Spoločnosť Google aktualizuje svoje rady týkajúce sa obsahu v rámci prvých 15 MB súborov HTML

John Mueller zo spoločnosti Google na Twitteri oznámil aktualizáciu svojej dokumentácie vyhľadávania o zaobchádzaní Google s obsahom vo veľkých súboroch HTML.

Aktualizovali svoju vyhľadávaciu dokumentáciu, aby vysvetlili, že Googlebot číta iba prvých 15 MB obsahu.

To je čo Povedal Google o tomto obmedzení:

„Počas posledných dní sme dostali veľa otázok o nedávnej aktualizácii našej dokumentácie o Googlebotovi. Konkrétne sme zdokumentovali, že Googlebot pri načítavaní určitých typov súborov „vidí“ iba prvých 15 megabajtov (MB). Tento prah nie je nový; existuje už veľa rokov. Práve sme to pridali do našej dokumentácie, pretože to môže byť užitočné pre niektorých ľudí pri ladení a pretože sa zriedkakedy mení.

Toto obmedzenie sa vzťahuje iba na bajty (obsah) prijaté na základe počiatočnej žiadosti robota Googlebot, nie na zdroje, na ktoré sa odkazuje na stránke. Napríklad, keď otvoríte https://example.com/šteňatá.html, váš prehliadač najprv stiahne bajty súboru HTML a na základe týchto bajtov môže odoslať ďalšie požiadavky na externý JavaScript, obrázky alebo čokoľvek iné s odkazom na URL v HTML. Googlebot robí to isté.

Čo pre mňa znamená tento limit 15 MB?
S najväčšou pravdepodobnosťou nič. Na internete je veľmi málo stránok, ktoré sú väčšie. Je nepravdepodobné, že vy, drahý čitateľ, budete vlastníkom jedného, ​​pretože stredná veľkosť súboru HTML je asi 500-krát menšia: 30 kilobajtov (kB). Avšak, ak ste vlastníkom HTML stránky, ktorá má viac ako 15 MB, možno by ste mohli aspoň presunúť nejaké inline skripty a CSS prach do externých súborov.

Čítať:  SEO prechodové slová: Čo sú to & Ako ich používať

Čo sa stane s obsahom po 15 MB?
Googlebot zahodí obsah po prvých 15 MB a na indexovanie sa prepošle len prvých 15 MB.

Na aké typy obsahu sa vzťahuje limit 15 MB?
Limit 15 MB sa vzťahuje na načítania vykonané robotom Googlebot (Googlebot Smartphone a Googlebot Desktop) pri načítavaní typov súborov podporovaných vyhľadávaním Google.

Znamená to, že Googlebot nevidí môj obrázok alebo video?
Nie. Googlebot načítava videá a obrázky, na ktoré sa v kóde HTML odkazuje s adresou URL (napríklad ), oddelene pomocou po sebe nasledujúcich načítaní.

Pridávajú údaje URI k veľkosti súboru HTML?
Áno. Používanie údajových URI prispeje k veľkosti súboru HTML, pretože sú v súbore HTML.“

To nie je nová vec, je to len novo napísané. Ak ste doteraz nevideli problémy z tohto, nebudete ich vidieť. Aj keď verím, že môžete vytvárať súbory HTML, ktoré sú väčšie, je to *veľa práce* a takmer nikto to nerobí.

— 🐝 johnmu.csv (osobné) váži viac ako 15 MB 🐝 (@JohnMu) 28. júna 2022

A ak vám záleží na SEO, umiestnili by ste jedinú zmienku o téme, za ktorú by ste chceli hodnotiť, po 15 MB obsahu? Predstavte si, že máte HTML stránku, ktorá obsahuje niekoľko kníh… ako Pýcha a predsudok od Jane Austenovej, Alice’s Adventures in Wonderland od Lewisa Carrolla a…

— 🐝 johnmu.csv (osobné) váži viac ako 15 MB 🐝 (@JohnMu) 28. júna 2022

Čítať:  Dokonalý sprievodca HTML písmami a ako ich správne používať

Žltá tapeta od Charlotte Perkins Gilman, Noli Me Tangere od Josého Rizala, Príbeh dvoch miest od Charlesa Dickensa, Veľký Gatsby od F. Scotta Fitzgeralda, Japonské dievčatá a ženy od Alice Mabel Bacon a pre zamestnancov spoločnosti Google Great Expectations od Charles Dickens, ale aj…

— 🐝 johnmu.csv (osobné) váži viac ako 15 MB 🐝 (@JohnMu) 28. júna 2022

Bohužiaľ, Googlebot teraz používa 15 MB HTML pre túto jedinú stránku, takže ďalší obsah, ktorý sem pridáte (po 16 najlepších knihách z projektu Gutenberg, všetky na tej istej stránke), sa nebude brať do úvahy.

— 🐝 johnmu.csv (osobné) váži viac ako 15 MB 🐝 (@JohnMu) 28. júna 2022

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE