Skúšal som kostené slúchadlá pre istotu behu, teraz už sa nevrátim

Ryan Haines / Android Authority

Slúchadlá s potlačením hluku sú neuveriteľné. Neexistuje nič ako zablokovanie celého sveta okolo vás – kým vás takmer nezrazí autobus ako môjho kolegu Edgara s Bose QuietComfort 2. Ako vášnivý bežec si myslím, že beriem bezpečnosť celkom vážne, ale vždy sa dá robiť viac. Behám cez deň, držím sa obývaných miest a viac ako raz sa pozerám na obe strany. Sú však chvíle, kedy sa k vám na kľukatých malomestských cestách môže priblížiť uháňajúce auto alebo kamión.

Existuje niekoľko spôsobov, ako tento problém vyriešiť, ale všetky majú svoje nedostatky. Bežné slúchadlá sú mimo, pretože príliš dobre blokujú zvuk, a streamovanie cez reproduktory môjho telefónu je mimo, pretože nie každý chce počuť, čo počúvam. Skúšal som bežať v tichosti, ale to môžem tolerovať iba toľko kilometrov. Zostáva mi teda jedna možnosť: slúchadlá pre kostné vedenie alebo konkrétnejšie vhodný pre bežcov, ako som ja, Shokz OpenRun Pro.

O tomto článku: Testoval som Shokz OpenRun pre štyri týždne. Shokz poskytol jednotku, ale Shokz nemal žiadne slovo v smere článku.

Ušné pečivo

Ryan Haines / Android Authority

Od chvíle, kedy vyslobodíte OpenRun Pro z ich dobre polstrovaného puzdra, je jasné, že to nie sú normálne slúchadlá. Reproduktory (pre nedostatok lepšieho výrazu) sedia pred uchom, zatiaľ čo ovládacie prvky, batérie a nabíjací konektor sedia vzadu a sú zviazané tenkým pásikom okolo zadnej časti hlavy. Nie je hneď jasné, kam umiestniť reproduktory pre najlepšie výsledky vo vedení kostí, ale zistil som, že hranie nejakej hudby a pohrávanie sa s umiestnením pomohlo. Akonáhle zistíte, ako správne padnú, ich obliekanie a vyzliekanie sa stáva druhou prirodzenosťou.

Ovládacie prvky možno tiež ľahko vyzdvihnúť. Shokz schoval ovládanie napájania a hlasitosti na pravú stranu, zatiaľ čo na ľavej je multifunkčné tlačidlo. Funguje ako štandardné dotykové ovládanie na slúchadlách s jedným, dvojitým a trojitým kliknutím na prehrávanie a prijímanie hovorov.

Čítať:  Sprievodca CSS pre WordPress pre začiatočníkov

Dokonalé umiestnenie trvá niekoľko minút, ale používanie OpenRun Pro sa rýchlo stane druhou prirodzenosťou.

Pozeráte sa na 10 hodín výdrže batérie OpenRun Pro, s ktorou som počas testovania nemal problém. To je pre mňa asi týždeň behu, takže bolo dosť ľahké nabiť slúchadlá ako súčasť mojej pondelňajšej odpočinkovej rutiny. Ani moja výdrž batérie sa počas mesiacov používania OpenRun Pro nezhoršila – stále pravidelne zvládam týždeň používania medzi nabitiami. Proprietárny nabíjací kábel budete musieť mať po ruke, ale päťminútová dávka vystačí na hodinu a pol prehrávania. Je tam Stupeň krytia IP55 tiež, čo je dosť dobré na to, aby zablokovalo väčšinu prachu a potu, ale nie je tak úplne hodné sprchovanie alebo plávanie.

Ryan Haines / Android Authority

Spočiatku som mal obavy, ako bude Shokz OpenRun Pro pasovať s klobúkom alebo slnečnými okuliarmi, ale netreba sa báť. Tenké konektory cez uši pevne priliehajú k ušiam a ponúkajú viac ako dostatok miesta pre ramená vašich okuliarov. Nakoniec sa začnete cítiť ako RoboCop s týmto na hlave, ale zvyknete si na to. Buďte pripravení na občasný pocit „fantómového slúchadla“, keď ucítite tlak v mieste, kde Shokz sedí potom, čo ich zložíte. Pokiaľ nemáte pocit fantómov, možno budete chcieť namiesto toho vyskúšať naše obľúbené bezdrôtové slúchadlá.

Dobré vibrácie

Ryan Haines / Android Authority

Urobil som z Shokz OpenRun Pre svojho spoľahlivého spoločníka pre podcasty, keď som teraz na úteku, a je ťažké vidieť, že mám na sebe niečo iné. Som veľkým fanúšikom žáner skutočného zločinu, najmä na jeseň, ale zvyčajne to znamená, že moje podcasty nie sú pre každého. Váš priemerný psíčkar alebo mamička s kočíkom koniec koncov nepotrebuje počuť upokojujúce tóny Keitha Morrisona, ktorý líči najnovšie diely Dateline.

Čítať:  Oasis Workflow Plugin je výkonný redakčný manažér pracovného toku pre WordPress

Vibrácie – skôr vibrácie – sú vynikajúce, rovnako ako povedomie o životnom prostredí. Dizajn Shokz s otvoreným uchom znamená, že stále počujem všetko, čo sa okolo mňa deje, od zvonenia zvončeka na bicykli až po malé dieťa, ktoré kričí ahoj a zúrivo máva. Je to pekný spoločenský obrat, rovnako ako predtým, bol by som sfúknutý takmer kýmkoľvek a čímkoľvek, čo by len mávlo.

Nie každý psíčkar alebo mamička s kočíkom chce počuť sladké zvuky podcastu Dateline streamované z reproduktora môjho telefónu.

Iste, mohol by som použiť tradičné slúchadlá na zlepšenie izolácie, ale obavy o bezpečnosť ma brzdia, ako je uvedené vyššie. Len toľko behu môžem urobiť na rovnej, rovnej železničnej ceste, než sa pozriem na zákruty a kopce. Nakoniec musím vymeniť drvený štrk chodníky za nejaké tenké ramená lemované kravami a obilím. To znamená vymeniť riziko lietajúcich cyklistov za osobné a nákladné automobily, ktoré využívajú niekoľko obmedzení na vidieckych cestách. Skúšal som vyvážiť bezpečnosť s potlačením hluku, ale zistil som, že v tej chvíli úplne preskakujem hudbu.

Na rozdiel od iných modelov je OpenRun Pro dodávaný s vyhradenou sprievodnou aplikáciou Shokz. Nie je toho veľa, čo s tým môžete robiť, aj keď ponúka výber medzi dvoma základnými EQ – štandardným a vokálnym. Sú celkom samozrejmé, pričom štandard ako lepšia voľba pre hudbu a vokál ako preferencie podcastingu. Môžete tiež ovládať viacbodové Bluetooth párovanie a prehrávanie, ale to je tak všetko.

Som tiež celkom ohromený tým, ako dobre OpenRun Pro zostáva na svojom mieste, keď naberám kilometre. Plne som očakával nejaké posúvanie a poskakovanie, ale hlavné reproduktory mi zatiaľ zostali tesne pri ušiach. Ak niečo, stále sa učím, kam umiestniť čelenku vzhľadom k mojim vlasom, a aj to je ľahké ignorovať na zadnej strane krku.

Čítať:  Najlepší FTP klienti pre Mac a Windows

Aj keď začínali ako môj oddaný bežecký spoločník, rýchlo som zistil, že po OpenRun Pro siahnem aj inokedy. Či už je to jednoduchá, bezduchá úloha, ako je umývanie riadu alebo prechádzanie aktualizáciou článkov, zdá sa, že so slúchadlami na ušiach to ide oveľa rýchlejšie. Štýl kostného vedenia mi umožňuje dohnať nevybavený podcast bez toho, aby ma vytrhol z konverzácie, a nevyzerám ako „ten chlap“, ktorý sa snaží hovoriť so štuplemi v ušiach.

Multifunkčné tlačidlo Shokz OpenRun Pro

Nebojím sa nosiť OpenRun Pro a telefonovať. Na zdvihnutie alebo ukončenie hovoru stačí kliknúť na multifunkčné tlačidlo. Mám pocit, akoby hlasy vychádzali z mojej hlavy, ale vďaka duálnym mikrofónom s potlačením hluku – obaja na pravej strane – ma na druhom konci ľahko jasne počujem. Volal som v polovici behu viac ako raz a okrem môjho funenia a funenia som sa nesťažoval.

Otvoriť (spustiť) na návrh

Ryan Haines / Android Authority

Podcasty, audioknihy a videá o varení majú jedno spoločné – veľa sa spoliehajú na hovorené slovo. Kvalita hudby u Shokz OpenRun Pro stále trochu zaostáva, aj keď od prvých generácií slúchadiel pre kostné vedenie ušla dlhú cestu. Náhlavná súprava teraz obsahuje technológiu Shokz TubroPitch deviatej generácie, ale niektoré nižšie tóny, ako sú basy, majú tendenciu ustupovať vyšším tónom a hlasom. Existujú dva nové zosilňovače basov, ale často sa zdá, že musíte zvýšiť hlasitosť, aby ste dosiahli slušné výsledky. Možno vám nebude vadiť, ak ste podcastový narkoman ako ja, ale pokiaľ musíte bežať za hudbou, možno zistíte, že chcete viac.

Napriek sile Shokz s podcastmi a audioknihami by zosilňovače basov mohli použiť trochu viac údernosti.

Myslím, že Shokz by tiež mohol zdieľať niektoré funkcie medzi svojimi modelmi. Práve teraz si musíte vybrať medzi špičkovým modelom Bluetooth pre niektoré funkcie alebo vyhradeným plaveckým modelom pre špičkovú odolnosť. Shokz OpenSwim má rovnaký dizajnový jazyk, ale naráža na krytie IP68 pre dlhšie ponory v bazéne. Preskočí aj Bluetooth konektivitu v prospech 4GB integrovaného úložiska, ktoré závidím. Svoje ťažšie úsilie a závody prevádzkujem bez telefónu, takže by som uvítal možnosť stiahnuť si jeden alebo dva podcasty a mať voľné ruky.

Čítať:  Najobľúbenejšie témy BuddyPress pre WordPress

Okrem týchto vzácnych bodov je ťažké urobiť chybu so slúchadlami OpenRun Pro alebo kostnými slúchadlami všeobecne. Pravdepodobne nikdy nebudú znieť tak čisto ako slúchadlá do uší so špičkovou izoláciou, ale je to práve nedostatok izolácie, vďaka ktorému sa lesknú. Cítim sa bezpečnejšie, keď som na úteku, a tiež som si svoj Shokz zamiloval, keď sa povaľujem po dome. Neexistuje žiadny dobrý spôsob, ako obhajovať púšťanie hlasov do vašej hlavy, ale nebudete to ľutovať.

Shokz OpenRun Pro

Shokz OpenRun Pro

Nezakryté uši • Bezpečné uchytenie • Stupeň krytia IP55

Neprekonateľná náhlavná súprava pre kostné vedenie.

Shokz OpenRun Pro je prémiová náhlavná súprava pre kostné vedenie. Znie skvele, pevne drží na svojom mieste a obsahuje hlasový ekvalizér s hodnotením IP55.

Shokz OpenRun Pre FAQ

Viete plávať s Shokz OpenRun Pro?

Shokz OpenRun Pro majú certifikáciu IP67 pre vodeodolnosť, ale neodporúča sa s nimi plávať. Ak chcete slúchadlá s kostným vedením pre plávanie, pozrite sa na Shokz OpenSwim.

Môže Shokz spôsobiť poškodenie sluchu?

Aj keď nie sú tak blízko k vašim ušným bubienkom, Shokz môže aj tak spôsobiť poškodenie sluchu, pokiaľ je v priebehu času používaný pri vysokej hlasitosti.

Aké sú nevýhody Shokz?

Vďaka dizajnu s otvorenými ušami je ľahšie, aby zvuk vychádzal alebo bol tlmený hlasným okolím.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE