Sociálne médiá pre právnické firmy: 10 osvedčených postupov

advokát

Sociálne médiá boli v posledných rokoch v centre pozornosti s priemerný človek strávi asi dve hodiny každý deň prechádzanie príspevkami. Preto, ak chcete dostať svoj účet von, najlepší spôsob, ako to urobiť, je prostredníctvom sociálnych médií. Nižšie sú uvedené niektoré postupy pre právnické firmy, aby používatelia prestali posúvať a čítať vaše príspevky.

1. Spojte sa s klientmi v ich umiestnení

Keď uverejňujete príspevky na sociálnych sieťach, musíte sa spojiť s klientom v jeho lokalite. Napríklad, ak ste a Carrollton právnik pre ublíženie na zdraví, musíte osloviť ľudí žijúcich v Carrolltone alebo aspoň v susedných mestách Texasu. Ak uverejňujete príspevky napríklad v skupinách v Kalifornii, šanca, že vás kontaktujú, je veľmi nízka.

2. Nastavte plán

Ľudia sú zvyčajne tvormi zvyku, takže sa často prihlasujú na sociálne médiá v rôznych časoch dňa, v rôznych časoch mesiaca. Napríklad príspevok vytvorený v piatok o 12:00 má väčšiu šancu na zobrazenie ako príspevok vytvorený v pondelok o 12:00. Stanovte si plán a držte sa ho – pretože ak máte sledovateľov, budú vedieť, kedy sa majú tešiť na vaše príspevky.

Čítať:  Recenzie InstaGC: Je to legitímne a stojí za to vyskúšať?

3. Skontrolujte Zmienky

Vedomosti sú sila a vedieť, čo ostatní hovoria o vašej právnickej praxi, vám môže pomôcť zlepšiť sa. Väčšina platforiem sociálnych médií má „zmienky“, ktoré si môžete skontrolovať, ako aj hashtagy. Keď budete sledovať ich pohľad na vašu spoločnosť, mali by ste byť schopní vyplniť medzeru a zlepšiť zákaznícku skúsenosť.

na sociálnych sieťach

4. Dávajte pozor na konkurentov

Ako právnik nie je vaša vlastná značka jediná vec, o ktorú sa musíte starať – musíte sledovať aj svoju konkurenciu. Sledujte ich, interagujte s ich príspevkami (ale neohovárajte ich) a sledujte, ako sa im darí v kontexte sociálnych médií. Týmto spôsobom môžete sami vidieť, kde robia dobre alebo zle, a získať nápady na zlepšenie vášho vlastného profilu.

5. Uverejnite svoj blog

V súčasnosti je to väčšina spoločností investujú svoje úsilie do blogovaniaa je na to veľmi dobrý dôvod. Obsah blogov nie je predajný a pomáha ľuďom dozvedieť sa viac o vašom obchode, ale bez skutočných CTA. Dokonca aj príspevky hostí zdieľané na vašej stránke sociálnych médií môžu pomôcť zvýšiť povedomie o vašej spoločnosti.

6. Použite pravidlo 70/30

Pokiaľ ide o sociálne médiá, existuje krehká rovnováha, ktorú musíte udržiavať. Pravidlo 70/30 je v oblasti podnikania, vrátane právnických firiem, pomerne populárne. Implementácia tohto pravidla znamená, že budete uverejňovať 70 % informačného obsahu, zatiaľ čo 30 % je propagačný. V podstate budete aktívni na sociálnych sieťach a budete informovať svojich sledovateľov o svojom podnikaní, ale bez toho, aby ste ich príliš obťažovali.

Čítať:  9 najlepších aplikácií sociálnych médií typu všetko v jednom pre jednoduchú správu v roku 2024

7. Podporujte povedomie

To, čo uverejníte, vám v skutočnosti môže priniesť klientov. Ľudia hľadajú profesionálov na riešenie svojich problémov a ak uvidia firmu so zrozumiteľnými blogovými príspevkami, zdvihne im to dôveru a dôveru v spomínanú značku. Chcú odpovede a uistenie, najmä pokiaľ ide o právne záležitosti, takže poskytnutím týchto informácií aj na sociálnych sieťach pomôžete budovať vzťahy.

počítač 1

8. Vytvorte politiku sociálnych médií

Nedá sa povedať, kedy môže nastať kríza sociálnych médií, a veci môžu ísť perfektne mesiace, dokonca roky. Aby ste však predišli akýmkoľvek nešťastným okolnostiam, možno budete chcieť zaviesť politiku sociálnych médií. Napríklad, ak máte hostí, ktorí uverejňujú príspevky vo vašom profile alebo vás označujú, možno budete chcieť nastaviť aj proces schvaľovania.

9. Používajte hashtagy

Mnoho platforiem sociálnych médií, najmä Instagram, používa hashtagy, aby zverejnili svoje príspevky. Preto sa možno budete chcieť uistiť, že zvolené hashtagy reprezentujú aj vás. Advokáti môžu napríklad hashtagovať predmet príspevku, svoju odbornosť a ďalšie značky, ktoré môže používateľ považovať za relevantné. Majte na pamäti, že Instagram má tiež skryté hashtagy, ale možno by ste sa chceli zamerať na tie viditeľné.

10. Používajte videá

Na rozdiel od obrázkov majú videá väčšiu šancu zastaviť ľudí v ich sledovaní. Je to preto, že zvedavosť z nás zvyčajne dostane to najlepšie a my sa cítime nútení pozerať. Môžete vytvoriť prístupné video o právnych témach, ktoré pochopí aj neprávnik. V tomto prípade možno budete chcieť opustiť žargón.

Čítať:  Ako blogovať o cestovaní počas pandémie

Spodný riadok

Sociálne médiá pravdepodobne v dohľadnej dobe nezmiznú, pretože sa na ne každý stal pomerne závislým. Ako právnická firma sa musíte naučiť, ako to využiť vo svoj prospech. Dúfajme, že naše rady pomohli.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE