Semrush IPO dnes

V nadväznosti na náš predchádzajúci príbeh týkajúci sa IPO spoločnosti Semrush je dnes deň, kedy je možné akcie spoločnosti Semrush kúpiť na akciovom trhu v rámci symbol SEMR.

Ponuka bola prvýkrát ocenená na 14 dolárov za akciu v stredu. To je na spodnej hranici ich očakávaného rozpätia, ktoré bolo 14 až 16 dolárov za akciu.

Rozsah ich ceny akcií stále oceňuje spoločnosť na približne 2 miliardy dolárov. Doteraz firma predala 10 miliónov zo svojich prvých 16,8 milióna akcií.

Očakáva sa, že IPO vygeneruje približne 140 miliónov dolárov pre Semrush mínus výdavky. Ak sa však uplatnia všetky opcie na prevýšenie, táto suma vzrastie na 161 miliónov USD.

Semrush IPO: Čo sa deje?

Čo sa momentálne deje s IPO spoločnosti Semrush? Mali silný štart, ale odvtedy výrazne klesli.

Predtým boli na hornej hranici 14 USD za akciu, ale teraz klesli na približne 11,01 USD za akciu v čase písania článku:

Touto počiatočnou verejnou ponukou Semrush získal 140 miliónov dolárov a mohol ju založiť. Hlas trhu však hovorí, že ich skutočná hodnota je 110 miliónov dolárov.

Viac o IPO spoločnosti Semrush

Z tlačovej správy Business Wire:

„Semrush Holdings, Inc. („Semrush“), popredná platforma SaaS na správu online viditeľnosti, dnes oznámila cenu svojej prvej verejnej ponuky 10 000 000 akcií kmeňových akcií triedy A pri počiatočnej verejnej ponuke 14,00 USD za akciu. Okrem toho spoločnosť Semrush udelila upisovateľom 30-dňovú opciu na nákup ďalších 1 500 000 akcií triedy A za cenu počiatočnej verejnej ponuky zníženú o upisovaciu zľavu. Očakáva sa, že akcie sa začnú obchodovať na burze cenných papierov v New Yorku 25. marca 2021 pod symbolom „SEMR“ a očakáva sa, že ponuka bude ukončená 29. marca 2021 za obvyklých podmienok uzatvárania.

Čítať:  Posledný tweet dnes večer s Christine Clauder

Goldman Sachs & Co. LLC, JP Morgan Securities LLC a Jefferies LLC vystupujú ako spoloční vedúci bookrunning manažéri. KeyBanc Capital Markets Inc. tiež vystupuje ako spoločný účtovný manažér pre navrhovanú ponuku. Piper Sandler & Co. a Stifel, Nicolaus & Company, Incorporated vystupujú ako spolumanažéri.“

Ďalšie fakty o Semrush IPO

Táto cena 14 dolárov za akciu tiež ohodnocuje spoločnosť na približne 1,95 až 1,99 miliardy dolárov.

Celková cena tiež závisí od toho, či upisovatelia využijú alebo nevyužijú možnosti predĺženia.

Semrush sa má začať plne obchodovať vo štvrtok dňa Newyorská burza (NYSE) pod symbolom SEMR.

Spoločnosť napísala vo svojom Podanie S-1 Komisie pre cenné papiere a burzu USA že „umožňujeme spoločnostiam na celom svete identifikovať a osloviť správne publikum pre ich obsah v správnom kontexte a prostredníctvom správnych kanálov.“

Vykázali tiež čistú stratu v roku 2020 vo výške 7 miliónov USD pri tržbách približne 124,9 milióna USD. To pomohlo zlepšiť 10,2 milióna dolárov červeného atramentu v roku 2019 pri predaji 92,01 milióna dolárov.

Po IPO klesla spoločnosť Semrush o viac ako 20 percent. Na základe vyjadrení finančného riaditeľa Evgenyho Fetisova k Hľadá sa Alfa, nemajú obavy. Fetisov vysvetlil:

„Trh je v týchto dňoch mäkký [and it’s] nie ako keby sme sa zúfalo nesnažili získať viac kapitálu,“ povedal. „Myslíme si, že je ten správny čas, aby sme vystúpili na verejnosť [and] cena je prijateľná, takže sme spokojní s tým, čo sme dostali, s kvalitou investičnej základne, ktorú sme dostali.“

Čítať:  Google v aktualizácii recenzie produktov: Nejde len o to, či je váš web webom s recenziou produktu alebo nie

List od zakladateľov Semrush

Zakladatelia Semrush dnes zverejnil list oznámili úplnú počiatočnú verejnú ponuku, v ktorej opísali svoje nadchádzajúce plány pre spoločnosť:

„Snívame o tom, že v budúcnosti nebude marketing príliš náročná profesia. Veríme, že by to mala byť zručnosť, ktorá je dostupná každému, podobne ako zručnosť používať Microsoft Word alebo Excel. Predstavujeme si, že umelá inteligencia a automatizácia umožnia ľuďom inovovať, čo povedie k explozívnemu rastu tovarov a služieb. Marketéri budú musieť prísť na to, ako hovoriť o týchto inováciách, prostredníctvom akých kanálov a pre aké publikum. Semrush je tu, aby pomohol našim používateľom dosiahnuť tieto merateľné výsledky.

V nadchádzajúcich rokoch je naším snom asi 1 miliarda marketérov, ktorí lepšie pochopia: kto je ich publikum, ich kľúčové záujmy, ako najlepšie interagovať, ako aj analyzovať a predpovedať spotrebiteľské trendy. Kto sme, ak prestaneme snívať?

Toľko snov pred nami.
Pozývame vás snívať s nami.

Oleg a Dmitiri.”

Naozaj, Oleg a Dmitiri. Páči sa nám vaša vízia budúcnosti internetového marketingu ako dostupnejšej profesie.

Všetci chceme lepšie porozumieť svojmu publiku a jeho kľúčovým záujmom, ako aj tomu, ako presne zostaviť kampaň SEO, aby sme pomohli dosiahnuť tieto dôležité čísla návštevnosti, hodnotenia a konverzie. Našťastie nám v tom môžu pomôcť nástroje ako Semrush.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE