Spoločnosť Google teraz ponúka certifikáciu SEO

Historicky bol postoj spoločnosti Google vždy taký, že neponúkajú (alebo nikdy nebudú) žiadnu certifikáciu SEO.

Toto je spoločnosť Google Gary Illyes vysvetľuje na videu že nebudú ponúkať takéto certifikácie.

Barry Schwartz tiež informoval o Garym SEroundtable.com.

Zdá sa však, že sa to zmenilo. Pretože minulý týždeň Google oznámil, že teraz ponúka veľmi žiadanú SEO certifikáciu.

V pondelok 2. mája 2022 Google oznámil že teraz ponúkajú certifikáciu SEO pre profesionálov v oblasti SEO.

Výhody SEO certifikácie

Google ponúkajúci certifikáciu SEO je krokom správnym smerom k legitimizácii SEO ako skutočnej profesie, keďže väčšina ostatných profesií má nejaký druh certifikácie, ktorú distribuuje certifikačný orgán.

Okrem toho všetky kurzy certifikácie SEO vyučujú samotní zamestnanci spoločnosti Google.

Google vysvetlil, že všetci títo lektori kurzov „sú zamestnancami Google, ktorí sú odborníkmi na danú tému“.

Nie je marketing niečo, čo sa ľudia môžu naučiť?

— 🦙 johnmu.xml (osobné) 🦙 (@JohnMu) 3. mája 2022

Štipendiá Google Career Certificate

Oznámenie spoločnosti Google tiež vysvetlilo, že:

Aby sa firmám uľahčilo pomáhať svojim zamestnancom získať zručnosti, ktoré potrebujú, od dnešného dňa môžu americké podniky získať až 500 štipendií na získanie certifikátov Google Career Certificates na školenie svojich zamestnancov.

Čítať:  4 spôsoby, ako používať staré vyhľadávanie obrázkov Google na počítači a telefóne

Tieto štipendiá majú hodnotu až 100 000 USD na školenie pracovnej sily na americkú spoločnosť. Firmy sa môžu prihlásiť na grow.google/certificatesforbusiness.

Nie je žiadnym tajomstvom, že podniky všetkých veľkostí sa snažia získať a udržať si talenty. Tí, ktorí vytvárajú príležitosti na rast pre svojich zamestnancov, majú oveľa lepšiu šancu si ich udržať. Firmy môžu použiť certifikáty Google Career Certificates na školenie svojich zamestnancov na prácu v oblasti analýzy údajov, digitálneho marketingu a elektronického obchodu, IT podpory, projektového manažmentu alebo dizajnu používateľských skúseností (UX). Nevyžadujú sa žiadne skúsenosti a zamestnanci môžu získať osvedčenie uznávané v odvetví za tri až šesť mesiacov externého štúdia. Za každé štipendium, ktoré poskytneme, bude podnik získavať schopnosti a zároveň zamestnanec získa nové zručnosti.

Viac podrobností o certifikáte digitálneho marketingu a elektronického obchodu spoločnosti Google

Ak sa ponoríte hlbšie do výberu kurzu pre túto certifikáciu, v tomto zozname uvidíte „Špecialista na optimalizáciu pre vyhľadávače“.

Spoločnosť Google ponúka certifikáciu SEO v rámci svojho certifikátu Digital Marketing & E-Commerce „Search Engine Optimization Specialist“.

Čo si myslíte o tomto certifikačnom kurze SEO?

Toto je veľmi dobrý krok od spoločnosti Google a očakávame, že tu a tam bude viac ako len čudný SEO špecialista, ktorý sa zaregistruje a získa certifikáciu.

Co si myslis? Pokúsite sa získať novú certifikáciu SEO od Googlu? Zúčastníte sa ich kurzu a možno získate niečo nové, čo ste sa ešte nenaučili?

Čítať:  V názvoch stránok nepoužívajte otázky s presnou zhodou, pretože sa môžu rýchlo meniť

Okrem toho by sa to mohlo zmeniť aj na súčasné konkurenčné spektrum, ktoré prináša certifikácia Google Ads. Každá agentúra SEO, ktorá má zamestnanca s certifikáciou Google Ads, môže tvrdiť, že je „certifikovaná spoločnosťou Google“. Odtiaľto skutočne pochádzajú všetky mýty o certifikácii.

Rozhodne to však už nie je mýtus. Teraz je to to pravé! Ste pripravení získať certifikát?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE