli sme si aj spätnú väzbu o tom, ako zlepšiť naše audítorské správy. Niektorí z našich skúsených používateľov generujú stovky (dokonca tisíce) správ ročne, takže optimalizácia UX v audítorských správach je pre nás veľkou prioritou.

Tu sú niektoré z vylepšení UX, ktoré sme urobili v správach auditu:

Odporúčania boli presunuté na začiatok prehľadu

Predtým sa odporúčania prehľadov zobrazovali na konci prehľadov a vieme, že to bola jedna z najdôležitejších sekcií. Preto sme ho presunuli hore, aby bol vpredu a v strede a bol ľahko prístupný.

Nahradený navigačný panel v hornej časti prehľadov

Uvoľnili sme miesto v hornej časti audítorských správ odstránením panela s ikonami a nahradili sme ho odkazmi, na ktoré sa dá kliknúť priamo pod každou kontrolou. Tieto kontextové odkazy vám umožňujú preskočiť nadol na príslušnú časť a odstrániť predchádzajúce opakovanie.

Zjednodušené možnosti interakcie s prehľadmi

Všetky možnosti interakcie s prehľadom sme zlúčili do jedného panela v hornej časti prehľadu, ktorý bude viditeľný iba pre prihlásených používateľov. Keď so svojimi klientmi zdieľate správy o audite prostredníctvom adresy URL, panel možností bude skrytý.

Urobil prehľady ľahšie

Z prehľadov sme odstránili ťažké tmavé časti, aby sme zmodernizovali vzhľad a uľahčili ich tlač (hlavičky sekcií sú predvolene biele).

Dajte nám vedieť, čo si myslíte

Ako už väčšina zákazníkov vie, využívame vašu priamu spätnú väzbu a návrhy produktov, preto nás kontaktujte na Twitteri @seoptimer alebo odošlite žiadosti o funkcie a hlasujte za funkcie, ktoré chcete na našej stránke Tabuľa so žiadosťou o funkciu.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google vo štvrtok 13.5.2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE