Ručné akcie sú rozšírenejšie ako len položky na jednej stránke

Na stretnutí, ktoré John Mueller uskutočnil 9. 3. 2021, bol správca webu zvedavý na manuálne akcie a označenie schémy uverejňovania práce.

Správca webu mal dojem, že dostal ručnú akciu od spoločnosti Google na základe schémy ponuky práce, ktorú zahrnuli na konkrétnu stránku.

Ján vysvetlil, že ručné akcie sa zvyčajne zameriavajú na väčšie vzory, než len na kód na jednej stránke.

Ak správca webu dostal ručnú akciu, je pravdepodobné, že problém je podstatne rozšírenejší ako len schéma zverejnenia práce na stránke práce.

Povedal tiež, že niekedy sa môžu ručné akcie pomýliť, ale správca webu by sa mal určite uistiť a skontrolovať, či sa na celej webovej lokalite nedeje niečo zlé.

John vysvetlil, že keď dôjde k takejto ručnej akcii, znamená to, že by ste mali pracovať na zlepšení svojich procesov, aby sa tento problém v budúcnosti neopakoval.

Táto diskusia sa odohráva vo videu o 28:50.

John Mueller 9. 3. 2021 Prepis stretnutia

Správca webu 10 28:50
Ahojte všetci ešte raz. Chcel by som sa ťa opýtať, John, na ručnú akciu, ktorú sme dostali a ktorá je trochu mätúca. V popise sa uvádza „značka uverejnenia úlohy použitá na úlohe s vypršanou platnosťou bez vlastnosti validThrough nastavenej v minulosti“. V podstate to hovorí, že platnosť pracovnej pozície vypršala. Naše štruktúrované dáta však hovoria, že stále platí. Problém je, keď som skontroloval pracovný príspevok, obsah vygenerovaný používateľmi, takže keď som skontroloval pracovné miesto, zistil som, že nevypršala platnosť, je relatívne nový. A na stránke nie je nič, čo by naznačovalo, že platnosť vypršala. Takže na to nechcem reagovať, viete, obranným spôsobom, že je tam nejaká ľudská chyba alebo niečo také, ale rád by som to urobil správne. Tak čo si myslíš, že by som mal robiť?

Čítať:  Ako odstrániť zdroje blokujúce vykresľovanie vo W...

Ján 29:39
Ešte raz by som skontroloval, či tam nenájdete možno väčší vzor, ​​pretože zvyčajne pri ručných akciách uvádzame niekoľko príkladov adries URL, keď je to možné, ale ručnú akciu robíme len vtedy, keď si myslíme, že ide o niečo, čo je rozšírenejšie webová stránka. Adresy URL, ktoré zvyčajne uvádzame, sú teda skôr príkladmi a nie úplným zoznamom problému. Takže, myslím, je to niečo, pri čom môžete určite zareagovať na ručnú akciu a povedať, myslím, že ste sa pomýlili, pretože ak je to ručná akcia, niekedy sa možno mýlime. Tiež by som však skontroloval, či existuje spôsob, ako skontrolovať vašu webovú stránku, aby som zistil, či, neviem, nevypršala platnosť – náš problém so zoznamom práce je niečo, čo môže byť potenciálnym problémom aj pri iných záznamoch. Aby sme si to ešte raz overili, nie je to problém len s touto jednou stránkou, ale skôr s tým, že na vašom webe v skutočnosti nie je žiadny širší problém.

Správca webu 10 30:54
Keď poviem, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou len proti tej jedinej stránke, pretože návštevnosť, ktorá organicky prichádza z Google, stúpa. V skutočnosti sme včera získali najvyšší počet kliknutí z Google organic. Takže si myslím, že to súvisí so samotnou stránkou, ale je to dobré, zatiaľ nie. Môžete sa na to pozrieť. Úprimne povedané, obsah vytváraný používateľmi je naozaj ťažké kontrolovať. Myslím, že sa použijú nejaké manuálne kontroly z nášho vyhľadávania. Dobre, uvidíme toto. Ale vo všeobecnosti si myslíte, že je v poriadku povedať, že ste sa možno mýlili?

Čítať:  Sprievodca obchodníka k produktu na stiahnutie v Magento 2: Čo to je a ako ho používať

Ján 31:28
Teda, stáva sa. Najprv by som skontroloval váš web, aby som sa uistil. Pretože takto tam a späť – ak sa vrátia a povedia: „Ach, nie, skontrolujeme to,“ potom je to v skutočnosti väčší problém, potom akosi odkladáte čas, ktorý potrebujete. Ale ak pri dvojitej kontrole uvidíte, oh, v skutočnosti to vyzerá dobre. Alebo možno je na vašich stránkach niečo mätúce, z čoho im môžete povedať, že ste možno zmätení vy alebo používatelia. To je tiež niečo, čo môže byť užitočná spätná väzba pre ľudí, ktorí vykonávajú manuálne akcie.

Správca webu 10 32:06
Vidím. Predpokladajme teda, že dôjde k nejakej ručnej akcii, viete, v súvislosti s nejakým spamovým obsahom, toho sa vždy bojíme, pretože ide o obsah vytvorený používateľmi. Bude prijateľné povedať: „Áno, bol to napríklad spamový obsah, ktorý používateľ uverejnil. Budeme sami uplatňovať nejaké kontroly“? Ale viete, to nezaručuje 100%.

Ján 32:29
Hej hej. Myslím, že je to úplne v poriadku. S obsahom vytváraným používateľmi. Vždy je to trochu zložité. Ale ak môžete tímu manuálnych akcií vysvetliť, že ste podnikli kroky na základe príkladu, ktorý vám poskytli, aby ste zlepšili svoje procesy, aby ste sa uistili, že sa to v budúcnosti nestane, to je presne to, čo hľadajú.

Správca webu 10 32:46
Samozrejme. Áno. Stále však existuje malá šanca, že sa v budúcnosti môže stať niečo zlé.

Čítať:  5 spôsobov, ako vytvoriť gify z akéhokoľvek videa na telefóne (Android, iOS)

Ján 32:52
Nie nie. Chcem tým povedať, že je to vždy niečo, kde pomocou obsahu vytváraného používateľmi môžete zlepšiť svoje procesy, ale nikdy neviete, čo budú robiť ďalej.

Správca webu 10 33:04
Takže tím by pochopil, že je to trochu… Správne. Dobre. To je dobré. Ďakujem mnohokrát.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE