Spoločnosť Google môže vykonať ručnú akciu v súvislosti so zoznamami receptov, ktoré používajú štruktúrované označenie pre recepty

Na stretnutí Johna Muellera z 09.03.2021 sa jeden správca webu obával štruktúrovaného označovania receptov.

Existuje množstvo stránok, ktoré používajú štruktúrované značenie pre zoznamy receptov, ktoré sa zobrazujú v karuseloch s hlavnými príbehmi.

John vysvetlil, že si myslí, že je to chyba. Myslí si, že toto je niečo, pre čo by Google nemal zobrazovať bohaté výsledky. V ich pokynoch pre štruktúrované označovanie receptov by mala byť označená iba jedna položka na stránke.

Zoznam by nemal byť označený štruktúrovaným označením receptu.

John si myslí, že inteligentnejším prístupom by bolo zistiť, či sa dokážu algoritmicky vysporiadať s webovými stránkami, ktoré používajú skôr štruktúrované označenie receptov na zoznamoch než jednotlivé recepty.

Spomenul, že lepším riešením by bolo zistiť, či existuje spôsob, ako to zmeniť, namiesto manuálneho naháňania všetkých.

Táto diskusia sa odohráva v čase 7:34 vo videu:

John Mueller Prepis hangoutu 09.03.2021

Správca webu 5 7:34
Hm, moja otázka sa týka konkrétne štruktúrovaného označenia receptov. A dôvod, prečo kladiem túto otázku, je ten, že vidím dlhé články, napríklad zoznamy klasifikované pre kolotoče receptov. A pretože tie stránky boli označené ako recepty. Ak napríklad zadáte na Googli veci, ako sú nápady na jednoduché obedy, nápady na ľahké večere, uvidíte zoznamy zoradené pod kolotočmi receptov. Zaujímalo by ma, či je to ako webové stránky, ktoré sa pokúšajú prehrať systém, alebo je to chyba od Googlu alebo niečo v tomto zmysle?

Čítať:  Google diskutuje o tom, prečo môže mať anglická verzia vašej domovskej stránky vyššie hodnotenie ako iný jazyk

Ján 8:06
Myslím, že je to niečo v tomto zmysle. Takže som videl vašu otázku aj v otázkach YouTube. A pozrel som sa na niektoré z tých výsledkov. A to vyzerá ako niečo, pre čo by sme nemali zobrazovať bohaté výsledky. V pokynoch pre multimediálne výsledky teda máme, že by to mala byť len jedna položka na stránke. A nemalo by to byť ako zoznam receptov, aby ste použili označenie receptu. Takže na jednej strane je to niečo, kde by sme podľa mňa mohli potenciálne podniknúť ručnú akciu s tímom pre webový spam. Keď pri multimediálnych výsledkoch vykonáme ručnú akciu, zvyčajne to znamená, že multimediálne výsledky pre tieto stránky jednoducho nezobrazíme.

Ale pretože, aspoň tie príklady, ktoré ste uviedli, vyzerá ako niečo, kde je to len veľa webových stránok, ktoré to robia, myslím si, že tento inteligentnejší prístup by bol na našej strane, aby sme zistili, či dokážeme algoritmicky rozpoznať a nezobrazovať multimediálne výsledky pre tieto druhy stránok. Takže namiesto toho, aby ste sa manuálne pokúšali každého prenasledovať, nájdite spôsob, ako to urobiť škálovateľnejším spôsobom.

Správca webu 5 9:28
Ďakujem. To bola vlastne moja doplňujúca otázka.

Ján 9:31
V pohode. Dobre. Áno, myslím si, že je to vždy nepríjemné vidieť takéto príklady, kde keď sa pozriete na naše pokyny a pozriete sa na výsledky, je to ako, oh, jednoducho sa to nezhoduje. A najmä, keď je takýchto stránok veľa, ale toto je druh spätnej väzby, ktorý je veľmi užitočný pre ľudí, ktorí pracujú na algoritmoch.

Čítať:  Bohaté úryvky: Čo sú to a čo potrebujú vedieť profesionáli v oblasti SEO?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE