SEO Industry smúti nad stratou Billa Slawského, priekopníka patentov SEO

Všetci sme tu na iloveseo.com skutočne vyšťavení, keď sa dozvieme túto správu, prinajmenšom. Bill Slawski, niekto, kto bol základom SEO priemyslu už dve desaťročia, zomrel v utorok 17. mája 2022.

Osobne poznám Billa mnoho rokov, počnúc tým, keď som pred niekoľkými desaťročiami prvýkrát vstúpil do tohto odvetvia.

Je to niekto, koho by som s radosťou označil za popredného odborníka v tomto odvetví na patenty SEO a fungovanie vyhľadávacích nástrojov a oveľa viac rozumel vývoju webových stránok, ktoré fungujú pre vyhľadávače aj pre používateľov.

Bill bol niekto, kto vzal všetko, čo vedel, a zdieľal to s komunitou SEO. Mnohotisíckrát si vyslúžil titul komunitného mentora.

Bol to niekto, kto sa nikdy nebál odmietnuť, ak niekto iný podsúva nepravdivé informácie.

Od písania na patenty Google až po pomoc ľuďom kdekoľvek na konferenciách a na sociálnych sieťach bol od začiatku do konca neoceniteľnou súčasťou tohto odvetvia.

Bol to doslova jediný človek, ktorého ste sa mohli opýtať na akúkoľvek tému SEO, ak ste potrebovali získať správne informácie.

Napísal Barry Schwartz:

Bill bol jedným z mála ľudí, ktorí mali dve nominácie povedz niečo pekné o SEO kampaň, ktorú som viedol pred rokmi, to si môžete prečítať vstup tu. Ako si možno pamätáte, v decembri 2020 Bill dostal mozgovú príhodu a zotavoval sa, bol veľmi aktívny počas zotavovania sa v tomto odvetví a naďalej pomáhal tomuto odvetviu. To viedlo k výlevu príbehov, ktoré ľudia zdieľali online ako im Bill pomohol v priebehu rokov – nájdite si chvíľu a prečítajte si niektoré z týchto príbehov.

Čítať:  Sprievodca SEO pre začiatočníkov pre malé firmy

Bill tiež niekoľkokrát zdieľal príbehy z iloveseo.com.

Bill – Všetkým budeš strašne chýbať a ani netušíš, aký veľký vplyv si mal na náš priemysel. Zo všetkého, čo ste zdieľali, z patentov, ktoré ste rozobrali, a zo všetkých, ktorým ste nezištne pomohli, ani netušíte, aký veľký úžitok sme mali z vašich vedomostí a odborných znalostí.

Ani nevieš ako nám všetkým budeš chýbať. Nech odpočívaš v pokoji.

Reakcie priemyslu na Billov odchod

Sme zničení, že môžeme zdieľať, že náš kolega a drahý priateľ, @bill_slawski zomrel. Slová jednoducho nedokážu vyjadriť náš smútok. Sme navždy vďační za príležitosť spolupracovať s Billom. Oveľa viac informácií a opatrení vám poskytneme, keď nám budú k dispozícii. pic.twitter.com/5mD6jqw7XR

— Go Fish Digital (@GoFishDigital) 19. mája 2022

Bill je známy tak dlho, že vám ani nemôžem povedať, ako sme sa stretli, ale bol súčasťou toho, čo robilo SEO, SEO. Ako brat pre mnohých, mentor pre ostatných, vždy priateľ – bude nám veľmi a strašne chýbať.

Bez Billa si SEO neviem predstaviť

Ak sa niekto potrebuje porozprávať, pokojne sa spojte.
Objatia!

— Kristine Schachinger (@schachin) 19. mája 2022

základy.

Najúspešnejšie stavby staviame vtedy, keď majú tie najpevnejšie základy. Pamätám si, že keď som začínal so SEO, snažil som sa pochopiť patenty, ktoré sú základom procesov Google. Bill vždy kopal hlbšie, zverejňoval svoje poznatky a zdieľal 1/

Čítať:  25 najlepších DIY SEO softvérových nástrojov pre vaše podnikanie v roku 2024

— Jeremy Rivera (@JeremyRiveraSEO) 19. mája 2022

Ak chcete vidieť len malú ukážku toho, ako veľa znamenal Bill Slawski pre odvetvie SEO, kliknite na toto a prejdite
– toto je len malý zlomok reakcie na správu o jeho smrti za ~30 minút https://t.co/Z7JcAIPAtN https://t.co/XdhQqte0jG

— Barry Schwartz (@rustybrick) 19. mája 2022

Nemôžem tomu uveriť, už nie je medzi nami. Stále si pamätám, ako som čítal podrobné články o každom novom patente spoločnosti Google a o tom, ako to ovplyvní odvetvie SEO.

Bol príliš mladý na to, aby zomrel 😭, stratili sme pilier SEO komunity 💔

Tak veľmi som ho chcela stretnúť 😭😭

— Dipali Thakkar 🇮🇳🇩🇪- Analytik digitálneho marketingu (@dipalit) 19. mája 2022

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE