SMS po zmene SIM nefungujú: Rýchla oprava

SMS možno nie sú v dnešnej dobe preferovaným spôsobom komunikácie, ale stále sú veľmi nutnosťou. Zatiaľ čo vaše mobilné funkcie by pri zmenách SIM alebo výmene SIM medzi zariadeniami mali zostať nedotknuté, existuje šanca, že sa niekedy môžete stretnúť s problémami.

V tomto článku sa pozrieme na to, čo robiť, keď vaša SMS po výmene SIM karty nefunguje.

V takom prípade je najlepším opatrením kontaktovať operátora, ku ktorému je váš telefón uzamknutý, a požiadať ho o odomknutie telefónu. V závislosti od okolností to však nemusí byť ľahké.

Ak je telefón odcudzený alebo zablokovaný, môže od vás operátor vyžadovať, aby ste pred odomknutím telefónu splnili špecifické požiadavky alebo poskytli určitú dokumentáciu. Za proces vám tiež môže byť účtovaný poplatok. A napokon, niektoré telefóny majú vstavané alebo prepojené telefónne číslo. V takých prípadoch je odomknutie telefónu pomerne ťažké, pokiaľ je to vôbec možné.

V niektorých prípadoch operátori ako Jio, Airtel alebo Vi blokujú prichádzajúce správy až na 24 hodín, keď vydáte duplikát SIM.

Prvým krokom pri odstraňovaní problémov s akýmkoľvek zariadením je reštartovanie a to platí aj pre naše smartfóny. Ak sa niečo deje, je pravdepodobné, že reštartovanie telefónu to môže vyriešiť.

Zapnutie a opätovné zapnutie režimu Lietadlo má na vaše zariadenie zhruba rovnaký účinok ako reštartovanie, s tým rozdielom, že viac ovplyvní sieť ako zariadenie.

Čítať:  Chyba školenia R720xd PCIe: Rýchla oprava

Ak máte problémy so správami SMS, stiahnite nadol panel oznámení, aby ste získali prístup k nastaveniu režimu Lietadlo. Zapnite ho, počkajte, až všetky pripojenia vypadnú, a potom ho znovu zapnite.

Niekedy môže byť problém taký jednoduchý, že SIM karta nie je správne vložená. Mohol by byť tiež zaprášený a nemal by mať správny kontakt s terminálmi na slote SIM.

Skúste vypnúť telefón, vybrať SIM kartu a znova ju vložiť. Ak teraz môžete telefonovať alebo máte pokrytie siete, vaše problémy spôsobila nesprávne vložená SIM karta.

Nesprávne nastavenie siete môže spôsobiť najrôznejšie problémy, vrátane toho, že SIM karty nie sú detekované alebo nefungujú správne. Tým sa resetujú vaše siete WiFi, pripojenie Bluetooth, mobilné a dokonca aj nastavenia VPN.

Pozrite sa na nášho podrobného sprievodcu, ako obnoviť nastavenia siete, čo to môže urobiť tu

Tento problém môže často spôsobiť aj výber zlej siete v telefóne. Skontrolujte, či je výber siete nastavený na automatický.

Ako opraviť 'telefón nie je povolený pre hlas'?  |  Úprimná.  Technológia
  • Prejdite do nastavenia telefónu a kliknite na Sieť a internet.
  • Kliknite na svoju SIM kartu.
  • Kliknite Pokročilý.
  • Uistite sa, že Automaticky vybrať sieť možnosť je povolená.

Teraz reštartujte telefón a mal by byť schopný sa pripojiť k sieti a odosielať SMS správy.

Niekedy môže aktualizácia softvéru telefónu tiež pomôcť zbaviť sa problémov súvisiacich so sieťou. Ak sa vyskytne chyba v operačnom systéme alebo problém s aktuálnou verziou softvéru nainštalovanou v telefóne, aktualizácia môže tieto problémy odstrániť okamžite.

Čítať:  Hekka kupóny a zľavové kódy

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE