Správne zapojenie zákazníkov po nákupe

Väčšina ľudí nepremýšľa o tom, čo sa stane so zákazníkom po uskutočnení nákupu – či už offline alebo online. Pre majiteľov internetových obchodov by však premýšľanie o zaujatí zákazníkov po nákupe nemalo byť dodatočným nápadom alebo premárnenou príležitosťou. Malo by to byť kritickou súčasťou ich stratégie.

Čo znamená zapojenie zákazníkov po nákupe?

Zapojenie zákazníkov po nákupe je presne to, ako to znie – interakcia so zákazníkom hneď po uskutočnení nákupu. Žiaľ, pre väčšinu internetových obchodov je ich predstavou o zapájaní zákazníkov po nákupe automatické odoslanie účtenky e-mailom.

Zapojenie zákazníkov po nákupe je také dôležité, ako napr Linnworks opisuje:.

Prečo je toto zapojenie také kritické?

Za posledné dve desaťročia som vybudoval podnikové produkty SaaS. Ak za ten čas existovala jedna lekcia, ktorú sme všetci vryli do hlavy každému, bola to táto: vždy je jednoduchšie predať späť do základne.

Akonáhle vám niekto dôveruje, že vyriešite jeden z jeho problémov, získate právo riešiť ďalší. Ale iba ak vedia, že môžete. To je dôvod, prečo sa predajcovia podnikov učia techniku ​​„vedeli ste, že aj my…“? Pretože väčšinou klienti nevedia, čo všetko môžete robiť.

Čítať:  Komplexný sprievodca Cloudflare Mirage: Fea...

Táto realita platí bez ohľadu na to, či predávate produkty alebo služby. A nie je lepší čas na edukáciu zákazníka, než keď preukáže, že je ochotný vám dôverovať (kúpou).

A je to pravda, či predávate podniku alebo spotrebiteľovi.

Marketingoví profesionáli v MainPath zdieľali metriky, na ktorých záleží. Existujúci klienti si s väčšou pravdepodobnosťou (60 % – 70 %) kúpia váš produkt alebo službu ako noví klienti (5 % – 20 %) pri nižších nákladoch (6 – 7-krát menej).

To je dôvod, prečo sú momenty a interakcie po nákupe také kritické. Budovanie tejto dôvery, využitie vzťahu, ktorý ste už začali, pomáha znižovať vaše náklady a zvyšuje celkovú celoživotnú hodnotu zákazníka.

Aké sú príklady zapojenia zákazníkov po nákupe?

Okrem bežného doručenia potvrdenia všetci poznáme výhody odoslania uvítacieho e-mailu. Predstavte si však, že dostanete uvítací e-mail pri každom nákupe. Veľmi rýchlo to môže narušiť dôveru a cítiť sa neúprimne, však? Koniec koncov, koľko e-mailov od generálneho riaditeľa potrebujem? A uverím?

Tu sú štyri príklady, ktorých implementácia nie je veľmi náročná.

1. E-maily o prvom nákupe

Preto by bolo dobré poslať e-mail po nákupe, ale až po prvom nákupe a iba niekomu, kto si kúpil produkt, za ktorý skutočne minul peniaze (ako v prípade, žiadny 100% kupón).

A môžete ich dokonca, ako vidíte v tomto príklade, pripraviť na následné kroky, ktoré si naplánujete.

2. Následné e-maily o prvých nákupoch

V tomto príklade sledujeme a pýtame sa, aké otázky majú. Ale aby bolo jasné – je to len pre tých, ktorí si online kurz prvýkrát kúpia. Posolstvo tak môžeme efektívne formovať – a oneskoríme ho o 10 dní (od nákupu), aby sme vedeli, že sme im dali čas na to, aby sa pohrabali v obsahu.

Čítať:  Ako správne používať odkaz na Instagram v Bio

3. Špeciálne ponuky na špeciálne produkty

Jeden z trikov, ktoré zdieľam s ľuďmi, ktorí predávajú online kurzy alebo členstvá, je ten, že je vždy pútavejšie, ak sa o práci, ktorú robíte, môžete porozprávať s niekým iným.

Logickým prístupom je vytvoriť ponuku, ktorá zákazníkovi umožní pozvať priateľa. A môžete to urobiť pomocou kódu kupónu a vlastného e-mailu.

Všimnite si v tomto príklade, že sa tiež ubezpečujeme, že pri prvom nákupe neboli použité žiadne kódy kupónov.

4. Priviesť späť starých zákazníkov

Ďalším skvelým príkladom interakcie po nákupe je e-mail, ktorý môžete poslať niekomu, kto v minulosti uskutočnil určitý počet nákupov (v tomto prípade štyri) a minul s vami určitú sumu peňazí (v tomto prípade 500 USD). , a napriek tomu za posledných šesť mesiacov neuskutočnil nákup.

Tu vidíte možnosť zacieliť na týchto zákazníkov buď e-mailom alebo kupónom, ktorý bol vytvorený práve pre nich.

Neberte ma za slovo. Tu sú nápady od tých istých ľudí z MainPath:

Prieskum spokojnosti so službami – Požiadajte svojich zákazníkov, aby vyplnili rýchly prieskum o ich skúsenostiach. To nielen zapojí vášho zákazníka, ale poskytne vám cennú spätnú väzbu o spôsoboch, ako môžete ešte viac zlepšiť služby zákazníkom.

Žiadosť o kontrolu produktu/služby – Podobne môžete požiadať svojho zákazníka, aby poskytol recenziu na produkt alebo službu, ktorú od vás dostal. Nielenže to zapojí vášho zákazníka a poskytne vám cennú spätnú väzbu, ale môže sa použiť aj na vytvorenie väčšieho záujmu a potenciálnych zákazníkov.

Čítať:  10 najlepších agentúr Silverstripe, z ktorých si môžete vybrať...

Skontrolujte uverejnené upozornenie – Ak váš zákazník poskytne recenziu, pošlite mu e-mail, aby ste mu oznámili, že jeho recenzia bola uverejnená, a uveďte odkaz. Môže byť tiež užitočné povoliť sociálne zdieľanie, aby mohli šíriť informácie, ak sa tak rozhodnú.

Krížový predaj/odporúčanie – Odporučte produkt alebo službu súvisiacu s tým, čo si váš zákazník už kúpil. Ukážte im, že si ceníte ich nákup a hľadáte iné spôsoby, ako im pomôcť.

Doplňte pripomienku/oznámenie o nedostatku – Či už by ste mali váš produkt pravidelne dopĺňať, alebo ponúkate službu, ktorá by sa mala vyskytovať bežne, pomôžte svojim zákazníkom tým, že im pošlete pripomienky. V silne nabitých programoch modernej doby túto premyslenú taktiku zapojenia oceníte.

Odraziť späť – Pošlite špeciálnu ponuku alebo stimul zákazníkom, ktorí si od vás nedávno niečo kúpili, aby sa čoskoro vrátili.

Výročie nákupu – E-mail o výročí nákupu informuje vášho zákazníka personalizovaným spôsobom a môže zahŕňať ktorúkoľvek z vyššie uvedených taktík zapojenia.

Ako automatizujete zapojenie po nákupe?

To, čo ste videli v príkladoch vyššie, nie sú len predstavy o tom, čo robíte. Snímky obrazovky demonštrujú automatizovaný spôsob, ako pristupovať k interakcii po nákupe. Robí sa to pomocou spúšťačov, pravidiel a pracovných postupov.

Tieto príklady sú tým, čo ľudia mysleli, keď predpovedať silu marketingovej automatizácie pred rokmi — veci, ktoré vaši najlepší predajcovia robili ručne a teraz ich možno spravovať softvérom.

Ak chcete povoliť túto marketingovú automatizáciu, potrebujete tri veci:

  1. Systém elektronického obchodu (ako WooCommerce)
  2. Automatizované marketingové riešenie (ako Mailchimp alebo AgileCRM)
  3. Integrácia medzi nimi na spustenie pravidiel a pracovného postupu
Čítať:  7 najlepších doplnkov WordPress FAQ na zapojenie vašich návštevníkov

Ako príklad uvádzame ďalšie pravidlo, ktoré je založené na prvom nákupe. Zoberie údaje zákazníka a vloží nový záznam do môjho CRM riešenia (AgileCRM).

A ak sa náhodou už nachádzajú v mojom systéme kvôli nejakému nákupu na inej stránke, toto riešenie aktualizuje ich záznam (ak napríklad nemám ich dodaciu adresu).

Ak používate WooCommerce, skúste AutomateWoo

Ak ste o tom nikdy nepočuli AutomateWoo, neboj sa. Dobrou správou je, že je to lepidlo, ktoré potrebujete na spojenie bodov medzi vaším systémom elektronického obchodu, ak ide o WooCommerce a váš CRM systém.

Poskytujú nielen niekoľko spúšťačov, pravidiel a pracovných postupov, ale tiež vám umožňujú vytvoriť si vlastné, ak chcete.

Pozrite si zoznam pracovných postupov, ktoré podporujú.

To nie je malý zoznam.

Po nakonfigurovaní niekoľkých z týchto pracovných postupov vás môžem ubezpečiť, že automatizácia vášho zapájania zákazníkov po nákupe je obmedzená iba vašou predstavivosťou, nie technológiou.

AutomateWoo je vynikajúce riešenie za takú nízku cenu (99 USD), že by ste len ťažko hľadali lepší spôsob, ako minúť peniaze. Predať existujúcemu zákazníkovi je totiž 6 až 7-krát jednoduchšie ako novému. A to je to, čo AutomateWoo robí pre obchody WooCommerce.

Začnite so spravovaným hostingom WooCommerce

Zlepšite skúsenosti svojich zákazníkov a zvýšte predaj zlepšením doby načítania a zabezpečenia vášho internetového obchodu.

Vyskúšajte spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger. Zaregistrujte sa ešte dnes a získajte výhody zo zvýšenej rýchlosti, zabezpečenia a škálovateľnosti.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE