SEO obsah: Najdôležitejšie pravidlá, ktoré musíte dodržiavať

SEO obsah je hlavne kvalitný text a je základom každej webovej stránky.

Ak ste pred časom našli SEO skratky, pomocou ktorých by ste mohli oklamať Google, aby vás zaradil vyššie, teraz je kvalitný obsah to, čo skutočne potrebujete.

Spoločnosť Google prispôsobila a vylepšila svoje algoritmy, ktoré nútia značky získavať pozície prostredníctvom kvalitného obsahu zameraného na návštevníkov, inak im budú udelené sankcie.

Predstavte si, že váš web stojí na prvej stránke vyhľadávania Google. Ako sa cítite?

Bude to možné hneď, ako budete tieto pravidlá pre SEO obsah vnímať ako svoju každodennú rutinu.

Kvalita pred kvantitou

Prvým a najdôležitejším pravidlom pri optimalizácii pre vyhľadávače je poskytnúť hodnotu. Toto bude vždy subjektívny pojem, pretože sa týka emócií a pocitov.

Ak chcete mať vyššiu pozíciu v hodnotení vyhľadávačov, musíte poskytnúť jasné signály, že vaše stránky sú lepšie ako stránky vašich konkurentov.

V tejto súvislosti existuje veľa stratégií, taktík a tipov, ale najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, je optimalizovať svoj obsah a uistiť sa, že je jednoducho vynikajúci.

Myslite tiež na to, že vyhľadávače budú uprednostňovať najdôležitejšie stránky medzi tými najrelevantnejšími.

Pre vyhľadávací dopyt teda najskôr vyberú najrelevantnejšie stránky a poradie zobrazenia bude priamo úmerné ich dôležitosti a sláve.

Čítať:  15+ služieb písania obsahu SEO, ktoré vám pomôžu zvýšiť vaše hodnotenie v roku 2024

Neexistujú žiadne prísne pravidlá, ako písať skvelý obsah, ale musí byť skvelý.

Rozloženie však musí byť navrhnuté tak, aby používateľ nemusel čítať každú časť obsahu, aby sa naučil základy. Mali by ste byť schopní efektívne skenovať stránku a ľahko extrahovať najdôležitejšie položky.

Aby ste sa tam dostali, môžete experimentovať s titulkami, textami napísanými tučným písmom, interným obsahom, usporiadanými alebo neusporiadanými zoznamami prvkov, čo všetko by malo pomôcť zdôrazniť hlavné myšlienky.

Začnite tým, že sa zameriate na hodnotu obsahu. Mnoho autorov nedokáže priniesť hodnotu, pretože ako východiskový bod zachovávajú niektoré pravidlá SEO. Týmto spôsobom vytvoríte obsah pre scraperov a robotov, nie pre skutočné ľudské bytosti. To vytvorí vysokú mieru okamžitých odchodov a to nechcete. Chcete, aby bol návštevník hypnotizovaný vašimi článkami, a teda priťahovaný tým, čo na tejto webovej stránke predávate.

Prvý odsek

Prvý odsek je kľúčovým prvkom, ktorý by mohol upútať pozornosť. Starostlivo ho formulujte a myslite na potenciálnych návštevníkov. Aké sú ich očakávania? Ako ich môžete presvedčiť, aby pokračovali v čítaní textu a neopustili váš web?

Prvý odsek je zrkadlom celého obsahu a mostom medzi vami a vašimi návštevníkmi. Z tohto dôvodu sú neočakávané frázy, ktoré obsahujú relevantné myšlienky, tie, ktoré upútajú pozornosť a získajú sympatie používateľov. Je zrejmé, že ľudia nemajú čas. Prvé slová vášho článku alebo obsahu musia byť veľmi jasné, stručné a logicky štruktúrované, aby používateľa nevystrašili a neskomplikovali mu zážitok.

Čítať:  [6 Easy Steps] Môžete previesť peniaze z aplikácie Cash na kartu Netspend

Napriek túžbe zapôsobiť na potenciálnych návštevníkov pomocou špecifických vzorcov, prvý odsek by mal zostať mimoriadne relevantný a informatívny. Zahrňte stručný obsahový plán a vždy vložte najdôležitejšie kľúčové slová.

Meta popis

Meta popis je atribút HTML, ktorý poskytuje súhrn alebo stručné vysvetlenie obsahu. Používa sa na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP) na zobrazenie relevantných úryvkov pre konkrétnu stránku.

Aj keď v SEO nehrá významnú úlohu, je dôležitým faktorom. Preto musí byť meta popis podmanivý, najmä informatívny a atraktívny pre návštevníkov.

Používateľ hľadá to, čo ho zaujíma, následne analyzuje zoznam výsledkov vyhľadávania, skúma URL, nadpisy, titulky, meta popisy a až potom sa rozhodne, či vašu stránku navštívi alebo nie.

V tomto bode sú veci naozaj zaujímavé.

Je dôležité si zapamätať, že používatelia sa za 2 alebo 3 sekundy rozhodnú, či im konkrétna stránka poskytne informácie, ktoré potrebujú. Tento interval je kritický a všetky informácie, ktoré má používateľ pred sebou, musia byť modelované a optimalizované, aby mu uľahčili rozhodovanie. V opačnom prípade nikdy neuvidí ten úžasný obsah, ktorý ste pre neho pripravili.

Skupina kľúčových slov

Stránka musí byť optimalizovaná pre hlavné kľúčové slovo a všetky súvisiace kľúčové slová, ako sú variácie a synonymá, ktoré budú navzájom súvisieť. Toto je stránka, ktorá sa má zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania pri slovách z rovnakej rodiny, takže potrebujete dostatok textu.

Signály relevantnosti by mali zahŕňať iba kľúčové slová zo zacielenej rodiny, aby sa predišlo konkurencii medzi stránkami tej istej webovej lokality, známej aj ako kanibalizácia kľúčových slov.

Čítať:  Mala by sa vaša firma pripojiť k vláknam Meta? Klady a zápory

Používanie variácií kľúčových slov je optimálnou možnosťou, pretože znižuje riziko penalizácie za nadmernú optimalizáciu. Táto metóda vám dáva možnosť pokryť viac obsahu z rovnakého sémantického poľa pomocou viacerých dlhých kľúčových slov.

Je tiež dobré vedieť, že kratšie lehoty sú nadradené dlhšie. Kľúčové slová pomáhajú stránke lepšie hodnotiť, ak sa zobrazujú všade. Vzhľadom na vyššie uvedené myšlienky je dôležité poznamenať, že výber a použitie kľúčových slov je založené na analýze odhadovaného objemu vyhľadávaných kľúčových slov.

Záver

Keď chcete začať so SEO, internet je vám k dispozícii. Bohužiaľ to nie je vždy dobré! Ste bombardovaní desiatkami, stovkami, ba tisíckami rôznych názorov a článkov, často protichodných.

Najväčšie riziko je, že môžete úplne ignorovať základy a najdôležitejšie pravidlá pre obsah SEO. Ak to urobíte, stratíte veľa času a s najväčšou pravdepodobnosťou nedosiahnete výsledky. Jednoduchým riešením je začať riešiť On-Page SEO časť. Je to praktické, pretože na rozdiel od Off-Page SEO nad tým máte úplnú kontrolu. Zmeny môžete vykonávať kedykoľvek, bez akýchkoľvek prekážok.

O autorovi

*Helen Bold: Spisovateľka odkedy sa naučila písať. Od narodenia na voľnej nohe. Mysliteľka od svojho minulého života. Môžete sa s ňou spojiť na jej blogu, Facebooku alebo médiu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE