Skryté klenoty Pinterestu, ktoré by online predajcovia mali vedieť

Predpokladajme, že máte na starosti prevádzkovanie stránky elektronického obchodu. Nepochybne sa chcete uistiť, že keď budú mať potenciálni kupci záujem o produkty, ktoré ponúkate, dokážu vás nájsť skôr, ako nájdu vašich konkurentov.

Ako však zabezpečíte, aby ste boli na internete čo najviditeľnejší?

Existuje niekoľko spôsobov, ako predávať svoje produkty elektronického obchodu, no Pinterest je najlepším nástrojom spomedzi všetkých. Pinterest je vizuálna platforma, ktorú možno použiť prostredníctvom stránok elektronického obchodu na trh a predvádzanie svojich pútavých produktov. Aktívna prítomnosť na Pintereste vám umožní propagovať vaše piny širšiemu publiku a umožní, aby veľa obchodníkov využívalo rôzne marketingové nástroje Pinterestu. Pinterest vytvára obrovskú príležitosť pre spoločnosti zamerané na spotrebiteľov aj medzi podniky. Preto je cieľom tohto blogu pomôcť vám dozvedieť sa viac o skrytom klenote tejto nádhernej platformy. Tu som zostavil zoznam menej známy funkcie, ktoré vám pomôžu splniť vaše obchodné ciele na Pintereste.

Skryté drahokamy Pinterestu

1. Pridajte piny na Twitter a Facebook:

Táto funkcia vám ušetrí čas na zdieľanie vašich príspevkov na Twitteri a Facebooku. Je to preto, že po vytvorení PIN ho môžete priamo zdieľať na Twitteri a Facebooku. Budete to chcieť urobiť v čase, keď si myslíte, že vaše publikum je zapojené do týchto dvoch sociálnych platforiem. Uverejňujte počas vysokej dopravnej špičky a môžete očakávať, že si vás všimnú viac!

Čítať:  Taktika na poslednú chvíľu na zvýšenie online predaja počas sviatkov

Keď zdieľate piny na sociálnej sieti, snažte sa vytvoriť popis pinov s dĺžkou približne 200 – 300 znakov. Toto je najlepší rozsah na získanie väčšieho počtu opakovaných odpichov. V prípade Twitteru je na zapojenie najvhodnejších 100 znakov. Pokiaľ ide o Facebook, príspevky so 40 znakmi získavajú vyššiu mieru zapojenia. Keď teda vytvárate popisy špendlíkov s úmyslom zdieľať ich na Twitteri a Facebooku, snažte sa zdôrazniť najdôležitejšie body v prvej vete. Zvyčajne je celkom zrejmé, na čo ľudia na týchto platformách reagujú najviac.

Takto to vyzerá na Twitteri po zverejnení. Vidíte, ako sa prvé znaky zobrazujú pred zdieľaním adresy URL Pinterestu?

Pridajte piny na Twitter

Pri zdieľaní na Facebooku sa bude zdieľať na vašej osobnej časovej osi na Facebooku, nie na vašej Facebook stránke, ktorá je určená len na podnikanie.

Pridajte piny na Facebook

2. Pošlite správu pinnerom, ktorí vás sledujú:

Odznaky môžete jednoducho posielať kolegom pinerom (ak sa obaja sledujete), priateľom na Facebooku alebo e-mailovým kontaktom a môžete pridať personalizovanú správu. Je to tiež skvelý nástroj, ktorý môžete poslať svojim potenciálnym zákazníkom. Pozvite obľúbených pinnerov na spoluprácu na skupinovej nástenke. Pošlite im e-mailom pin, ktorý im pomôže, alebo niečo, čo im pomôže vyriešiť ich problémy.

Odoslať správu pinnerom

Pozvite pinnera na spoluprácu na nástenke skupiny.

 • Začnite skupinovú diskusiu na základe obsahu, ktorý zdieľate.
 • Pošlite odznaky svojim najangažovanejším sledovateľom, o ktorých si myslíte, že by sa im páčilo. Pošlite tiež odkaz na vašu nástenku alebo webovú stránku, kde môžu nájsť ďalší podobný obsah.
 • V komentároch môžete komunikovať s ostatnými pinnermi. Monitorovanie sekcie komentárov vašich pinov je skvelý spôsob, ako získať spätnú väzbu k vášmu obsahu. To pomáha poskytnúť vášmu publiku osobnú interakciu, ktorú chcú.
Čítať:  Facebookové triky a tajné hacky, o ktorých ste v roku 2024 nevedeli

3. Bohaté špendlíky robia špendlíky užitočnejšími:

Bohaté odznaky sú skvelým spôsobom, ako váš obsah vyniknúť medzi davom Pinterestu a poskytnúť vašim produktom lepšiu viditeľnosť. Poskytujú aj ďalšie informácie. Výsledkom je, že ľuďom uľahčujú interakciu s nimi. Okrem toho má bohatý špendlík vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania Pinterest a poskytne vášmu obsahu širší dosah. Pinterest práve teraz ponúka päť typov Rich Pins: film, recept, článok, produkt a miesto. Tu sú nasledujúce bohaté piny:

 • Špendlíky receptov: Zobrazuje ingrediencie, čas varenia a podrobnosti o podávaní.
 • Piny článku: Zobrazuje názov článku, autora a stručný popis jeho obsahu. Pomocou špendlíkov článkov môžete uverejňovať obsah na svojom blogu alebo iný online materiál, ktorý bude pre vaše publikum hodnotné. Môžu použiť Pinterest na ukladanie článkov, ktoré si chcú prečítať.
 • Umiestniť špendlíky: Tento pin obsahuje mapu, telefónne číslo a adresu, môžete ich zbierať na nástenkách s prekrytím mapy. Tento pin pomáha zákazníkom nájsť ich obchody. Môžete tiež zbierať odznaky miest, ktoré vaši zákazníci považujú za užitočné alebo zaujímavé.
 • Filmové piny: Je užitočná pre ľudí vo filmovom priemysle a obsahuje recenzie, členov obsadenia a hodnotenia.
 • Piny produktu: Je to skvelý nástroj elektronického obchodu. Zobrazuje cenu položky, či je skladom, a môže upozorniť používateľov, keď cena klesne.

4. Nastavenia skupiny:

Vytvorením skupinovej nástenky a spoluprácou s pinnermi, ktorí majú vysoký počet sledovateľov, môžete výrazne rozšíriť svoj dosah na Pintereste. Tiež pozvanie prispievateľa do nástenky je jednoduché. Ak ste vlastníkmi skupinovej nástenky, mali by ste mať prehľad o tom, čo pinneri pripínajú na túto nástenku. Aktívne však kontrolujte aktivitu skupiny na tom, aké špendlíky pripínajú. Pomôže vám to získať nových sledovateľov.

Čítať:  Dlhá forma verzus krátka forma obsahu: Čo by ste mali vytvoriť?

Najprv prejdite do nastavení nástenky a rozhodnite sa, z ktorých násteniek chcete dostávať e-mailové upozornenia, keď niekto pripne na nástenku. Bude užitočné zhromaždiť informácie o trhu a zistiť, aký ďalší obsah je tam populárny. To následne zvýši počet vašich sledovateľov, ako aj počet re-pinov.

Nastavenia skupinovej dosky

5. Označte svoje nástenky a piny kľúčovými slovami

Čokoľvek napíšete na nástenku Pinterest, či už ide o názov alebo popis, veľmi záleží. Ku všetkým pinom musíte pridať popisy a označiť svoje nástenky kľúčovými slovami. Váš potenciálny zákazník tak môže nájsť to, čo hľadá. Názov a popis vašej nástenky by mali ľahko upútať oči čitateľa a prilepia váš obrázok. Napríklad, ak ľudia hľadajú najnovšie trendy v elektronickom obchode, mali by ste pomenovať jednu zo svojich násteniek „najnovšie trendy v elektronickom obchode“ alebo by ste mali mať titulok ku špendlíku súvisiacemu s elektronickým obchodom. Rovnako ako ľudia, ktorí začali vyhľadávať informácie pomocou Twitteru, začnú to robiť aj s Pinterestom.

6. Pinterest Analytics:

The Analýza Pinterestu Táto funkcia vám pomôže pochopiť, ako pinery interagujú s obsahom z vašej lokality a pinmi z vášho profilu. Ak chcete získať analýzy Pinterestu, musíte si najskôr vytvoriť firemný účet. Môžete tiež jednoducho previesť svoj osobný účet na firemný účet. Keď si vytvoríte firemný účet, získate aktuálne informácie o budúcich produktoch a službách, ktoré vám poskytnú skvelé spôsoby, ako osloviť a pochopiť vaše publikum na Pintereste.

Čítať:  12 tipov, ako sa vyhnúť vyhoreniu na sociálnych sieťach

Jednou z funkcií, z ktorých budete mať úžitok, je prijímanie analytických informácií Pinterestu o tom, ako fungujú vaše piny. Stačí overiť svoj účet a uvidíte, ktoré piny sú pripnuté z vášho webu alebo blogu. Poznanie tohto druhu informácií vám pomôže zistiť, čo funguje a čo nie. Môžete tiež použiť metrické nástroje sociálnych médií na monitorovanie všetkých analýz platformy sociálnych médií vrátane Pinterestu pod jednou strechou.

Existujú tri typy analýzy:

 • Profil na Pintereste
 • publikum
 • Webová stránka

Analýza Pinterestu

7. Prispôsobte si svoj titulný obrázok:

Ako online predajca musíte zaujať pútavým, no zároveň atraktívnym produktom obrázok produktu ako kryt vašej dosky. Preto, ak ste našli naozaj skvelý obrázok, vyberte si ten, ktorý pripnete ako obrázok krycej dosky. Ak chcete zmeniť kryt dosky, prejdite na dosku a kliknite na „upraviť“. Ďalej kliknite na „zmeniť kryt“ a vyberte nový kryt pre vašu dosku. Potom upravte obrázok na rám kliknutím alebo potiahnutím. Kliknutím na tlačidlo Uložiť zmeny uložíte obálku a potom uložte zmeny a uložte nástenku. Pinterest vám dokonca umožňuje upraviť viditeľnú časť obrázka, aby ste svoju nástenku mohli čo najlepšie vidieť. Máte úplnú kontrolu nad tým, ako bude vaša tabuľa prezentovaná.

Ktoré funkcie Pinterestu sa osvedčili vo vašej firme?

Som nadšený, že od vás počujem, ktoré funkcie sú pre vás užitočné a čo pomáha dosiahnuť väčší rast a úspech na tejto platforme. Podeľte sa o svoje myšlienky a návrhy v poli komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE