Skutočná angažovanosť na sociálnych sieťach

SMEngagement

Používanie sociálnych médií na spojenie s nevyužitým publikom a vytváranie hlbších konverzácií s existujúcimi fanúšikmi je viac než len zverejňovanie zvláštneho obrázka produktu na Instagrame alebo žiadanie o názor v hodnote 140 znakov cez Twitter. Skutočné zapojenie je autentické, interaktívne a vždy sa sústreďte na svoje publikum.

Pozrite si niektoré z týchto postrehov od manažérov sociálnych médií a online komunít niekoľkých popredných značiek vrátane Coca-Coly, Nokia, Sharpie a Oreo.

Keep It Real

Dnešní mileniáli nie sú len dobrí v tom, aby zistili, čo je autentické, ale dokážu aj na míle rozoznať, čo je neautentické. Keďže vyrástli v dobe internetu, očakávajú, že sa s nimi značky budú rozprávať skutočným hlasom a neboja sa ich zapojiť do verejného fóra.

Valerie Buckingham, Nokia, cez mashable.com

Nekázať: Spolupracujte

Myslite na svoju komunitu ako na spolupracovníkov – nie ako publikum. Ľudia, ktorí sa s vami s najväčšou pravdepodobnosťou stretnú, sú tí, ktorí vedia, čím prechádzate, a oceňujú druh práce, ktorú robíte. Prejdite si to spolu a počas tohto procesu začnete budovať skutočne silnú kreatívnu komunitu.

Cindy Au, Kickstarter, cez 99u.com

Identifikujte lídrov vo svojej komunite a podporte týchto ľudí čo najviac. Sú to niektoré z vašich najcennejších aktív. Oslovte ich, porozprávajte sa cez telefón, kúpte im kávu, prejdite sa spolu. Využite tieto príležitosti na to, aby ste si vypočuli ich názor na vašu značku/podnikanie a zistite, aké zdroje by ste im mohli poskytnúť.

Čítať:  Ako zobraziť svoje ceny vo WordPress so štýlovým cenníkom

Morgan Evans, Etsy, cez mashable.com

Je veľmi jednoduché vybudovať komunitu na Facebooku jednoduchým spustením lotérií a rozdávaním produktov a peňazí. Ale na konci dňa neskončíte so zanietenou fanúšikovskou základňou, ale s komunitou, ktorá sa nestará o vašu značku tak ako o veci zadarmo

Erich Marx, Nissan, cez socialmediatoday.com

Zacieliť na viacero médií

Žiadne médium nie je také silné ako kombinácia médií. Vidíme to z prvej ruky v našich kampaniach, ktoré integrujú televíziu a sociálne siete. Vieme, že naši cieľoví spotrebitelia – tínedžeri a mladí dospelí – konzumujú médiá na viacerých obrazovkách v rámci jednej relácie. To znamená, že televízor je zapnutý, laptop je otvorený a smartfón je v ruke. Pre obchodníkov to vyžaduje jedinú integrovanú konverzáciu na týchto obrazovkách. Keď to urobíme dobre, vytvoríme výrazne väčší vplyv, ako by dokázala ktorákoľvek z týchto obrazoviek sama o sebe.

Wendy Clark, Coca-Cola, cez coca-colacompany.com

Podporujte kreativitu

Celková stratégia spoločnosti Sharpie v oblasti sociálnych médií je prezentovať prácu našich fanúšikov, aby sme inšpirovali ostatných, aby boli kreatívni s našimi produktmi. Táto stratégia je aktívna na všetkých našich sociálnych platformách – Facebook, Twitter, You Tube, atď… Víťazstvo v „podiele obrazovky“ s tínedžermi znamená, že to musíme aj naďalej miešať, aby sme ich udržali v zapojení – najväčšími nepriateľmi tínedžerov je nuda a neoriginálnosť.

Whitney Kelly, Sharpie, cez simplemeasured.com

Zapojte sa do trendových tém

Sociálne médiá využívajú dve dôležité zložky – silu spotrebiteľa a to, čo je trendy vo svete okolo nás – na vytváranie pútavého obsahu, ktorý spotrebiteľov zapája, znovu a znovu so značkou… Neustále sledujeme kultúrne udalosti a trendy pomocou objektívom toho, ako by ich Oreo vnímal.

Čítať:  Bluehost Black Friday ponuky 2024

Janda Lukin, Oreo, cez mashable.com

AKTUALIZÁCIA: Práve sme zverejnili príspevok o tom, ako značky používajú Tik Tok, čo je veľmi zaujímavé ako nová platforma sociálnych médií, ktorá rastie ako šialená.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE