Správne používanie značiek Nofollow na WordPress

Nofollow tagy sú často nesprávne pochopené. V tomto článku sa pozrieme na značky nofollow, ich zdôvodnenie a ako na odkazy nofollow (alebo „dofollow“) na WordPress.

Úspech Google ako vyhľadávacieho nástroja bol do značnej miery založený na vývoji algoritmu jeho zakladateľov, ktorý používal prichádzajúce odkazy ako signál kvality stránky. Myšlienka je, že čím viac ľudí sa rozhodne prepojiť na stránku, tým hodnotnejšia bude stránka pre ostatných ľudí. Hoci Google a ostatní prevádzkovatelia vyhľadávacích nástrojov od začiatku značne zvýšili zložitosť svojich algoritmov, odkazy stále zohrávajú zásadnú úlohu pri určovaní hodnotenia vyhľadávacích nástrojov.

Nie všetky odkazy sú však dôveryhodné na účely určenia kvality a hodnoty stránky. Sú užitočné iba vtedy, ak sú to „redakčné“ odkazy – odkazy, ktoré sú vytvorené, pretože hodnota obsahu je to, čo odkaz motivovalo. Pretože existujú rôzne iné dôvody, na ktoré môže byť stránka prepojená, spoločnosť Google sa rozhodla poskytnúť mechanizmus, ktorý signalizuje, že prehľadávače vyhľadávacích nástrojov by odkazy nemali nasledovať. Tým mechanizmom je metaznačka nofollow, ktorá vyzerá takto:

[code]
Text odkazu
[/code]

Google špecifikuje vo svojom Pokyny pre správcov webu že niektoré typy odkazov by mali používať značku nofollow. Google tiež používa značky nofollow, najmä v reklame.

Platené odkazy

Najdôležitejšou triedou odkazov, ktoré Google uprednostňuje ako nofollowed, sú odkazy, za ktoré sa platí. Čo sa počíta ako platba nie je priamočiary, ale ak dôjde k nejakej výmene hodnoty medzi linkerom a cieľom, stojí za to pouvažovať nad použitím značiek nofollow. Paradigmatický príklad platených odkazov je jednoduchý: Stránka A dáva stránke B nejaké peniaze; Stránka B umiestni na svoju stránku odkaz vedúci na stránku A. Počítajú sa aj odkazy v platenej reklame, ako aj odkazy na natívna reklama.

Čítať:  Elementor a WordPress: Webinár s komplexnou príručkou pre začiatočníkov

Dôvod nie je ťažké pochopiť. Google chce počítať zarobené odkazy. Jeho indexy by boli nepriaznivo ovplyvnené, ak by si stránky mohli jednoducho kúpiť cestu na vrchol SERP. Ak Google zachytí stránku, ktorá predáva odkazy, je pravdepodobné, že táto stránka bude penalizovaná v SERP.

Odrádzanie od spamovania

Nákup odkazov nie je jediný spôsob, ako sa zlí SEO snažia zvýšiť hodnotenie svojich stránok pomocou vytvárania odkazov. Obľúbené je aj rozosielanie komentárov, fór a rôzne iné nekalé praktiky. Spamovanie odkazov môže byť veľkým problémom pre stránky, ktoré obsahujú obsah vytvorený používateľmi vrátane komentárov WordPress. To je dôvod, prečo WordPress štandardne obsahuje nofollow tagy na všetky odkazy v komentároch – je to strata času spájať spamové stránky, keď to nemá žiadny vplyv na výsledky vyhľadávania.

Zrážkové potvrdenie

Odkazy možno považovať za podporu cieľovej stránky; preto sú v prvom rade cenné pre vyhľadávače. Príležitostne by však majitelia stránok chceli odkazovať na stránku bez implicitného súhlasu. Používanie značiek nofollow na odkazoch umožňuje autorom a správcom webu nasmerovať čitateľov smerom k stránke bez toho, aby ju podporovali alebo odovzdávali „šťavu z odkazov“.

Nofollow vo WordPresse

Ako som už povedal, obsah generovaný používateľmi nie je vo WordPress predvolene sledovaný. Vo všeobecnosti je to rozumná voľba, ale niektorí blogeri a vlastníci stránok radšej povolia, aby odkazy, ktorými ich používatelia prispievajú, prešli hodnotením PageRank. Tiež môže byť užitočné mať väčšiu kontrolu nad tým, ktorým odkazom v obsahu stránky je priradený nofollow tag: aby ste sa napríklad vyhli vzhľadu predajných odkazov. The Ultimate Nofollow Doplnok WordPress umožňuje používateľom WordPress prevziať úplnú kontrolu nad tým, ktoré z ich odkazov obsahujú značku nofollow.

Čítať:  Čo je Redis a čo s ním môžete robiť vo WordPress?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE