Sony PlayStation Portal za 199,99 $ bude spustený 15. novembra

Sony sa chystá 15. novembra uviesť na trh svoju najnovšiu hernú inováciu, PlayStation Portal, za cenu 199,99 $. Playstation Portal je vybavený 8palcovým LCD s rozlíšením 1080p (60FPS).

Toto vreckové zariadenie bude spočiatku dostupné v USA, Veľkej Británii a vybraných regiónoch, pričom predobjednávky budú zahájené 31. augusta prostredníctvom oficiálneho obchodu Sony PlayStation Direct. Predobjednávky z iných regiónov a predajcov sú naplánované na 29. septembra, hlásené The Verge.

Jedným z pozoruhodných rysov PlayStation Portal je design ovládača, ktorý sa veľmi podobá ovládačom PS5 DuelSense. Tieto ovládače ponúkajú adaptívne spúšťače a hmatovú spätnú väzbu a poskytujú herný zážitok, ktorý odráža výkon vyhradených ovládačov DualSense.

Okrem toho zariadenie podporuje prehrávanie médií a ponúka vyhradenú sekciu na domovskej obrazovke, ktorá zrkadlí váš PS5. Avšak stojí za zmienku, že PlayStation Portal sa pri streamovaní hier spolieha na WiFi a nepodporuje miestne hranie.

Zdroj: Sony

Portál PlayStation Portal prekvapivo nefunguje s pripravovaným cloudovým streamovaním Sony pre hry PS5, konkrétne tie, ktoré vyžadujú členstvo PS Plus Premium. Namiesto toho funguje ako prostriedok na vzdialené hranie hier PS5, ktoré sú už nainštalované na vašej konzole. Vyžaduje minimálnu rýchlosť pripojenia k internetu 5 Mb/s, s odporúčanou rýchlosťou 15 Mb/s pre optimálny výkon.

Počiatočné testy od IGN naznačujú, že PlayStation Portal ponúka pri hraní hier cez WiFi prakticky bez latencie. Napriek tomu, že PlayStation postráda pripojenie Bluetooth, predstavuje bezdrôtovú technológiu PlayStation Link, patentovaný štandard pre zariadenie PlayStation. Táto technológia sľubuje nízku latenciu a bezstratový zvuk, doplnený o nadchádzajúce vydanie bezdrôtových slúchadiel a slúchadiel s podporou PlayStation Link.

Čítať:  Ako vám WordPress môže pomôcť vytvoriť portál dodávateľa?

Podľa CNETživotnosť batérie zariadenia je stále vo fáze finalizácie, pričom Sony sa usiluje o výkon porovnateľný s ovládačom DualSense, približne sedem až deväť hodín.

PlayStation Portal, predtým známy ako Project Q, bol oficiálne predstavený v máji a jeho dátum vydania sa povráva na november.

Garena oživí Free Fire v Indii s miestnou chuťou

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE