Skok od WordPressu k elektronickému obchodu

WordPress môže byť vynikajúcou platformou na vytvorenie profesionálnej webovej stránky, aj keď ste niekto bez veľkých skúseností. Aj keď WordPress sám o sebe neponúka možnosť elektronického obchodu, doplnok WooCommerce uľahčuje transformáciu vašej webovej stránky WordPress na internetový obchod, ktorý je intuitívny a mimoriadne flexibilný na prácu.

Dnes vás prevedieme sprievodcom transformáciou z obsahovej stránky WordPress na obchod WooCommerce, aby ste mohli speňažiť svoju online prítomnosť bez vytvárania úplne novej webovej stránky. Vysvetlíme tiež, ako pridať WooCommerce do WordPress, aby ste mohli začať.

Tu je to, čomu sa budeme venovať:

 • WordPress a WooCommerce: Základy.
 • Výhody spustenia vášho online obchodu na WooCommerce.
 • Ako pridať WooCommerce do WordPress.

WordPress a WooCommerce: Základy

WordPress je najpopulárnejší tvorca webových stránok na svete. V skutočnosti podľa neho v súčasnosti poháňa 41,1 % všetkých webových stránok W3Techs.

WordPress uľahčuje vytváranie profesionálne vyzerajúcej webovej stránky s obsahom so vstupnými stránkami a užívateľsky prívetivým blogom. Je jednoduchý na používanie, či už ste začiatočník alebo odborník, a je to platforma s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá ponúka množstvo bezplatného a inovatívneho softvéru, vďaka ktorému bude vaša stránka taká, akú chcete.

Čítať:  Päť vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri vývoji webovej stránky elektronického obchodu

A ak/keď ste pripravení rásť, WooCommerce je doplnok elektronického obchodu pre WordPress. Umožňuje jednoduché vytváranie a správu internetového obchodu s primeranou úrovňou flexibility a niekoľkými dôležitými funkciami, ako je správa zásob a daní, bezpečné platby a integrácia dopravy.

WooCommerce je najobľúbenejší a pravdepodobne najlepší doplnok elektronického obchodu pre WordPress a jeho integrácia vám umožňuje zahrnúť veľkú hodnotu SEO a schopnosť elektronického obchodu. Pre firemnú webovú stránku prevádzkovanú na WordPress neexistuje jednoduchší spôsob, ako začať predávať produkty rýchlo a jednoducho.

Ako funguje WooCommerce?

WooCommerce je bezplatný doplnok WordPress Ak máte webovú stránku WordPress, inštalácia WooCommerce je jednoduchá – po jej nastavení môžete začať vytvárať webové stránky na predaj svojich produktov.

WooCommerce má kompletnú funkčnosť elektronického obchodu. Umožňuje vám pridávať nové produkty, obrázky produktov a stránky produktov s krátkymi popismi.

Umožňuje vám tiež vytvárať stránky obchodu s galériami produktov usporiadanými podľa kategórií produktov, ktoré si sami vyberiete.

Nakoniec vám WooCommerce môže pomôcť vytvoriť bezpečnú, profesionálnu stránku pokladne, kde môžete prijímať platby a zaisťovať dopravu.

Výhody spustenia vášho online obchodu na WooCommerce

Aj keď existujú aj iné možnosti, WooCommerce je skvelé riešenie elektronického obchodu pre takmer každú firmu. Je to preto, že…

 • Je ľahké vybudovať profesionálny obchod WooCommerce.
 • Usporiadanie a aktualizácia vašich produktov na používateľskom paneli je intuitívna.
 • Svoj online obchod si môžete prispôsobiť pomocou témy WooCommerce – alebo keď hosťujete s Hostinger, môžete si vytvoriť prispôsobený, jedinečný výklad pomocou našej funkcie StoreBuilder.
 • WooCommerce môže zlepšiť SEO vášho webu.
 • Na lepšie pochopenie svojich zákazníkov môžete použiť analytiku WooCommerce.
 • Na prispôsobenie svojho obchodu a oživenie svojej vízie môžete využiť množstvo doplnkov.
Čítať:  5 techník na zrýchlenie vašej stránky WordPress

Intuitívna používateľská skúsenosť

WooCommerce je ľahko spravovateľný, aj keď ho používate prvýkrát. Doplnok vytvorí ďalšie možnosti na bočnom paneli hlavného panela WordPress, kde môžete:

 • Spravujte svoje produkty.
 • Vytvorte produktové stránky.
 • Spravujte ceny.
 • Upraviť možnosti dopravy.
 • Vytvorte si stránky pokladne.
 • Spravujte svoje platobné brány.
 • Sledujte úspech svojho internetového obchodu.

Pretože všetko je možné vykonať v rámci intuitívneho ovládacieho panela, pri používaní WordPress alebo WooCommerce sa nemusíte starať o kódovanie alebo vytváranie webových stránok.

Bezproblémové témy WooCommerce a WordPress

Ak už máte web WordPress, nebudete musieť robiť žiadne dramatické zmeny vzhľadu vášho webu. WooCommerce je navrhnutý tak, aby pracoval s vašou témou WordPress a bez problémov zapadol do vášho aktuálneho dizajnu.

Predvolená téma WooCommerce je Motív výkladu. Táto možnosť môže fungovať pre väčšinu firiem, pretože je profesionálna a čistá. A zatiaľ čo existuje veľa ďalších zadarmo Témy WooCommerce a šablón na výber, Managed WooCommerce od Hostinger ponúka Intelligence Engine v StoreBuilder. Intelligence Engine používa vaše vstupy na vytvorenie navrhnutej domovskej stránky, ktorá je špecifická pre vás a vaše odvetvie. Výhodou navrhovania obchodu pomocou StoreBuilder je, že váš obchod nebude vyzerať ako obchod všetkých ostatných.

Vylepšené SEO

SEO zvyšuje pravdepodobnosť umiestnenia webovej stránky vo vyhľadávaní Google, čo priťahuje organickú návštevnosť.

S WooCommerce sa vaše hodnotenie vo vyhľadávaní pravdepodobne zlepší, pretože doplnok je vytvorený s kódom, ktorý je optimalizovaný pre SEO. Navyše WordPress ponúka vynikajúce pluginy, ktoré vám pomôžu s pokročilejšou SEO optimalizáciou, ako napr Yoast a Jetpack.

Čítať:  Sila LinkedIn PDF kolotočov

WooCommerce Analytics

Vybudovanie vášho internetového obchodu je len prvým krokom na vašej ceste k úspechu. Keď uvediete a inzerujete svoje produkty, budete chcieť sledovať svoje analýzy elektronického obchodu, údaje o produktoch, konverzie a potenciálnych zákazníkov. Analytics vám môže pomôcť určiť, čo na vašom webe funguje a čo je potrebné zlepšiť. Jedným z najlepších analytických nástrojov pre WooCommerce je Glew.io, ktorý je automaticky zahrnutý do spravovaného hostingu WooCommerce od Hostinger.

Rozšírenia a doplnky WooCommerce

WooCommerce môže byť taký jednoduchý alebo komplikovaný, ako chcete. Základná verzia je jednoduchá a ľahko sa používa. Ak však chcete viac doplnkov a prispôsobenia, bezplatný doplnok možno vylepšiť sériou rozšírení na stiahnutie.

Tu je len niekoľko príkladov užitočných doplnkov WooCommerce:

 • OptinMonster vám pomáha vytvárať kontextové okná a bannery, ktoré zákazníkov prevedú cestou predaja na vašom webe, čo môže zvýšiť váš konverzný pomer.
 • Neustály kontakt vám umožňuje vytvárať automatizované e-mailové kampane na premenu potenciálnych zákazníkov na predaj.
 • Rozsah rozšírenia o platby vám umožní pridať nové spôsoby platby na stránku platby vrátane PayPal a Stripe.

Ako pridať WooCommerce do WordPress

Ste pripravení nastaviť WooCommerce? Tu je podrobný návod, ako pridať WooCommerce do WordPress inštaláciou doplnku WooCommerce.

 1. V tvojom Správca WordPress prístrojová doska bočný panel, zamierte na Pluginy > Pridať nové.
 2. Dostanete sa na stránku doplnku. Vyhľadajte Doplnok WooCommerce a kliknite Nainštalovať teraz.
 3. Kliknite Aktivovať teraza Sprievodca nastavením WooCommerce spustí sa.
 4. The Sprievodca nastavením WooCommerce vás prevedie zvyškom nastavenia pluginu.
 5. Po úplnom nainštalovaní doplnku by ste mali vidieť nový WooCommerce možnosti vo vašom Informačný panel WordPress.
Čítať:  Prečo používať Google Analytics?

Pre ešte jednoduchší proces pridávania WooCommerce do WordPressu si pozrite nový StoreBuilder od Hostinger, riešenie WooCommerce, ktoré vám umožní rýchlo spustiť váš web elektronického obchodu.

Keď ste pripravení urobiť skok

WordPress a WooCommerce sú navrhnuté tak, aby prechod od obsahu k obchodu bol jednoduchý a obohacujúci. WooCommerce je neuveriteľne flexibilná platforma, ktorá dokáže rýchlo rozbehnúť váš internetový obchod a zároveň poskytuje veľkú škálovateľnosť, aby váš obchod rástol s vami, ako sa vaše online podnikanie vyvíja.

Ak chcete, aby váš internetový obchod fungoval ešte rýchlejšie, zvážte použitie StoreBuilder. Inteligentný engine StoreBuilder, ktorý je postavený na WooCommerce, vytvára vlastné domovské stránky, ktoré sú optimalizované pre vaše odvetvie. Je to rýchle, jednoduché a nevyžaduje sa žiadne kódovanie.

Získajte najlepší zážitok z WooCommerce s plne spravovaným hostingom od Hostinger. Pozrite sa, prečo máme na Trustpilot hodnotenie 4,6 z 5 hviezdičiek.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE