ShortlyAI – The Cure for Writer’s Block

ShortlyAI je nástroj, ktorý používa AI na prekonanie spisovateľského bloku. Áno! Mysleli ste si, že stroje zaberú všetky úlohy okrem kreatívnych, no ukázalo sa, že dokážu aj toto. Ale zatiaľ umelá inteligencia využíva svoju silu a inteligenciu, aby vám pomohla a pomohla vám vyjadriť vaše nápady, nie aby vám vzala prácu.

V skutočnosti vždy hovoríme o dôležitosti automatizácie úloh, aby boli efektívnejšie a čo najlepšie využili svoj čas. A aký lepší nástroj na to ako AI? Ak máte záujem dozvedieť sa viac o fascinujúcom svete umelej inteligencie a debatách okolo jej kreativity, odporúčam vám prejdite na blog HashDork a pozrite si jeho veci.

Ale vráťme sa k tomu, čo nás dnes zhromažďuje: SkrátkaAI.

Čo je to ShortlyAI?

ShortlyAI je webová stránka, ktorá ponúka služby partnera na písanie AI, ktorý vám pomôže písať blogové príspevky alebo dokonca príbehy. Týmto spôsobom, stačí kliknúť na tlačidlo „Napísať pre mňa“, táto umelá inteligencia bude pokračovať v písaní za vás.

Skrátka vzbudila veľa ľudí odkedy vyšla minulý rok, pretože bola efektívna pri samoúpravách bez akejkoľvek mentálnej gymnastiky. Tento asistent sa stal tak populárnym, že pred niekoľkými mesiacmi bola získaná spoločnosťou Conversion.ai (známy aj pod názvom AI, Jarvis) ďalší softvér, ktorý vám pomáha vytvárať obsah. Nastal vek umelej inteligencie.

Pre koho to je?

ShortlyAI je skvelým riešením pre tých, ktorí sú unavení z nekonečného hľadania, alebo pre tých, ktorí nevedia, kde začať, pretože Shortly už má úvod pripravené! Môžete sa naň obrátiť, keď potrebujete kreatívneho partnera na brainstorming, alebo keď chcete rozšíriť a rozvinúť myšlienku.

Čítať:  Snapchat Block vs Remove Friend: Aké sú rozdiely?

Jediné, čo musíte urobiť, je zadať svoj nápad a Shortly sa postará o zvyšok. A ak text nie je to, čo ste hľadali, jednoducho ho zmeňte, kým nebude vyhovovať vašim potrebám.

Robí to takto:

Ako funguje ShortlyAI?

Najprv začnete písať (samozrejme). Keď sa cítite zaseknutý alebo máte pocit, že váš dobrý priateľ (aka AI) potrebuje zasiahnuť, kliknite na tlačidlo „Napíšte mi“. Vtedy sa AI pozrie na všetko, čo ste napísali v tomto dokumente (vrátane názvu), a použije tieto informácie na napísanie ďalšej vety alebo odseku za vás.

Môžete tiež použiť príkazy s lomkou, ako napríklad „prepísať“, „skrátiť“, „rozbaliť“ a „inštruovať“. Tento posledný je zo všetkých najsilnejší. Podľa ShortlyAI sa inštrukcie môžu pohybovať od „požiadania vašej AI, aby napísala o novej postave, ktorá sa objavila vo vašom príbehu, alebo od požiadania vašej AI, aby pre vás napísala text reklamy“.

Zakaždým, keď začnete nový dokument, Shortly sa vás opýta, čo budete písať, aby ste tomu prispôsobili stránku. Možnosti sú článok (alebo čokoľvek nefiktívne) a príbeh. Páči sa mi, že sa to stane vždy, keď začnete nový dokument a nemusíte si vybrať jeden typ a držať sa ho navždy. Cez deň môžete byť blogerom a v noci autorom bestsellerov.

Ak sa napríklad rozhodnete, že napíšete kreatívne dielo, budete môcť AI povedať informácie o pozadí príbehu, ako je aktuálne prostredie príbehu a postavy, takže vám AI poskytne lepší výstup.

A čo je skvelé, AI píše toľko, koľko chcete: trochu, veľa, niekde medzi tým. Svoj text máte vždy pod kontrolou.

Aby som ilustroval, ako Shortly funguje a bol verný svojej podstate, použil som Shortly na napísanie tohto článku. A ak to vidí môj šéf, urobil som to len pre výskumné účely, nie preto, že by som chcel, aby mi s tým pomohla umelá inteligencia.

Čítať:  Ako vytvoriť vlastné zvuky na TikTok

Dovoľte mi teda, aby som vás previedol procesom používania aplikácie Shortly.

Ako používať ShortyAI?

1. Prejdite na stránku shortlyai.com a zaregistrujte sa. Nebojte sa, nezabudnite, že je to všetko zadarmo.

2. Keď sa zaregistrujete, Shortly sa vás opýta: „Čo píšeš?“. Vybral som si článok/blog.

3. A práve tak budete presmerovaní na túto stránku, kde môžete začať písať. Napísal som: „Skrátka je to softvér, ktorý používa AI na prekonanie spisovateľského bloku. Áno! Mysleli ste si, že stroje zvládnu všetky úlohy okrem kreatívnych, no ukázalo sa, že dokážu aj toto.“ Pozrime sa, čo to urobí s týmto.

4. Keď ste umelej inteligencii poskytli minimum informácií: názov vášho článku, jednu alebo dve vety – a možno, ak sa cítite obzvlášť produktívne, aj stručný prehľad článku – je čas vidieť to kúzlo. Vyberte dĺžku výstupu a počkajte niekoľko sekúnd. Povedal som AI, aby veľa písala. Tu je výsledok:

Ako vidíte, vyskytol sa problém. Umelá inteligencia predstavila svoj výstup v strede môjho textu, čím rozdelila vetu. Predpokladáme však, že si aspoň prečítate, čo Shortly píše, a pred zverejnením si všimnete, či tam nie sú nejaké chyby.

5. Ak to, čo urobila AI, nie je to, čo hľadáte, jednoducho to zmeňte, kým to nebude vyhovovať vašim potrebám. Toto je druhý pokus:

6. Môžete tiež skúsiť použiť príkazy. Skúsil som príkaz /instruct a napísal som: [write about all of Shortly’s features and benefits]. Výsledok:

Musím povedať, že AI sa mi zdá trochu opakujúca sa, ale OK. Ľudia sa tiež opakujú.

Čítať:  Ako robiť dynamické ceny v elektronickom obchode

Okrem toho vám príkaz instruct skutočne môže poskytnúť jemnejšiu kontrolu nad tým, čo AI píše. Ak napríklad zadáte: /instruct [write about Paris. ++buildings –parks]. Týmto spôsobom AI vie, že existujú určité kľúčové slová, ktoré by mala použiť, a iné, ktoré by nemali.

Stanovenie cien

Po prvých 4 bezplatných použitiach budete musieť za používanie AI zaplatiť. Čoskoro ponúka iba jeden plán, ktorý stojí 65 dolárov mesačne, ak sa platí ročne, alebo 70 dolárov mesačne, ak sa platí mesačne.

Skrátka klady a zápory

Pros

Minimálny dizajn. Všetci vieme, že písanie je úloha, ktorá si vyžaduje plnú koncentráciu. Ak vás rozptyľujú tony farebných nápisov a gombíkov, asi ťažko vyrezáte skvelý článok. Jednoduchý dizajn Shorty je ideálny na to, aby ste sa mohli sústrediť. Jeho prístrojová doska aj strana na písanie sú zbavené akýchkoľvek ozdôb a majú svetlosivú a modrú farbu, aby ste sa cítili pohodlne.

Jednoduchosť použitia. Minimalistický dizajn nie je len vizuálne príťažlivý, ale tiež pomáha naučiť sa ho používať. Jeho rozhranie je skutočne jednoduché, takže nemusíte strácať čas zisťovaním vecí. Okamžite môžete začať pracovať. Navyše, vaše štatistiky písania sú vždy viditeľné a sú krátke a sladké: zobrazujú počet strán, slov a znakov. Ďalšie informácie budú zbytočné.

Rýchla zákaznícka podpora. Rýchlo odpovedali na e-mail, ktorý som im poslal, a tiež veľmi milí. ShortlyAI má tiež sprievodcov so všetkým, čo potrebujete.

Skúška zadarmo. Ďalšia úžasná vec na Shortly: má bezplatnú skúšobnú verziu, nevyžaduje sa žiadna kreditná karta. Poskytuje vám 4 bezplatné použitia, takže môžete ochutnať všetky veci, ktoré dokáže.

Možnosť „Zverejniť“.. Existuje odkaz, ktorý môžete zdieľať so svojimi priateľmi, aby si mohli prečítať váš text. Túto možnosť môžete kedykoľvek vypnúť a ponechať ju v súkromí.

Čítať:  Recenzia AMZScout: Stojí to za to?

Pôvodný výstup. AI sa učí od ostatných, ale nekopíruje. Všetok výstup, ktorý generuje, je úplne originálny a bez akéhokoľvek plagiátorstva.

Zápory

Ako viacjazyčný ma zaujíma: Rozumie Shortly iným jazykom okrem angličtiny? Odpoveď je trochu deprimujúca: nie je. Takže mám pocit, že na konci dňa by som stále mohol byť inteligentnejší ako táto AI. Ak chcete asistenta, ktorý píše vo viacerých jazykoch, môžete sa pozrieť na Jarvis, jej materskú spoločnosť, ktorá píše obsah vo viac ako 25 jazykoch.

Či si to však chceme priznať alebo nie, nie je to až taký veľký problém. V súčasnosti veľa ľudí hovorí po anglicky a konzumuje obsah v tomto jazyku. Ak chcete písať články, pravdepodobne to budete robiť v angličtine.

Ďalšia vec, ktorá ma zaujala a na ShortlyAI som ju nenašiel, bola možnosť pozvať členov tímu. Spoločné písanie je vec, chlapci! Oslovil som ich e-mail podpory a nezdalo sa, že by v blízkej budúcnosti uvažovali o pridaní tejto funkcie. Boli však dosť láskaví, aby mi navrhli, aby som vyskúšal Jarvisa, pretože má možnosť pridávať členov tímu. Ale hoci Jarvis vyzerá celkom dobre, neposkytne vám bezplatnú skúšobnú verziu.

Záver

ShortlyAI je skvelý nástroj na prekonanie obávaného blikajúceho kurzora. V súčasnosti má niektoré obmedzené funkcie, ale sme si istí, že v kombinácii s kvalitami Conversion.ai bude naďalej rásť a stane sa nástrojom na písanie pre každého spisovateľa.

Či už píšete román alebo blogový príspevok pre webovú stránku, Shortly vám pomôže premeniť vaše myšlienky na plnohodnotnú prózu a vyrezať dokonalé dielo. A najlepšie na tom: píše to vašim vlastným hlasom!

Ak ešte nie ste presvedčení, povedzte mi v komentároch, ktoré časti článku podľa vás Shortly napísal pre mňa!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE