Šesť doplnkov prehliadača Chrome, ktoré musíte mať pre používateľov WordPress

Ak ste vydavateľ alebo autor WordPress, váš prehliadač je spôsob, akým interagujete so svojou stránkou; je to miesto, kde sa skúma, navrhuje, upravuje, koriguje a publikuje obsah. Ak trávite veľkú časť svojho pracovného dňa vo webovom prehliadači interakciou s WordPress, má zmysel prispôsobiť prehliadač tak, aby bol schopný podporovať najefektívnejšie pracovné postupy WordPress.

Som spisovateľ a veľkú časť dňa trávim vo WordPresse v okne prehliadača Chrome. Vyskúšal som snáď každé rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré čo i len vágne súvisí s online písaním a WordPress. Rád by som sa podelil o tie, ktoré mi zostali.

Správca stránok WordPress

Ak pracujete na viacerých stránkach WordPress, táto je nevyhnutnosťou. Správca stránok WordPress ukladá podrobnosti o vašich stránkach WordPress a umožňuje vám jednoducho prechádzať medzi hlavnými stránkami každého z nich. A keďže ukladá používateľské mená a heslá jednotlivých stránok, môže vás automaticky prihlásiť.

Dokumenty Google na WordPress

Rozhranie úprav WordPress sa v posledných vydaniach rozbehlo míľovými krokmi. Teraz je príjemné a bezpečné písať vo WordPress. Pre mnohých autorov a vydavateľov je však služba Dokumenty Google nevyhnutnou súčasťou procesu spolupráce a úprav. Ako ste mohli uhádnuť z názvu, Dokumenty Google do WordPress vám umožňujú exportovať obsah z Dokumentov Google na web WordPress. Dokonca dobre zvláda aj umiestnenie obrázkov.

Čítať:  Ako odinštalovať tému Magento: The Ultimate Guide

WPSniffer

Som zvedavý človek a rád vidím rozhodnutia, ktoré urobili iní blogeri na svojich stránkach, najmä ak je to niečo, čo obdivujem. WPSniffer je jednoduché malé rozšírenie, ktoré používateľom povie, ktorú tému WordPress stránka používa.

Ako vedľajšiu výhodu používania tohto rozšírenia zistíte, že mnoho stránok, ktoré používate každý deň, používa WordPress.

Gramaticky

Aj najlepší spisovatelia robia preklepy. Ešte horšie je, že nájsť chyby, ktoré ste urobili vo svojej vlastnej kópii, môže byť takmer nemožné (do dvoch sekúnd po stlačení tlačidla „zverejniť“). Gramaticky je vynikajúcou poslednou líniou obrany proti „neviditeľnej“ pravopisnej chybe. Funguje vo väčšine okien na úpravu textu online vrátane WordPress.

Gramatika tiež skontroluje gramatiku s rôznym úspechom. Ak niekedy zistíte, že slovesá a časy vo vašich vetách majú svoj vlastný rozum, mali by ste si toto rozšírenie pozrieť.

Ovládanie panela správcu WordPress

Osobné podráždenie WordPress číslo jedna: robíte dizajnérske práce alebo upravujete tému, zatiaľ čo čierny panel správcu zakrýva časti stránky. S týmto rozšírením prehliadača Chrome je zapnutie a vypnutie panela správcu jednoduchým kliknutím.

Súvisiaci obsah od Zemanta

Nakoniec, toto je rozšírenie, ktoré používam už mnoho rokov. Súvisiaci obsah vám pomôže nájsť obrázky a odkazy, ktoré môžete zahrnúť do svojho obsahu. Je to skvelé pre rýchle vyhľadávanie obrázkov z rozhrania WordPress. Spôsob, akým navrhuje odkazy na autoritatívne zdroje založené na mojom obsahu, považujem za veľmi užitočný. Ale možno môj obľúbený aspekt Zemanty je automatické označovanie. Vždy zabudnem pridávať tagy do svojich článkov na blogu, ale Zemanta inteligentne naskenuje obsah a navrhne mi tagy, z ktorých si môžem vybrať.

Čítať:  Ako nastaviť interné prepojenie vo WordPress pomocou Link Whisper

Toto je mojich šesť obľúbených, ale v Internetovom obchode Chrome je ich oveľa viac. Ak máte doplnok prehliadača Chrome súvisiaci s WordPress alebo blogovaním, ktorý by ste chceli zdieľať, napíšte nám do komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE