SEO taktiky, ktoré nevyžadujú nový obsah

Možno ste už počuli o taktike pre SEO, kde „stačí napísať skvelý obsah“ a oni (používatelia) prídu. Ale čo ak nechcete písať obsah alebo pracujete na webe, ktorý je dosť obsahovo náročný?

Po prvé, môžete sa uistiť, že štruktúra vašej webovej stránky je vhodná na to, aby ju vyhľadávače našli a zoradili. To znamená použitie správnej hierarchie značiek, zabezpečenie jednoduchej navigácie na vašej stránke a používanie názvov a popisov bohatých na kľúčové slová.

Ďalšou taktikou je zamerať sa na externé faktory, ako je budovanie odkazov. To znamená aktívne pracovať na získavaní kvalitných spätných odkazov z iných webových stránok. Dá sa to dosiahnuť prostredníctvom blogov pre hostí, dosahom na sociálne médiá a dokonca aj oslovením iných vlastníkov webových stránok vo vašej oblasti a zistiť, či majú záujem o prepojenie s vaším obsahom.

Nakoniec môžete využiť aj platformy sociálnych médií ako spôsob, ako osloviť väčšie publikum a zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok. Vytváraním zdieľateľného obsahu a interakciou s používateľmi na sociálnych médiách je možné osloviť širšie publikum a rozšíriť svoj obsah. Pomôže to prilákať skutočných používateľov (a ešte väčšiu návštevnosť) na váš web.

Nižšie sú uvedené taktiky SEO, ktoré môžete na svojej stránke vykonávať (nevyžadujú si neustálu produkciu nového obsahu).

Trim the Fat: Odstráňte obsah nízkej kvality

Ak sa v hre SEO pohybujete akokoľvek dlho, potom viete, že jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, je udržiavať obsah vašich webových stránok čerstvý. Čo však robiť, keď máte obsah, ktorý už nie je užitočný alebo relevantný?

Obsah, ktorý nie je užitočný alebo relevantný, sa nazýva obsah nízkej kvality. Tento druh obsahu je možné z vášho webu odstrániť, aby bol čistejší a zlepšil sa celkové SEO.

Odstránenie nekvalitného obsahu z vašich webových stránok je nevyhnutnou súčasťou udržiavania čistoty a poriadku na vašom webe. Tento proces je známy ako „orezanie tuku“ a možno ho vykonať identifikáciou stránok, ktoré už nie sú užitočné, a ich odstránením alebo ich presmerovaním na relevantnejšie stránky.

V niektorých prípadoch možno budete chcieť aktualizovať aj starý obsah, aby bol aktuálnejší a relevantnejší. Toto je obzvlášť dôležité, ak má vaša webová lokalita veľa stále zeleného obsahu, ku ktorému sa vždy pristupuje, ako sú napríklad návody alebo popisy produktov.

Čítať:  Veľký výpadok indexovania ovplyvňuje Google zasahujúci do viacerých služieb naraz

Bez ohľadu na typ nekvalitného obsahu, s ktorým máte čo do činenia, je dôležité podniknúť kroky, aby ste zlepšili svoje SEO a zabezpečili hladký chod vašej webovej stránky.

Okrem toho môžete použiť nástroje ako sociálne médiá a vytváranie odkazov na zvýšenie viditeľnosti svojej webovej stránky vo vyhľadávačoch. Týmto spôsobom môžete osloviť väčšie publikum a generovať návštevnosť bez vytvárania nového obsahu od začiatku.

Zlepšite celkovú štruktúru svojich stránok

Uistenie sa, že štruktúra vášho webu je logická, je dobrý spôsob, ako pomôcť so SEO. To znamená organizovať svoje stránky pomocou správneho interného prepojenia.

Znamená to tiež používanie správnych značiek a zabezpečenie jednoduchej navigácie na vašom webe. Mali by ste sa zamerať aj na optimalizáciu názvov a popisov pomocou kľúčových slov.

Keď optimalizujete štruktúru svojich stránok, mali by ste prechádzať zo stránky na stránku, aby ste zacielili na konkrétne dopyty a optimalizovali pre ne.

Znova optimalizujte obsah, ktorý je zastaraný

Nie je žiadnym tajomstvom, že na to, aby ste sa dobre umiestnili vo vyhľadávačoch, musíte udržiavať obsah svojich webových stránok čerstvý. Čo však robiť, keď máte obsah, ktorý už nie je užitočný alebo relevantný?

Odstránenie nekvalitného obsahu z vášho webu je nevyhnutnou súčasťou udržiavania vášho webu čistého a uprataného a môže tiež pomôcť zlepšiť vaše celkové SEO.

Okrem toho je možné znova optimalizovať obsah zmenou štruktúry stránok.

Môžete napríklad pridať zoznamy, ktoré rozširujú určité témy, ak je to relevantné. Videá môžete pridať ako objekty interakcie (aby ste udržali ľudí na svojej stránke a predĺžili čas zotrvania).

Môžete rozšíriť existujúci obsah (ak je takéto rozšírenie možné a má zmysel). Môžete tiež pridať ďalšie odrážky a ďalšie komplexné informácie, ak to dáva zmysel v kontexte vášho existujúceho obsahu.

Existuje mnoho spôsobov, ako znova optimalizovať obsah, ktorý je zastaraný, čo pomôže udržať váš obsah čerstvý a vzrušujúci.

A toto je len špička ľadovca.

Vylepšite stránky pomocou nového interného prepojenia

Interné prepojenie je nevyhnutnou súčasťou SEO a dá sa použiť na zlepšenie obsahu a štruktúry vašej webovej stránky. Strategickým umiestnením odkazov vo svojom obsahu môžete pomôcť používateľom orientovať sa na vašich webových stránkach a nájsť informácie, ktoré hľadajú.

Okrem toho môže interné prepojenie pomôcť zlepšiť SEO vášho webu tým, že stránky podporíte pomocou relevantných kľúčových slov. Týmto spôsobom môžete pomôcť stránkam vašej webovej lokality dostať sa vyššie vo vyhľadávačoch a zvýšiť návštevnosť vašej lokality.

Čítať:  Môžete zvýšiť svoje metriky SEO prepustením pracovníkov pre tlač?

Ak chcete zlepšiť svoje SEO prostredníctvom interného prepojenia, mali by ste strategicky určiť, kde a ako prepájate svoj obsah. To znamená umiestňovať odkazy na správne miesta a zároveň cieliť na relevantné kľúčové slová pri každom z nich. A použitím správneho kotviaceho textu môžete ďalej zlepšiť svoje SEO.

Anchor text je text, ktorý používate na prepojenie na iné stránky na vašej webovej lokalite. Keď pridáte odkaz, môžete si vybrať text, ktorý sa zobrazí ako odkaz. Tento text môžete použiť na zacielenie na konkrétne kľúčové slová, čo môže pomôcť stránkam vášho webu dostať sa vyššie vo vyhľadávačoch.

Nebojte sa! Použitím kotviaceho textu v interných odkazoch vašej webovej lokality nerobíte nič zlé. Pokiaľ je váš kotvový text primeraný, napr John Mueller vysvetlilodporúčame vám ho použiť.

Opravte poškodené externé odkazy

Nefunkčné odkazy môžu negatívne ovplyvniť SEO vášho webu a ich oprava je nevyhnutná na udržanie bezproblémového chodu vašej stránky.

Externé nefunkčné odkazy sú odkazy, ktoré vedú na stránky na iných webových stránkach, ktoré už neexistujú. Môže sa to stať, keď je web prepracovaný, prejde na novú doménu alebo úplne prejde do režimu offline. Po kliknutí na tieto odkazy používateľom zostanú chybové hlásenia alebo mŕtve stránky.

Ak chcete opraviť nefunkčné externé odkazy, môžete použiť nástroj ako Screaming Frog, aby ste zistili, ktoré odkazy na vašom webe sú nefunkčné. Potom môžete tieto odkazy presmerovať na nové stránky alebo ich úplne odstrániť.

Opravte miestne citácie podľa potreby

Miestne citácie sú dôležitou súčasťou vášho lokálneho SEO. Pomáhajú zlepšiť viditeľnosť a hodnotenie vašej webovej stránky vo vyhľadávačoch a tiež pomáhajú zvyšovať návštevnosť vašej stránky.

Ak však vaše miestne citácie nie sú presné alebo aktuálne, môže to negatívne ovplyvniť SEO vášho webu. Nesprávne alebo neaktuálne citácie totiž môžu zmiasť vyhľadávače a viesť ich k domnienke, že váš web už nie je aktívny.

Ak chcete zabezpečiť, aby boli vaše miestne citácie presné a aktuálne, môžete použiť nástroj ako Moz Local, Bright Local alebo Yext. Tieto nástroje vám pomôžu nájsť a opraviť akékoľvek nesprávne alebo zastarané citácie a tiež vám pomôžu odoslať informácie o vašej firme do správnych adresárov.

Zlepšite obsah webových stránok pomocou obsahu vytváraného používateľmi

Obsah generovaný používateľmi (UGC) je akýkoľvek obsah, ktorý vytvorili používatelia vášho webu alebo aplikácie. To môže zahŕňať veci ako recenzie, komentáre a príspevky na sociálnych sieťach.

UGC môže byť skvelým spôsobom, ako zlepšiť kvalitu a relevantnosť obsahu vašich webových stránok. Je to preto, že UGC zvyčajne vytvárajú používatelia, ktorí sa zaujímajú o vaše produkty alebo služby. Vďaka tomu môže byť pre potenciálnych zákazníkov relevantnejší a zaujímavejší ako tradičný marketingový obsah.

Čítať:  7 typov videí, ktoré potrebujete na svojom webe

Okrem toho môže UGC pomôcť zlepšiť SEO vášho webu. Je to preto, že UGC často obsahuje kľúčové slová a ďalšie relevantné informácie, ktoré môžu pomôcť vašej webovej stránke dostať sa vyššie vo vyhľadávačoch.

Ak chcete povzbudiť používateľov, aby vytvorili UGC, môžete na svoj web alebo do aplikácie pridať funkcie, ktoré používateľom uľahčia odosielanie obsahu. Môžete napríklad pridať sekciu recenzií na svoj web alebo informačný kanál sociálnych médií do svojej aplikácie. Používateľom, ktorí odosielajú obsah vytvorený používateľmi, môžete tiež ponúknuť stimuly, ako sú zľavy alebo ceny.

Ale buď opatrný. Nechcete, aby každá recenzia bola päťhviezdičková, pretože to je jednoducho neprirodzené. Namiesto toho chcete mať recenzie, ktoré majú širokú škálu hodnotení. Vaše recenzie tak budú vyzerať prirodzene.

Upravte zacielenie na kľúčové slová pre stránky, ktoré to potrebujú

Ak už nejaký čas pracujete na SEO svojho webu, možno ste si všimli, že nie všetky vaše stránky sú hodnotené rovnako. Dôvodom je, že nie všetky vaše stránky sú zacielené na rovnaké kľúčové slová.

Aby ste sa uistili, že každá stránka na vašom webe je zacielená na správne kľúčové slová, musíte upraviť zacielenie na kľúčové slová pre každú stránku. To vám môže pomôcť získať vyššie hodnotenie pre kľúčové slová, ktoré sú pre každú stránku najrelevantnejšie, a môže vám to pomôcť zlepšiť celkové hodnotenie vašej webovej lokality.

Ak chcete upraviť zacielenie na kľúčové slová pre stránky, musíte začať identifikáciou kľúčových slov, ktoré sú momentálne hodnotené pre každú stránku. Potom môžete optimalizovať svoj obsah pomocou týchto kľúčových slov alebo znova optimalizovať existujúci obsah, aby ste na tieto kľúčové slová lepšie zacielili.

Po identifikácii a zacielení správnych kľúčových slov pre každú stránku môžete na sledovanie svojho pokroku použiť nástroj ako Google Search Console. Tento nástroj vám pomôže zistiť, ako dobre sú vaše stránky hodnotené podľa príslušných kľúčových slov, a tiež vám pomôže identifikovať nové kľúčové slová, na ktoré by ste mali zacieliť.

Pridajte strategické silo so zacielením na slabé stránky

Pridanie strategických síl môže pomôcť zlepšiť SEO vášho webu.

Ale čo sú silá a ako vám môžu pomôcť? Silá predstavujú spôsob usporiadania obsahu vašich webových stránok do konkrétnych kategórií. Vyhľadávacie nástroje tak ľahšie pochopia a indexujú váš obsah, čo môže viesť k zlepšeniu hodnotenia a väčšej návštevnosti vašich stránok.

Okrem toho môžu silá pomôcť zlepšiť SEO slabých stránok vášho webu. Je to preto, že silá môžu pomôcť prepojiť šťavu a autoritu na vaše slabšie stránky, čo im môže pomôcť dostať sa vyššie vo vyhľadávačoch.

Čítať:  Google opäť hovorí: Neočakávajte, že Nofollow nebude indexovať vašu stránku

Ak chcete na svoje webové stránky pridať silá, musíte začať identifikáciou hlavných kategórií obsahu vašej webovej lokality. Potom musíte pre každú kategóriu vytvoriť samostatnú stránku. Nakoniec musíte svoje stránky prepojiť pomocou interných odkazov.

Môže sa to zdať ako veľa práce, ale stojí to za to, ak chcete zlepšiť SEO svojho webu. A keď už si vytvoríte svoje silá, budú sa ľahko udržiavať, čo znamená, že budete môcť udržiavať SEO vášho webu aktuálne bez veľkého úsilia.

Optimalizujte pre rýchlosť stránky a Core Web Vitals

Takmer každý vie, že rýchlosť webu je dôležitá.

Mnoho ľudí si však neuvedomuje, aké dôležité to naozaj je. V skutočnosti môže mať rýchlosť webových stránok veľký vplyv na vaše podnikanie.

Napríklad pomalé webové stránky môžu viesť k nižším mieram konverzie a nižším predajom. Môžu tiež spôsobiť, že zákazníci opustia vaše stránky skôr, než si budú môcť pozrieť vaše produkty alebo služby, čo môže v konečnom dôsledku poškodiť vaše predajné čísla.

Aby ste sa vyhli týmto problémom, musíte optimalizovať svoj web na optimálnu rýchlosť stránky a Core Web Vitals. To znamená minimalizovať počet žiadostí, ktoré váš web odošle, zmenšiť veľkosť súborov obrázkov a iných súborov na vašom webe a uistiť sa, že svoj obsah načítavate v správnom poradí.

Našťastie existuje množstvo nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť optimalizovať váš web na rýchlosť stránky a Core Web Vitals. Medzi tieto nástroje patrí nástroj PageSpeed ​​Insights od spoločnosti Google a test rýchlosti webových stránok Pingdom.

Oba tieto nástroje vám pomôžu identifikovať oblasti, v ktorých je potrebné zlepšiť váš web, a tiež vám poskytnú konkrétne tipy a triky, ktoré môžete použiť na zvýšenie rýchlosti webu.

Nemusíte vždy vytvárať nový obsah pre SEO

Aj keď nový, cielený obsah môže pomôcť viesť k výraznému rastu vašej stránky, bez ohľadu na vašu špecializáciu, na zavedených stránkach, ktoré majú určitú trakciu a dostatok obsahu, nemusíte vždy vytvárať nový obsah pre zlepšenie SEO.

Kľúčom k vykonávaniu SEO bez vytvárania nového obsahu je kreativita s typmi obsahu, ktorý už vytvárate. To môže znamenať využitie vecí, ako sú recenzie, komentáre a príspevky na sociálnych sieťach. Pozrite sa aj na ďalšie prvky SEO, pre ktoré možno teraz neoptimalizujete tak vysoko.

Veci ako rýchlosť stránky, Core Web Vitals, siloing, zlepšovanie nefunkčných odkazov a ďalšie úlohy SEO môžu mať veľký vplyv s malým množstvom úsilia.

Kam ďalej plánujete rozšíriť svoje úsilie v oblasti SEO?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE