Šesť skvelých aplikácií na prácu s WordPress

V priebehu rokov sa informačný panel WordPress výrazne zlepšil. Z relatívne frustrujúcej skúsenosti sa vytváranie blogových príspevkov pomocou WordPress stalo veľmi úhľadným a jednoduchým. Niektorí ľudia však z mnohých dôvodov uprednostňujú skladanie príspevkov offline alebo v externej aplikácii, prípadne na svojich mobilných zariadeniach a ich publikáciu si nechajú vybaviť automaticky. Dnes sa pozrieme na šesť najlepších desktopových a mobilných aplikácií na uverejňovanie blogov.

Windows Live Writer 2012

Pre Windows 7 alebo Windows 8
Windows Live Writer je súčasťou bezplatného balíka Windows Essentials od spoločnosti Microsoft. Ide o počítačovú aplikáciu, ktorá používateľom umožňuje jednoducho vytvárať a formátovať blogové príspevky s fotografiami, videami a mapami a publikovať ich na rôznych blogovacích platformách vrátane WordPress. Má plne funkčný editor WYSIWIG a rozhranie podobné najnovším verziám balíka Microsoft Office.

MarsEdit 3

Pre MacOS X
MarsEdit 3 je plne vybavený a platený balík na úpravu blogov pre Mac od Red Sweater. Zahŕňa úpravu rich-txt a HTML a skvelé funkcie na prácu s médiami vrátane integrácie s iným softvérom Mac, ako je iPhoto a Lightroom. Nahrávanie obrázkov zvládne bez problémov a podľa potreby zmení veľkosť obrázkov. Je kompatibilný s mnohými blogovacími platformami vrátane WordPress a ExpressionEngine prostredníctvom protokolu RSD.

Blogilo a BlogGTK

Pre Linux
Blogilo je blogovací klient s otvoreným zdrojovým kódom založený na QT pre pracovnú plochu KDE, ale bude fungovať aj v prostredí GNOME. Aj keď nie je taký pekný alebo nabitý funkciami ako jeho príbuzní v systémoch Windows a Mac, Blogilo zvláda vytváranie, formátovanie a publikovanie blogových záznamov s istotou. Blogilo je súčasťou KDE PIM, takže ho pravdepodobne nájdete v predvolených úložiskách vášho distribúcie. Pre tých z vás, ktorí uprednostňujú používanie aplikácií GTK, je BlogGTK skvelou alternatívou. Nie je to v repozitároch Ubuntu, ale vývojári sprístupňujú PPA, ktoré možno ľahko pridať do vašej inštalácie Ubuntu.

Čítať:  18 najlepších doplnkov sociálnych médií vo WordPress na propagáciu vašich stránok

ScribeFire

Cross Platform
Mnohí, ktorí chcú používať externú aplikáciu na blogovanie, sa rozhodnú tak urobiť, pretože nechcú byť obmedzovaní na používanie prehliadača, zatiaľ čo niektorí uprednostňujú iné rozhranie. Pre druhú skupinu je skvelým riešením ScribeFire. ScribeFire je k dispozícii ako rozšírenie pre Firefox, Chrome, Opera a Safari. Môžete sa pripojiť k viacerým blogovacím stránkam a vytvárať, formátovať, plánovať a publikovať blogové príspevky.

WordPress pre Android

WordPress pre Android je oficiálny Android klient od vývojárov WordPress, Automatic, Inc. Má veľmi úhľadné používateľské rozhranie a ponúka komplexnú škálu funkcií vrátane všetkých bežných možností úprav a uverejňovania, ako aj prístupu k štatistikám. Má tiež vynikajúcu integráciu so systémom Android, napríklad schopnosť monitorovať a spravovať komentáre pomocou upozornení telefónu alebo tabletu. Budete potrebovať zariadenie s Androidom 2.1 a novším.

WordPress pre iOS

WordPress pre iOS je oficiálna aplikácia pre iPhone a iPad od spoločnosti Automatic, Inc. Má takmer rovnakú sadu funkcií ako WordPress pre Android.

Narazili ste na nejaké aplikácie, najmä pre mobily, ktoré sa vám páčia viac ako tie, ktoré sme tu spomenuli? Dajte nám vedieť svoj obľúbený spôsob písania WordPress príspevkov v komentároch.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE